Κάπνισμα

angekon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
με λιγα λογια απο τις 30-1 που η φιλη στελλα το εθεσε ως θεμα βγηκε το συμπερασμα οτι το τσιγαρο σκοτωνει την υγεια πλην ομως ειναι καλο να υπαρχει γιατι ειναι αναφερετο δικαιωμα του καθενα να σκοτωνει την υγεια του σεβομενος ομως την υγεια του αλλου πραγμα που δε γινεται αφου ο καπνος δε γινεται να βγει και να εξαφανιστει ..... απλα διαλυεται στον αερα. αρα τον αναπνεουν ολοι. αν ομως πουμε σε καποιον σβυστο του περιοριζουμε την ελευθερια. με αλλα λογια να αγαπιομαστε....
τι ειπα παλι;:bye::bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Με αυτη τη λογικη και τα αυτοκινητα μολυνουν τον αερα,που αναμφισβητητα βλαπτει την υγεια μας αφου ολοι αναπνεουμε τα καυσαερια,επομενως πρεπει να εξαφανιστουν.Δεν ειπα οτι ειναι καλο που υπαρχει,ισως ημασταν καλυτερα εαν δεν ειχε εμφανιστει,αλλα εφοσον υπαρχει εγω υποστηριζω την αποψη πως καποιοι εχουν το δικαιωμα να καπνιζουν.Δικαιωμα μας να οριζουμε τη ζωη μας.:p:p:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
γενικά ο Έλληνας καπνίζει βλέποντας μπάλλα και άμα του πείς σβήστο αποκλείεται να μη σε βρίσει(αλλά όποιος είναι @@@@,αλλιώς καταλαβαίνει)

Γενικεύεις πάρα πολύ. Και λίγος σεβασμός στον άλλο δε βλάπτει, ε. Ακόμα κι αν βλέπεις μπάλα.
Λέω εγώ τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Μα πως συγκρίνετε κάτι (τα οχήματα) που είναι αναγκαίο στην καθημερινότητα μας (ακόμα και τα ΜΜΜ οχήματα είναι) με κάτι το οποίο στο μόνο που χρειάζεται είναι για να ικανοποιήσει τον χρήστη;
Το όχημα, το χρησιμοποιείς για να κερδίσεις χρόνο μεταφέροντας σε κάπου, το τσιγάρο δεν το κάνει αυτό (καλά ανάλογα με το τι θα βάλεις μέσα).
Ναι, το τσιγάρο σκοτώνει και ο πόλεμος σκοτώνει, δεν σημαίνει οτι επειδή δεν μπορούμε να σταματήσουμε τον πόλεμο πρέπει να αφήσουμε και το τσιγάρο να κάνει τη δουλειά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koka

Νεοφερμένος

Ο Αγαθαγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Γεράκι (Ηλεία). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
σωστος ο παιχτης:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Μα δεν καταλαβαινω ποια η διαφωνια τωρα.Το τσιγαρο ειναι αναγκαιο για καποιους και σιγουρα αν σεβεται τους γυρω του θα κανονισει να μην τους βλαπτει κι ολας.Ειναι επιλογη τους να καπνιζουν οπως ειναι και δικια μας επιλογη να μην καπνιζουμε.Απο αυτους εξαρταται η υγεια τους.Ας σεβαστουμε και το δικαιωμα λοιπον να καπνιζουν,οπως σεβομαστε και τ δικαιωμα της ευθανασιας,το δικαιωμα της ελευθερης εκφρασης κοκ.Οτιδηποτε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argyris_e

Νεοφερμένος

Ο argyris_e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ρανια νομιζω δεν διάβασες προσεκτικά ή η διατύπωση του πρώτου πόστ ήταν λάθος,διάβασε το άλλο που έστελα..Πρώτον ο καθένας εκφράζει τη γνώμη του και εσυ δε μπορείς να κατακρίνεις κανέναν σωστά;;Λοιπόν λέω ότι αν πάς σε ένα καφενείο και δείς κάποιον να βλέπει μπάλλα και καπνίζει και του ζητήσεις να το σβήσει επειδή σε ενοχλέι ο καπνός αποκλείεται να το κάνει..Παρατηρησε μονη σου πόσοι καπνίζουν και δεν τουσ νοιάζουν οι άλλοι..και το κάνουν οι περισσότεροι έλληνες..Αυτό λέω γαμώτο, ούτε εμέν μου αρέσει και έιναι λάθος να το κάνουν αυτό.Γιαυτό λέω είναι γενικά στον έλληνα και το ξαναλέω (γενικά) επειδή το κάνουν οι περισσότεροι έλληνες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angekon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
και φαντασου οτι το κανουν εδω και τοσα χρονια.. φαντασου οτι με την αλλαγη νομισματος καναμε ενα και βαλε χρονο να προσαρμοστουμε.. οι δε παλιοι ακομα την ψαχνουνε. αντε κανε εσυ τωρα τον ελληνα να αλλαξη σταση ζωης.. γιατι πραγματικα το τσιγαρο για καποιον που καπνιζει θεωρειται ετσι.. με το καφε. με το ποτο μετα το φαι στο μπανιο παντου. αντε κανε αυτον τον ανθρωπο να κοψει το τσιγαρο απ την μια μερα στην αλλη.:bye::bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Όσο θέλουν ας καπνίζουν.
Μακρυά απο τα μάτια και τα πνευμόνια μας.
Καθαρά και ξάστερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_l

Νεοφερμένος

Η efi_l αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
με λιγα λογια απο τις 30-1 που η φιλη στελλα το εθεσε ως θεμα βγηκε το συμπερασμα οτι το τσιγαρο σκοτωνει την υγεια πλην ομως ειναι καλο να υπαρχει γιατι ειναι αναφερετο δικαιωμα του καθενα να σκοτωνει την υγεια του σεβομενος ομως την υγεια του αλλου πραγμα που δε γινεται αφου ο καπνος δε γινεται να βγει και να εξαφανιστει ..... απλα διαλυεται στον αερα. αρα τον αναπνεουν ολοι. αν ομως πουμε σε καποιον σβυστο του περιοριζουμε την ελευθερια. με αλλα λογια να αγαπιομαστε....
τι ειπα παλι;:bye::bye::bye:
Συμφωνώ στα περισσότερα!!!! Δεν καπνίζω και ούτε κάπνησα ποτέ!!! Ο καπνός με ενοχλεί αφάνταστα και μπορώ να πώ πως με χαλάει όταν θλελω να βγώ σε ένα μαγαζί σαν άνθρωπος και τα μάτια μου κοκκινίζουν, και βήχασ με πιάνει κτλ. Αλλά ο νόμος έρχεται (ευελπιστώ! γιατι μην ξεχνάμε στην Ελλάδα ζούμε:P:P)!!!! Να περάσουμε κι εμείς καλά κάποτε!!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argyris_e

Νεοφερμένος

Ο argyris_e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Φίλε μου παρόλου που είμαι καπνιστής θα σου πώ κάτι υ γίνετε εδώ όσο και σκατά σου ακουστεί θα σου πώ κάτι..ο νόμος θα βγεί αλλά αν θές αγοράζεις άδεια απο το κράτος για να μπορούν να καπνίζουν στο μαγαζί.Εδώ στη Γερμανία όπου ζώ εγώ απαγορεύετε σε δημόσιους χώρους αλλά πολλά μαγαζιά πήραν την άδεια που σου είπα..οπότε παιδιά βγεί δε βγεί ο νόμος τα ίδια θα έχουμε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_____KRS_____

Νεοφερμένος

Ο _____KRS_____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Φίλε μου παρόλου που είμαι καπνιστής θα σου πώ κάτι υ γίνετε εδώ όσο και σκατά σου ακουστεί θα σου πώ κάτι..ο νόμος θα βγεί αλλά αν θές αγοράζεις άδεια απο το κράτος για να μπορούν να καπνίζουν στο μαγαζί.Εδώ στη Γερμανία όπου ζώ εγώ απαγορεύετε σε δημόσιους χώρους αλλά πολλά μαγαζιά πήραν την άδεια που σου είπα..οπότε παιδιά βγεί δε βγεί ο νόμος τα ίδια θα έχουμε!!
Κοινώς και αυτό για οικονομικούς λόγους θα γίνει!
Αγοράζεις την άδεια--->βγάζει το κράτος
Δεν βγάζεις άδεια,πληρώνεις πρόστημο και--->Πάλι το κράτος βγάζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μα δεν καταλαβαινω ποια η διαφωνια τωρα.Το τσιγαρο ειναι αναγκαιο για καποιους και σιγουρα αν σεβεται τους γυρω του θα κανονισει να μην τους βλαπτει κι ολας.Ειναι επιλογη τους να καπνιζουν οπως ειναι και δικια μας επιλογη να μην καπνιζουμε.Απο αυτους εξαρταται η υγεια τους.Ας σεβαστουμε και το δικαιωμα λοιπον να καπνιζουν,οπως σεβομαστε και τ δικαιωμα της ευθανασιας,το δικαιωμα της ελευθερης εκφρασης κοκ.Οτιδηποτε!!!

Ναι, αλλά το κακό είναι ότι για να σέβονται οι καπνιστές τους μη καπνιστές, και να μη μυρίζουν τον καπνό των καπνιστών οι μη καπνιστές, θα πρέπει να μην καπνίζουν σε κανένα κλειστό χώρο απ' όπου περνάνε μη καπνιστές, και σε κανένα ανοιχτό χώρο την ίδια στιγμή που βρίσκονται μη καπνιστές εκεί γύρω (δηλαδή, ούτε στο δρόμο). Και αυτό κάποιοι καπνιστές το θεωρούν καταπάτηση των δικαιωμάτων τους. Δεν πάνε να κοιτάξουν λέω εγώ τους εαυτούς τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Μα και εγω συμφωνω να εφαρμοστει το μετρο και ν αλλαξουν καποιες αποψεις γυρω αο το θεμα.Αλλα δε μου φαινεται λογικο να απαιτεις απο εναν ανθρωπο να κοψει το τσιγαρο εαν δε σε επηρεαζει αυτη του η συνηθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Φυσικά και δεν είναι. Αλλά το θέμα είναι ότι στο 90% των περιπτώσεων, το κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tazoulini

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θάσος (Καβάλα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
παιδια εγω φετος αρχισα, αλλα με την παρεα πιο πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_____KRS_____

Νεοφερμένος

Ο _____KRS_____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
παιδια εγω φετος αρχισα, αλλα με την παρεα πιο πολυ...
Να το κόψεις αμέσως πριν είναι πολύ αργά!!!Και στην ηλικία σου δεν επρεπε ούτε να το σκεφτείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tazoulini

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θάσος (Καβάλα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
ευχαριστω για την συμβουλη αλλα δεν νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_____KRS_____

Νεοφερμένος

Ο _____KRS_____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
ευχαριστω για την συμβουλη αλλα δεν νομιζω
Και γιατί καπνίζεις; Τι καταλαβαίνεις; Είσαι και κορίτσι,θα παει να σε φιλήσει κάποιος και ούτε οι τσίχλες δεν θα σε σώσουν! Απλά δεν υπάρχει λόγος να καπνίζεις!
Δεν θα σου αλάξω εγώ γνώμη....αλλά οτί είχα να σου πω στο είπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Κρουκ το 90% παγκοσμιως σιγουρα αποτελει την ακριβως αντιθετη ομαδα ανθρωπων οπου κατ'αρχην δεν καπνιζουνσε δημοσιους χωρους.Σε ολες σχεδον τις ευρωπαϊκες χωρες εχει εφαρμοστει ο νομος περι την απαγπορευση καπνισματος σε δημοσιους χωρους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top