''Κάντε ησυχία μην ξυπνήσουμε τους Έλληνες!''

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Για να μπορούν να πληρώνουν τα τοκογλυφικά τους στην Ευρώπη λένε πανεπιστημιακοί ότι πέρνουμε τη 5η δόση..με τους μισθούς δεν υπάρχει πρόβλημα!
Ο Παπανδρέου τους είχε διαβεβαιώσει ότι δεν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα και μετά από 2 μέρες ανακοίνωσε την είσοδό μας στο ΔΝΤ!! Χωρίς συζύτηση και χωρίς τίποτα.

Κατεβαίνεουμε στις πλατείες για να μη γίνουμε σαν την Αργεντινή! Το χρέος είναι ψεύτικο κατά μεγάλο μέρος, και εν πάση περιπτώσει δεν μπορεί η κυβέρνηση με αντισυνταγματικό μνημόνιο να υποδηλώνει ένα λαό σε υποδούλωση καθώς συνέχεια παραχωρούμε εδαφικά δικαιώματα. Ποιος ξέρει τί τους τάξαμε τους γερμανούς προχθες και μέσα σε λίγες ώρες άλλαξε στάση και μας δίνει τη 5η δόση.
Είναι παλαιό το θέμα με τον ορυκτό πλούτο της Ελλάδας, αλλά δε γίνεται τίποτα. Άμα βγούνε αυτά όχι μόνο δε θα χρωστάμε το οικονικό χρέος αλλά θα είμαστε και πλούσιοι. Τί περιμένουμε να δώσουμε νησιά στη Τουρκία και μετά να βγάλει αυτή το πετρέλαιο;

Από την άλλη τον Θεωδωρακη τον θεωρείται και αυτόν χαζό που κατεβαίνει κάτω; Η κυβέρνηση όπως λέει ζητά συναίνεση.. Και τί είδους εθνική ενότητα, λέει, θα είναι ο Παπανδρέου με το Σαμαρά όταν αντιπροσωπεύουν το 30% του πληθυσμού; Ποιον πάνε να κοροιδέψουν;
Αναφέρει ως μόνη λύση την επανάσταση. Τόσο βλάκας είναι αυτός ο άνθρωπος που πέρασε τόσα και τόσα; ή είναι κολλημένος εθνικιστής;

Τα απλά μαθηματικά περί του χρέους να τα βάλλουν εκεί που ξέρουν! Να πιάσουν αυτούς που το δημιούργησαν, αλλά όπως λέει και ο Πάγκαλος αυτούς είναι δύσκολο να τους πιάσεις γιαυτό κόβουμε τις συντάξεις..

Όσοι είσται αντίθετοι με ΑΥΤΗ τη συγκέντρωση, θεωρείται ότι οι πολιτικοί μας αγαπάν την Ελλάδα; Θέλουν το καλό της; Αφού παρουσιάζουν τη μία ψευτιά μετά τη άλλη.. Άμα είναι ανάγκη να μπούμε στο μνημόνιο να μπούμε αλλά όχι σε ότι μας λένε να λέμε ναι και να τους ευγνωμονούμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Babisgr : Πέστα ρε φίλε , πέστα!!!!!!!! +οο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Αλλά είναι σύμφωνο με τον ατομικισμό μάς. Μπορεί να έχουμε μια διαδήλωση "πατριωτών" αλλά ο καθένας συνεχίζει να δρα ατομικιστικά και να είναι Ελληναράς. Ο καθένας θέλει να πετύχει τον δικό του στόχο. Το δικό του παιδί να έχει δουλειά. Χέστηκε για το παιδί του άλλου συνανθρώπου. Αυτό πετύχαμε και στις εκλογές του 2009...Εμείς δείξαμε τι θέλαμε. Τώρα σε ποιον ζητάμε τα ρέστα; Σε ποιον γαμώτο;
ποιός καθένας ρε Νίκο ...όλοι οι μικρομεσαίοι που ξέρω με τις φορολογικές τους υποχρε΄ωσεις το ίδιο συνεπείς είνια...κανένας φτωχός του θεού δεν μπαίνει στη διαδικασία να κλέψει το κράτος γιατί ξέρει ότι σίγουρα αυτόν θα τον πιάσουν ...και θα αφήσουν απ'έξω τους μεγαλοκαρχαρίες που αυτοί είναι που κλέβουνμ ...εγώ δεν εναντιώνομαι όνο στους σκάρτους πολιτικούς αλλά και στους σκάρτους ανθρώπους...Εγώ ζητάω τα ρέστα λοιπόν και από σένα που τοτέ ψήφισες αυτούς τους αλήτες και σήμερα μου ετοιμάζουν ένα μέλοον πιο ζοφερό και από το γνωστό ζοφερο... εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει τι προτείνετε εσύ και οι ομοδεάτες σου ...να κάτσουμε με σταυρωμένα τα χέρια , να μας εξανδραποδίσουν , να μας ξεζουμήσουν και να μας μετατρέψουν τη ζωή σε μια μιζέρια μη πω και βάσανο...μια ζωή περιορισμένη που θα υπαγορεύει μόνο καθήκοντα ,,,συγνώμη εεε...αλλά δεεν το δέχομαι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,277 μηνύματα.
Ρεαλιστικότατα τα βλέπω εγώ προσωπικά!Εκτός απο αυτα αν είδες σου προτείνω να δεις και το ντοκιμαντερ!
Αυτο δίνει λύσεις και σου δείχνει με απόλυτο ρεαλισμό την πραγματικότητα ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ!
Δεν είπα ότι με θέληση κτλπ μπορεί να διαγραφτει το χρέος!
Είπα ότι με υιοθέτηση μια επιτροπής λογιστικού ελέγχου μπορεί να αποδειχθεί οτι το μεγαλύτερο μερος του χρέους οτι είναι παράνομο και να διαγραφεί!Αν αυτό δεν είναι ρεαλιστικό , τότε τι είναι;

Δεν είπα ότι με θέληση διαγράφεται το χρέος.Απλά ανέφερα κάποια πράγματα που είπατε που μου φάνηκαν ουτοπιστικά (τα έβαλα σε κόμματα).
Δε θεωρώ αδύνατο να διώξουμε το ΔΝΤ.Θεωρώ αδύνατη την οικονομική ανάκαμψη της χώρας στο άμεσο μέλλον.
Μην ξεχνάτε ότι και την κυβέρνηση να διώξουμε , είμαστε υποτελείς στις Μεγάλες δυνάμεις που πάντα μας εκμεταλλέυονται.


Κατεβαίνεουμε στις πλατείες για να μη γίνουμε σαν την Αργεντινή! Το χρέος είναι ψεύτικο κατά μεγάλο μέρος, και εν πάση περιπτώσει δεν μπορεί η κυβέρνηση με αντισυνταγματικό μνημόνιο να υποδηλώνει ένα λαό σε υποδούλωση καθώς συνέχεια παραχωρούμε εδαφικά δικαιώματα. Ποιος ξέρει τί τους τάξαμε τους γερμανούς προχθες και μέσα σε λίγες ώρες άλλαξε στάση και μας δίνει τη 5η δόση.

Εδώ ξεπουλάμε (κλικ) τη δημόσια περιουσία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν ειναι ουτοπικά!Είναι απολύτως πραγματοποιήσιμα!
Οχι,αν θελουμε δεν είμαστε..πιστεψε με!
ΔΕΝ ΞΕΠΟΥΛΑΜΕ...ΑΥΤΟΙ ΞΕΠΟΥΛΑΝΕ!
Και ήδη μας έχουνε ξεπουλήσει όλους και τα πάντα!
Νικο,δύο λέξεις θα πω...απεχθες χρεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Βρε παιδιά, δεν καταλαβαίνετε ότι θα καταλήξουμε στην απόλυτη φτώχεια? Δεν μπορείς να πεις στην Ευρωπαϊκή Ένωση "το χρέος είναι παράνομο" άρα δεν πληρώνω. Σε έχει πάρει ήδη απο κάτω. Οι άνθρωποι μετά την χούντα ήταν κοιμισμένοι από τα ονειρικά σχέδια που τους πλάσαραν, και που καταλήξαμε?

Δεν διαφωνώ με κανέναν σας. Αλλά αν θέλω να είμαι ρεαλιστής θα πω ότι ο nPb έχει δίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Johny,για αυτα που λες τρανταχτό αντιπαράδειγμα είναι το ΕΚΟΥΑΔΟΡ!
Οπότε,διαψεύδεται αυτο που λες!
Με το να είσαι αντίθετος και να κάθεσαι στον καναπέ δεν πιστεύω οτι είσαι ρεαλιστής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,277 μηνύματα.
Χρίστο , σαφώς αυτοί ξεπουλάνε.Όλα αυτά περί ξεπουλήματος , υποδούλωσης στο ΔΝΤ και στην Ευρώπη τα αναφέρω για να σας δείξω πόσο δύσκολη είναι η κατάσταση για την Ελλάδα.Το να διώξουμε το Γιωργάκη με ελικόπτερο δε σημαίνει ότι θα τρώμε με χρυσά κουτάλια.Χρειάζονται ριζικές αλλαγές και καινούργια θεμέλια σ αυτή τη χώρα για να γίνουν αυτά που λέτε πραγματικότητα. (αν δεν έχουμε πεθάνει βέβαια μέχρι τότε !!)
Εξάλλου, οι Βορειοευρωπαίοι μας θέλουν δούλους για να εξυπηρετούν τα συμφέροντα τους.Μια προσπάθεια ανάπτυξης της χώρας εκ μέρους μας μπορεί άνετα να εμποδιστεί με αθέμιτα μέσα απ' τις Μεγάλες δυνάμεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,962 μηνύματα.
Για να μπορούν να πληρώνουν τα τοκογλυφικά τους στην Ευρώπη λένε πανεπιστημιακοί ότι πέρνουμε τη 5η δόση..με τους μισθούς δεν υπάρχει πρόβλημα!
Ο Παπανδρέου τους είχε διαβεβαιώσει ότι δεν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα και μετά από 2 μέρες ανακοίνωσε την είσοδό μας στο ΔΝΤ!! Χωρίς συζύτηση και χωρίς τίποτα.

Η γνώμη των Πανεπιστημιακών και ειδικά των Ελλήνων που είναι "βολεμένοι" ΠΑΣΟΚοι και ΣΥΡΙΖαίοι νομίζω ότι δεν έχει καν νόημα. Φωνάζουν αυτοί όταν ο Παπαντρέου έκανε καθηγητές έδρας ανθρώπους με 2 δημοσιεύσεις και αντιγραφή διατριβών; :hmm:Μιλάνε αυτοί που έχουν ως βοηθούς μεταπτυχιακούς φοιτητές ίδιας ιδεολογίας και τους αρέσει να παπαλίζουν στον Αυτιά ως ειδικοί της μαλακίας; :hmm:Φωνάζουν γιατί θα χάσουν το τριχίλιαρο και τα 15 επιδόματα που παίρνουν από την φορολογία των γονιών μου, των γονιών σου...κτλ για να διατηρούν την κομματική διαφθορά. Αυτό θέλουν να διατηρήσουν και τα κεκτημένα τους που είναι ότι σχετίζεται με την τσέπη. Αφού ο κόσμος όπως λέτε "πεινάει και δεν έχει να φάει" γιατί δεν προβαίνουν σε μια ένδειξη ανθρωπιάς να κόψουν τα 15 επιδόματά τους; :hmm:Γιατί να είναι υπεράνω του νόμου και να έχουν ειδικές φορολογικές ρυθμίσεις; Οι υπόλοιποι είμαστε πολίτες β' κατηγορίας;

Κατεβαίνεουμε στις πλατείες για να μη γίνουμε σαν την Αργεντινή!

Τελικά φοβόμαστε μην γίνουμε Αργεντινή ή απλά θέλουμε να συνεχίσουμε με μια Ελλάδα όπου έχει 1.500.000 δημοσίους υπαλλήλους και ένα Δημόσιο με ημερήσια έξοδα για ένα 6ωρο εργασίας άνω των 80 δισεκατομμυρίων €; :worry:

Το χρέος είναι ψεύτικο κατά μεγάλο μέρος, και εν πάση περιπτώσει δεν μπορεί η κυβέρνηση με αντισυνταγματικό μνημόνιο να υποδηλώνει ένα λαό σε υποδούλωση καθώς συνέχεια παραχωρούμε εδαφικά δικαιώματα. Ποιος ξέρει τί τους τάξαμε τους γερμανούς προχθες και μέσα σε λίγες ώρες άλλαξε στάση και μας δίνει τη 5η δόση.
Είναι παλαιό το θέμα με τον ορυκτό πλούτο της Ελλάδας, αλλά δε γίνεται τίποτα. Άμα βγούνε αυτά όχι μόνο δε θα χρωστάμε το οικονικό χρέος αλλά θα είμαστε και πλούσιοι. Τί περιμένουμε να δώσουμε νησιά στη Τουρκία και μετά να βγάλει αυτή το πετρέλαιο;

Λαϊκισμός Καρατζαφέρη. Και ο Λιακόπουλος και ο Χαρδαβέλας μιλάει για πετρέλαιο. :) Οι Γερμανοί είναι οι κακοί και οι Έλληνες είναι οι καλοί; Επαναλαμβάνω αν πας σε μια τράπεζα και δανειστείς ένα ποσό με έναν τόκο και δεν τα αποπληρώσεις μετά από ένα χρονικό διάστημα το οποίο έχεις συμφωνήσει ενυπογράφως, φταίει η τράπεζα; Η τράπεζα είναι η κακιά; :hmm:Ή εσύ ο μαλάκας που πήγες και δανείστηκες ενώ ξέρεις ότι δεν έχεις οικονομικό αντίκρισμα ως πελάτης της τράπεζας; Η υπανάπτυκτη Ελλάδα τι οικονομικό αντίκρισμα έχει σε σχέση με την βιομηχανική Γερμανία; :) Νομίζω ότι ακούω την θεία μου την Λεμονιά που πήγε μέχρι την δευτέρα δημοτικού...να μου μιλάει για δάνεια!

Από την άλλη τον Θεωδωρακη τον θεωρείται και αυτόν χαζό που κατεβαίνει κάτω; Η κυβέρνηση όπως λέει ζητά συναίνεση.. Και τί είδους εθνική ενότητα, λέει, θα είναι ο Παπανδρέου με το Σαμαρά όταν αντιπροσωπεύουν το 30% του πληθυσμού; Ποιον πάνε να κοροιδέψουν;
Αναφέρει ως μόνη λύση την επανάσταση. Τόσο βλάκας είναι αυτός ο άνθρωπος που πέρασε τόσα και τόσα; ή είναι κολλημένος εθνικιστής;

Ο Μίκης είναι παλιά καραβάνα της πολιτικής. Μπορεί να είναι άψογος μουσικός και συνθέτης και να έχει αφήσει μεγάλη πολιτιστική παρακαταθήκη στον Ελληνικό λαό, αλλά έχει περάσει από όλες τις ιδεολογίες του Ελληνικού Κοινοβουλίου. Ο άνθρωπος κινήθηκε με τα συμφέροντά του. Έπαιξε τον ρόλο του συντονιστή επανάστασης όσο πούλαγε και μετά εντάχθηκε στο σύστημα φτάνοντάς μέχρι και στον πολιτικό χώρο της ΝΔ. Κανένας δεν εργάζεται για την ψυχή της μάνας του. Όλοι κάπου αποβλέπουν. Ακόμη και οι διαδηλωτές...ο καθένας ξεχωριστά! :)

Τα απλά μαθηματικά περί του χρέους να τα βάλλουν εκεί που ξέρουν! Να πιάσουν αυτούς που το δημιούργησαν, αλλά όπως λέει και ο Πάγκαλος αυτούς είναι δύσκολο να τους πιάσεις γιαυτό κόβουμε τις συντάξεις..

Η αλήθεια σε πονάει φίλε, γιατί όπως βλέπω είσαι και συ γόνος βολεμένων σε ένα δημόσιο ή με κάποια ιδιωτική επιχείρηση που δεν πλήρωσε ποτέ φορολογία! :)

Όσοι είσται αντίθετοι με ΑΥΤΗ τη συγκέντρωση, θεωρείται ότι οι πολιτικοί μας αγαπάν την Ελλάδα; Θέλουν το καλό της; Αφού παρουσιάζουν τη μία ψευτιά μετά τη άλλη.. Άμα είναι ανάγκη να μπούμε στο μνημόνιο να μπούμε αλλά όχι σε ότι μας λένε να λέμε ναι και να τους ευγνωμονούμε..

Κανείς δεν πιστεύει ότι οι πολιτικοί αγαπάνε την Ελλάδα, αλλά υπάρχει και η διέξοδος των εκλογών. Όπου το 30% θα ξαναψηφίσει ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ! :D Μην κοροϊδεύομαστε άλλο. Ξέρουμε σε ποιο μαγαζί είμαστε. Στην Ελλάδα της βλακείας και της φραπεδιάς. Η επανάσταση γίνεται εφόσον δεν θίγονται τα μπάνια και το άραγμα της μπικινοφορεμένης κοπέλας στην ξαπλώστρα. Εγώ ξέρω ότι αγανακτισμένος εκφράζει αισθήματα τρέλας και απόγνωσης και όχι...«χλιαρή» συμμετοχή για να πει μετά ότι συμμετείχε. Δεν μου αρέσει να βλέπω ανθρώπους να κάνουν κάτι για να πουλήσουν μούρη. Βγάλτε τις μάσκες...

Τόσα χρόνια πλήρωσαν την βλακεία του Ελληνικού συστήματος άνθρωποι που δεν το άξιζαν: τίμιοι, εργασιομανείς και δημιουργικοί, αναγκαζόμενοι να μεταναστεύσουν πολλές φορές σε άλλη χώρα ή ήπειρο. Ας πληρώσουν τώρα άνθρωποι που συνέβαλαν με την στάση τους, την "κατευθυνόμενη" ιδεολογία τους, την κομματική τύφλωσή τους, την ψήφο τους και με την νοοτροπία τους τόσα χρόνια σε αυτήν την βλακεία. Ουδείς είναι άμοιρος ευθυνών παρά μόνο οι ανευθυνοϋπεύθυνοι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Βρε παιδιά, δεν καταλαβαίνετε ότι θα καταλήξουμε στην απόλυτη φτώχεια? Δεν μπορείς να πεις στην Ευρωπαϊκή Ένωση "το χρέος είναι παράνομο" άρα δεν πληρώνω. Σε έχει πάρει ήδη απο κάτω. Οι άνθρωποι μετά την χούντα ήταν κοιμισμένοι από τα ονειρικά σχέδια που τους πλάσαραν, και που καταλήξαμε?

Δεν διαφωνώ με κανέναν σας. Αλλά αν θέλω να είμαι ρεαλιστής θα πω ότι ο nPb έχει δίκιο.

Άρα ότι και να κάνουμε θα είμαστε στη φτώχεια ; αυτό λες; Διότι αν ακολουθήσουμε το μνημόνιο πάλι στη φτώχεια θα είμαστε..Σίγουρα θα υπάρχει και άλλος δρόμος.

Ωστόσο προτιμώ να φτωχείνω (να πέσουμε στη δραχμή) με την Ελλάδα σε Έλληνες, παρά να τα ιδιωτικοποιήσουμε όλα , να τα πουλήσουμε όλα σε ξένους και να είναι αφέντες στη φτώχεια μας. Τουλάχιστον να αγωνιστούμε για να μη πέσουμε σε φτώχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Με το να είσαι αντίθετος και να κάθεσαι στον καναπέ δεν πιστεύω οτι είσαι ρεαλιστής!

LOL ξαναείπα πως δεν μένω Αθήνα άρα το γεγονός ότι κάθομαι στον καναπέ δεν σας επηρεάζει. Να πάω που? Στην πλατεία της πόλης μου όπου μαζεύτηκαν 100 άτομα και δεν τους άκουσε κανένας? Μια χαρά είμαι στον καναπέ. Η Αθήνα είναι η πόλη όπου μένει ο μισός πληθυσμός της Ελλάδος, και μετά η Θεσσαλονίκη. Κάντε εσείς την πρώτη κίνηση και μετά περιμένετε απο τις περιφέρειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
εννοείται ρε παιδιά....δηλαδή μου φγαίνεται απίστευτο και που το συζητάμε ..οκ μπορεί να μην πιστεύεις ότι θα φέρεις την ανατροπή και μπλα μπλα μπλα ...κάνε όμως μια προσπάθεια , με όλη σου τη δύναμη και μετ΄αβγάλε τα συμπεράσματα σόυ ...αφού ΔΕΝ έχεις προσπαθήσει ούτε εσύ όυτε όσοι είναι αντίθετοι πως μπορείτε και εκφέρετε γνώμη ..δεν μπορώ να καταλάβω...και ας είσαι από επάρχία ..σε πολλές άλλες ελληνικές πόλεις έχουν οργανώσει τέτοιες διαδηλώσεις ...Ναύπλιο , Καλαμάτα . Πάτρα κτλ...

LOL ξαναείπα πως δεν μένω Αθήνα άρα το γεγονός ότι κάθομαι στον καναπέ δεν σας επηρεάζει. Να πάω που? Στην πλατεία της πόλης μου όπου μαζεύτηκαν 100 άτομα και δεν τους άκουσε κανένας? Μια χαρά είμαι στον καναπέ. Η Αθήνα είναι η πόλη όπου μένει ο μισός πληθυσμός της Ελλάδος, και μετά η Θεσσαλονίκη. Κάντε εσείς την πρώτη κίνηση και μετά περιμένετε απο τις περιφέρειες.

την κάναμε την κίνηση..ήρθε η ώρα σας!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,962 μηνύματα.
..σε πολλές άλλες ελληνικές πόλεις έχουν οργανώσει τέτοιες διαδηλώσεις ...Ναύπλιο , Καλαμάτα . Πάτρα κτλ...

και μετά πάνε για ένα μπάνιο στην θάλασσα με την νέα γνωριμία...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Η αλήθεια σε πονάει φίλε, γιατί όπως βλέπω είσαι και συ γόνος βολεμένων σε ένα δημόσιο ή με κάποια ιδιωτική επιχείρηση που δεν πλήρωσε ποτέ φορολογία!
Από που το συμπερένεις αυτό; Φτάιμε οι κάναμε τις φορολογικές μας υποχρεώσεις; και δε φταίνε οι γιατροί με 100 ευρώ μηνιαίο εισόδημα; Δε καταλαβαίνω τι λες, και μπορώ να πω πως με προσβάλλεις μιας που δε ξέρεις ποιος είμαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Νικο,δεν είναι έτσι!!!
Εγώ ξέρω ότι 2 στους 10 έλληνες ειναι ΚΑΤΩ απο τα όρια της φτώχειας...ότι η ανεργία χτυπάει το 30%...οτι μας έχουν κατακλέψει...μας έχουν φλομώσει τόσα χρόνια στο ψέμμα κλπ κλπ
Ήρθε η ώρα να πάρουμε το μέλλον στα χέρια μας,όσο πιο γρήγορα το καταλάβουμε ΟΛΟΙ ΜΑΣ , τόσο καλύτερα θα είναι!
Αν θα είσαι άνεργος εσυ μετα και δε θα έχεις την μαμα , τον μπαμπα και το σπιτάκι σου,τότε θα δούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,962 μηνύματα.
Φταίνε μόνο οι 20.000 γιατροί; :hmm: Φαινόμενο της πεταλούδας έχουμε; (Η Ολλανδία με 15.000.000 πληθυσμό έχει 5.000 γιατρούς. :P)
Επαναλαμβάνω, γιατί να μην ξεπουληθούν οι ΔΕΚΟ εφόσον είναι χρεωκοπημένες; Μιλάμε για έξοδα 200% του ΑΕΠ. Ο προϋπολογισμός φθείρεται μέρα με τη μέρα. Πώς μπορούν να κλείσουν τις τρύπες τους όταν το Ελληνικό κράτος μαζεύει μόνο 4 δις € από φορολογία (έμμεση, άμεση,..κτλ); :)

Χρήστο αν θα είμαι άνεργος κάτι θα βρω να κάνω. Η χώρα δεν γίνεται να παραλύσει 100%. Δεν είναι μαγαζί να πάψει την λειτουργία της σε περίπτωση χρεωκοπίας. Κάποιοι θα μπορέσουν να ζήσουν. Τουλάχιστον δεν θα κλαίω να μου βρουν δουλειά...όπως κάνουν κάποιοι 25ρηδες τεμπέληδες που θέλουν να έχουν καγιέν ενώ είναι άνεργοι και φωνάζουν για ανεργία! Όποιος ψάχνει δεν χάνεται. Όποιος περιμένει φαϊ στο στόμα, μπορεί να μείνει νηστικός!!! Ακόμη και οικοδόμος, λαϊκατζής,...να δουλέψω δεν θα ντρέπομαι...ας θα είμαι πτυχιούχος μαθηματικός. Δεν έχω τα κόμπλεξ του Ελληναρά που θέλει μόνο δουλειά γραφείου και να τον προσκυνάνε στα αχαμνά του...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Το θέμα είναι βέβαια ότι θα τα πουλήσουμε όσο όσο και ουσιαστικά δεν θα κερδίσουμε τίποτα για να ξοφλήσουμε το εικονικό χρέος.
Αφού μαζεύει μόνο 4 δισ απο φορολογία γιατί χτυπάνε συνέχεια αυτη; Αφού ξέρουν που είναι και ποιος πήρε τα λεφτά.


ΥΓ: Πρέπει να πάω να διαβάσω γιατί δεν άνοιξα βιβλίο και αύριο γράφω..Έχουμε να πάμε και στη συγκέντρωση..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά μπορεί κάποιος να βρει γραφήματα με το χρέος της Ελλάδος μετά την Χούντα, το εισόδημα και τα έξοδα σαν χώρα τα τελευταία χρόνια?
Με λίγα λόγια την οικονομική πορεία της χώρας. Επίσης αν μπορείτε να βρείτε απο που βγαίνουν τα έξοδα και απο που τα έσοδα. Απλά μερικοί είστε ψαγμένοι και ίσως έχετε ήδη βρει. Απλά δεν θέλω να παραπληροφορηθώ απο google...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Φταίνε όλοι που έχουν τα λεφτά τους έξω στην Ελβετία και στην κάθε Ελβετία!
Φταίνε οι πολιτικοί που μας έχουν κατακλέψει,που μαζι με τα golden boys παίρνουν υπέρογκους μισθούς!
Φταίνε επίσης οι ίδιοι που αποφάσιζαν για εμας χωρίς εμάς!Που μας έλεγαν και συνεχίζουν να μας λενε ψεμματα!
Φταίει η ψηφοθηρία,η διαφθορα,η φοροδιαφυγή, η διαπλοκή!
Φταίει ότι η οικονομία είναι πάνω απο την πολιτική!
Φταίμε όλοι μας,σιγουρα!Άλλοι αφάνταστα πολυ,άλλοι λίγο!
Αλλά ήρθε η ώρα να το αλλάξουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,277 μηνύματα.
Φταίνε όλοι που έχουν τα λεφτά τους έξω στην Ελβετία και στην κάθε Ελβετία!
Φταίνε οι πολιτικοί που μας έχουν κατακλέψει,που μαζι με τα golden boys παίρνουν υπέρογκους μισθούς!
Φταίει η ψηφοθηρία,η διαφθορα,η φοροδιαφυγή, η διαπλοκή!
Φταίει ότι η οικονομία είναι πάνω απο την πολιτική!
Φταίμε όλοι μας,σιγουρα!Άλλοι αφάνταστα πολυ,άλλοι λίγο!
Αλλά ήρθε η ώρα να το αλλάξουμε!

Να αλλάξουμε κι μυαλά πρέπει επίσης γιατί πάλι στα ίδια σκατά θα βρεθούμε κι να τα αλλάξουμε τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top