Ιστορία και αρχαιολογία

TheUnknown

Νεοφερμένος

Η TheUnknown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Γεια σας!
Θέλω να μάθω ιστορία και αρχαιολογία, κατά τα γνώμη σας, ποιο πανεπιστήμιο είναι καλύτερο να μάθω ιστορία και αρχαιολογία εκτός από το ΕΚΠΑ και ΑΠΘ;
Ιστορία Ιωαννίνων σε σύγκριση με Κρήτη, ποια καλύτερη;
Χρειάζομαι τη γνώμη σας!!
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Δίχως να είμαι ειδήμων επί του θέματος, γνωρίζω πως το πανεπιστήμιο της Κρήτης διαθέτει εξαιρετικούς καθηγητές στον τομέα αυτό, διοργανώνοντας μάλιστα πολλές δράσεις, τις οποίες μαθαίνω ενδελεχώς από τον φίλτατο @archaios19 . Ο ίδιος θα εκθέσει μια πιο εμπεριστατωμένη άποψη.
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Και τα δύο που ανέφερες είναι πολύ καλά τμήματα, καλύτερα από της Αθήνας θα τολμούσα να πω.
 

TheUnknown

Νεοφερμένος

Η TheUnknown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 37 μηνύματα.

Τρελας123

Νεοφερμένος

Η Τρελας123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Γεια σας!
Θέλω να μάθω ιστορία και αρχαιολογία, κατά τα γνώμη σας, ποιο πανεπιστήμιο είναι καλύτερο να μάθω ιστορία και αρχαιολογία εκτός από το ΕΚΠΑ και ΑΠΘ;
Ιστορία Ιωαννίνων σε σύγκριση με Κρήτη, ποια καλύτερη;
Χρειάζομαι τη γνώμη σας!!
Γειά σας θα ήθελα να μάθω για τα παιδαγωγικα τμηματα πιο αξίζει
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Σοβαρά μιλάς; Καλύτερα από της Αθήνας;;
Ναι. Είναι γνωστό άλλωστε στις φιλολογικές της Αθήνας οι καθηγητές είναι το λιγότερο κομπλεξικοί και αδιάφοροι. Στην επαρχία θα τα περάσεις καλύτερα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γειά σας θα ήθελα να μάθω για τα παιδαγωγικα τμηματα πιο αξίζει
Σίγουρα ειδικής αγωγής βόλου, πολύ ζήτηση
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Ναι. Είναι γνωστό άλλωστε στις φιλολογικές της Αθήνας οι καθηγητές είναι το λιγότερο κομπλεξικοί και αδιάφοροι. Στην επαρχία θα τα περάσεις καλύτερα
Το συμπέρασμα ότι οι καθηγητές του ΕΚΠΑ είναι κομπλεξικοί ή αδιάφοροι πώς προκύπτει; Φοιτάς μήπως στο τμήμα ή το ψυχανεμίστηκες;

Οι καθηγητές του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας του ΕΚΠΑ είναι εξαιρετικά ικανοί στη διδασκαλία, υψηλού επιπέδου επιστήμονες και πρωτίστως προσιτοί και πρόθυμοι να βοηθήσουν και να δώσουν ευκαιρίες σε όποιον το αξίζει.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Ναι. Είναι γνωστό άλλωστε στις φιλολογικές της Αθήνας οι καθηγητές είναι το λιγότερο κομπλεξικοί και αδιάφοροι. Στην επαρχία θα τα περάσεις καλύτερα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Σίγουρα ειδικής αγωγής βόλου, πολύ ζήτηση
ε καλα μη κοβεις φλεβες
μακρια απο φιλολογια ιωαννινα λενε τα κοριτισια ,
ετσι λενε, εγω δεν ξερω.
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Το συμπέρασμα ότι οι καθηγητές του ΕΚΠΑ είναι κομπλεξικοί ή αδιάφοροι πώς προκύπτει; Φοιτάς μήπως στο τμήμα ή το ψυχανεμίστηκες;

Οι καθηγητές του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας του ΕΚΠΑ είναι εξαιρετικά ικανοί στη διδασκαλία, υψηλού επιπέδου επιστήμονες και πρωτίστως προσιτοί και πρόθυμοι να βοηθήσουν και να δώσουν ευκαιρίες σε όποιον το αξίζει.
Γνωρίζω 100 άτομα που <<φοιτάνε>> εκεί. Απλά ξέρω πως στις άλλες σχολές στις ανασκαφές δίνουν κάτι, ενώ στου ΕΚΠΑ πας με δικά σου λεφτά κιόλας μη σου πω. Ο καθένας όπως το έχει βιώσει 😝
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ε καλα μη κοβεις φλεβες
μακρια απο φιλολογια ιωαννινα λενε τα κοριτισια ,
ετσι λενε, εγω δεν ξερω.
Μια διόρθωση: μακριά απο φιλολογία σκέτο
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Γνωρίζω 100 άτομα που <<φοιτάνε>> εκεί. Απλά ξέρω πως στις άλλες σχολές στις ανασκαφές δίνουν κάτι, ενώ στου ΕΚΠΑ πας με δικά σου λεφτά κιόλας μη σου πω. Ο καθένας όπως το έχει βιώσει 😝
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
Τότε μάλλον δεν ξέρεις ποιον ρωτάς, γιατί συμμετέχω σε 4 ανασκαφές και διαμονή, διατροφή, μετακίνηση είναι όλα πληρωμένα ;)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Γνωρίζω 100 άτομα που <<φοιτάνε>> εκεί. Απλά ξέρω πως στις άλλες σχολές στις ανασκαφές δίνουν κάτι, ενώ στου ΕΚΠΑ πας με δικά σου λεφτά κιόλας μη σου πω. Ο καθένας όπως το έχει βιώσει 😝
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μια διόρθωση: μακριά απο φιλολογία σκέτο
ε οχι ειναι ωραια η φιλολογια , πολιτισμος
εγω τις παω τις φιλολογες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τότε μάλλον δεν ξέρεις ποιον ρωτάς, γιατί συμμετέχω σε 4 ανασκαφές και διαμονή, διατροφή, μετακίνηση είναι όλα πληρωμένα ;)
οπα κανεται ανασκαφες ..καλο αυτο
εδω κατω απο το σπιτι μου γιατι σταματησατε απο το 2005
κωνωνια τοιχη τα λενε , μονο χορταρια και πινακιδες εχουμε οχι πετρες.
 
Top