Ιδιωτική Σχολή ΑΝΤ1

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Χαιρομαι που το ακούω αυτό είχα την εντύπωση πως τα παιδιά των πανεπιστημιακών σχολών δε τα αφηναν να δουλέψουν σε ενεργές θέσεις σε τηλεόραση ραδιοφωνο.

:D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γιατί το κουράζετε τόσο πολύ; Το αν θα μείνεις στο χώρο της τηλεόρασης εξαρτάται πολύ απλά από το αν φέρνεις νούμερα. Ακόμα κι αν ο δημοσιογράφος είναι από μόνος του ... νούμερο.

Μικρή εξαίρεση αποτελεί η ΕΡΤ, εκεί είναι δημόσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δημοσιογραφία όμως δεν είναι μόνο η τηλεόραση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dominator

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dominator αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Revekka σαφώς όμως η τηλεόραση (αν δεν κάνω λάθος) έχει τα λεφτά!Σωστά τα λένε τα παιδιά πιο πάνω,νούμερα να κάνεις και δε πα' να'σαι κι ο Catman...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Τώρα η τηλεόραση δεν έχει τίποτα παιδιά, δυστυχώς...Αυτό ήταν αλήθεια 5 χρόνια πριν, από όπου και έχει μείνει αυτή η εντύπωση, όπου και πάλι τα λεφτά ήταν για λίγους (και πολλές φορές όχι καλούς)....Πολύ καλά (σχετικά) χρήματα παίρνουν και οι αρχισυντάκτες ή οι καλές πένες σε εφημερίδες ή σε περιοδικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioan9elena

Νεοφερμένος

Η Elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Σας πληροφορώ, ότι όποιος από τα πανεπιστημιακά τμήματα ΜΜΕ θέλει να γίνει δημοσιογράφος, τον αρπάζουν από την πρακτική κιόλας. Γίνονται ανάρπαστοι σε κανάλια, εφημερίδες και ηλεκτρονικά μέσα. Ειδικά η ΕΡΤ έχει πολύ καλή συγκυρία αυτή τη στιγμή καθώς ο Ταγματάρχης είναι καθηγητής στο τμήμα μου.


Αλήθεια????:D:clapup:ενδιαφέρομαι..:Dχεχεχεχε..:Pμακάρι και εγώ στην πρακτική μου να έχω παρόμοια τύχη...:worry::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αν δεις στην ιστοσελίδα της σχολής μας, θα δεις ήδη ανακοινώσεις. Τέτοιες βγαίνουν μέσα στο χρόνο, οπότε κυνήγα τις!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioan9elena

Νεοφερμένος

Η Elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
φαντάζομαι αναφέρεσαι μόνο στο θέμα της πρακτικής..:confused: Αλλιώς,δεν πιστέυω ότι μπορώ να κάνω κάτι ως πρωτοετής..:confused::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Νομίζω από τρίτο έτος μπορείς να κάνεις πρακτική αλλά στο λέω γενικά για να ξέρεις τι παίζει από ημερομηνίες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioan9elena

Νεοφερμένος

Η Elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Άντε??!!Καλά,εγώ ιδέα δεν έχω από αυτά ως ''πρωτάκι''..:P αυτό που με απασχολεί τώρα είναι να περάσω το εργαστήριο του μουρλά..;)χαχαχαχα:P πρέπει να αρχίσω να τα ψάχνω όμως σιγά σιγά για να δω τι παίζει..8) κάτι άσχετο,σημειώσεις των μαθημάτων για την εξεταστική κυκλοφορούν κάπου?:hmm: Το ξέρω ότι βγαίνω εκτός θέματος όμως λόγω του ότι σαν σχολή δεν εχούμε ενιαίο χώρο μαθημάτων, είσαι η πρώτη μεγαλύτερη που γνώριζω απο το τμήμα..:yahoo::Dμα πού πήγαν τα μεγαλύτερα έτη οεο??:confused::confused::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Για να μη βγούμε τελείως εκτός, σου στέλνω προσωπικό μήνυμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω ακούσει ότι οι απόφοιτοι αυτών των σχολών είναι κάτι ανίδεοι που βγαίνουν να κάνουν ελεύθερο ρεπορτάζ και στήνουν στον τοίχο την ελληνική γλώσσα και την ΕΚΤΕΛΟΥΝ! Κλασικό παράδειγμα... Το ευγενΗ αέριο ή το συνήθες θέμα :( Γενικά έχουν ένα μικρό προβληματάκι με τα ουδέτερα. Αρχαία δεν έχουν κάνει στην ζωή τους αυτοί οι ανθρωποι;
......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaryJo

Νεοφερμένος

Η MaryJo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας!! Γράφτηκα στην σχολή του ΑΝΤ1 στο τμήμα Επικοινωνίας και Δημοσίων Σχέσεων, το οποίο διαρκεί 2 χρόνια. Το επέλεξα καθαρά από άποψη επαγγελματικής αποκατάστασης και γνωριμιών και επειδή με ενδιαφέρει ο συγκεκριμένος τομέας. Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει οτιδήποτε για την συγκεκριμένη σχολή?? Δεκτές όλες οι απόψεις!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rubi Rubi

Νεοφερμένος

Η Rubi Rubi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Γίνεται να σπουδάσει κανείς στη σχολή Αnt1 μέσω internet;; Μόνο Αθήνα υπάρχει αυτή η σχολή έτσι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Νομίζω στη σχολή του Σταρ γίνεται! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALFIEALFIE

Νεοφερμένος

Ο ALFIEALFIE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλησπερα παιδια..θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.. ενδιαφερομαι για την ειδικοτητα της επικοινωνιας και των δημοσιων σχεσεων και ηθελα να αναφερθω στην σχολη του αντ1. Γνωριζει κανεις αν τελικα αξιζει να παω σε αυτη την σχολη η οχι? αν καποιος-α εχει εμπειρια η γνωριζει θα το εκτιμουσα παρα πολυ να μου ελεγε αν αξιζει. Εστειλα και στο μελος maryjo πανω που πρακαολουθησε το 2010 το προγραμμα και ηθελα να την ρωτησω αλλα εχει να μπει αποτ οτ 2011:)..εκ των προτερων σας ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
καλησπερα παιδια..θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.. ενδιαφερομαι για την ειδικοτητα της επικοινωνιας και των δημοσιων σχεσεων και ηθελα να αναφερθω στην σχολη του αντ1. Γνωριζει κανεις αν τελικα αξιζει να παω σε αυτη την σχολη η οχι? αν καποιος-α εχει εμπειρια η γνωριζει θα το εκτιμουσα παρα πολυ να μου ελεγε αν αξιζει. Εστειλα και στο μελος maryjo πανω που πρακαολουθησε το 2010 το προγραμμα και ηθελα να την ρωτησω αλλα εχει να μπει αποτ οτ 2011:)..εκ των προτερων σας ευχαριστω πολυ

Χίλιες φορές ΙΕΚ παρά αυτές τις χαζο-σχολές. Και πες μετά οτι θες να δουλέψεις στο Mega, με πτυχίο του ANT1 θα πας; :P
Ασε που στο εξωτερικό, το πτυχίο του ANT1 είναι ισάξιο με το χαρτί υγείας. :P
Με το ΙΕΚ σώζεται η κατάσταση, αλλά όχι και σχολή του ΑΝΤ1. Το μόνο καλό απ' αυτη τη σχολή είναι τα κονέ που θα κάνεις (και άμα είσαι καλός σε προωθούν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALFIEALFIE

Νεοφερμένος

Ο ALFIEALFIE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
chaos επειδη εχω υπαρξει σε ιεκ και εκει τα πραγματα δεν ειναι σωστα..Σου ταζουν πραγματα και στο τελος τιποτα..Οχι οτι η σχολη του αντ1 ειναι κατι διαφορετικο αλλα θα ηθελα να δωσω μια ευκαιρια..τωρα αν το ολο θεμα ειναι μπαρουφα καλυτερα να μην παω..δεν εχω και την οικονομικη ανεση να χαλαω λεφτα χωρις αντικρισμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Πόσο πάει το μαλλί στη σχολή του ΑΝΤ1?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katiatt

Νεοφερμένος

Η katiatt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
SOS καλησπερα παιδια...θελω να με βοηθησετε...ειμαι 20 χρονων εχω μεινει 2 χρονιες απο απουσιες γιατι ειχα ενα τροχαιο και τωρα απο σεπτεμβρη θα παω νυχτερινο... το προβλημα μου ειναι οτι θελω να σπουδασω δημοσιογραφια...αν παω νυχτερινο και θελω να δωσω πανελληνιες πρεπει να παω δυο χρονιες, ενω αν θελω μονο να παω το απολυτηριο θα παω μια χρονια...σκεφτομαι να παω στο εργαστηρι σπουδων του αντ1, ξερετε αν βοηθανε μετα στο να βρεις δουλεια? αν δεν παω στο εργαστηρι σπουδων του αντ1 ή σε καποιο ιεκ,τοτε πρεπει να παω δυο χρονιες νυχτερινο για να δωσω πανελληνιες και να περασω στο πανεπιστημιο δημοσιογραφιας...τι να κανω?? υπαρχει καποιο αλλο ιεκ που ξερετε εσεις να μου προτεινετε? που να μου βρει δουλεια ομως καπου...με ενδιαφερει η τηλεοραση,παρουσιαση,ραδιοφωνο...δεν ειμαι ψωνιο...κουλαρετε...απλα μ αρεσει...βοηθηστε με γιατι πρεπει τελη αυγουστου να κανω την εγγραφη και μεχρι τοτε πρεπει να ξερω τι θα κανω...σας παρακαλω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top