Ισπανικά

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ναι καλέ......εγώ για παράδειγμα έκανα για το Β2 Νοέμβριο-Μαίο πήγα έδωσα κανονικά και πέρασα και μην σου πω και το άλλο.....στη σχολή άτομα που έκαναν πάλι 8 μήνες άνετα ανταποκρίνονται στο επίπεδο της σχολής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arco Iris

Νεοφερμένος

Η Arco Iris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπερα!

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση! Πιστευετε οτι μπορει καποιος που πηρε πριν 2 χρονια το β2 να περασει με μετριο διαβασμα και 4 ωρες μαθημα τη βδομαδα σε φροντιστηριο το γ1 το Μαιο?

Υ.Γ. αναφερομαι σε μετριο διαβασμα επειδη ειμαι επι πτυχιω και θα δωσω περισσοτερο βαρος στη σχολη!

Ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Το Γ1 μου φαίνεται δίνεται μόνο τον Νοέμβριο,τουλάχιστον έτσι νομίζω!Αν θες προσωπική μου άποψη,δώσε μεγαλύτερο βάρος στη σχολή σου και όταν τελειώσεις με το καλό και δεν έχεις το άγχος της,εστιάζεσαι στα ισπανικά!Το Γ1 δεν έχει συγκεκριμένη ύλη,πρέπει να ασχολείσαι συνέχεια με την γλώσσα(να διαβάζεις εφημερίδες,να βλέπεις ταινίες,μυθιστορήματα κ.α.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Ναι καλέ......εγώ για παράδειγμα έκανα για το Β2 Νοέμβριο-Μαίο πήγα έδωσα κανονικά και πέρασα και μην σου πω και το άλλο.....στη σχολή άτομα που έκαναν πάλι 8 μήνες άνετα ανταποκρίνονται στο επίπεδο της σχολής

Ωραίο!!!Όμως εννοείται πως πρέπει να ασχοληθείς πολύ σοβαρά για να φτάσεις από το 0 στο Β2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ε,θέλει συστηματικό διάβασμα και εξωσχολικές δραστηριότητες....και το μαγικό κόλπο είναι να μην χάσεις την επαφή με την γλώσσα για κανένα λόγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cydonian Knight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Εχει κάποιος να μου προτείνει κάποια ευχάριστη ισπανική σειρά για να δω;; Υπάρχει κάποια ολόκληρη στο ίντερνετ;
Κατά προτίμηση όχι με πάρα πολλά επεισόδια γιατί βαριέμαι εύκολα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Οι καλύτερες είναι το el barco και το el internado....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Οι καλύτερες είναι το el barco και το el internado....:)

:clapup:ξέρεις αν μπορώ να τη βρω κάπου με αγγλικούς υπότιτλους?ή έστω με ισπανικούς...το είχα ψάξει όταν είχα γυρίσει από Ισπανία πριν 2μιση χρόνια αλλά δε βρήκα κάτι:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Μια συμφοιτήτρια μου το είχε δει με ελληνικούς μόνο....αγγλικούς ή ισπανικούς δεν ξέρω :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Εχει κάποιος να μου προτείνει κάποια ευχάριστη ισπανική σειρά για να δω;; Υπάρχει κάποια ολόκληρη στο ίντερνετ;
Κατά προτίμηση όχι με πάρα πολλά επεισόδια γιατί βαριέμαι εύκολα :P

Ισπανική εννοείς από την Ισπανία μόνο; Γιατί εγώ έχω παρακολουθήσει και Μεξικάνικα ή Βραζιλιάνικα μεταγλωτισμένα στα ισπανικά και μου αρέσανε αλλά δεν ξέρω αν είναι του γούστου σου... Τα ισπανικά της ισπανίας δεν μου αρέσουν και τόσο, μιλάνε πολύ γρήγορα και τα πολλά ''θ'' και ''vosotros'' με κουράζουν λίγο :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Εγω είμαι εν όψει πανελληνίων αλλα μόλις τελειώσουν οι ριμαδες το καλοκαίρι θέλω να ξεκινήσω ισπανικά, σε ενα πρώτο στάδιο μονη μου. Γνωρίζω Γαλλικά σε καλο επιπεδο και έχω ακούσει οτι θα με βοηθήσει. Ποιο βιβλίο θα προτείνατε για μια εντελώς ανιδεη; Έτσι για να ξεκινήσω χαλαρά. Έχω ισπανοφωνες φίλες, μένουν Γουατεμαλα. Τις είχα στείλει ενα βιβτεακι στο οποίο μιλούσα λίγα ισπανικά, βάση ενός βίντεο που είχα δει στο yt και μου λένε, η προφορά σου ειναι ισπανική. Λογικό λέω αφού ισπανικό βιβτεακι είδα! Η φίλη μου εκεί μου ειπε οτι λατρεύει την Αργαντινικη προφορα ενώ απεχθάνεται την Μεξικανικη. Αυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Το βιβλίο nuevos encuentros nivel inicial καθώς το nuevo ven 1 αλλά και το chicos-as 1 είναι ευχάριστα βιβλία!Βέβαια το 1 και το 3 για μένα είναι τα καλύτερα...Καλή αρχή :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολυ να σαι καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Και εγω θελω να ξεκινησω ισπανικα :D
Ξερω ιταλικα και πιστευω θα ειναι ευκολο,καταλαβαινω κατι ψιλα.. Αλλα ας τελειωσω πρωτα με τις αλλες γλωσσες και μετα βλεπουμε! ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Και εγω θελω να ξεκινησω ισπανικα :D
Ξερω ιταλικα και πιστευω θα ειναι ευκολο,καταλαβαινω κατι ψιλα.. Αλλα ας τελειωσω πρωτα με τις αλλες γλωσσες και μετα βλεπουμε! ^^

Τα ισπανικά είναι ΕΡΩΤΑΣ!!!:inlove:
Αλλά ναι αν ξέρεις ιταλικά δεν θα δυσκολευτείς με τα ισπανικά:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolakisofi

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Γεια σας,
επειδή είμαι μαθητής λυκείου και χρόνος ελεύθερος δεν υπάρχει πλέον,υπάρχει κάποιο site για ονλινε μαθήματα ισπανικών ? απο Α1..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Τα ισπανικά είναι ΕΡΩΤΑΣ!!!:inlove:
Αλλά ναι αν ξέρεις ιταλικά δεν θα δυσκολευτείς με τα ισπανικά:clapup:


Ήδη δεν δυσκολεύομαι με το λεξιλόγιο.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
εγώ ξέρω αυτό το σαιτ είναι βέβαια στα αγγλικά αλλά είναι πολύ καλό
https://culturealley.com/Spanish-Learn+Spanish-1)+Introduction+&+Greetings
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Γεια σας,
επειδή είμαι μαθητής λυκείου και χρόνος ελεύθερος δεν υπάρχει πλέον,υπάρχει κάποιο site για ονλινε μαθήματα ισπανικών ? απο Α1..

https://www.langmaster.com/comen/spanish/home.htm

αυτο ειναι αρκετα καλο.. υπαρχουν πολλα, μπορεις να δεις ψαχνοντας για free online spanish courses και να κρινεις μονος σου. τα περισσοτερα ξεκινανε απο α1. για προφορα μπορεις να δεις video στο youtube με το αλφαβητο. για επιπλεον γραμματικη μπορεις να ψαχνεις για επιπλεον ασκησεις στο google, υπαρχουν απειρες σελιδες. το ιδιο για εξασκηση σε λεξιλογιο υπαρχουν διαφορα παιχνιδια με τα μερη του σπιτιου πχ, φαγητα κλπ. νομιζω στα ισπανικα ειναι ευκολο να κανεις μια καλη αρχη μονος σου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Γνωρίζεται κάποιο καλό βιβλίο για γραμματική;

*κάνω μαθήματα μόνη μου μέσω internet άρα δεν πηγαίνω σε κάποιο φροντιστήριο,ούτε σε ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top