Ικάρων, Ναυτικών Δοκίμων ή ΟΔΕ;

RODOS

Νεοφερμένος

Ο RODOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Γεια σας είμαι β λυκείου και είμαι τεχνολογική κατ...Είμαι ανάμεσα σε αυτές τις 3 σχολές...Τί έχετε να πείτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Γεια σας είμαι β λυκείου και είμαι τεχνολογική κατ...Είμαι ανάμεσα σε αυτές τις 3 σχολές...Τί έχετε να πείτε?
Γειά σου, καλως ηρθες :)
Θα ήθελα να σε ρωτήσω καταρχήν για ποιό λόγο έχεις την ΣΙ και τη ΣΝΔ ως υποψήφιες σχολές; Σου αρέσει να γίνεις πιλότος, σου αρέσουν τα αεροπλάνα, τα πλοία ή απλά στοχεύεις στην άμεση επαγγελματική αποκατάσταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RODOS

Νεοφερμένος

Ο RODOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ικάρων επειδή με αρέσει αν πετάω και διότι νιώθω κάπως αδικημένος με αυτά π κάνουν οι Τούρκοι τους Έλληνες πιλότους και στο πολεμικό ναυτικό επειδή με αρέσει να ταξιδεύω(είχα σκεφτεί και την ΑΕΝ αλλά την απέρριψα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Αν γουστάρεις για Ιπταμενους (αν και προειδοποιω οτι την παρατανε ΠΟΛΛΑ παιδια) δηλωσε αυτη.
Επειτα αν θες επαγγελματικη αποκατασταση και αρκετο ξυσιμο -> ΣΝΔ
Αλλιως, φυσικά Οργάνωση & Διοίκηση Επιχειρήσεων Οικονομικού Παν.Αθηνών !!!! (είναι το τμήμα μου και στο συνιστώ ανεπιφύλακτα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RODOS

Νεοφερμένος

Ο RODOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Αν γουστάρεις για Ιπταμενους (αν και προειδοποιω οτι την παρατανε ΠΟΛΛΑ παιδια) δηλωσε αυτη.
Επειτα αν θες επαγγελματικη αποκατασταση και αρκετο ξυσιμο -> ΣΝΔ
Αλλιως, φυσικά Οργάνωση & Διοίκηση Επιχειρήσεων Οικονομικού Παν.Αθηνών !!!! (είναι το τμήμα μου και στο συνιστώ ανεπιφύλακτα)

1)Για τι την παρατάνε?
2)Στην ΣΝΔ δεν κάνεις πολλά πράγματα?
3)Στην ΟΔΕ εκτός απο διευθυντής σε κάποιο ξενοδοχείο τι μπορείς να κάνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
3)Στην ΟΔΕ εκτός απο διευθυντής σε κάποιο ξενοδοχείο τι μπορείς να κάνεις?

Διευθυντής σε πολυεθνική εταιρία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RODOS

Νεοφερμένος

Ο RODOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
1)Για τι την παρατάνε?
2)Στην ΣΝΔ δεν κάνεις πολλά πράγματα?
3)Στην ΟΔΕ εκτός απο διευθυντής σε κάποιο ξενοδοχείο τι μπορείς να κάνεις?

1) Γιατί είναι πολύ αυστηρά
2) Στη σχολή κάνεις, αφού βγεις.... όχι :)
3) Βγαίνεις Λογιστής Γ' βαθμού , εγγράφεσαι στο Οικονομικό Επιμελητήριο και generally μπορείς να δουλέψεις σε οποιαδήποτε επιχείρηση. Ανάλογα βέβαια και με την ειδίκευσή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Διευθυντής σε πολυεθνική εταιρία!

προσγειώσου dude. Θες και διευθυντής σε πολυεθνική εταιρία.,...... Τόσο εύκολο είναι; :hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilias1994

Νεοφερμένος

Ο ilias1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
εγώ θα σου πρότεινα λογιστική και χρηματοοικονομική στην ασοεε!!!!!!!!!!!!!!!(πλάκα κάνω)Η Ικάρων είναι πολύ καλή σχολή κ δν θα βαρεθείς καθόλου το δύσκολο είναι να αντέξεις την ψυχολογική πίεση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Εἶστε μέσα στὸ πολεμικὸ ναυτικὸ καὶ γνωρίζετε τί κάνουν οἱ ἀξιωματικοί; Νὰ σὲ βάλω ἐσένα Χρῆστο κυβερνήτη σὲ φρεγάτα νὰ δῶ πόσο εὔκολα εἶναι καὶ ἂν θὰ εἶσαι ἀραχτός... Ἢ νὰ σὲ βάλω νὰ ἔχῃς ὑπ' εὐθύνῃ σου τὴ μηχανὴ τοῦ καραβιοῦ ἂν γίνῃς μηχανικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εἶστε μέσα στὸ πολεμικὸ ναυτικὸ καὶ γνωρίζετε τί κάνουν οἱ ἀξιωματικοί; Νὰ σὲ βάλω ἐσένα Χρῆστο κυβερνήτη σὲ φρεγάτα νὰ δῶ πόσο εὔκολα εἶναι καὶ ἂν θὰ εἶσαι ἀραχτός... Ἢ νὰ σὲ βάλω νὰ ἔχῃς ὑπ' εὐθύνῃ σου τὴ μηχανὴ τοῦ καραβιοῦ ἂν γίνῃς μηχανικός.

Έχω 3 άτομα που έχουν αποφοιτήσει απο τη ΣΝΔ οπότε....αστο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Έχω 3 άτομα που έχουν αποφοιτήσει απο τη ΣΝΔ οπότε....αστο!

Τί νὰ σοῦ πῶ· μᾶλλον γνωρίσαμε διαφορετικὰ ἄτομα. Ἐγὼ απὸ αὐτοὺς τοὺς ὁποίους ἔχω γνωρίσει ἔχω ἀποκτήσει διαφορετικὴ εἰκόνα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Τι να σου πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RODOS

Νεοφερμένος

Ο RODOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Μόλις ρώτησα τον πατέρα μου για την ΣΝΔ και με είπε ότι έχει κάποιον γνωστό μέσα στην σχολή....Θα μάθω και θα σας πώ περισσότερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
προσγειώσου dude. Θες και διευθυντής σε πολυεθνική εταιρία.,...... Τόσο εύκολο είναι; :hmm::hmm::hmm:
Δε τα πας καλά με το σαρκασμό, ε?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RODOS

Νεοφερμένος

Ο RODOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Μόλις ρώτησα τον πατέρα μου για την ΣΝΔ και με είπε ότι έχει κάποιον γνωστό μέσα στην σχολή....Θα μάθω και θα σας πώ περισσότερα

Λοιπόν,Με είπε ότι 4 χρόνια θα πρέπει να ζοριστώ πολύ ιδικά στα μαθήματα και όχι τόσο σε δοκιμασίες . Ακόμα με είπε ότι οι κάθε τάξη στα μαθήματα έχει περίπου 20 μαθητές και δεν είναι σαν τα πανεπιστήμια 200 όλοι μαζί. Μετά 'όταν τελειώσει κάποιος θα είναι το πολύ 4 χρόνια μέσα σε καράβια... Μέτα αραχτός σε γραφείο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
ικάρων και σνδ οχι μονο θα ζοριστείς, θα φτύσεις αίμα.. ειδικά τον πρώτο χρόνο εχει απίστευτο καψώνι και δοκιμασίες.
σκέψου οτι ενα μεγάλο ποσοστό τα παραταει και φεύγει.

για τα 4 χρόνια σε γραφείο που λες αμφιβάλω αν ισχυει, απλως μετα ανάλογα με τον βαθμό εχεις και τις ανάλογες ευθύνες σε ενα πλοίο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Στην ικαρων οπως και στις περισσοτερες στρατιωτικες σχολες θα δυσκολευτεις παρα πολυ στην αρχη που θα μπεις και θα νιωσεις τι εστι βερικοκο...
Πρεπει να εχεις υπομονη τον πρωτο χρονο,αν μπεις μονο για τα λεφτα/αποκατασταση καλυτερα μην την δηλωσεις καθολου επειδη θα φυγεις τις πρωτες μερες,μετα την ορκωμοσια τα πραγματα γινονται καλυτερα οσον αφορα το καψωνι...
Στο 3ο ετος θα εισαι αρχοντας..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Βλέπω ότι θες ικαρων... Το αντέχεις? Ξέρεις τ δύσκολα είναι στον στρατό? Πέφτουν πολλά καψωνια. Μια φίλη μου πέρασε σε στρατιωτική σχολή φέτος, την τρέλαναν στα καψωνια καθε μέρα. Αυτή δεν αντεξε. Ήταν χάλια ψυχολογικά. Έκανε εμετό καθε μέρα και λιποθυμουσε και τώρα τρέχει σε ψυχολόγους. Μετά από 2 εβδομάδες δήλωσε παραίτηση...Σκέψου το καλα γιά το αν θα μπορείς να μείνεις εκεί μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top