Ισπανικά

tulipa

Νεοφερμένος

Η tulipa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
παιδιαααααααα!!!! ξερετε ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα για εμας που δωσαμε το cervantes ???? κανεις δεν ξερει ?? στα αλλα πτυχια ολο και κατι λενε σε εμασ τπτ ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
παιδιαααααααα!!!! ξερετε ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα για εμας που δωσαμε το cervantes ???? κανεις δεν ξερει ?? στα αλλα πτυχια ολο και κατι λενε σε εμασ τπτ ????

Καλέεεεε, έχουνε βγει από την Πέμπτη (εμένα τότε μου το είπαν)!!!!

Εγώ το πέρασααααααααααα το B2 και πάμε ολοταχώς για το C1!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tulipa

Νεοφερμένος

Η tulipa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
του cervantes ?????? γκρρρρρρ και το φροντιστηριο μου δεν με εχει ενημερωσει !!!!! πως μπορω να τα δω????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
του cervantes ?????? γκρρρρρρ και το φροντιστηριο μου δεν με εχει ενημερωσει !!!!! πως μπορω να τα δω????

Ναι του Cervantes! Εγώ έδωσα για B2, δεν ξέρω αν για τα άλλα πτυχία ισχύει το ίδιο!
Εδώ μπορείς να δεις τα αποτελέσματα! Θα βάλεις τον κωδικό του εξεταστικού κέντρου και θα κολλήσεις στο τέλος τον κωδικό σου και από κάτω θα βάλεις την ημερομηνία γέννησης μόνο τα νούμερα! Κάτω, κάτω θα σου έχει τα αποτελέσματα, αν έχουν βγει!
Καλά αποτελέσματα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tulipa

Νεοφερμένος

Η tulipa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
και εγω το β2 εδωσα !! τον κωδικο του εξεταστικου κεντρου που τον βρισκω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
και εγω το β2 εδωσα !! τον κωδικο του εξεταστικου κεντρου που τον βρισκω??

Είναι πάνω πάνω στο ροζ χαρτί μέσα σε ένα κουτάκι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
ξερετε μηπως τις σχολες "abanico" και "el mundo" στην αθηνα?
καμια γνωμη για αυτες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxc

Νεοφερμένος

Η zxc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Ξερετε καποιο φροντιστηριο που να εχει μαθηματα ισπανικων στο Μαρουσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Παιδιά τι έγινε πώς τα πήγατε;:D Όλα καλά με τα πτυχία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Μια χαραααα :D Εδωσα Β1 και το πηρα με αρκετα καλο βαθμο :)
Τωρα αναγκαστικα σταματαω γιατι δεν προλαβαινω.. αλλα στην σχολη θα συνεχισω :)
Ειναι πολυ ωραια γλωσσα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Έδωσα και εγώ τον Μάιο για το B2 και το πήραααα!!!! Η αλήθεια είναι οτι δεν το περίμενα και χάρηκα πολύ!!! :D:D:D
Τώρα σκέφτομαι να δώσω για το C1! Θα ήθελα να δώσω και για το C2, αλλά μου φαίνεται αρκετά απαιτητικό και δεν έχω ούτε το χρόνο, ούτε την απαιραίτητη διάθεση για αφοσίωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
καποια στιγμη σιγουρα θα κατσω να μαθω ισπανικα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
me gustaaaaaaa :P ή μάλλον me encantaaa!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Κοιτάξτε παιδιά,είμαι σε επίπεδο C2 και μπορώ να σας πώ ότι αν έχετε καλές βάσεις απο το Β2 μην φοβάστε τίποτα!Το δίνω τώρα τον Νοέμβριο,αν και δεν σας κρύβω οτι έχω ψιλοπανικοβληθεί λιγάκι γιατι όπως ξέρετε αλλάζει το formato τοθ C2 απο τον Νοέμβριο και στην συνέχεια θα αλλάξουν και τα άλλα τα πτυχία!Πάντως αφου τα φτάσατε εκει τα ισπανικά και σας αρέσουν μην τα αφήσετε τουλάχιστον τώρα όσο είναι νωρίς γιατί μετα ξεχνιούνται!Τώρα όσο αφορά τους φοιτητες/τριες της Ισπανικής φιλολογίας ε,εντάξει τα λόγια είναι περιττα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Κοιτάξτε παιδιά,είμαι σε επίπεδο C2 και μπορώ να σας πώ ότι αν έχετε καλές βάσεις απο το Β2 μην φοβάστε τίποτα!Το δίνω τώρα τον Νοέμβριο,αν και δεν σας κρύβω οτι έχω ψιλοπανικοβληθεί λιγάκι γιατι όπως ξέρετε αλλάζει το formato τοθ C2 απο τον Νοέμβριο και στην συνέχεια θα αλλάξουν και τα άλλα τα πτυχία!Πάντως αφου τα φτάσατε εκει τα ισπανικά και σας αρέσουν μην τα αφήσετε τουλάχιστον τώρα όσο είναι νωρίς γιατί μετα ξεχνιούνται!Τώρα όσο αφορά τους φοιτητες/τριες της Ισπανικής φιλολογίας ε,εντάξει τα λόγια είναι περιττα!:D

Το Γ2 τι παραπάνω χρειάζεται από το Β2; Ξέρω οτι πρέπει να έχεις καλό λεξιλόγιο και να γνωρίζεις καλά ισπανικές εκφράσεις, αλλά έχει κάτι παραπάνω γραμματικά;
Έχω ψιλομπερδευτεί με τα επίπεδα και επειδή δεν γνωρίζω κανέναν που να έχει προχωρήσει σε αυτό το επίπεδο, μήπως θα μπορούσες να με διαφωτίσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Η γραμματική των Ισπανικών σε επίπεδο Γ2 είναι μια επανάληψη του Β2!Οπότε άμα ξέρεις καλή γραμματική στο Β2 και μια επανάληψη στο Γ2 το κομμάτι της γραμματικής το έχεις εξασφαλίσει σε ''Apta'' πολυ λίγα είναι τα καινούργια τα πράγματα που προστίθενται!Τώρα είναι αλήθεια στο οτι χρειάζεται να έχεις ένα καλό επίπεδο λεξιλογίου όχι τίποτα το τρομερο αρκεί να μην είσαι στο τυποποιημένο!Οι ισπανικές εκφράσεις τώρα που αλλάζει το μοντέλο εξέτασης δεν είναι και τοσο πολύ σημαντικές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Η γραμματική των Ισπανικών σε επίπεδο Γ2 είναι μια επανάληψη του Β2!Οπότε άμα ξέρεις καλή γραμματική στο Β2 και μια επανάληψη στο Γ2 το κομμάτι της γραμματικής το έχεις εξασφαλίσει σε ''Apta'' πολυ λίγα είναι τα καινούργια τα πράγματα που προστίθενται!Τώρα είναι αλήθεια στο οτι χρειάζεται να έχεις ένα καλό επίπεδο λεξιλογίου όχι τίποτα το τρομερο αρκεί να μην είσαι στο τυποποιημένο!Οι ισπανικές εκφράσεις τώρα που αλλάζει το μοντέλο εξέτασης δεν είναι και τοσο πολύ σημαντικές!

Αλλάζει το μοντέλο εξέτασης; Ελπίζω να είναι προς το καλύτερο! Θα κοιτάξω στο site για καμια πληροφορία!
Ευχαριστώ για την ενημέρωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Όσοι ενδιαφέρονται για το νεο μοντέλο εξέτασης του Γ2 είναι εδώ:https://diplomas.cervantes.es/informacion/niveles/nivel_c2.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ets32kate

Νεοφερμένος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Λατρευω τα Ισπανικα!!!!!!!!
Me encanta mucho espanol. Es TODA mi vida!!!!! Maravilloso lenguaje! ESPANOL<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Me alegro chicos de que os guste el español!Os deseo buena suerte si quieres presentar en los examenes DELE :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top