''Κάντε ησυχία μην ξυπνήσουμε τους Έλληνες!''

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Και ειδικά όσον αφορά στα χθεσινά, οι αγανακτισμένοι ξελαρυγγιάστηκαν στο μεγάφωνο να φωνάζουν υπέρ της ειρηνικής διαδήλωσης. Πόση διάθεση είχαν νομίζεις οι άνθρωποι της πλατείας να προκαλέσουν τα ΜΑΤ; ;)

επίσης, δες τον σύνδεσμο που παρέθεσε ο Αμπελοφιλόσοφος περί αστυνομίας...
Θα το διαβάσω αν και από τον τίτλο καταλαβαίνω πόσο μονομερές θα είναι.Αυτοι πάντως με κάτι κουκούλες και κάποιοι ακόμη δεν πρέπει να είχαν και πολύ ειρηνικές διαθέσεις.
Τέσπα γίνονται πολλά που τα ΜΜΕ τα σκεπάζουν απλά διότι δεν τους συμφέρουν.Μία επίθεση αστυνομικού πουλάει περισσότερο από μία επίθεσει εναντίον αστυνομικοθ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Μία επίθεση αστυνομικού πουλάει περισσότερο από μία επίθεσει εναντίον αστυνομικοθ.

Εγώ πάλι θα έλεγα ακριβώς το αντίθετο.Σε κάθε πορεία λυσσάνε οι δημοσιοκάφροι να μιλάνε για τα "κωλόπαιδα" που τα σπάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Ίσα-ίσα που τα ΜΜΕ και οι δημοσιογράφοι γκάριξαν όλη τη μέρα για τους "κακούς αναρχικούς", για τον κόσμο που γιουχάρισε τους βουλευτές ως δείγμα...ασυδοσίας (!) και τραμπουκισμού και άλλα ωραία που ακούστηκαν χθες και σήμερα... Άμα βλέπεις τηλεόραση, ξέρεις ποιους στηρίζουν τα κανάλια ;)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Eλάτε.Γενικά όταν υπάρχει επίθεση πολίτη εναντίων αστυνομικού στα ψιλά περνάει.Συμφέρει το κράτος αυτό διότι καλλιεργείται το μίσος εναντίων των αστυνομικών.Αν κάτι θέλουν να πετύχουν οι κυβερνήσεις αυτό ειναι να στρέψουν τη μία κοινωνική ομάδα εναντίων της άλλης ώστε να τους αποπροσανατολίσουν από τα σημαντικά ζητήματα.Ε στην Ελλάδα το έχουν καταφέρει σε σημαντικό βαθμό.
Για παράδειγμα η δολοφονία του ανθρώπου για την κάμερα πόσο παίχτηκε?αν ο δολοφόνος ήταν αστυνομικός ακόμη το 1 τέταρτο των δελτίων ασε αυτό το γεγονός θα αφιερωνόταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Eλάτε.Γενικά όταν υπάρχει επίθεση πολίτη εναντίων αστυνομικού στα ψιλά περνάει.Συμφέρει το κράτος αυτό διότι καλλιεργείται το μίσος εναντίων των αστυνομικών.Αν κάτι θέλουν να πετύχουν οι κυβερνήσεις αυτό ειναι να στρέψουν τη μία κοινωνική ομάδα εναντίων της άλλης ώστε να τους αποπροσανατολίσουν από τα σημαντικά ζητήματα.Ε στην Ελλάδα το έχουν καταφέρει σε σημαντικό βαθμό.
Για παράδειγμα η δολοφονία του ανθρώπου για την κάμερα πόσο παίχτηκε?αν ο δολοφόνος ήταν αστυνομικός ακόμη το 1 τέταρτο των δελτίων ασε αυτό το γεγονός θα αφιερωνόταν.

Η σύγκριση που κάνεις είναι τελείως άτοπη.Όταν παρανομεί ένας αστυνομικός,π.χ. όταν σκοτώνει,γίνεται είδηση,επειδή αυτός υποτίθεται ότι είναι επιφορτισμένος με το να μας προστατεύει.Ο random δολοφόνος δεν είναι επιφορτισμένος για τίποτα,είναι ένας κοινός εγκληματίας.
Αλλά όχι,τα κανάλια μια χαρά στηρίζουν την αστυνομία,τις επιχειρήσεις της και ό,τι κάνει γενικότερα.Ίσα ίσα,τους συμφέρει ο πολίτης να θεωρεί τον μπάτσο "φίλο" του,θέλουν να έχουν καλή εικόνα οι πολίτες για τους μπάτσους,αφού αυτοί τους προστατεύουν.Αντίθετα,μια εχθρική άποψη της κοινωνίας στο σύνολό της προς την αστυνομία,δεν τους συμφέρει καθόλου.Αλίμονό τους εάν πάψουμε να τους δικαιολογούμε και συνειδητοποιήσουμε ότι οι μπάτσοι είναι οι φύλακες των αστικών συμφερόντων και τίποτα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Eλάτε.Γενικά όταν υπάρχει επίθεση πολίτη εναντίων αστυνομικού στα ψιλά περνάει.Συμφέρει το κράτος αυτό διότι καλλιεργείται το μίσος εναντίων των αστυνομικών.Αν κάτι θέλουν να πετύχουν οι κυβερνήσεις αυτό ειναι να στρέψουν τη μία κοινωνική ομάδα εναντίων της άλλης ώστε να τους αποπροσανατολίσουν από τα σημαντικά ζητήματα.Ε στην Ελλάδα το έχουν καταφέρει σε σημαντικό βαθμό.
Η αστυνομία είναι κατ' εξοχήν όργανο του κράτους, άρα το κράτος δεν το συμφέρει να καλλιεργεί μίσος εναντίων της αστυνομίας.
Για παράδειγμα η δολοφονία του ανθρώπου για την κάμερα πόσο παίχτηκε?αν ο δολοφόνος ήταν αστυνομικός ακόμη το 1 τέταρτο των δελτίων ασε αυτό το γεγονός θα αφιερωνόταν.
Ναι, επειδή (τυπικά) υποτίθεται ότι ο αστυνομικός προστατεύει τον πολίτη, δεν τον σκοτώνει.

Υ.Γ Crowley τι γίνεται σήμερα; το ίδιο δευτερόλεπτο απαντάμε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Μια χαρά τους συμφέρει το κράτος να διασπα τον λαό και να δημιουργεί έχθρες και σας εξήγησα και γιατί.
Τυχαία έφερα αυτό το παράδειγμα.Γενικά οποιαδήποτε παρανομία αστυνομικού πουλάει περοσσότερο από οποιοδήποτε άλλου.Και του γιατρού καθήκον είναι να σώζει ζωές όμως σε πολλές περιπτώσεις χάνονται εξαιτίας του.Εκεί το θέμα πόσο προβάλλεται απο τα κανάλια?
Τέλος πάντων.Εγώ έχω τις απόψεις μου και εσείς τις δικές σας.Ό,τι και να πω θα το αμφισβητησετε όπως θα κάνω και εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Μια χαρά τους συμφέρει το κράτος να διασπα τον λαό και να δημιουργεί έχθρες και σας εξήγησα και γιατί.
Τυχαία έφερα αυτό το παράδειγμα.Γενικά οποιαδήποτε παρανομία αστυνομικού πουλάει περοσσότερο από οποιοδήποτε άλλου.Και του γιατρού καθήκον είναι να σώζει ζωές όμως σε πολλές περιπτώσεις χάνονται εξαιτίας του.Εκεί το θέμα πόσο προβάλλεται απο τα κανάλια?
Τέλος πάντων.Εγώ έχω τις απόψεις μου και εσείς τις δικές σας.Ό,τι και να πω θα το αμφισβητησετε όπως θα κάνω και εγώ.

Διάσπαση στο λαό δεν προκαλείς κατηγορώντας τον αστυνομικό που λειτουργεί ως όργανο του κράτους και όχι (απαραίτητα) με τη δική του θέληση εκείνη τη στιγμή.
Διάσπαση προκαλείς αν δημιουργείς, έστω και τεχνητά, κακή εικόνα και έχθρα για ένα κομμάτι της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Μια χαρά τους συμφέρει το κράτος να διασπα τον λαό και να δημιουργεί έχθρες και σας εξήγησα και γιατί.
Τυχαία έφερα αυτό το παράδειγμα.Γενικά οποιαδήποτε παρανομία αστυνομικού πουλάει περοσσότερο από οποιοδήποτε άλλου.Και του γιατρού καθήκον είναι να σώζει ζωές όμως σε πολλές περιπτώσεις χάνονται εξαιτίας του.Εκεί το θέμα πόσο προβάλλεται απο τα κανάλια?
Τέλος πάντων.Εγώ έχω τις απόψεις μου και εσείς τις δικές σας.Ό,τι και να πω θα το αμφισβητησετε όπως θα κάνω και εγώ.

Ο γιατρος δεν ΣΚΟΤΩΝΕΙ. Αν μπορουσε να σωσει ολους τους ανθρωπους που πεφτουν στα χερια του θα τους εσωζε, αλλα αυτο δεν γινεται. Αντιθετα υπαρχουν παρα πολλα παραδειγματα αστυνομικων που ΣΚΟΤΩΣΑΝ, δεν αφησαν απλως καποιον να πεθανει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Διάσπαση στο λαό δεν προκαλείς κατηγορώντας τον αστυνομικό που λειτουργεί ως όργανο του κράτους και όχι (απαραίτητα) με τη δική του θέληση εκείνη τη στιγμή.
Διάσπαση προκαλείς αν δημιουργείς, έστω και τεχνητά, κακή εικόνα και έχθρα για ένα κομμάτι της.
Διάβασε τι γράφω πιο πανω για αυτό.Νομίζω πως λέμε το ίδιο.

Ο γιατρος δεν ΣΚΟΤΩΝΕΙ. Αν μπορουσε να σωσει ολους τους ανθρωπους που πεφτουν στα χερια του θα τους εσωζε, αλλα αυτο δεν γινεται. Αντιθετα υπαρχουν παρα πολλα παραδειγματα αστυνομικων που ΣΚΟΤΩΣΑΝ, δεν αφησαν απλως καποιον να πεθανει.
Συγνώμη δεν ξέρουμε περιπτώσεις ανθρώπων που πέθαναν από λανθασμένους χειρισμούς γιατρών.Εδώ εμένα η ίδια η μάνα μου παραλίγο να πεθανει από ιατρικό λαθος.
Όταν ο γιατρός σε ρωτάει πόσα δίνεις για να επισπευσει την εγχείρηση ενώ εσύ καίγεσαι και δίνεις όσα έχει ή να σου εγγυήθει καλύτερη φροντίδα γιατί αλλίως δεν έχει,ε ,τότε δεν κάνει ότι μπορεί για να τους σώσει όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Συγνώμη δεν ξέρουμε περιπτώσεις ανθρώπων που πέθαναν από λανθασμένους χειρισμούς γιατρών.Εδώ εμένα η ίδια η μάνα μου παραλίγο να πεθανει από ιατρικό λαθος.
Όταν ο γιατρός σε ρωτάει πόσα δίνεις για να επισπευσει την εγχείρηση ενώ εσύ καίγεσαι και δίνεις όσα έχει ή να σου εγγυήθει καλύτερη φροντίδα γιατί αλλίως δεν έχει,ε ,τότε δεν κάνει ότι μπορεί για να τους σώσει όλους.

Και ειπα να το κανω πιο σαφες... Αλλο αφηνω να πεθανει απο λαθος κι αλλο σκοτωνω. Αλλο κανω λαθος στο χειρουργειο κι αλλο στοχευω με το οπλο και πυροβολω.

Για τους υπολοιπους που περιγραφεις γινεται φασαρια στα μμε, γιαυτο και ξερεις τις περιπτωσεις τους (φακελλακια κ.λπ.), με την εννοια του οτι γιαυτους δεν ισχυει το επιχειρημα οτι "δε λενε τιποτα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Διάβασε τι γράφω πιο πανω για αυτό.Νομίζω πως λέμε το ίδιο.

Δεν νομίζω. Πιο πάνω επιμένεις συνεχώς ότι η τάση είναι να βρίσκονται στο στόχαστρο των ΜΜΕ οι αστυνομικοί.
Εγώ σου λέω πως αυτό δεν προσφέρει με κανένα τρόπο στην κοινωνική διάσπαση ό,τι προσφέρει η εικόνα του μέσου Έλληνα για τη λέξη "αναρχικός" αυτή τη στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Κοινωνική διάσπαση προκαλούν τα ΜΜΕ όταν διαχωρίζουν "ειρηνικούς" διαδηλωτές και "κωλόπαιδα",κοινωνική διάσπαση προκαλούν τα ΜΜΕ όταν διαχωρίζουν αλλοδαπούς και Έλληνες,κοινωνική διάσπαση προκαλούν τα ΜΜΕ όταν τσουβαλιάζουν εργαζομένους και αστούς. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Οταν δεις να παιζουνε στο μεγκα βιντεο σαν αυτο, τοτε, οχι, τα μμε δεν θα καλυπτουν τους αστυνομικους. :)

(Για την ιστορια, ο κυριος δεν ειναι δημοσιογραφος σε μεγαλο καναλι.)

Ή σαν αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
:eek::eek:
ο κύριος στο πρώτο βίντεο τι απέγινε; ακούγεται σαν να τον πνίγει ο μπάτσος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Στο σημειο εκεινο τον """""ακινητοποιει""""". Διαβασε εδω αν θες, εχει ολη την ιστορια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Οταν δεις να παιζουνε στο μεγκα βιντεο σαν αυτο, τοτε, οχι, τα μμε δεν θα καλυπτουν τους αστυνομικους. :)


λοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ
:whatever:


p.s και λιγη κριση δε βλαπτει...
αυτα απο μενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Δεν νομίζω. Πιο πάνω επιμένεις συνεχώς ότι η τάση είναι να βρίσκονται στο στόχαστρο των ΜΜΕ οι αστυνομικοί.
Εγώ σου λέω πως αυτό δεν προσφέρει με κανένα τρόπο στην κοινωνική διάσπαση ό,τι προσφέρει η εικόνα του μέσου Έλληνα για τη λέξη "αναρχικός" αυτή τη στιγμή.
Πιο πάνω έγραψα ότι κοινωνική διασπαση έχει πετύχει το κράτος στρέφοντας τη μία κοινωνική ομάδα εναντίον της άλλης ρίτε για αστυνομικούς πολίτες είτε για οτιδήποτε.

Κοινωνική διάσπαση προκαλούν τα ΜΜΕ όταν διαχωρίζουν "ειρηνικούς" διαδηλωτές και "κωλόπαιδα",κοινωνική διάσπαση προκαλούν τα ΜΜΕ όταν διαχωρίζουν αλλοδαπούς και Έλληνες,κοινωνική διάσπαση προκαλούν τα ΜΜΕ όταν τσουβαλιάζουν εργαζομένους και αστούς. ;)
Ε πες μας ότι εκείνοι με τις κουκούλες που πετούσαν αντικείμενα ήταν καλόπαιδα.όταν οι πολίτες σου λένε ότι δεν αντέχουν άλλο την κατάσταση εξαιτίας των λαθρομεταναστών ενώ τα κανάλια πολύ λίγο στέκονται εκεί(και μονάχα αν έχει προηγηθεί επεισόδιο),ε, τότε δεν είναι έργο των ΜΜΕ αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
λοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ
:whatever:


p.s και λιγη κριση δε βλαπτει...
αυτα απο μενα

Για διαφωτισε μας, γιατι εγω δυστυχως το μονο που βλεπω ειναι ενας δημοσιογραφος που βιντεοσκοπει κοντα στις αστυνομικες δυναμεις και με τον που τον παιρνει γραμμη ο μπατσος, ερχεται με νταϊλικι, του αρπαζει την καμερα και τον μπουζουριαζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Ε πες μας ότι εκείνοι με τις κουκούλες που πετούσαν αντικείμενα ήταν καλόπαιδα.όταν οι πολίτες σου λένε ότι δεν αντέχουν άλλο την κατάσταση εξαιτίας των λαθρομεταναστών ενώ τα κανάλια πολύ λίγο στέκονται εκεί(και μονάχα αν έχει προηγηθεί επεισόδιο),ε, τότε δεν είναι έργο των ΜΜΕ αυτό.

Και τι θα πει "καλόπαιδα" και τι "κωλόπαιδα"?Κουκούλα φορούσα και εγώ και πολλοί σύντροφοι.Και οι ασφαλίτες-προβοκάτορες επίσης φορούσαν κουκούλες.Και κάτι μαλακισμένα 15χρονα χουλιγκάνια φορούσαν κουκούλες.Οι συγκρουσιακές πρακτικές είναι και αυτές μέρος του κινήματος.Στα επεισόδια,δεν συμμετέχουν μόνο "μπάχαλοι του αντιεξουσιαστικού χώρου",όπως μας πλασάρουν οι διάφοροι έμμισθοι φορείς της καθεστωτικής προπαγάνδας (Πρετεντεραίοι,Τριανταφυλλοπουλαίοι και λοιποί).Στις συγκρούσεις υπάρχουν χούλιγκανς,υπάρχουν προβοκάτορες των δυνάμεων καταστολείς,υπάρχουν κοινωνικοί αναρχικοί και άλλος κόσμος.Δες εδώ ένα ωραίο χρονικό των συγκρούσεων της γενικής απεργίας στις 15/6.
Για το ζήτημα των λαθρομεταναστών έχω αναφερθεί στο ανάλογο thread,για να μην βγούμε off topic (όσο για τους..."αγανακτισμένους πολίτες" που βγαίνουν στα κανάλια και ξερνάνε ρατσισμό και ξενοφοβία,σε παραπέμπω εδώ,εδώ και εδώ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top