Κάπνισμα

Sadie Moody

Νεοφερμένος

Η Sadie Moody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
εκαί είχα πάει για ποδήλατο και ήμουν κουρασμένη οπότε έπρεπε να κάτσω κάπου και ήταν το μόνο μέρος.
ΥΣ:δεν διαφωνώ όλοι πρέπει να διασκεδάζουν αλλά σε άλλες χώρες που έχω πάει γιατί δεν έιχα πρόβλημα???για πες μου?

Υπάρχει πρόβλημα, όλοι αυτοί οι άνθρωποι που ξεροσταλιάζουν έξω το χειμώνα για να κάνουν ένα τσιγάρο επειδή απαγορεύεται μέσα νομίζεις πως περνούν καλά; Εσύ μπορεί να έχεις the time of your life, αλλά είναι και αυτοί άνθρωποι και τους αξίζει να διασκεδάσουν όπως θέλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Υπάρχει πρόβλημα, όλοι αυτοί οι άνθρωποι που ξεροσταλιάζουν έξω το χειμώνα για να κάνουν ένα τσιγάρο επειδή απαγορεύεται μέσα νομίζεις πως περνούν καλά; Εσύ μπορεί να έχεις the time of your life, αλλά είναι και αυτοί άνθρωποι και τους αξίζει να διασκεδάσουν όπως θέλουν.
οχί απλώς σέβονται τους άλους κάτι που εδώ δεν συμβαίνει!!!!:mad::mad::mad::nono::nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Υπάρχει πρόβλημα, όλοι αυτοί οι άνθρωποι που ξεροσταλιάζουν έξω το χειμώνα για να κάνουν ένα τσιγάρο επειδή απαγορεύεται μέσα νομίζεις πως περνούν καλά; Εσύ μπορεί να έχεις the time of your life, αλλά είναι και αυτοί άνθρωποι και τους αξίζει να διασκεδάσουν όπως θέλουν.

Να κοψουν το κωλο τους αυτοι οι ανθρωποι:P
Λοιπον σοβαρα τωρα, τι αλλες επιλογες εχουν; Αν τους ενοχλει το κρυο ετσι μας ενοχλει και εμας ο καπνος. Ας το κοψουν. Οπως και να το δουμε το θεμα εχουν δικιο οι αντικαπνιστες. Αρκετα ανεχτηκαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Ετσι πολυ σωστα δεν παει αλλο!!!!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Εγώ καπνίζω που και που κανένα στριφτό, μόνο και μόνο γιατί μ αρέσει να το στρίβω !!! Κατα τα άλλα είμαι αθλητικός τύπος και δεν μου αρέσει ιδιαίτερα !!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fostiras13

Νεοφερμένος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
εγώ δεν το 'χω βάλει ούτε σβηστό ποτέ στο στόμα μου και τώρα με το νέο νόμο γουστάρω να κάνω φασαρίες στα μαγαζιά όπου παραβιάζεται!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sadie Moody

Νεοφερμένος

Η Sadie Moody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Kαι μετά μιλάμε για τον Χίτλερ. Νεοναζί βλέπω να γίνονται οι φανατικοί αντικαπνιστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Kαι μετά μιλάμε για τον Χίτλερ. Νεοναζί βλέπω να γίνονται οι φανατικοί αντικαπνιστές.

Τα μπαράκια και τα κλαμπάκια ήταν που γίνονταν (και γίνονται -;-) θάλαμοι αερίων από τον καπνό.

Όπως δεν είναι όλοι οι καπνιστές των άκρων, έτσι δεν είναι και όλοι οι αντικαπνιστές των άκρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Kαι μετά μιλάμε για τον Χίτλερ. Νεοναζί βλέπω να γίνονται οι φανατικοί αντικαπνιστές.

Κάτσε γιατί δεν κατάλαβα που το πας:

Θα κινδυνέψει η δικιά μου υγεία γιατί ο άλλος γουστάρει να καταστρέψει τη δικιά του; Το ότι τους αξίζει να διασκεδάσουν δεν αντιλέγω αλλά όχι βλάπτοντας τον άλλο που είναι δίπλα τους. Αυτό είναι αδικία.
Εγώ δηλαδή θέλω να παίξω kick-boxing για να εκτονωθώ, θα πάω δηλαδή στο κλαμπάκι και θα αρχίσω να δέρνω κόσμο;

Στο κάτω κάτω η ελευθερία του ενός τελειώνει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου. Άρα εννοείται πως οι αντικαπνιστές έχουν δίκιο. Και επίσης βγήκε και ο νόμος, ο οποίος εφαρμόζεται ΠΡΟ ΠΟΛΛΟΥ και στο εξωτερικό.

Συμπέρασμα, οι αντικαπνιστές έχουν ΤΕΡΑΣΤΙΟ δίκιο στο όλο θέμα. Και με τους αντικαπνιστές εννοώ αυτούς που θέλουν να προστατεύσουν την υγεία τους. Αν τον άλλον δεν τον ενοχλεί ο καπνός, ας πάει κοντά στους καπνιστές, δικό του πρόβλημα.
-----------------------------------------
Όπως δεν είναι όλοι οι καπνιστές των άκρων, έτσι δεν είναι και όλοι οι αντικαπνιστές των άκρων.

Ακριβώς έτσι είναι. Δεν θα σε ενοχλήσει αν είσαι σε μιά καφετέρια και έρθει ένας στο δίπλα τραπέζι και ανάψει τσιγάρο. Θα σε ενοχλήσει αν κάθε λίγο ΠΑΦ ΠΟΥΦ κάνει το μέρος καμινάδα. Ίσως φαίνομαι και ρατσιστής αλλά εγώ έχω ζητήσει άπειρες φορές ευγενικότατα να σβήσουν το τσιγάρο σε μαγαζιά, και το 70% μου απαντάει πάντα υβριστικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina3a2

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
εγώ δοκίμασα μια φορά αλλά την ίδια στιγμή το σκυλομετάνιωσα...:( δεν γίνετε απο την μια να κάνω κύριγμα στους γονείς μου που καπνίζουν και απο την άλλη να καπνίζω και εγω... :s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
κήρυγμα :xixi:

Εγώ από την ίδια μου τη μάνα δοκίμασα και όπως ήταν φυσικό το σιχάθηκα ακόμα περισσότερο.

Μια κοπελίτσα στο χωριό μου ή οποία είναι 13 χρονών (΄12,5 για την ακρίβεια) κάπνιζε και ήρθε μπροστά μου για να το παίξει μάγκας. Φύσαγε τον καπνό και τίναζε τη στάχτη επιδεικτικά. Και της λέω "Σου αρέσει αυτό που κάνεις, το απολαμβάνεις ε;" Και μου απαντάει "Φυσικά". "Καλα'', της λέω.
Α, καλά", αποκρίνεται "Δεν είσαι μέσα στα πράγματα".
Ε, δεν άντεξα, την έστειλα στο διάολο!
Η πλάκα είναι πως αυτή δεν μου μίλαγε καθόλου την προηγούμενη μέρα και τότε ήρθε για να μου δείξει πως καπνίζει.

Κι εγώ αναρωτιέμαι: Μήπως τελικά είμαι άνώμαλη; Τα περισσότερα που λέει και κάνει η νεολαία τη σήμερον ημέρα τα βρίσκω τελείως παράλογα και ανούσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ακριβώς έτσι είναι. Δεν θα σε ενοχλήσει αν είσαι σε μιά καφετέρια και έρθει ένας στο δίπλα τραπέζι και ανάψει τσιγάρο. Θα σε ενοχλήσει αν κάθε λίγο ΠΑΦ ΠΟΥΦ κάνει το μέρος καμινάδα. Ίσως φαίνομαι και ρατσιστής αλλά εγώ έχω ζητήσει άπειρες φορές ευγενικότατα να σβήσουν το τσιγάρο σε μαγαζιά, και το 70% μου απαντάει πάντα υβριστικά.

Aμ, μπορεί να ενοχλήσει και το πρώτο.

κήρυγμα :xixi:

Εγώ από την ίδια μου τη μάνα δοκίμασα και όπως ήταν φυσικό το σιχάθηκα ακόμα περισσότερο.

Μια κοπελίτσα στο χωριό μου ή οποία είναι 13 χρονών (΄12,5 για την ακρίβεια) κάπνιζε και ήρθε μπροστά μου για να το παίξει μάγκας. Φύσαγε τον καπνό και τίναζε τη στάχτη επιδεικτικά. Και της λέω "Σου αρέσει αυτό που κάνεις, το απολαμβάνεις ε;" Και μου απαντάει "Φυσικά". "Καλα'', της λέω.
Α, καλά", αποκρίνεται "Δεν είσαι μέσα στα πράγματα".
Ε, δεν άντεξα, την έστειλα στο διάολο!
Η πλάκα είναι πως αυτή δεν μου μίλαγε καθόλου την προηγούμενη μέρα και τότε ήρθε για να μου δείξει πως καπνίζει.

Κι εγώ αναρωτιέμαι: Μήπως τελικά είμαι άνώμαλη; Τα περισσότερα που λέει και κάνει η νεολαία τη σήμερον ημέρα τα βρίσκω τελείως παράλογα και ανούσια.

Όχι, δεν είσαι. Ο όρος "ομαλός" και "ανώμαλος", δηλ. φυσιολογικός και "μη φυσιολογικός" υπάρχει πάντα σε συνάρτηση με το τι κάνουν οι άλλοι, αν οι άλλοι γίνουν ανθρωποφάγοι και εμείς όχι, σημαίνει ότι είναι κάτι το αφύσικο; Κι αν είναι, ας είναι, εμείς έτσι γουστάρουμε:D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
ψιτ γερολαια .......
παρτο χαμπαρι και εσυ νεολαια εισαι ,,,,..
οσο για την κοπελιτσα
ΜΠΑ
αυτο δεν ειναι μαγκια μαλλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Γιατί αγαπητέ, το 13χρονο έχει προβλήματα και σκοτούρες και ξεσπάει στο τσιγάρο;

υ.σ.: Δεν είπα ότι δεν είμαι νεολαία.
-----------------------------------------
Aμ, μπορεί να ενοχλήσει και το πρώτο.



Όχι, δεν είσαι. Ο όρος "ομαλός" και "ανώμαλος", δηλ. φυσιολογικός και "μη φυσιολογικός" υπάρχει πάντα σε συνάρτηση με το τι κάνουν οι άλλοι, αν οι άλλοι γίνουν ανθρωποφάγοι και εμείς όχι, σημαίνει ότι είναι κάτι το αφύσικο; Κι αν είναι, ας είναι, εμείς έτσι γουστάρουμε:D.

Ανωμαλία ftw!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΝΕΟΛΕΑ
παλια δεν ειχαν να φανε τσιγαρο θα αναβαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oLgA 19956

Νεοφερμένος

Η olga-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Το καπνισμα είναι μια κακια συνήθεια που εμενα με απωθει πολυ, τόσο πολυ που οταν μυρίσω το καπνό του τσιγάρου με πιάνει αλεργία και φτερνίζομαι και βήχω λες και είμαι αρρωστη του θανατά!!!!:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΝΕΟΛΕΑ
παλια δεν ειχαν να φανε τσιγαρο θα αναβαν

Ωστόσο, βλέπεις ανθρώπους να βγαίνουν στην τηλεόραση (πριν από ένα-δύο-τρία χρόνια, τώρα δεν ξέρω) και να λένε "Δεν έχουμε λεφτά ούτε τσιγάρα να πάρουμε!". Και όντως, βλέπεις, αυτό συνάδει με το ότι είμαστε ο δεύτερος πιο σπάταλος λαός στην Ευρώπη, πράγμα που άλλωστε βγήκε στη δημοσιότητα τελευταία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Εμένα ο πατέρας μου ξεκινησε απο τα 15 και η μάνα μου από τα 17. Και ακόμα συνεχίζουν, παρόλο που τους λέω ότι με ενοχλεί.
Όχι vampi, δεν είσαι ανώμαλη, αν τους αρέσει να καταστρέφονται, ας καταστρέφονται καπνίζοντας...
Πάντως έχω μείνει έκπληκτη με το πόσο χαμηλά μπορεί να πέσει κάποιος για να είναι "στη μόδα". Τις προάλλες, μιλούσα με την παρέα μου για το θέμα αυτό και είπε μια κοπέλα, "Εάν είμαστε μεγάλη παρέα και γίνεται χαβαλές, θα δοκιμάσω, γιατί όχι?"
Απορώ πώς συνέδεσε το χαβαλέ με το κάπνισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Κάτσε γιατί δεν κατάλαβα που το πας:

Θα κινδυνέψει η δικιά μου υγεία γιατί ο άλλος γουστάρει να καταστρέψει τη δικιά του; Το ότι τους αξίζει να διασκεδάσουν δεν αντιλέγω αλλά όχι βλάπτοντας τον άλλο που είναι δίπλα τους. Αυτό είναι αδικία.
Εγώ δηλαδή θέλω να παίξω kick-boxing για να εκτονωθώ, θα πάω δηλαδή στο κλαμπάκι και θα αρχίσω να δέρνω κόσμο;

Στο κάτω κάτω η ελευθερία του ενός τελειώνει εκεί που αρχίζει η ελευθερία του άλλου. Άρα εννοείται πως οι αντικαπνιστές έχουν δίκιο. Και επίσης βγήκε και ο νόμος, ο οποίος εφαρμόζεται ΠΡΟ ΠΟΛΛΟΥ και στο εξωτερικό.

Συμπέρασμα, οι αντικαπνιστές έχουν ΤΕΡΑΣΤΙΟ δίκιο στο όλο θέμα. Και με τους αντικαπνιστές εννοώ αυτούς που θέλουν να προστατεύσουν την υγεία τους. Αν τον άλλον δεν τον ενοχλεί ο καπνός, ας πάει κοντά στους καπνιστές, δικό του πρόβλημα.
-----------------------------------------

Και γιαυτό σε πολιτισμένες χώρες όπως Αγγλία βλέπουμε τριτοκοσμικές καταστασεις τύπου ναναι χιλιάδες κόσμος στα παγκάκια με μπίρες και τσιγάρα παρά μέσα στα μαγαζιά...Αιντε μάθετε λιγο και μετά μιλάτε......


Ακριβώς έτσι είναι. Δεν θα σε ενοχλήσει αν είσαι σε μιά καφετέρια και έρθει ένας στο δίπλα τραπέζι και ανάψει τσιγάρο. Θα σε ενοχλήσει αν κάθε λίγο ΠΑΦ ΠΟΥΦ κάνει το μέρος καμινάδα. Ίσως φαίνομαι και ρατσιστής αλλά εγώ έχω ζητήσει άπειρες φορές ευγενικότατα να σβήσουν το τσιγάρο σε μαγαζιά, και το 70% μου απαντάει πάντα υβριστικά.

Και γιαυτό σε πολιτισμένες χώρες όπως Αγγλία βλέπουμε τριτοκοσμικές καταστασεις τύπου ναναι ένα σωρό κόσμος στα παγκάκια με μπίρες και τσιγάρα παρά μέσα στα μαγαζιά...Αιντε μάθετε λιγο και μετά μιλάτε......Γιαυτό είμαι υπέρ του να γίνει διαχωρισμός και στα μεγάλα μαγαζιά εκτός απτα μικρά που έγινε ήδη σε καπνιστών ή μη καπνιστών ώστε να σταματήσει τελείως αυτή η γκρίνια. Όσο για κποιους προηγούμενους ΠΕΣΤΕ ΜΑΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΛΟΚΑΦΕ ΔΕ ΒΛΕΠΑΤΕ ΑΠΤΑ ΝΤΟΥΜΑΝΙΑ.Σε λίγο θα λέτε και για τα ΣΤΑΡΜΠΑΚΣ που ήδη απαγορεύονταν...Έλεος δηλαδή.Καποιοι εδώ μεσα δεν την παλεύουν καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Και γιαυτό σε πολιτισμένες χώρες όπως Αγγλία βλέπουμε τριτοκοσμικές καταστασεις τύπου ναναι ένα σωρό κόσμος στα παγκάκια με μπίρες και τσιγάρα παρά μέσα στα μαγαζιά...Αιντε μάθετε λιγο και μετά μιλάτε......Γιαυτό είμαι υπέρ του να γίνει διαχωρισμός και στα μεγάλα μαγαζιά εκτός απτα μικρά που έγινε ήδη σε καπνιστών ή μη καπνιστών ώστε να σταματήσει τελείως αυτή η γκρίνια. Όσο για κποιους προηγούμενους ΠΕΣΤΕ ΜΑΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΛΟΚΑΦΕ ΔΕ ΒΛΕΠΑΤΕ ΑΠΤΑ ΝΤΟΥΜΑΝΙΑ.Σε λίγο θα λέτε και για τα ΣΤΑΡΜΠΑΚΣ που ήδη απαγορεύονταν...Έλεος δηλαδή.Καποιοι εδώ μεσα δεν την παλεύουν καθόλου.

Nα υποθέσω ότι δεν ξαναπήγες starbucks μετά το Πάσχα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top