Κάπνισμα

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
δεν ζεις για να τρως, τρως για να ζεις, δεν χρειαζεται να τρως ολοι μερα απο εξω.
για τα αλλα δεν εχω να πω τιποτα αλλο

Και αυτό συνεπάγεται ότι δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης για τα μισά φαγητά που τρώμε;

καλα, δεν μπορεις να υποστηριζεις οτι ειναι μυθος απο μια ερευνα που εκαναν(αμφιβολλου ποιοτητας)

Υπάρχει κάποια έρευνα η οποία να υποστηρίζει το αντίθετο;
-----------------------------------------
Υπάρχουν κι αυτές οι έρευνες που είχα παραθέσει παλαιότερα:
https://heartdisease.about.com/library/weekly/aa081802a.htm
https://www.focusmag.gr/articles/view-article.rx?oid=1914
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daniel10

Νεοφερμένος

Ο daniel10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
χαχα τι λεει ο αλλος?ψευδαισθηση ζουμε αμα δεν καπνιζουμε και νομιζουμε οτι κανουμε υγειινη ζωη?εγω ξερω οτι υγειινα.αθλουμαι 3 φορες την ημερα,δεν καπνιζω δεν πινω,τρωω σπανια απο φαστφουνταδικα(μονο σε σουβλατζηδικα) σταματησα την cocacola και πινω μονο νερο και αντε κανα αναψυκτικο.επομενως συνεχισε να καπνιζεις εσυ και ζησε την "ψευδαισθηση" οτι δεν θα εχεις μελλοντικο προβλημα.
Μηπωs εισαι ''πνευμα''?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flocki-@#!@$*

Νεοφερμένος

Ο Σωτηρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Έχεςι γνώσεις ογκολογίας;Αν όχι μην παραπληροφορείς.


φιλε εχω ψαξει για το τσιγαρο, οτι λεω δεν το λεω απλα για να πω κατι και απαντω μονο σε θεματα που εχω ψαχτει ,και οχι αμα καπνιζεις φυσιολογικα δεν παθενεις καρκινο. και αυτο που μου την δινει περισοτερο ειναι οτι οι περισοτερι δεν εχετε καμια ιδεα γυρο απο αυτο το θεμα ,οχι οτι εγω ξερω τρελα πραγματα, και τα λετε αυτα γιατι απο καπου τα ακουσατε, το ξερετε οτι σε μια κενουρια ερευνα εδιξε οτι το ποτο επιρεαζει πιο πολυ απο το τσιγαρο αρκι να ειναι σε τακτα χρονικα διαστηματα και δεν μιλαω για ενα ποτιρι κρασι την ημερα...Ετυχε περιπτοσεις σε τρεις συγκενεις που καπνιζαν να παθουν καρκινο που στην τελικη δεν οφειλοταν στο τζιγαρο που αυτο βεβεα το καταλαβαν οι γιατροι αργοτερα. Και ο αριθμος θανατον απο το τζιγαρο ειναι μεγαλος επειδη μεγαλος ειναι και ο αριθμος τον καπνιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
φιλε εχω ψαξει για το τσιγαρο, οτι λεω δεν το λεω απλα για να πω κατι και απαντω μονο σε θεματα που εχω ψαχτει ,και οχι αμα καπνιζεις φυσιολογικα δεν παθενεις καρκινο, στο τι βασιζομαστε στις ερευνες που εχουν για τους θανατους που οφειλοντε στο τσιγαρο ακομα και σε αυτα να βασιστουμε αμα το ψαξεις θα δεις αοτι ειναι σχετικα μικρο το ποσοστο, και αυτο που μου την δινει περισοτερο ειναι οτι οι περισοτερι δεν εχετε καμια ιδεα γυρο απο αυτο το θεμα ,οχι οτι εγω ξερω τρελα πραγματα, και τα λετε αυτα γιατι απο καπου τα ακουσατε, το ξερετε οτι σε μια κενουρια ερευνα εδιξε οτι το ποτο επιρεαζει πιο πολυ απο το τσιγαρο αρκι να ειναι σε τακτα χρονικα διαστηματα και δεν μιλαω για ενα ποτιρι κρασι την ημερα...

βαλε μια τελεια. το κειμενο ειναι αδιαβαστο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νατσοπουλος βιλη

Νεοφερμένος

Ο Νατσοπουλος βιλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Δν καπνιζω και μονο που τ αναπνεω απο τς αλλους μου φτανει,τ σιχαινομαι...
Δν εχω σκοπο να δοκιμασω δν ειμαι περιεργη να δω πως ειναι ...
Οσοι καπνιζουν ειναι επιλογη τς απλα να τ κανουν σε μερη ωστε να μν αναγκαζουν και τς υπολοιπους να καπνιζουν παθητικα.
καλα κανεις...εμενα στην οικογενεια μου να μην πω στο σοι μου ολοι καπνιζουν και ειμαι ο μονος που δεν καπνιζω!και πιστευω οτι κατα ενα μεγαλο μερος φταιει και η οικογενεια..οχι το παιδι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aiginhths

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
καλα κανεις...εμενα στην οικογενεια μου να μην πω στο σοι μου ολοι καπνιζουν και ειμαι ο μονος που δεν καπνιζω!και πιστευω οτι κατα ενα μεγαλο μερος φταιει και η οικογενεια..οχι το παιδι

πως το εννοεις οτι φταιει?εμενα μονο οι γονεις μου δεν καπνιζουν(καπνιζαν παλαιοτερα) και η μικρη μου ξαδερφη.ολοι οι αλλοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Δε νομίζω να είναι off αλλά τώρα που απαγόρεψαν το κάπνισμα στο flocafe είναι τέλεια, μπορείς να αναπνεύσεις επιτέλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
φιλε εχω ψαξει για το τσιγαρο, οτι λεω δεν το λεω απλα για να πω κατι και απαντω μονο σε θεματα που εχω ψαχτει ,και οχι αμα καπνιζεις φυσιολογικα δεν παθενεις καρκινο. και αυτο που μου την δινει περισοτερο ειναι οτι οι περισοτερι δεν εχετε καμια ιδεα γυρο απο αυτο το θεμα ,οχι οτι εγω ξερω τρελα πραγματα, και τα λετε αυτα γιατι απο καπου τα ακουσατε, το ξερετε οτι σε μια κενουρια ερευνα εδιξε οτι το ποτο επιρεαζει πιο πολυ απο το τσιγαρο αρκι να ειναι σε τακτα χρονικα διαστηματα και δεν μιλαω για ενα ποτιρι κρασι την ημερα...Ετυχε περιπτοσεις σε τρεις συγκενεις που καπνιζαν να παθουν καρκινο που στην τελικη δεν οφειλοταν στο τζιγαρο που αυτο βεβεα το καταλαβαν οι γιατροι αργοτερα. Και ο αριθμος θανατον απο το τζιγαρο ειναι μεγαλος επειδη μεγαλος ειναι και ο αριθμος τον καπνιστον.

Φίλε δεν διάβασα τα προηγούμενα μυνήματά σου αλλά το τσιγάρο δεν είναι κακό γιατί απλά υπάρχει μία "πιθανότητα" να σου προκαλέσει καρκίνο. Προκαλεί 1002 προβλήματα όπως καρδιακά προβλήματα, αναπνευστικά, προβλήματα στη γονιμότητα, ακόμα και στο δέρμα ή και στην συμπεριφορά του ανθρώπου. Και μην μου πεις πως το ξέρω... επειδή και οι δύο γονείς μου καπνίζουν ξέρω μια χαρά τι συμβαίνει. Πλέον τρώνε βρισίδι έστω και αν καπνίσουν 10 μέτρα μακριά μου. Μόνο έξω από το σπίτι τους το επιτρέπω. Εδώ η μάνα μου έχει καταλήξει να κοιμάται με ένα μηχάνημα με μάσκα οξυγόνου γιατί απλά έχει άπνοια(ή όπως αλλιώς λέγεται), που της έχει προκληθεί από τσιγάρο. Αν δεν ξέρεις τι είναι, θα σου πω: Κατά τη διάρκεια του ύπνου σταματάει η αναπνοή. Οπότε άσε τις μαλακίες ότι το τσιγάρο δεν βλάπτει δήθεν. Και επίσης, εννοείται πως το αλκοόλ είναι βλαβερό, δεν πιστεύω να υπάρχει κάποιος που αντιλέγει με αυτό. Παν μέτρον άριστο έλεγαν οι αρχαίοι. Και το χειρότερο μέχρι τώρα ήταν το πόσο θράσος έιχαν μερικοί καπνιστές όταν ήταν σε καφετέριες/νετκαφέ κτλ., που ευτυχώς αυτό βελτιώθηκε με τον καινούριο νόμο. Σε μιά φάση κόντεψα να δαρθώ με έναν 5αετή ο οποίος ενώ του ζήτησα ευγενικότητα να το σβήσεi, μου είπε: Αν δεν σου αρέσει, πήγαινε αλλού. Άκου εκεί απάντηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νατσοπουλος βιλη

Νεοφερμένος

Ο Νατσοπουλος βιλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
πως το εννοεις οτι φταιει?εμενα μονο οι γονεις μου δεν καπνιζουν(καπνιζαν παλαιοτερα) και η μικρη μου ξαδερφη.ολοι οι αλλοι..
ναι ομως ειναι αλλο να ζεις σε ενα περιβαλλον με καπνο και αλλο να μν καπνιζει κανενας αυτο λεω η τουλαχιστον να μην καπνιζουν μπροστα στα παιδια ειναι λαθος αυτο που λεω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Επιτελους μπηκε και ενας σωστος νομος!!!!!!!
Μακαρι να μην ξαναδουμε να καπνιζει κανεις!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Επιτελους μπηκε και ενας σωστος νομος!!!!!!!
Μακαρι να μην ξαναδουμε να καπνιζει κανεις!!!:)
:iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Επιτελους μπηκε και ενας σωστος νομος!!!!!!!
Μακαρι να μην ξαναδουμε να καπνιζει κανεις!!!:)
Αν θες και την άποψη μου αυτό που είπες είναι τραβηγμένο!!Ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει!!Αρκεί να μην ενοχλεί τους άλλους;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Αν θες και την άποψη μου αυτό που είπες είναι τραβηγμένο!!Ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει!!Αρκεί να μην ενοχλεί τους άλλους;);)
και σε αυτό συμφωνώ!!:P:P:iagree::):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sadie Moody

Νεοφερμένος

Η Sadie Moody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Επιτελους μπηκε και ενας σωστος νομος!!!!!!!
Μακαρι να μην ξαναδουμε να καπνιζει κανεις!!!:)

Και οι καπνιστές έχουν ψυχή. Και δικαιώματα επίσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Φυσικα και εχουν στο σπιτι ομως ας καπνισουν και οχι εξω !!!!!!!
Δεν μπορει να πηγαινω για καφε και να μου ερχεται ολη η καπνα ημερτον δηλαδη εγω τι φταιω!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Φυσικα και εχουν στο σπιτι ομως ας καπνισουν και οχι εξω !!!!!!!
Δεν μπορει να πηγαινω για καφε και να μου ερχεται ολη η καπνα ημερτον δηλαδη εγω τι φταιω!!!!!!!
και εμένα με ενοχλεί αφάνταστα χτες όλη το βράδυ επειδή είχε αέρα όλος ο καπνός ερχόταν στο προσωπό μου δεν το αντέχω!!:mad::mad::mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sadie Moody

Νεοφερμένος

Η Sadie Moody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Να πηγαίνεις λοιπόν σε καφέ μη καπνιστών. Και ο καπνιστής έχει δικαίωμα να απολαύσει την έξοδό του όπως εκείνον τον ευχαριστεί εξίσου με σένα και τον κάθε εσένα που δεν καπνίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Να πηγαίνεις λοιπόν σε καφέ μη καπνιστών. Και ο καπνιστής έχει δικαίωμα να απολαύσει την έξοδό του όπως εκείνον τον ευχαριστεί εξίσου με σένα και τον κάθε εσένα που δεν καπνίζει.
εκαί είχα πάει για ποδήλατο και ήμουν κουρασμένη οπότε έπρεπε να κάτσω κάπου και ήταν το μόνο μέρος.
ΥΣ:δεν διαφωνώ όλοι πρέπει να διασκεδάζουν αλλά σε άλλες χώρες που έχω πάει γιατί δεν έιχα πρόβλημα???για πες μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
εκαί είχα πάει για ποδήλατο και ήμουν κουρασμένη οπότε έπρεπε να κάτσω κάπου και ήταν το μόνο μέρος.
ΥΣ:δεν διαφωνώ όλοι πρέπει να διασκεδάζουν αλλά σε άλλες χώρες που έχω πάει γιατί δεν έιχα πρόβλημα???για πες μου?


Εγω ειμαι μαζι σου!!!!:D
Ετσι ειναι δεν μπορει να γινετε αυτο ασε που και κακο στον ιδιο κανει !!!!!!
Πες δεν τον νοιαζει εμενα ομως που με νοιαζει για πιο λογο να το υποστω?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Εγω ειμαι μαζι σου!!!!:D
Ετσι ειναι δεν μπορει να γινετε αυτο ασε που και κακο στον ιδιο κανει !!!!!!
Πες δεν τον νοιαζει εμενα ομως που με νοιαζει για πιο λογο να το υποστω?????
ευτιχώς!!:)μπράβο!!!:bravo::bravo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top