Ισπανικά

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Πότε έχεις σκοπό να το δόσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Το Νοέμβριο του 2010. Τον Μάιο πιστεύω ότι είναι πολύ νωρις. Να φανταστείς έχω δηλώσει και Ισπανική φιλολογία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Και εγώ θέλω να δηλώσω Ισπανική Φιλολογία.Καταρχήν το δίπλωμα που θέλεις να δόσεις θέλει 2 χρόνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Θα κάνω υπερεντατικά. 2 ώρες πέντε μέρες την εβδομάδα. Αλήθεια θέλεις και εσύ να πας Ισπανική φιλολογία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ναι,Το όνειρο μου είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Η βάση εισαγωγής είναι 12127. Είναι πολύ καλή σχολή. Τώρα που θα μπουν και τα ισπανικά σε όλα τα γυμνάσια θα ψάχνουν να βρουν καθηγητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εγώ επέλεξα Ισπανική ώς δευτερη γλώσσα.Αλλά έχω σκοπό να περάσω Cervantes
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Έχουν βάλει Ισπανικά στο λύκειο;;;;;;;:!:
Στο δικό μου είχαν μόνο Γαλλικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ναι έχουν βάλει.
Και εγώ τα επέλεξα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Η Ισπανική φιλολογία Αθήνας έχει πολύ ωραία μαθήματα:

1. ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ
1. Ισπανική Γλώσσα Ι
2. Ισπανική Γλώσσα ΙΙ
3. Ισπανική Γλώσσα ΙΙΙ
4. Ισπανική Γλώσσα ΙV: Δοκίμιο
5. Λατινική Λογοτεχνία Ι
6. Εισαγωγή στην Λογοτεχνία (Πεζογραφία, Ποίηση, Θέατρο)
7. Ισπανικός Πολιτισμός
8. Ισπανοαμερικανικός Πολιτισμός
9. Ισπανική Λογοτεχνία I
10. Ισπανική Λογοτεχνία ΙΙ
11. Ισπανική Ποίηση
12. Ισπανικό Θέατρο
13. Ισπανικό Μυθιστόρημα
14. Ισπανοαμερικανική Λογοτεχνία Ι
15. Ισπανοαμερικανική Λογοτεχνία ΙΙ
16. Ισπανοαμερικανικό Διήγημα
17. Ισπανοαμερικανική Ποίηση
18. Ισπανοαμερικανικό Μυθιστόρημα
19. Ισπανοαμερικανικό Δοκίμιο
20. Ισπανική Γλωσσολογία
21. Ιστορία της Ισπανικής Γλώσσας
22. Εφαρμοσμένη Γλωσσολογία στη Εκμάθηση της Ισπανικής Γλώσσας
23. Μεθοδολογία της Διδασκαλίας της Ισπανικής ως Ξένης Γλώσσας
24. Ιστορία και Θεωρία της Μετάφρασης
25. Ελληνικό: Γλωσσολογία
26. Ελληνικό: Παιδαγωγική




2. ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ KATʼEΠIΛOΓHN ΜΑΘΗΜΑΤΑ
(Επιλέγονται υποχρεωτικά 10 από τα μαθήματα που ακολουθούν. Αν επιλεγούν πάνω από 10, τα επιπλέον θα θεωρηθούν ως μαθήματα ελεύθερης επιλογής.)
1. Ανάπτυξη Δεξιοτήτων στην Ισπανική Γλώσσα: Ανάλυση Γραμματικών Φαινομένων Ι (Προσφέρεται μόνο για τους φοιτητές του Α′ εξαμήνου)
2. Ανάπτυξη Δεξιοτήτων στην Ισπανική Γλώσσα: Ανάλυση Γραμματικών Φαινομένων ΙΙ (Προσφέρεται μόνο για τους φοιτητές του Β′ εξαμήνου)
3. Ανάπτυξη Δεξιοτήτων στην Ισπανική Γλώσσα: Προφορικός Λόγος Ι (Προσφέρεται μόνο για τους φοιτητές του Γ′ εξαμήνου)
4. Ανάπτυξη Δεξιοτήτων στην Ισπανική Γλώσσα: Προφορικός Λόγος ΙΙ (Προσφέρεται μόνο για τους φοιτητές του Δ′ εξαμήνου)
5. Ισπανική Γλώσσα V
6. Ισπανική Γλώσσα VI
7. Ισπανική Γλώσσα VII
8. Ισπανική Γλώσσα VIII
9. Εισαγωγή στη Χρήση Η/Υ
10. Νέες Τεχνολογίες στην Επιστημονική Έρευνα: Διαδίκτυο και Εκπαίδευση
11. Μεθοδολογία Επιστημονικής Έρευνας
12. Φωνητική - Φωνολογία της Ισπανικής
13. Μορφολογία - Σύνταξη της Ισπανικής
14. Κοινωνιογλωσσολογία της Ισπανικής
15. Προκολομβιανοί και Ιθαγενείς Πολιτισμοί της Λατινικής Αμερικής
16. Πολιτισμός της Λατινικής Αμερικής του 20ου αιώνα
17. Ιστορία της Ισπανοαμερικανικής Τέχνης
18. Πρακτική της Μετάφρασης
19. Λογοτεχνική Μετάφραση
20. Εξειδικευμένη Μετάφραση
21. Σχεδιασμός Γλωσσικού Μαθήματος (Ισπανικής)
22. Εισαγωγή στην Ανάλυση Λαθών στην Εκμάθηση της Ισπανικής
23. Ρομαντισμός , Ρεαλισμός, Νατουραλισμός, Συμβολισμός
24. Μodernismo
25. Creacionismo, Surrealismo, Ultraísmo
26. Θεωρίας της Λογοτεχνίας
27. Σύγχρονο Ισπανοαμερικανικό Μυθιστόρημα
28. Ισπανοαμερικανικό Θέατρο
29. Ισπανική Λογοτεχνία του Χρυσού Αιώνα
30. Ισπανική Φρασεολογία / Παροιμιολογία
31. Ισπανικό Διήγημα
32. Ισπανικό Δοκίμιο
33. Ιστορία της Ισπανικής Τέχνης
34. Ισπανικός Πολιτισμός του 20ου αιώνα
35. Ισπανική Λογοτεχνία: Γενιά του '98
36. Ισπανική Ποίηση: Γενιά του '27
37. Ισπανικό Θέατρο του 20ου αι.
38. Σύγχρονη Ισπανική Σκέψη
39. Φιλοσοφία της Ιστορίας της Λατινικής Αμερικής
40. Σύγχρονη Ισπανοαμερικανική Ποίηση
41. Πορτογαλική Γλώσσα Ι
42. Πορτογαλική Γλώσσα ΙΙ
43. Πορτογαλική Γλώσσα ΙΙΙ
44. Πορτογαλική Γλώσσα ΙV
45. Ελληνική Γλώσσα Μέσω Δοκιμίων
46. Ελληνική Γλώσσα Μέσω Λογοτεχνικών Κειμένων
47. Νέα Ελληνική Λογοτεχνία Ι
48. Νέα Ελληνική Λογοτεχνία ΙΙ

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Η Ισπανική φιλολογία Αθήνας έχει πολύ ωραία μαθήματα:

1. ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ
1. Ισπανική Γλώσσα Ι
2. Ισπανική Γλώσσα ΙΙ
3. Ισπανική Γλώσσα ΙΙΙ
4. Ισπανική Γλώσσα ΙV: Δοκίμιο
5. Λατινική Λογοτεχνία Ι
6. Εισαγωγή στην Λογοτεχνία (Πεζογραφία, Ποίηση, Θέατρο)
7. Ισπανικός Πολιτισμός
8. Ισπανοαμερικανικός Πολιτισμός
9. Ισπανική Λογοτεχνία I
10. Ισπανική Λογοτεχνία ΙΙ
11. Ισπανική Ποίηση
12. Ισπανικό Θέατρο
13. Ισπανικό Μυθιστόρημα
14. Ισπανοαμερικανική Λογοτεχνία Ι
15. Ισπανοαμερικανική Λογοτεχνία ΙΙ
16. Ισπανοαμερικανικό Διήγημα
17. Ισπανοαμερικανική Ποίηση
18. Ισπανοαμερικανικό Μυθιστόρημα
19. Ισπανοαμερικανικό Δοκίμιο
20. Ισπανική Γλωσσολογία
21. Ιστορία της Ισπανικής Γλώσσας
22. Εφαρμοσμένη Γλωσσολογία στη Εκμάθηση της Ισπανικής Γλώσσας
23. Μεθοδολογία της Διδασκαλίας της Ισπανικής ως Ξένης Γλώσσας
24. Ιστορία και Θεωρία της Μετάφρασης
25. Ελληνικό: Γλωσσολογία
26. Ελληνικό: Παιδαγωγική




2. ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ KATʼEΠIΛOΓHN ΜΑΘΗΜΑΤΑ
(Επιλέγονται υποχρεωτικά 10 από τα μαθήματα που ακολουθούν. Αν επιλεγούν πάνω από 10, τα επιπλέον θα θεωρηθούν ως μαθήματα ελεύθερης επιλογής.)
1. Ανάπτυξη Δεξιοτήτων στην Ισπανική Γλώσσα: Ανάλυση Γραμματικών Φαινομένων Ι (Προσφέρεται μόνο για τους φοιτητές του Α′ εξαμήνου)
2. Ανάπτυξη Δεξιοτήτων στην Ισπανική Γλώσσα: Ανάλυση Γραμματικών Φαινομένων ΙΙ (Προσφέρεται μόνο για τους φοιτητές του Β′ εξαμήνου)
3. Ανάπτυξη Δεξιοτήτων στην Ισπανική Γλώσσα: Προφορικός Λόγος Ι (Προσφέρεται μόνο για τους φοιτητές του Γ′ εξαμήνου)
4. Ανάπτυξη Δεξιοτήτων στην Ισπανική Γλώσσα: Προφορικός Λόγος ΙΙ (Προσφέρεται μόνο για τους φοιτητές του Δ′ εξαμήνου)
5. Ισπανική Γλώσσα V
6. Ισπανική Γλώσσα VI
7. Ισπανική Γλώσσα VII
8. Ισπανική Γλώσσα VIII
9. Εισαγωγή στη Χρήση Η/Υ
10. Νέες Τεχνολογίες στην Επιστημονική Έρευνα: Διαδίκτυο και Εκπαίδευση
11. Μεθοδολογία Επιστημονικής Έρευνας
12. Φωνητική - Φωνολογία της Ισπανικής
13. Μορφολογία - Σύνταξη της Ισπανικής
14. Κοινωνιογλωσσολογία της Ισπανικής
15. Προκολομβιανοί και Ιθαγενείς Πολιτισμοί της Λατινικής Αμερικής
16. Πολιτισμός της Λατινικής Αμερικής του 20ου αιώνα
17. Ιστορία της Ισπανοαμερικανικής Τέχνης
18. Πρακτική της Μετάφρασης
19. Λογοτεχνική Μετάφραση
20. Εξειδικευμένη Μετάφραση
21. Σχεδιασμός Γλωσσικού Μαθήματος (Ισπανικής)
22. Εισαγωγή στην Ανάλυση Λαθών στην Εκμάθηση της Ισπανικής
23. Ρομαντισμός , Ρεαλισμός, Νατουραλισμός, Συμβολισμός
24. Μodernismo
25. Creacionismo, Surrealismo, Ultraísmo
26. Θεωρίας της Λογοτεχνίας
27. Σύγχρονο Ισπανοαμερικανικό Μυθιστόρημα
28. Ισπανοαμερικανικό Θέατρο
29. Ισπανική Λογοτεχνία του Χρυσού Αιώνα
30. Ισπανική Φρασεολογία / Παροιμιολογία
31. Ισπανικό Διήγημα
32. Ισπανικό Δοκίμιο
33. Ιστορία της Ισπανικής Τέχνης
34. Ισπανικός Πολιτισμός του 20ου αιώνα
35. Ισπανική Λογοτεχνία: Γενιά του '98
36. Ισπανική Ποίηση: Γενιά του '27
37. Ισπανικό Θέατρο του 20ου αι.
38. Σύγχρονη Ισπανική Σκέψη
39. Φιλοσοφία της Ιστορίας της Λατινικής Αμερικής
40. Σύγχρονη Ισπανοαμερικανική Ποίηση
41. Πορτογαλική Γλώσσα Ι
42. Πορτογαλική Γλώσσα ΙΙ
43. Πορτογαλική Γλώσσα ΙΙΙ
44. Πορτογαλική Γλώσσα ΙV
45. Ελληνική Γλώσσα Μέσω Δοκιμίων
46. Ελληνική Γλώσσα Μέσω Λογοτεχνικών Κειμένων
47. Νέα Ελληνική Λογοτεχνία Ι
48. Νέα Ελληνική Λογοτεχνία ΙΙ

Έχει πάρα πολλά ενδιαφέρωντα μαθήματα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lneermis

Νεοφερμένος

Η lneermis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
καλησπερα jenny!!προσωπικα ξεκινησα τα ισπανικα περυσι τον σεπτεμβρη αλλα δεν εδωσα το πρωτο πτυχιο γιατι δεν ενιωθα ετοιμη αλλα η αληθεια ειναι πως μετα απο 2 χρονια περιπου, ουτε τωρα νιωθω! νομιζω πως εχω πολλα κενα. λατρευω ομως τη γλωσσα αλληλογραφω κ με καποιους αλλα θα προτιμουσα να τα εξασκω με καποιων π.χ. ελληνα κ να το διασκεδαζουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Το Inicial δεν είναι δύσκολο πτυχίο.Απλά χρειάζεται λίγο περισσότερη προσπάθεια στο Ακουστικό.Τώρα που έχουν κυκλοφορήσει και τα θέματα των προφωρικών μην στενοχωριέσαι καθόλου.Λίγο εξάσκηση θέλει τίποτα άλλο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lneermis

Νεοφερμένος

Η lneermis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
το ξερω προσπαθω κανω τα προηγουμενα τεστ αλλα ακομα κ αν περναω καποια δε νιωθω ετοιμη.οντως τα ακουστικα μου ειναι πιο δυσκολα.επισης εχω παρατηρησει πως αν διαβασω κατι το καταλαβαινω αμεσως κ πολυ συχνα δεν εχω αγνωστες λεξεις, αλλα αν το ακουσω ή οταν κανω προφορικα με την καθηγητρια μου δυσκολευομαι να καταλαβω οπως κ να εκφραστω.το παλευω ομως;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Μην τα παρατήσεις.Πόσα pasados papeles έχετε κάνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Μήπως ξέρετε πότε θα βγουν στο ίντερνετ τα θέματα του Μαίου 2009 του Cervantes;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Και εγώ έχω αυτη την απορία.Υπομονεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lneermis

Νεοφερμένος

Η lneermis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
αν θυμαμαι καλα εχω κανει απο το 2005 μεχρι 2008 κ εχω αφησει 2 ή 3 κ καποια auditiva.παντως οταν μαθει καποιος αν βγηκαν τα θεματα του 2009 ας ενημερωσει αυτη τη σελιδα πολυ θα ηθελα να μαθω τι αρνηθηκα να δωσω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Πάντως τα παιδιά που έδωσαν για Inicial είπαν ότι κάθε χρόνο βάζουν και δυσκολότερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lneermis

Νεοφερμένος

Η lneermis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
αυτο το εχω καταλαβει κ απο τα τεστ που εχω λυσει κ μου το εχουν πει.του 2005 που ελυσα αφου ειχα λυσει αρκετα απο τα πιο προσφατα, μου φανηκε παιχνιδακι μπροστα στην δυσκολια των υπολοιπων.επισης εχω ακουσει πως δε συνηθιζαν να βαζουν παγιδες στα θεματα οπως στων αγγλικων,ξερεις να μην εισαι σιγουρος για το τι ζηταει ακομα κ στο auditiva,αλλα τωρα πια το κανουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top