Ιδιωτικό vs Δημόσιο σχολείο

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Έχω φίλους από δημόσιο και ξέρω τι λέω. Το Γυμνάσιο χάνανε τη μισή χρονιά από καταλήψεις. Ξένες γλώσσες και όχι μόνο όλοι φροντιστήρια από το δημοτικό. Αυτη τη πίεση που οι περισσότεροι του δημοσίουτη νιώθουν Γ Λυκείου, εγώ την είχα την τελευταία πενταετία γι αυτό δεν μου ήρθε βαρύ.

Δεν ανέχομαι να με λες ψώνιο ούτε να με υποβιβάζεις επειδή ήμουν μαθητής σε ιδιωτικό σχολείο γιατί και εσύ τα τελευταία χρόνια έδωσες τα λεφτά σου σε ιδιωτικά φροντιστήρια.
Δεν θα ανοιξω κουβεντα για τα δημοσια και τα ιδιωτικα σχολεια.Και ναι αναγκαστηκαν οι γονεις μου,να επιβαρυνθουν οικονομικα με τα φροντιστηρια που λες,αλλα με τα αποτελεσματα μου νοιωθω τουλαχιστον οτι τους δικαιωσα.Πολλα παιδια απο ιδιωτικα σχολεια ,με επιπλεον ιδιαιτερα στο σπιτι πατωνουν στις πανελληνιες.Οποτε τα επιχειρηματα σου καταρριπτονται.Επισης εξακολουθω να πιστευω οτι εισαι ψωνισμενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ενιωθες την πίεση της γ λυκείου σε όλη την εφηβεία σου και είσαι και ευχαριστημένος?
όσο για το φροντιστήρια απο το δημοτικό απλα ασχολίαστο :confused:

Εμαθα να ζω με τη πίεση. Γ Λυκείου αφιέρωνα περισσότερο χρόνο για εξωσχολικές δραστηριότητες από τους περισσότερους του δημοσίου σχολείου. Είμαι ευχαριστημένος που οι κόποι μου ανταμείφθηκαν.

Δεν θα ανοιξω κουβεντα για τα δημοσια και τα ιδιωτικα σχολεια.Και ναι αναγκαστηκαν οι γονεις μου,να επιβαρυνθουν οικονομικα με τα φροντιστηρια που λες,αλλα με τα αποτελεσματα μου νοιωθω τουλαχιστον οτι τους δικαιωσα.Πολλα παιδια απο ιδιωτικα σχολεια ,με επιπλεον ιδιαιτερα στο σπιτι πατωνουν στις πανελληνιες.Οποτε τα επιχειρηματα σου καταρριπτονται.Επισης εξακολουθω να πιστευω οτι εισαι ψωνισμενος.
Υπάρχουν ιδιωτικά που κοροιδεύουν και συνήθως έχουν και χαμηλά δίδακτρα. Μιλώ για τα σοβαρά ιδιωτικά που αναγκαστικά δεν μπορούν να δουλέψουν με χαμηλά δίδακτρα για να μην ρίξουν την ποιότητα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Υπάρχουν ιδιωτικά που κοροιδεύουν και συνήθως έχουν και χαμηλά δίδακτρα. Μιλώ για τα σοβαρά ιδιωτικά που αναγκαστικά δεν μπορούν να δουλέψουν με χαμηλά δίδακτρα για να μην ρίξουν την ποιότητα τους.
Δηλαδη πληρωνε 12 χιλιαρικα το χρονο για να βγαλεις 19+;
Ωραια νοοτροπια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εμαθα να ζω με τη πίεση. Γ Λυκείου αφιέρωνα περισσότερο χρόνο για εξωσχολικές δραστηριότητες από τους περισσότερους του δημοσίου σχολείου. Είμαι ευχαριστημένος που οι κόποι μου ανταμείφθηκαν..

Μπράβο. Μας νοιάζει.

Κοίτα όμως, επειδή δεν έχουν όλοι τα χρήματα να πάνε σε όλη την δευτεροβάθμια εκπαίδευση σε ιδιωτικό σχολείο, μπορείς να μην μας γράφεις πόσο γαμάτα περνάς εκεί. Δίχως παρεξήγηση, είναι λιγάκι ενοχλητικό αλλά και ειρωνικό.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δηλαδη πληρωνε 12 χιλιαρικα το χρονο για να βγαλεις 19+;
Ωραια νοοτροπια!
Για 1 2 χρόνια πλήρωνα ένα λιγότερο μικρότερο ποσό αυτό πο λες. Έπειτα ήμουν με υποτροφία και πλήρωνα πολύ λιγότερο. Το σχολείο με έμαθε να διαβάζω μόνος μου και δεν έχω καβαλήσει το καλάμι, όπως θα έκανες εσύ όταν έβγαζες την βαθμολογία μου.

Μπράβο. Μας νοιάζει.

Κοίτα όμως, επειδή δεν έχουν όλοι τα χρήματα να πάνε σε όλη την δευτεροβάθμια εκπαίδευση σε ιδιωτικό σχολείο, μπορείς να μην μας γράφεις πόσο γαμάτα περνάς εκεί. Δίχως παρεξήγηση, είναι λιγάκι ενοχλητικό αλλά και ειρωνικό.

Γαμάτα παιρνούσες εσύ στο δημόσιο φίλε μου. Για μένα η Γ Λυκείου ήταν μια χρονιά σαν όλες τις άλλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Για 1 2 χρόνια πλήρωνα ένα λιγότερο μικρότερο ποσό αυτό πο λες. Έπειτα ήμουν με υποτροφία και πλήρωνα πολύ λιγότερο. Το σχολείο με έμαθε να διαβάζω μόνος μου και δεν έχω καβαλήσει το καλάμι, όπως θα έκανες εσύ όταν έβγαζες την βαθμολογία μου.
Ποιος σου ειπε οτι εγω δεν εμαθα να διαβαζω μονος μου;Ποιος σου ειπε οτι και αλλα παιδια δεν εμαθαν να διαβαζουν μονα τους;Πρεπει να πας ιδιωτικο για να το μαθεις αυτο;Η αληθεια θα φανει στο πανεπιστημιο.Εκει ισως καταλαβεις οτι ολα αυτα που λες ειναι μια φουσκα,οταν θα γνωρισεις παιδια που πηγαιναν στο γελ κωλοπετινιτσας ,αλλα μπορει να γινουν πολυ καλυτεροι επιστημονες απο εσενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Γαμάτα παιρνούσες εσύ στο δημόσιο φίλε μου. Για μένα η Γ Λυκείου ήταν μια χρονιά σαν όλες τις άλλες.

Πως ηταν ολες οι αλλες χρονιες?
Άγχος,κουραση,πιεση κτλ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Έχω φίλους από δημόσιο και ξέρω τι λέω. Το Γυμνάσιο χάνανε τη μισή χρονιά από καταλήψεις. Ξένες γλώσσες και όχι μόνο όλοι φροντιστήρια από το δημοτικό. Αυτη τη πίεση που οι περισσότεροι του δημοσίουτη νιώθουν Γ Λυκείου, εγώ την είχα την τελευταία πενταετία γι αυτό δεν μου ήρθε βαρύ.

Δεν ανέχομαι να με λες ψώνιο ούτε να με υποβιβάζεις επειδή ήμουν μαθητής σε ιδιωτικό σχολείο γιατί και εσύ τα τελευταία χρόνια έδωσες τα λεφτά σου σε ιδιωτικά φροντιστήρια.
Σιγα μην καταπιεζομασταν 5 χρονια μονο για την γ λυκειου! Τι λεει το ατομο? Παιδικη-εφηβικη ηλικια ξερει τι σημαινει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Έχω φίλους από δημόσιο και ξέρω τι λέω. Το Γυμνάσιο χάνανε τη μισή χρονιά από καταλήψεις.
Χαχα,κάνει "μπαμ" πως ξέρεις για τι μιλάς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
θα πω τα κλασικά. το ιδιωτικό δεν σε κάνει γαμάτο επιστήμονα, ή ο,τιδήποτε. και εγώ πήγαινα σε ιδιωτικό και δεν θεωρώ τον εαυτό μου καλύτερο από ένα παιδί του δημοσίου. απλά το ιδιωτικό ίσως προσφέρει πιο πολλες ευκαίριες και δραστηριότητες. εξαρτάται βέβαια και από το ιδιωτικό ξερωγω. δεν είναι όλα ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πως ηταν ολες οι αλλες χρονιες?
Άγχος,κουραση,πιεση κτλ?

Σιγα μην καταπιεζομασταν 5 χρονια μονο για την γ λυκειου! Τι λεει το ατομο? Παιδικη-εφηβικη ηλικια ξερει τι σημαινει?

Ήμουν μέλος της ποδοσφοαιρικής ομάδας του σχολείου που βγήκε πρώτο στο σχολικό πρωτάθλημα της περιοχής. Στα υπόλοιπα αθλήματα είχαμε εξίσου διακρίσεις. Επειδή έχω μάθει να διαβάζω με σύστημα και εγώ και οι συμμαθητές μου μπορούμε να τα συνδυάσουμε όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
=Αετός;3191696Ήμουν μέλος της ποδοσφοαιρικής ομάδας του σχολείου που βγήκε πρώτο στο σχολικό πρωτάθλημα της περιοχής. Στα υπόλοιπα αθλήματα είχαμε εξίσου διακρίσεις. Επειδή έχω μάθει να διαβάζω με σύστημα και εγώ και οι συμμαθητές μου μπορούμε να τα συνδυάσουμε όλα.

=Αετός;3191696Αυτη τη πίεση που οι περισσότεροι του δημοσίουτη νιώθουν Γ Λυκείου, εγώ την είχα την τελευταία πενταετία γι αυτό δεν μου ήρθε βαρύ
Τι εγινε, τα γυρισες μεσα σε μια ωρα?:whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τι εγινε, τα γυρισες μεσα σε μια ωρα?:whistle::whistle::whistle:
Κάτσε. Ποιος σου είπε ότι στο Γυμνάσιο και στις υπόλοιπες τάξεις του Λυκείου δεν έπαιζα μπάλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τι μας νοιάζει αν έπαιζες μπάλα? Αυτό έλειπε, να έλυνες όλη την ώρα πρωτοβάθμιες εξισώσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Κάτσε. Ποιος σου είπε ότι στο Γυμνάσιο και στις υπόλοιπες τάξεις του Λυκείου δεν έπαιζα μπάλα;

Δεν εχει να κανει με το αν επαιζες μπαλα ή οχι!
Απλα απο τη μια μας λες ποσο γαματα μαθατε να σκεφτεστε και να συνδυαζετε τα παντα εσυ και οι συμμαθητες σου, και απο την αλλη πριν μια ωρα μας εγραφες οτι εχεις μαθει να ζεις με το αγχος τα τελευταια 5 χρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Ήμουν μέλος της ποδοσφοαιρικής ομάδας του σχολείου που βγήκε πρώτο στο σχολικό πρωτάθλημα της περιοχής. Στα υπόλοιπα αθλήματα είχαμε εξίσου διακρίσεις. Επειδή έχω μάθει να διαβάζω με σύστημα και εγώ και οι συμμαθητές μου μπορούμε να τα συνδυάσουμε όλα.
Έκανες προπονήσεις στις εξωσχολικές ώρες ή ήταν αποτέλεσμα μονάχα όσων γίνονταν την ώρα της γυμναστικής;
Αν είναι το πρώτο,να τη χέσω τέτοια διάκριση.

Έχω φίλους από δημόσιο και ξέρω τι λέω. Το Γυμνάσιο χάνανε τη μισή χρονιά από καταλήψεις. Ξένες γλώσσες και όχι μόνο όλοι φροντιστήρια από το δημοτικό. Αυτη τη πίεση που οι περισσότεροι του δημοσίουτη νιώθουν Γ Λυκείου, εγώ την είχα την τελευταία πενταετία γι αυτό δεν μου ήρθε βαρύ.
Δεν ανέχομαι να με λες ψώνιο ούτε να με υποβιβάζεις επειδή ήμουν μαθητής σε ιδιωτικό σχολείο γιατί και εσύ τα τελευταία χρόνια έδωσες τα λεφτά σου σε ιδιωτικά φροντιστήρια.
Ναι,θα μιλήσω ως απόφοιτος ενός καημένου δημοσίου σε ένα κατσικοχώρι. :(
Τα 3 τελευταία χρόνια λοιπόν. :hmm:
Ο μέγιστος χρόνος κατάληψης ήταν 1 εβδομάδα.
Η διεύθυνση νοιαζόταν για μας. Έτρεχαν για μας,ήταν συνεπείς για μας. Δεν αντιμετωπίσαμε καμιά χρονιά έλλειψη βιβλίων ή καθηγητών.
Στις πανελλήνιες μας είχαν κάνει ενημερώσεις,μας μοίραζαν ενημερωτικά φυλλάδια,μας έπαιρναν τηλέφωνα όταν έληγε η προθεσμία των μηχανογραφικών,για να μην τα χάσουμε. Μας είχαν βγάλει όλοι οι καθηγητές ύλη και κάναμε και επανάληψη.
Παράπονο δεν μου έμεινε.

Για 1 2 χρόνια πλήρωνα ένα λιγότερο μικρότερο ποσό αυτό πο λες. Έπειτα ήμουν με υποτροφία και πλήρωνα πολύ λιγότερο. Το σχολείο με έμαθε να διαβάζω μόνος μου και δεν έχω καβαλήσει το καλάμι, όπως θα έκανες εσύ όταν έβγαζες την βαθμολογία μου.

Να κλάψω; Να γελάσω; :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αετέ, αν είσαι τόσο γαμάτος, θα μπορούσες να τα πας περίφημα και σε ένα δημόσιο σχολείο. Αλλά έπρεπε να πληρώσεις κάμποσες χιλιάδες ευρώ για να μάθεις να διαβάζεις, λες και εμείς δεν ξέρουμε! Μήπως θες και καμιά νταντά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεν εχει να κανει με το αν επαιζες μπαλα ή οχι!
Απλα απο τη μια μας λες ποσο γαματα μαθατε να σκεφτεστε και να συνδυαζετε τα παντα εσυ και οι συμμαθητες σου, και απο την αλλη πριν μια ωρα μας εγραφες οτι εχεις μαθει να ζεις με το αγχος τα τελευταια 5 χρονια.
Όταν μαθαίνεις να ζεις με κάτι δεν σε επηρεάζει. Στην αρχή αγχωνομουνα μετά συνήθισα και το άγχος έφυγε.

Αετέ, αν είσαι τόσο γαμάτος, θα μπορούσες να τα πας περίφημα και σε ένα δημόσιο σχολείο. Αλλά έπρεπε να πληρώσεις κάμποσες χιλιάδες ευρώ για να μάθεις να διαβάζεις, λες και εμείς δεν ξέρουμε! Μήπως θες και καμιά νταντά?
Είπα εγώ ότι είμαι γαμάτος; Αν πήγαινα σε δημόσιο πιθανόν να έπαιρνα τα 3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Έχω φίλους από δημόσιο και ξέρω τι λέω. Το Γυμνάσιο χάνανε τη μισή χρονιά από καταλήψεις. Ξένες γλώσσες και όχι μόνο όλοι φροντιστήρια από το δημοτικό. Αυτη τη πίεση που οι περισσότεροι του δημοσίουτη νιώθουν Γ Λυκείου, εγώ την είχα την τελευταία πενταετία γι αυτό δεν μου ήρθε βαρύ.

Δεν ανέχομαι να με λες ψώνιο ούτε να με υποβιβάζεις επειδή ήμουν μαθητής σε ιδιωτικό σχολείο γιατί και εσύ τα τελευταία χρόνια έδωσες τα λεφτά σου σε ιδιωτικά φροντιστήρια.

Μωρέ σταμάτα να μιλάς, ρεζιλεύεις τα νορμάλ παιδιά που έχουν τελειώσει ιδιωτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Όταν μαθαίνεις να ζεις με κάτι δεν σε επηρεάζει. Στην αρχή αγχωνομουνα μετά συνήθισα και το άγχος έφυγε.

Ε, δεν μου τα λες καλα!
Τελικα τι εγινε? εμαθες να ζεις με το αγχος ή δεν ειχες καθολου αγχος στο τελος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top