Κάπνισμα

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Εμένα ο πατέρας μου ξεκινησε απο τα 15 και η μάνα μου από τα 17. Και ακόμα συνεχίζουν, παρόλο που τους λέω ότι με ενοχλεί.
Όχι vampi, δεν είσαι ανώμαλη, αν τους αρέσει να καταστρέφονται, ας καταστρέφονται καπνίζοντας...
Πάντως έχω μείνει έκπληκτη με το πόσο χαμηλά μπορεί να πέσει κάποιος για να είναι "στη μόδα". Τις προάλλες, μιλούσα με την παρέα μου για το θέμα αυτό και είπε μια κοπέλα, "Εάν είμαστε μεγάλη παρέα και γίνεται χαβαλές, θα δοκιμάσω, γιατί όχι?"
Απορώ πώς συνέδεσε το χαβαλέ με το κάπνισμα.
καπνιζεις για χαβαλε
επειδη εσυ δεν καταλαβενεις γιατι καπνιζουν δεν σημαινει οτι ειναι στην μοδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Και γιαυτό σε πολιτισμένες χώρες όπως Αγγλία βλέπουμε τριτοκοσμικές καταστασεις τύπου ναναι ένα σωρό κόσμος στα παγκάκια με μπίρες και τσιγάρα παρά μέσα στα μαγαζιά...Αιντε μάθετε λιγο και μετά μιλάτε......Γιαυτό είμαι υπέρ του να γίνει διαχωρισμός και στα μεγάλα μαγαζιά εκτός απτα μικρά που έγινε ήδη σε καπνιστών ή μη καπνιστών ώστε να σταματήσει τελείως αυτή η γκρίνια. Όσο για κποιους προηγούμενους ΠΕΣΤΕ ΜΑΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΛΟΚΑΦΕ ΔΕ ΒΛΕΠΑΤΕ ΑΠΤΑ ΝΤΟΥΜΑΝΙΑ.Σε λίγο θα λέτε και για τα ΣΤΑΡΜΠΑΚΣ που ήδη απαγορεύονταν...Έλεος δηλαδή.Καποιοι εδώ μεσα δεν την παλεύουν καθόλου.

Α ναι είναι και ο διαχωρισμός μια καλή ιδέα, το είχα ξεχάσει:no1:. Ήδη εφαρμόζεται σε μερικά μαγαζιά εδώ που μένω (κυρίως ταβέρνες). Όσο για την Αγγλία και τις τριτοκοσμικές καταστάσεις, δεν θα σχολιάσω -> εδώ γίνεσαι δραματικός. Απλά. Ίσα ίσα που βγαίνουν να πάρουν και λίγο καθαρό αέρα. Μπας και ξεμαυρίσει το πνευμόνι ρε αδερφέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dscls

Νεοφερμένος

Ο dscls αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Και που "απαγορεύτηκε" τι έγινε; Σε όλα τα μαγαζιά που έχω πάει και μάλιστα υπάρχει και η πινακίδα "ΑΠΑΦΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ" ή "ΧΩΡΟΣ ΑΝΤΙΚΑΠΝΙΣΤΩΝ" όλοι κάπνιζαν μέσα. Πάντου υπήρχαν και τασάκια. Και σε εργασιακούς χώρους το βλέπω. Μέχρι και σε Goody's πολλοί συνεχίζουν και μέσα. Φαίνεται πως εφαρμόστηκε ο νόμος... :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
καπνιζεις για χαβαλε
επειδη εσυ δεν καταλαβενεις γιατι καπνιζουν δεν σημαινει οτι ειναι στην μοδα


Καπνίζεις για χαβαλέ? Πού τον είδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOKARA_Kilkis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.
Και που "απαγορεύτηκε" τι έγινε; Σε όλα τα μαγαζιά που έχω πάει και μάλιστα υπάρχει και η πινακίδα "ΑΠΑΦΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ" ή "ΧΩΡΟΣ ΑΝΤΙΚΑΠΝΙΣΤΩΝ" όλοι κάπνιζαν μέσα. Πάντου υπήρχαν και τασάκια. Και σε εργασιακούς χώρους το βλέπω. Μέχρι και σε Goody's πολλοί συνεχίζουν και μέσα. Φαίνεται πως εφαρμόστηκε ο νόμος... :S
Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο για καταγκελία αμα θέλεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Καπνίζεις για χαβαλέ? Πού τον είδες?
καπνιζεις και πινεις για χαβαλε τι δεν μπορεις να δεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
καπνιζεις και πινεις για χαβαλε τι δεν μπορεις να δεις?


Για χαβαλέ? Επειδή το κάνουν και οι άλλοι δηλαδή, για να είσαι στη μόδα τελικά... Υπάρχουν και αλλα πράγματα για να κάνεις χαβαλέ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Για χαβαλέ? Επειδή το κάνουν και οι άλλοι δηλαδή, για να είσαι στη μόδα τελικά... Υπάρχουν και αλλα πράγματα για να κάνεις χαβαλέ...
που κολαει η μοδα, δεν μιλαγε για γουστα, για να υπαρξει μοδα χρειαζεται να αναφερθεις σε ποικιλια, οχι στο πραγμα. δεν μπορεις να πεις ειναι στην μοδα να πινεις, αλλα μπορεις να πεις ειναι στην μοδα να πινεις βοτκα πορτοκαλι. το ιδιο ισχυει για το τσιγαρο.
εγω, η μαλλον πολυ ανρθωποι κανουνε τσιγαρα για χαβαλε, για να χαλαροσουν μαζι σαν παρεα, αμα στο τελος εθιστεις ειναι δικο σου προβλημα, εισαι αδυναμος και δεν μπορεις να ελεγξεις τον εθισμο σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Α ναι είναι και ο διαχωρισμός μια καλή ιδέα, το είχα ξεχάσει:no1:. Ήδη εφαρμόζεται σε μερικά μαγαζιά εδώ που μένω (κυρίως ταβέρνες). Όσο για την Αγγλία και τις τριτοκοσμικές καταστάσεις, δεν θα σχολιάσω -> εδώ γίνεσαι δραματικός. Απλά. Ίσα ίσα που βγαίνουν να πάρουν και λίγο καθαρό αέρα. Μπας και ξεμαυρίσει το πνευμόνι ρε αδερφέ.

Όχι το ακριβώς ανάποδο..Βγαίνουν έξω να μαυρίσει το πνευμόνι επειδη δεν τους αφήνουν στα μαγαζιά...Ε personally το θεωρώ τριτοκοσμικό αυτό...Νταξει η λύση είναι μια...Μαγαζιά καπνιστών και μη καπνιστών και όχι πλέξι γκλας, δωματιάκια και μλκίες...fix
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
που κολαει η μοδα, δεν μιλαγε για γουστα, για να υπαρξει μοδα χρειαζεται να αναφερθεις σε ποικιλια, οχι στο πραγμα. δεν μπορεις να πεις ειναι στην μοδα να πινεις, αλλα μπορεις να πεις ειναι στην μοδα να πινεις βοτκα πορτοκαλι. το ιδιο ισχυει για το τσιγαρο.
εγω, η μαλλον πολυ ανρθωποι κανουνε τσιγαρα για χαβαλε, για να χαλαροσουν μαζι σαν παρεα, αμα στο τελος εθιστεις ειναι δικο σου προβλημα, εισαι αδυναμος και δεν μπορεις να ελεγξεις τον εθισμο σου

Ε κοίτα, η πλειοψηφία έτσι αρχίζει να εθίζεται. Δεν πιστεύω να υπάρχει κάποιος που το έχει βάλει στόχο του να πει: Εγώ θα καπνίζω από δω και πέρα 2 πακέτα την ημέρα ώστε να εθιστώ. Όλα από χαβαλέ αρχίζουν, και δεν εννοώ μόνο το κάπνισμα (βλέπε αλκοολισμός, ξυλοδαρμοί έξω από τα κλαμπ κτλ.) Δεν αμφισβητώ τη θέληση σου ή κανενός άλλου, απλά λέω τι έχω βιώσει εγώ. Ένας πολύ καλός φίλος μου πρώτη φορά κάπνισε σε ένα κλαμπ πριν 3 χρόνια. Και μετά άρχισε να κάνει "χαβαλετζίδικα" κάνα τσιγαράκι όταν βγαίναμε έξω, μέχρι που τώρα πλέον έχει εθιστεί και τελειώνει ένα πακέτο την ημέρα. Και ακόμα μου λέει πως αν θέλει να το κόψει, θα το κόψει και μπλα μπλα μπλα. BULLSHIT με το συμπάθειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Eγω συνεχιζω να μην καταλαβαινω γιατι εχει χαβαλε να καπνιζεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Eγω συνεχιζω να μην καταλαβαινω γιατι εχει χαβαλε να καπνιζεις....
ειναι ο ιδιος λογο που πινεις ποτα, για να χαλωροσεις, να διασκεδασεις για χαβαλε με λιγα λογια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Ε ας αρχισουμε και ναρκωτικα τοτε,θα χαλαρωνεις κλπ για χαβαλε,ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
ειναι ο ιδιος λογο που πινεις ποτα, για να χαλωροσεις, να διασκεδασεις για χαβαλε με λιγα λογια

Εχεις λαθος οτι και να πεις. Δεν μπορεις καν να μου το αιτιολογισεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ε ας αρχισουμε και ναρκωτικα τοτε,θα χαλαρωνεις κλπ για χαβαλε,ετσι;
ναι αλλο ναρκωτικα αλλο διεργετικες ουσιες και ειδες σχεδον τα ιδια αποτελεσματα εχει, τον εθισμο (και στα ναρκωτικα τον θανατο), γιαυτο μαθενεις να το ελεγχεις, αμα εισαι τοσο αδυνατος και δεν μπορεις να το ελεγξεις (ποτο,τσιγαρο) μην τον αρχησεις

@λενα εγω σου ειπα την πλευρα οπως εχει, εσυ μου λες απλα οτι εχω λαθος, δεν μου επιχειρηματολογεις, εγω σου εξηγησα οτι το τσιγαρο το αρχησεις για χαβαλε, οχι επειδη εισαι βλακας και θες να εθιστεις, αμα δεν σου προσφερει τιποτα απολυτος τοτε γιατι να το συνεχισεις.
και για να δω και την δικια σου αποψη, τι σου προσφερει το τσιγαρο για σενα η τι νομιζεις πως προσφερει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
ναι αλλο ναρκωτικα αλλο διεργετικες ουσιες και ειδες σχεδον τα ιδια αποτελεσματα εχει, τον εθισμο (και στα ναρκωτικα τον θανατο), γιαυτο μαθενεις να το ελεγχεις, αμα εισαι τοσο αδυνατος και δεν μπορεις να το ελεγξεις (ποτο,τσιγαρο) μην τον αρχησεις


Ενημερωτικα επειδη το τσιγαρο προκαλει εθισμο εξαιτιας των ουσιων,δεν ελεγχεις το αν θα εθιστεις,οποτε αυτο περι ελεγχου ειναι ακυρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ενημερωτικα επειδη το τσιγαρο προκαλει εθισμο εξαιτιας των ουσιων,δεν ελεγχεις το αν θα εθιστεις,οποτε αυτο περι ελεγχου ειναι ακυρο.
εχεις ακουστα μια λεξη... willpower?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Δεν καπνιζω αλλα οποιον ρωταω μου εχει πει οτι δεν του προσφερει τιποτα. Το αντιθετο μαλιστα. Του στερει πολυ πιο σημαντικα πραγματα απο την απολαυση της στιγμης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
εχεις ακουστα μια λεξη... willpower?


Χμμ ναι,εχεις ακουστα τις λεξεις...οργανισμος,ουσια που προκαλει εθισμο και εθισμος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Πες λιγο εσυ orathac πως το ελεγχεις για να καταλαβουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top