Κάπνισμα

fuela

Νεοφερμένος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 56 μηνύματα.

_____KRS_____

Νεοφερμένος

Ο _____KRS_____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Το τσιγάρο είναι απλά μία ανοησία.Σκεφτείτε μόνο ότι πολλές έρευνες αναφέρουν οτι στις σύγχρονες κοινωνίες καπνιστές είναι άτομα των κατώτερων κοινωνικών τάξεων.Ίσως αυτό οφείλεται στα προβλήματα κυρίως οικονομικά αλλά το τσιγάρο δεν αποτελεί λύση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angekon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
το τσιγαρο παιδια ειναι μια ιδεα. μια εκφραση. το αν ειναι στις συγχρονες κοινωνιες σημα κατατεθεν κατωτερων κοινωνικων στρωματων δε ξερω. υπαρχει βουλευτης που να μην καπνιζει; ή δεν καπνιζουν οι πλουσιοι!
και στην τελικη το τσιγαρο βλαπτει αυτον που το κανει ή τον διπλα που αναπνεει τον καπνό. τον δευτερο πιο πολυ γι αυτο και το απαγορευουν στους δημοσιους χωρους.
απ την αλλη με 3 και κατι πολλα ευρω το πακετο τα φτωχα κοινωνικα στρωματα το σκεφτονται.
δε καπνιζω και ποτε δε το δοκιμασα. ειμαι περηφανος γι αυτο. και εννοειτε οτι απεχθανομαι τον καπνο. ευχομαι τελικα το μετρο να εφαρμοσθει. τοσα χρονια υπομεναμε εκνευριστικα το φυσημα του καπνου στην μουρη μας. ηρθε η ωρα να τους το σβυσουμε στην μουρη.
ποτε ομως δε θα πω σε κανενα μη καπνιζεις γιατι κανει κακο. μονο σβυστο γιατι βλαπτεις την υγεια μου.:bye::bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argyris_e

Νεοφερμένος

Ο argyris_e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
το τσιγαρο παιδια ειναι μια ιδεα. μια εκφραση. το αν ειναι στις συγχρονες κοινωνιες σημα κατατεθεν κατωτερων κοινωνικων στρωματων δε ξερω. υπαρχει βουλευτης που να μην καπνιζει; ή δεν καπνιζουν οι πλουσιοι!
και στην τελικη το τσιγαρο βλαπτει αυτον που το κανει ή τον διπλα που αναπνεει τον καπνό. τον δευτερο πιο πολυ γι αυτο και το απαγορευουν στους δημοσιους χωρους.
απ την αλλη με 3 και κατι πολλα ευρω το πακετο τα φτωχα κοινωνικα στρωματα το σκεφτονται.
δε καπνιζω και ποτε δε το δοκιμασα. ειμαι περηφανος γι αυτο. και εννοειτε οτι απεχθανομαι τον καπνο. ευχομαι τελικα το μετρο να εφαρμοσθει. τοσα χρονια υπομεναμε εκνευριστικα το φυσημα του καπνου στην μουρη μας. ηρθε η ωρα να τους το σβυσουμε στην μουρη.
ποτε ομως δε θα πω σε κανενα μη καπνιζεις γιατι κανει κακο. μονο σβυστο γιατι βλαπτεις την υγεια μου.:bye::bye::bye:


ρε μεγάλε και τα αμάξια βγάζουν άερια θανατηφόρα για τον άνθρωπο, τι θα σου πώ εγώ σβήστο γιατί βλάπτεις την υγεία μου??καπνίζω αλλά δε μπορείς να μου πέις σβήστο η μπορείς να πείς πάνε παραπέρα στη τελική κάνε εσύ ποιο πέρα.

ευχομαι τελικα το μετρο να εφαρμοσθει. τοσα χρονια υπομεναμε εκνευριστικα το φυσημα του καπνου στην μουρη μας. ηρθε η ωρα να τους το σβυσουμε στην μουρη.

Μηχανάκι έχεις??εγώ πόσα χρόνια αναπνέω τα καύσιμα που έχει κάψει??
Και ας είμαστε και λίγο ειλικρινής αμα κάπνιζες θα καταλάβενες περισσότερο..Εξάλου δεν γίνεται Έλληνας και να μη καπνίζει την ώρα που βλέπει μπάλα η πίνει καφέ η διασκεδάζει(για αυτούς που καπνίζουν)είναι στον Έλληνα τι να κάνουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
ρε μεγάλε και τα αμάξια βγάζουν άερια θανατηφόρα για τον άνθρωπο, τι θα σου πώ εγώ σβήστο γιατί βλάπτεις την υγεία μου??καπνίζω αλλά δε μπορείς να μου πέις σβήστο η μπορείς να πείς πάνε παραπέρα στη τελική κάνε εσύ ποιο πέρα.

Μηχανάκι έχεις??εγώ πόσα χρόνια αναπνέω τα καύσιμα που έχει κάψει??
Και ας είμαστε και λίγο ειλικρινής αμα κάπνιζες θα καταλάβενες περισσότερο..Εξάλου δεν γίνεται Έλληνας και να μη καπνίζει την ώρα που βλέπει μπάλα η πίνει καφέ η διασκεδάζει(για αυτούς που καπνίζουν)είναι στον Έλληνα τι να κάνουμε..

Αν ήσουν κοντά μου και κάπνιζες μέσα στη μούρη μου και, μου 'λεγες να κάνω πιο πέρα για να μην σε ενοχλώ κιόλας (ήμαρτον), θα 'χες φάει τα μπουκέτα της χρονιάς σου.

Όσο για το δεύτερο, δεν αποτελεί σοβαρό επιχείρημα για να καπνίσει κάποιος ή, για να επιτρέπεται το κάπνισμα στους δημόσιους χώρους. Απορώ πώς δε γελάς και 'συ ο ίδιος, μ' αυτά που μόλις έγραψες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Μηχανάκι έχεις??εγώ πόσα χρόνια αναπνέω τα καύσιμα που έχει κάψει??
Και ας είμαστε και λίγο ειλικρινής αμα κάπνιζες θα καταλάβενες περισσότερο..Εξάλου δεν γίνεται Έλληνας και να μη καπνίζει την ώρα που βλέπει μπάλα η πίνει καφέ η διασκεδάζει(για αυτούς που καπνίζουν)είναι στον Έλληνα τι να κάνουμε..

επειδη εσυ μου διαλυεις την υγεια εισαι υποχρεωμενος να το σβησεις η να φυγεις.
δεν ειμαι υποχρεωμενος να μου ντουμανιαζεις τον χωρο που πρεπει να μοιραστουμε. θελεις να μαυρισεις τους πνευμονες σου?
δικαιωμα σου, αλλα παραβιαζεις το δικαιωμα του αλλου, ο οποιος δε θελει να πεθανει, ισως, απο καρκινο στα 50 του

για την ενημερωση σου, προσπαθω οσο το δυνατον περισσοτερο να χρησιμοποιω τα ΜΜΜ(μεσα μαζικης μεταφορα)

ειμαι ελληνας και δν βλεπω μπαλα καπνιζοντας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
ρε μεγάλε και τα αμάξια βγάζουν άερια θανατηφόρα για τον άνθρωπο, τι θα σου πώ εγώ σβήστο γιατί βλάπτεις την υγεία μου??καπνίζω αλλά δε μπορείς να μου πέις σβήστο η μπορείς να πείς πάνε παραπέρα στη τελική κάνε εσύ ποιο πέρα.

Μηχανάκι έχεις??εγώ πόσα χρόνια αναπνέω τα καύσιμα που έχει κάψει??
Και ας είμαστε και λίγο ειλικρινής αμα κάπνιζες θα καταλάβενες περισσότερο..Εξάλου δεν γίνεται Έλληνας και να μη καπνίζει την ώρα που βλέπει μπάλα η πίνει καφέ η διασκεδάζει(για αυτούς που καπνίζουν)είναι στον Έλληνα τι να κάνουμε..

Γενικά, πρέπει να είσαι ο ορισμός του κλασσικού του Έλληνα. Μπορείς να είσαι περήφανος. Από αύριο θα βλέπω μπάλα καπνίζοντας και πίνοντας καφέ, αφού δεν γίνεται αλλιώς.

Και μάθετε επιτέλους να συγκρίνετε όμοια πράματα. Το μηχανάκι σου δεν μπορεί να μπει μέσα στο κατάστημα / κλειστό χώρο όπου βρισκόμαστε εσύ κι εγώ ώστε να με φλομώσει. Εσύ αντιθέτως μπορείς.
Και το χειρότερο είναι ότι οι περισσότεροι το φυσάνε στην μούρη σου επίτηδες. Αλλά τι να κάνουμε. Αφού κάποιοι τα κονομάνε χοντρά από τον καρκίνο που εισπνέετε-εισπνέουμε, έτσι θα μείνουν τα πράματα. Λες κι άμα εφαρμοστεί ο νόμος αυτός, θα το απαγορεύσουν στα μαγαζιά... Βλάκες είναι να χάσουν όλη την πελατεία?

Αν ήσουν κοντά μου και κάπνιζες μέσα στη μούρη μου και, μου 'λεγες να κάνω πιο πέρα για να μην σε ενοχλώ κιόλας (ήμαρτον), θα 'χες φάει τα μπουκέτα της χρονιάς σου.

Όσο για το δεύτερο, δεν αποτελεί σοβαρό επιχείρημα για να καπνίσει κάποιος ή, για να επιτρέπεται το κάπνισμα στους δημόσιους χώρους. Απορώ πώς δε γελάς και 'συ ο ίδιος, μ' αυτά που μόλις έγραψες.

Μαζί σου.
Ρε γμτ σου who, σε όλα μια χαρά παιδί, άλλαξε ομάδα να γίνεις τέλειος... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Μηχανάκι έχεις??εγώ πόσα χρόνια αναπνέω τα καύσιμα που έχει κάψει??
Και ας είμαστε και λίγο ειλικρινής αμα κάπνιζες θα καταλάβενες περισσότερο..Εξάλου δεν γίνεται Έλληνας και να μη καπνίζει την ώρα που βλέπει μπάλα η πίνει καφέ η διασκεδάζει(για αυτούς που καπνίζουν)είναι στον Έλληνα τι να κάνουμε..
Γιατι γενικευεις καταστασεις??τι παει να πει δεν γινεται Ελληνες που να μην καπνιζει οταν πινει καφε και διασκεδαζει?Ε οχι και ειναι στον Ελληνα μη τρελαθουμε κιολας αυτο δεν ειναι επιχειρημα επειδη υπαρχουν καποι ατομα που εχουν τετοιες συνηθειες δεν σημαινει πως ολοι οι Ελληνες κανουν το ιδιο..Επισης οπως και να το κανουμε το καπνισμα δειχνει και μια αδυναμια,αδυναμια αντιμετωπισεις προβληματων με την πρωτη δυσκολια - στρες πολλοι αναβουν και ενα τσιγαρο λες και θα τους λυσει το προβλημα ειναι θεμα ψυχολογικο θα ελεγα περισσοτερο αλλα και εν μερη εγκεφαλικο φυσικα καποιοι περα απο το εθισμο καπνιζουν γιατι τους αρεσει και η μυρωδια-γευση(ναι υπαρχει και αυτη η κατηγορια ατομων που καπνιζουν επειδη ετσι γουσταρουν).. Δεν ειπε κανεις να μην καπνιζεις γουστο και καπελο του καθενος τουλαχιστον σεβασου καποιους ανθρωπους που δεν μπορουν το καπνισμα ..μη ξεχναμε οτι πολλοι εχουν σοβαρο προβλημα με τον καπνο...Η ελευθερια ενος σταματαει εκει που αρχιζει η ελευθερια του αλλου και το να στερεις την ελευθερια καποιου ειναι οτι χειροτερο, χειροτερο ισως και απο το καπνο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Και ας είμαστε και λίγο ειλικρινής αμα κάπνιζες θα καταλάβενες περισσότερο..Εξάλου δεν γίνεται Έλληνας και να μη καπνίζει την ώρα που βλέπει μπάλα η πίνει καφέ η διασκεδάζει(για αυτούς που καπνίζουν)είναι στον Έλληνα τι να κάνουμε..

Ξέχασες να γράψεις για το τσιγάρο μετά το σεξ ή είναι η ιδέα μου;

Ρε γμτ σου who, σε όλα μια χαρά παιδί, άλλαξε ομάδα να γίνεις τέλειος... :(

Αγάπησέ με, με τα ελαττώματά μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angekon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
παιδια σας ευχαριστω πολυ με καλυψατε. δε ξερω αλλες απαντησεις να δωσω στον φιλο argyris e. μαλλον δε μορει να καταλαβει γιατι ειναι καπνιστης πως νιωθουν οι γυρω του. ισως αν εφαρμοστη το μετρο και μεις να μην μπορεσουμε να καταλαβουμε πως θα νιωθουν αυτοι χωρις το τσιγαρο. :bye::bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Κοιτα το μετρο δεν ξερω κατα ποσο καλο θα ειναι αν εφαρμοστει,μην παρασυρεσαι...το θεμα ειναι καποιος να εχει στη συνειδηση του οτι "ενοχλει" καποιον αλλον που εχει προβλημα με το τσιγαρο οχι μονο απο θεμα προτιμησεις αλλα και υγειας.Με το να το επιβαλεις ομως αυτο δεν νομιζω να ειναι και πολυ αποτελεσματικο,γενικα ο εξαναγκασμος δεν ειναι μονιμη και σωστη λυση.Γιατι τωρα θα επιβληθει να μην καπνιζουν σε δημοσιους χωρους,αυριο ομως και γενικα στο μελλον τι αλλο θα επιβληθει??????Ειναι σαν να το πας λαου λαου να "υποταξεις"καποιον.Για μενα παντως δεν ειναι λυση αυτο το μετρο πρεπει να συναισθανεται και λιγο ο αλλος και να εχει επιγνωση του τι κανει οχι απλα να κανει κατι επειδη ετσι λεει ενας νομος και φοβαται τις ποινες του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

argyris_e

Νεοφερμένος

Ο argyris_e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
γενικά ο Έλληνας καπνίζει βλέποντας μπάλλα και άμα του πείς σβήστο αποκλείεται να μη σε βρίσει(αλλά όποιος είναι @@@@@,αλλιώς καταλαβαίνει) και για το μηχανάκι που λέω δε θα μπεί σε κάποιο κατάστημα φιλαράκο,εγώ είμαι υπέρ στο να μην καπνίζουμε μέσα σε μαγαζιά αλλά όχι και να μας απαγορεύσεις να καπνίζουμε και έξω.Και κάτι άλλο όποιος καπνίζει δε σημαίνει ότι έχει κάποιο πρόβλημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angekon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
μη τα παιρνεις κρανιο ρε φιλε argyris-e! εδω κανενας δε δερνει κανενα. ολοι μπηκαμε για τη συζητηση και γενικα ο καθενας να βρισκει μια απαντηση σε καποια θεματα που τον απασχολουν ειτε προκειται για σχολειο ειτε για δουλεια ειτε για σχεσεις. ακομα επιμενεις σε κατι που πλεον δεν εχει σημασια. ενοχλησε δηλ οταν ο αλλος σου λεει σβυστο με ενοχλει; και δεν σε νοιαζει να ενοχλεις εσυ τον αλλο με τον καπνο;το θεμα ειναι ενα: θες να το κανεις. καντο. αλλα πλεον οχι εις βαρος αυτων που δε το θελουν. και πιστευω οτι αν ρωτησεις ειναι αρκετοι και αυτοι που δε καπνιζουν.
τωρα να πλακωνομαστε στο ξυλο για τον καπνο παρα ειναι ηλιθιο. εχουμε τη μπαλα τις γυναικες το χρημα αλλα οχι και για τον καπνο!:bye::bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
μη τα παιρνεις κρανιο ρε φιλε argyris-e! εδω κανενας δε δερνει κανενα. ολοι μπηκαμε για τη συζητηση και γενικα ο καθενας να βρισκει μια απαντηση σε καποια θεματα που τον απασχολουν ειτε προκειται για σχολειο ειτε για δουλεια ειτε για σχεσεις. ακομα επιμενεις σε κατι που πλεον δεν εχει σημασια. ενοχλησε δηλ οταν ο αλλος σου λεει σβυστο με ενοχλει; και δεν σε νοιαζει να ενοχλεις εσυ τον αλλο με τον καπνο; με λες χαζα τωρα. το θεμα ειναι ενα: θες να το κανεις. καντο. αλλα πλεον οχι εις βαρος αυτων που δε το θελουν. και πιστευω οτι αν ρωτησεις ειναι αρκετοι και αυτοι που δε καπνιζουν.
τωρα να πλακωνομαστε στο ξυλο για τον καπνο παρα ειναι ηλιθιο. εχουμε τη μπαλα τις γυναικες το χρημα αλλα οχι και για τον καπνο!:bye::bye::bye:
Δηλαδη οι αλλοι λογοι που ανεφερες ειναι σοβαροι για τσακωμο???Ελεος..και τι περασες τις γυναικες δλδ αντικειμενα να τσακωνεσαι για αυτα?Παμε καλα????Αλλα τι ρωταω ΟΧΙ δεν παμε καλα...συγκρινεται καπνος με ανθρωπο??Και ξαναλεω η ελευθερια ενος τελειωνει εκει που αρχιζει του αλλου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angekon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Δηλαδη οι αλλοι λογοι που ανεφερες ειναι σοβαροι για τσακωμο???Ελεος..και τι περασες τις γυναικες δλδ αντικειμενα να τσακωνεσαι για αυτα .Παμε καλα????Αλλα τι ρωταω ΟΧΙ δεν παμε καλα...συγκρινεται καπνος με ανθρωπο??Και ξαναλεω η ελευθερια ενος τελειωνει εκει που αρχιζει του αλλου..

κραταω αυτο που ειπες: και τι περασες τις γυναικες δλδ αντικειμενα να τσακωνεσαι για αυτα και επιφυλασσομαι να απαντησω απλος επειδη αν αρχισω να λεω τη γνωμη μου θα βγουμε εκτος τρχοντος θεματος.
Λεω μονο πως μονο αν κανεις αντρας θα καταλαβεις τι ρολο παιζει στη ζωη του αντρα η γυναικα. μονο για μια γυναικα ο αντρας φτανει στα ορια του..
απο εκει και περα για τον καπνο συμφωνω μαζι σου:η ελευθερια ενος τελειωνει εκει που αρχιζει του αλλου:thanks: :bye::bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alessia #8

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Δεν εχω καπνισει ποτε στη ζωη μου, ισι ισα που αντεχω τον καπμο των φιλων μου.......καποια στιγμη οταν μου ερθει θα δοκιμασω κ γω αλλα επειδη το θελω εγω κ οχι επειδη καπνιζουν ολοι οι φιλοι μου......δεν θα ηθελα με τιποτα να το αρχισω αλλα ποτε δεν ξερεις ολα μπορουν να αλλαξουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Δεν εχω καπνισει ποτε στη ζωη μου, ισι ισα που αντεχω τον καπμο των φιλων μου.......καποια στιγμη οταν μου ερθει θα δοκιμασω κ γω αλλα επειδη το θελω εγω κ οχι επειδη καπνιζουν ολοι οι φιλοι μου......δεν θα ηθελα με τιποτα να το αρχισω αλλα ποτε δεν ξερεις ολα μπορουν να αλλαξουν....

Φάσκεις κι αντιφάσκεις. Η περιέργεια σκότωσε την γάτα λένε. Κι εγώ είμαι περίεργος, αλλά σε απλά κι ασήμαντα πράματα συνήθως. Τέσπα. Πρόβλημά σου. Δοκίμασε, μην χάσεις την φοβερή εμπειρία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koka

Νεοφερμένος

Ο Αγαθαγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Γεράκι (Ηλεία). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ποτε μη λες ποτε:thanks::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
ρε μεγάλε και τα αμάξια βγάζουν άερια θανατηφόρα για τον άνθρωπο, τι θα σου πώ εγώ σβήστο γιατί βλάπτεις την υγεία μου??καπνίζω αλλά δε μπορείς να μου πέις σβήστο η μπορείς να πείς πάνε παραπέρα στη τελική κάνε εσύ ποιο πέρα.

ευχομαι τελικα το μετρο να εφαρμοσθει. τοσα χρονια υπομεναμε εκνευριστικα το φυσημα του καπνου στην μουρη μας. ηρθε η ωρα να τους το σβυσουμε στην μουρη.

Μηχανάκι έχεις??εγώ πόσα χρόνια αναπνέω τα καύσιμα που έχει κάψει??
Και ας είμαστε και λίγο ειλικρινής αμα κάπνιζες θα καταλάβενες περισσότερο..Εξάλου δεν γίνεται Έλληνας και να μη καπνίζει την ώρα που βλέπει μπάλα η πίνει καφέ η διασκεδάζει(για αυτούς που καπνίζουν)είναι στον Έλληνα τι να κάνουμε..




Διαβαζω τετοια πραγματα απο 17 χρονων παιδια του 21ου αιωνα και δεν ξερω ειλικρινα πως να αντιδρασω..
Θελουμε αλλαγη νοοτροπιας?
Θελουμε να εφαρμοστει το νεο νομοσχεδιο?
@@ και παλι @@, οσο υπαρχουν νεα παιδια που λενε τετοια πράγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτως πως πρεπει να εφαρμοστει το μετρο για τους δημοσιους χωρους.Στο εξωτερικο εξω βγαινουν και καπνιζουν,κατι π υποδεικνυει το κυρος και το επιπεδο μιας χωρας.
Ωστοσο,δε βρισκω το λογο να μαστε τοσο αρνητικοι απεναντι στο τσιγαρο.Φυσικα και σκοτωνει,φυσικα και πρεπει να σαι προσεκτικος.Αλλα οπως πολλα πραγματα γυρω μας ειναι κι αυτο μια επιλογη,και καποιες φορες μεσο απελευθερωσης για τους ανθρωπους.Οι περισσοτεροι ανθρωποι το κανουν γιατι το θελουν πραγματικα και επειδη εχουν δοκιμασει και ναι πιστευουν πως αξιζει.Γιατι να τους το στερησουμε?Ας καπνιζουν σεβομενοι παντοτε τους γυρω τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top