Ιn στέκια στην Αθήνα

john_doe

Δραστήριο μέλος

Ο john_doe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Για πατσά πάντως θα πάτε στη βαρβάκειο, οτιδήποτε άλλο είναι συμβιβασμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εξαρτάται από το τι θέλει ο καθένας , όσον αφορά τα "στέκια". Ειδικά η Αθήνα είναι γεμάτη καφετέριες-μπαρ-μπυραρίες , δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρεις κάτι στο στυλ σου... Εγώ έχω κάποια αγαπημένα όπως
-Phileas Fogg Ζωγράφου, ωραίο χαλαρό μαγαζί, μαζεύει φοιτητές.
-Arxhitecture Rock Cafe επίσης Ζωγράφου, ΚΟΡΥΦΗ απλά!
-Ουσίες/Οινοπνεύματα/Αρόδου Ψυρρή, για κρασιά, ρακόμελα, ναργιλέ κλπ, αν και τα Π/Σ/Κ είναι πίτα , με καλή παρέα περνάς ολύ ευχάριστα , και είναι φτηνά γενικά.
-CityZen, Λουκούμι στο Μοναστηράκι (τα συστήνω και τα δύο)
-Rock n roll Κολωνάκι, ωραία μουσική και καλές τιμές (και καλός κόσμος :whistle:)
-Bierhoff, Barley Cargo ωραίες μπυραρίες που πριν λίγο καιρό τις έμαθα , αξίζουν (ειδικά το Bierhoff, δίπλα στην πλατεία Εξαρχείων)
Από βόρεια προάστια δεν ξέρω και πολλά. Θα πρότεινα επίσης Balux the house project από Γλυφάδα (για όποιον έρθει απ τα μέρη μου :P) , Nalu και Akanthus στον Άλιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gareth

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 509 μηνύματα.
taf στο μοναστηρακι ..πολυ ωραια χαλαρή ατμοσφαιρα.ωραια μουσικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
-Ουσίες/Οινοπνεύματα/Αρόδου Ψυρρή, για κρασιά, ρακόμελα, ναργιλέ κλπ, αν και τα Π/Σ/Κ είναι πίτα , με καλή παρέα περνάς ολύ ευχάριστα , και είναι φτηνά γενικά.

Εχοντας παει αρκετες φορες στα πρωτα 2 χρονια της σχολης εχω να πω οτι τα μαγαζια αυτα εχουν τραγικο σερβις και τραγικη ποιοτητα. Απλα επειδη Ψυρρη πανε και πεφτουν ολοι σαν τις μελισσες εχουν τοσο κοσμο. Υπαρχουν δεκαδες μαγαζια στην Αθηνα για κρασι και ρακομελα ενω για ναργιλε το πιο "ονομαστο" ειναι οι Πυραμιδες που ομως ειναι στην Καλλιθεα κι οχι κεντρο Αθηνας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Οινοπνεύματα; :loltooth:
Όχι ρε παιδιά, αυτά είναι μαγαζιά για πιτσιρίκια, εκεί βγαίναμε όταν ήμασταν 15 χρονών. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Καλα ειναι και τα οινοπνευματα και οι ουσιες:P
Δεν εχει πολλα μικρα μωρε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Οινοπνεύματα και τα συναφή a.k.a τα μαγαζιά του λυκείου. :P

Πραγματικά δεν υπάρχει τίποτα που να αξίζει εκεί πέρα για αυτό ακριβώς το λόγο έχει μόνο πιτσιρίκια που αργότερα θα βρουν καλύτερα μέρη και θα την κάνουν για αλλού. Και φθηνά δεν είναι με καμία παναγία δε ξέρω με τι τα συγκρίνουμε ακριβώς. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Το ηλικιακο ειναι δευτερευον. Μια φορα ετυχε να κατσω οινοπνευματα και δεν αντεξα κυριως λογω του στυλ αλλα και της ποιοτητας των ποτων. Γενικα η περιοχη του Ψυρρη δεν με ενθουσιαζει.
Μοναστηρακι, Αναφιωτικα, Θησειο και γενικα εκει γυρω παιζουν πολλα μαγαζια για κρασομπυρα απλα μερικα(αρκετα) "σου πιανουν τον κωλο".

Βεβαια ο καθενας αναλογα με την περιοχη που βρισκεται δημιουργει τα στεκια του και κινειται μεσα σε αυτα. Αλλα οπως και να 'χει σαν το νυχτοπερπατημα το βραδυ στο κεντρο της Αθηνας δεν εχει, ειδικα καθημερινες που εχει και λιγοτερη κινηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Νταξει εν μέρει συμφωνώ κι εγώ για Ψυρρη.. Κυρίως για την ποιότητα και το σέρβις. Μικρά πάντως δεν έχει πολλά :P Απλά δεν έχω πάει σε πολλά άλλα αντίστοιχα μαγαζιά και γι αυτό μάλλον τα έχω πιο ψηλά απ ο,τι θα έπρεπε. Anyway , σε μια μεγάλη λίστα από επιλογές, έβαλα κι αυτά, προσπεράστε τα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Νομίζω πως είναι καλή ιδέα να πει ο καθένας τα αγαπημένα του και σε ποια περιοχή της Αθήνας βρίσκονται,ώστε οι πρωτοετείς φοιτητές(και όχι μόνο) της Αθήνας να ανακαλύψουν νέα μαγαζιά.Ας πούμε εγώ πέρα από Γκάζι(όλα τα κλαμπάκια) και Ζωγράφου(τα μουσικα μεζεδοπωλεία) δεν έχω ψαχτεί αλλού.Εσείς που συχνάζετε; :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 545651

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πιστευω οτι καθε φοιτητης αν θελησει να φαει γλυκο,πρεπει να επισκεφτει το σερμπετοσπιτο της Νανσυ στου Ψυρρη...απλα δεν υπαρχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε παιδιά, ξέρετε κανένα μέρος με ροκ μουσική για χορό? Μ' αρέσει ο χορός, αλλά δε μ' αρέσουν τα κλαμπατσίμπανα και κάποιο άλλο μαγαζί εκτός από το six dogs δεν έχω βρει σε τέτοιο ύφος. Κατά προτίμηση, να υπάρχει μετρό κοντά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Rock n Roll Κολωνακι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κολωνάκι δεν έχω κοιτάξει η αλήθεια είναι. Από τιμές πώς είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
παίδες τι έχετε να προτείνετε από μαγαζιά με μουσική(ρεμπετο-φάση) στην περιοχή του κέντρου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ειμαι απο ζωγραφου και ολα αυτα που αναφερθηκαν συν μυθο στον αγιο θωμα( φουλ κοσμος ναργιλες και αξιζει το καλοκαιρι κυριως)

Ο Μύθος είχε κάποτε ναργιλέ; :eek::eek::eek: Τι μαθαίνει κανείς αν (βαριέται να διαβάσει και) ψάχνει τα παλιά posts...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,849 μηνύματα.
Τιμώ δεόντως το six d.o.g.s
Δεν ξέρω αν θεωρείται in στέκι και θα ήθελα να μην θεωρείται γιατί μαζεύει γενικά λίγο και καλό κόσμο. Πολύ προσεγμένο μαγαζάκι, στην καρδιά μου το έχω.
Βρίσκεται στο μοναστηράκι και φέρνει πολύ συχνά εναλλακτικούς καλλιτέχνες - από ηλεκτρονική μουσική μέχρι ροκ - του εξωτερικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thatcherite

Νεοφερμένος

Ο Thatcherite αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Τι λιγο και καλο κοσμο. Ολο χιπστερς μαζευει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Κι είναι και πανάκριβο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Κι είναι και πανάκριβο.

Ανεβασμενες μεν, τιμες μοναστηρακιου δε.

Τιμώ δεόντως το six d.o.g.s
Δεν ξέρω αν θεωρείται in στέκι και θα ήθελα να μην θεωρείται γιατί μαζεύει γενικά λίγο και καλό κόσμο. Πολύ προσεγμένο μαγαζάκι, στην καρδιά μου το έχω.
Βρίσκεται στο μοναστηράκι και φέρνει πολύ συχνά εναλλακτικούς καλλιτέχνες - από ηλεκτρονική μουσική μέχρι ροκ - του εξωτερικού.

Βραδυ ισως εχει λιγο κοσμο. Αλλα σε ωρες για καφε σε καμια περιπτωση δεν εχει λιγο κοσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top