Κάπνισμα

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
ΟΤΙ ξεκινα δεν πρεπει να σταματα αλλα να ΠΑΕΙ ωσ το τελοσ
Δηλαδή να καπνίζει όσπου να πεθάνει!!Αυτό εννοείς!!....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Δηλαδή να καπνίζει όσπου να πεθάνει!!Αυτό εννοείς!!....
Τουλάχιστον θα πεθάνω ευτυχεισμένος..........:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
ΟΤΙ ξεκινα δεν πρεπει να σταματα αλλα να ΠΑΕΙ ωσ το τελοσ

Δεν είναι κανόνας αυτό το πράγμα.
Τι σημαίνει αυτό;

Να μην υπάρχει προσπάθεια για βελτίωση αν πρόκειται για κάτι αρνητικό;
Να αρχίσω εγώ τα ναρκωτικά αλλά αφού τα άρχισα ας τα αφήσω να με πεθάνουν και να μην ψάξω για λύση αν θέλω και μπορώ ας πούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Δεν είναι κανόνας αυτό το πράγμα.
Τι σημαίνει αυτό;

Να μην υπάρχει προσπάθεια για βελτίωση αν πρόκειται για κάτι αρνητικό;
Να αρχίσω εγώ τα ναρκωτικά αλλά αφού τα άρχισα ας τα αφήσω να με πεθάνουν και να μην ψάξω για λύση αν θέλω και μπορώ ας πούμε.
+Άπειρο!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
Δεν είναι κανόνας αυτό το πράγμα.
Τι σημαίνει αυτό;

Να μην υπάρχει προσπάθεια για βελτίωση αν πρόκειται για κάτι αρνητικό;
Να αρχίσω εγώ τα ναρκωτικά αλλά αφού τα άρχισα ας τα αφήσω να με πεθάνουν και να μην ψάξω για λύση αν θέλω και μπορώ ας πούμε.
:no1::no1::no1::no1:++++++++
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Δεν είναι κανόνας αυτό το πράγμα.
Τι σημαίνει αυτό;

Να μην υπάρχει προσπάθεια για βελτίωση αν πρόκειται για κάτι αρνητικό;
Να αρχίσω εγώ τα ναρκωτικά αλλά αφού τα άρχισα ας τα αφήσω να με πεθάνουν και να μην ψάξω για λύση αν θέλω και μπορώ ας πούμε.
Και βέβαια,αν αρχίσεις κάτι δεν πρέπει να το τελειώσεις,ας είναι και αρνητικό...
Είδες πουθενά το παράλογο;
Τς τς τς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Φυσικά!!!και στο τέλος δεν θα ξέρεις τι να πρωτοκάνεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Αναφερόμουν κυρίως στον περιορισμό, όχι στο κόψιμο, με τη λέξη φιλότιμος, παράλειψή μου.

Εγώ τις διαφορές που έχω δει τις έχω δει σε πολύ λίγα μέρη.
Τι ακριβώς προσφέρει που δε μπορεί να προσφέρει κάτι άλλο χωρίς τις αρνητικές επιπτώσεις του;
προσφερει οτι δεν προσφερει οτιδηποτε αλλο, δεν μπορεις να βρεις υποκαταστατο του ποτου, ετσι και δεν μπορεις και για το τσιγαρο, το καθε πραγμα εχει την χρηση του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Φυσικά!!!και στο τέλος δεν θα ξέρεις τι να πρωτοκάνεις!!

Nαι...να αυτοκτονήσεις για την βλακεία που χεις στον εγκέφαλο ή να περιμένεις τον Χάρο να σου στείλει πρόσκληση ''γειά σας ήρθε η ώρα σας, παρακαλώ ακολουθήστε με.''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos Leo

Νεοφερμένος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Φίλε,δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης του τσιγαρου!
-----------------------------------------
Ρε τι καταστροφολογια ειναι αυτη, χαλαροστε λιγο ρε,ολα αυτα που λενε ψαξτετα λιγο μην τα περνατε ετσι στους εγκεφαλους σας ακατεργαστα κανεις δεν επαθε καρκινο μονο απο τον παραγοντα του τσιγαρου ,καπνιζοντας σε φυσιολογικα ορια, και να μην καπνιζετε εχετε την εντυποσει πος ζητε υγιηνα... μην καθεστε και λετε βλακειες απλα δεν καπνιζουμε για τον λογο οτι δεν σου προσφερει καμια ευχαρηστηστη και ειναι απλα ενας εθισμος που δεν σου προσφερει τιποτα και αμα εισαι καπνιστης απλα κρεμεσε απο ενα πακετο τσιγαρα που αμα δεν τα εχεις οταν τα θελεις χαλας την διαθεση σου. Αλλα και καπνιστης σε φυσιολογικα ορια να εισαι δεν πεθενεις μην φοβαστε απλα ειπα πριν τον λογο για να μην καπνισετε....

Να σου κάνω μόνο μία ερώτηση:Σε τι χρησιμεύει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ το τσιγάρο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Φίλε,δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης του τσιγαρου!
-----------------------------------------


Να σου κάνω μόνο μία ερώτηση:Σε τι χρησιμεύει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ το τσιγάρο;
Χρησιμεύει στις καπνοβιομηχανίες,στις εταιρείες που φτιάχνουν διάφορα προγράμματα για διακοπή του τσιγάρου,στην εφορία,στα περίπτερα κλπ
Πουθενά αλλού!:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,934 μηνύματα.
Ο νόμος περί τσιγαροαπαγόρευσης, απαγορεύει εκτός από το κάπνισμα τσιγάρου και τα άλλα είδη καπνιστού (ξύλινες πίπες, πούρα,...κτλ); ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Ο νόμος περί τσιγαροαπαγόρευσης, απαγορεύει εκτός από το κάπνισμα τσιγάρου και τα άλλα είδη καπνιστού (ξύλινες πίπες, πούρα,...κτλ); ;)
Απ'όσο ξέρω,ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aiginhths

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
χαχα τι λεει ο αλλος?ψευδαισθηση ζουμε αμα δεν καπνιζουμε και νομιζουμε οτι κανουμε υγειινη ζωη?εγω ξερω οτι υγειινα.αθλουμαι 3 φορες την ημερα,δεν καπνιζω δεν πινω,τρωω σπανια απο φαστφουνταδικα(μονο σε σουβλατζηδικα) σταματησα την cocacola και πινω μονο νερο και αντε κανα αναψυκτικο.επομενως συνεχισε να καπνιζεις εσυ και ζησε την "ψευδαισθηση" οτι δεν θα εχεις μελλοντικο προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
χαχα τι λεει ο αλλος?ψευδαισθηση ζουμε αμα δεν καπνιζουμε και νομιζουμε οτι κανουμε υγειινη ζωη?εγω ξερω οτι υγειινα.αθλουμαι 3 φορες την ημερα,δεν καπνιζω δεν πινω,τρωω σπανια απο φαστφουνταδικα(μονο σε σουβλατζηδικα) σταματησα την cocacola και πινω μονο νερο και αντε κανα αναψυκτικο.επομενως συνεχισε να καπνιζεις εσυ και ζησε την "ψευδαισθηση" οτι δεν θα εχεις μελλοντικο προβλημα.
+1!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Φίλε,δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης του τσιγαρου!
-----------------------------------------


Να σου κάνω μόνο μία ερώτηση:Σε τι χρησιμεύει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ το τσιγάρο;
με την ιδια λογικη σε τι χρησιμευει το ποτο? ειναι ουσιες που σε χαλαρωνουνε απο το τσιγαρο το απλο εως και το παρανομο, το ιδιο και για το ποτο.
ετσι οπως κατακρινετε το τσιγαρο, μπορουμε να κατακρινουμε οτιδηποτε, γιατι τρως απο τα Goodies, γιατι πινεις φραπε, γιατι πινεις ποτο, γιατι πινεις κοκα κολα, γιατι καθεσε στο PC, γιατι βλεπεις πολυ ωρα TV.
τα παντα σου προκαλουν κακο στον οργανισμο σου, ακομα και οταν αναπνεεις μεσα στην πολη παθενει κακο ο οργανισμος σου, δεν μπορεις να κληστεις σε εναν θαλαμο και ζησεις την ζωη σου.
εγω καπνιζω μερικα τσιγαρα την ημερα, αλλα ουτε καφε πινω, ουτε ποτα πινω πολλα, ουτε εξω τρωω και αλλα χιλια δυο.
ο καθενας χτυπαει μια ισωροποια, καποιοι το παρακανουνε καποιοι οχι, αλλα οταν λες δεν υπαρχει λογος υπαρξεις του τσιγαρου, τοτε δεν υπαρχει λογος υπαρξεις για τις μισες ουσιες του κοσμου φαγητα ποτα κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
με την ιδια λογικη σε τι χρησιμευει το ποτο? ειναι ουσιες που σε χαλαρωνουνε απο το τσιγαρο το απλο εως και το παρανομο, το ιδιο και για το ποτο.
ετσι οπως κατακρινετε το τσιγαρο, μπορουμε να κατακρινουμε οτιδηποτε, γιατι τρως απο τα Goodies, γιατι πινεις φραπε, γιατι πινεις ποτο, γιατι πινεις κοκα κολα, γιατι καθεσε στο PC, γιατι βλεπεις πολυ ωρα TV.
τα παντα σου προκαλουν κακο στον οργανισμο σου, ακομα και οταν αναπνεεις μεσα στην πολη παθενει κακο ο οργανισμος σου, δεν μπορεις να κληστεις σε εναν θαλαμο και ζησεις την ζωη σου.
εγω καπνιζω μερικα τσιγαρα την ημερα, αλλα ουτε καφε πινω, ουτε ποτα πινω πολλα, ουτε εξω τρωω και αλλα χιλια δυο.
ο καθενας χτυπαει μια ισωροποια, καποιοι το παρακανουνε καποιοι οχι, αλλα οταν λες δεν υπαρχει λογος υπαρξεις του τσιγαρου, τοτε δεν υπαρχει λογος υπαρξεις για τις μισες ουσιες του κοσμου φαγητα ποτα κλπ.
Ναι,μόνο που με το τσιγάρο κάνεις κακό στους άλλους που δεν καπνίζουν,αν καπνίζεις δίπλα σε άλλους...
Τα υπόλοιπα τα παθαίνεις μόνο εσύ(goodies,TV,βιντεοπαιχνίδια κλπ),δεν ενοχλείς κάποιον άλλο...
Και δεν σου είπε κανείς να κλειστείς σε έναν θάλαμο,αλλά δεν βρίσκω τίποτα το χαλαρωτικό σε ένα τσιγάρο...
Και στο κάτω κάτω,καλύτερα ένα πούρο που και που παρά αυτό το κωλοτσίγαρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
με την ιδια λογικη σε τι χρησιμευει το ποτο? ειναι ουσιες που σε χαλαρωνουνε απο το τσιγαρο το απλο εως και το παρανομο, το ιδιο και για το ποτο.
ετσι οπως κατακρινετε το τσιγαρο, μπορουμε να κατακρινουμε οτιδηποτε, γιατι τρως απο τα Goodies, γιατι πινεις φραπε, γιατι πινεις ποτο, γιατι πινεις κοκα κολα, γιατι καθεσε στο PC, γιατι βλεπεις πολυ ωρα TV.
τα παντα σου προκαλουν κακο στον οργανισμο σου, ακομα και οταν αναπνεεις μεσα στην πολη παθενει κακο ο οργανισμος σου, δεν μπορεις να κληστεις σε εναν θαλαμο και ζησεις την ζωη σου.
εγω καπνιζω μερικα τσιγαρα την ημερα, αλλα ουτε καφε πινω, ουτε ποτα πινω πολλα, ουτε εξω τρωω και αλλα χιλια δυο.
ο καθενας χτυπαει μια ισωροποια, καποιοι το παρακανουνε καποιοι οχι, αλλα οταν λες δεν υπαρχει λογος υπαρξεις του τσιγαρου, τοτε δεν υπαρχει λογος υπαρξεις για τις μισες ουσιες του κοσμου φαγητα ποτα κλπ.

οταν πινεις εσυ, δεν αναγκαζεις τους αλλους γυρω σου να πιουν.

by the way, μικρη ποσοτητα αλκοολ βοηθαει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ναι,μόνο που με το τσιγάρο κάνεις κακό στους άλλους που δεν καπνίζουν,αν καπνίζεις δίπλα σε άλλους...
Τα υπόλοιπα τα παθαίνεις μόνο εσύ(goodies,TV,βιντεοπαιχνίδια κλπ),δεν ενοχλείς κάποιον άλλο...
Και δεν σου είπε κανείς να κλειστείς σε έναν θάλαμο,αλλά δεν βρίσκω τίποτα το χαλαρωτικό σε ένα τσιγάρο...
Και στο κάτω κάτω,καλύτερα ένα πούρο που και που παρά αυτό το κωλοτσίγαρο...
αναλογα το μερος και τον ανθρωπο, και πλεον με τους νομους αυτο δεν θα ισχυει τοσο πολυ.
ουτε εγω πλεον βρισκω κατι χαλαρωτικο σε ενα απλο τσιγαρο, προτιμω το ναργιλε η το μαυρο αλλα συμβιβαζομαι και με τα απλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aiginhths

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
δηλαδη ενα τσιγαρο (που ποτε δεν ειναι ενα - και ειναι και σε καθημερινη βαση) κανει το ιδιο κακο με το να παιζεις PS3 η μα πινεις μια μπυρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top