Ιδιωτικές φοιτητικές εστίες Αθήνα

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 745 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζει κάποιος τι κατάσταση επικρατεί στις ιδιωτικές φοιτητικές εστίες; έχω διαβάσει για τις "Stacs" και τις "Hamlet". Έχει κανείς εμπειρία από αυτές; ή μήπως γνωρίζετε αν υπάρχουν άλλες;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,315 μηνύματα.
Ναι, υπάρχει
απο σενα το μαθαινω οτι υπαρχει κατι τετοιο
ζητανε 280 € το μηνα, επιπλωμενο και με ολα μεσα (ρευματα, νερα ,ιντερνετ) ψυξη, θερμανση.
και μπορεις να μαγειρεψεις και και να πλυνεις και να αγορασεις υπηρεσιες καθαριοτητας αμα βαριεσαι ή δεν τοχεις
ειναι πολυ καλη τιμη για αθηνα αν ειναι και καλα τα σπιτια
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 745 μηνύματα.
απο σενα το μαθαινω οτι υπαρχει κατι τετοιο
ζητανε 280 € το μηνα, επιπλωμενο και με ολα μεσα (ρευματα, νερα ,ιντερνετ) ψυξη, θερμανση.
και μπορεις να μαγειρεψεις και και να πλυνεις και να αγορασεις υπηρεσιες καθαριοτητας
ειναι πολυ καλη τιμη για αθηνα αν ειναι και καλα τα σπιτια
Αυτό λέω, ακούγεται πολύ καλό αλλά θα ήθελα να ακούσω και τη γνώμη κάποιου που έχει μείνει εκεί
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,315 μηνύματα.
Αυτό λέω, ακούγεται πολύ καλό αλλά θα ήθελα να ακούσω και τη γνώμη κάποιου που έχει μείνει εκεί
Δυσκολα θα βρεις γιατι απ οτι καταλαβαινω ειναι πολυ λιγα τα σπιτια αυτα.
Τωρα που εθεσες αυτο το θεμα μου ηρθε μια ασχημη σκεψη στο μυαλο ,
μηπως ζητησουν τετοια λευτα και απο τα παιδια που θα μεινουν στις εστιες ΣΔΙΤ που φτιαχνει το Πολυτεχνειο Κρητης και το Δημοκρίτειο?
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,795 μηνύματα.
απο σενα το μαθαινω οτι υπαρχει κατι τετοιο
ζητανε 280 € το μηνα, επιπλωμενο και με ολα μεσα (ρευματα, νερα ,ιντερνετ) ψυξη, θερμανση.
και μπορεις να μαγειρεψεις και και να πλυνεις και να αγορασεις υπηρεσιες καθαριοτητας αμα βαριεσαι ή δεν τοχεις
ειναι πολυ καλη τιμη για αθηνα αν ειναι και καλα τα σπιτια
280 ευρώ νομίζω ισχύει μόνο για ένα μικρό δωμάτιο, έχω ακούσει μέχρι 400-450 ευρώ για τουλάχιστον 25 τμ όλα μέσα ειδικά στη Αθήνα. Αυτό που λέω είναι στη περιοχή Κυψέλη( δεν ξέρω αν μπορώ να πω το όνομα της εστίας), μπορεί να υπάρχουν και άλλες πιο οικονομικές ιδιωτικές εστίες στη Αθήνα.
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
280 ευρώ νομίζω ισχύει μόνο για ένα μικρό δωμάτιο, έχω ακούσει μέχρι 400-450 ευρώ για τουλάχιστον 25 τμ όλα μέσα ειδικά στη Αθήνα. Αυτό που λέω είναι στη περιοχή Κυψέλη( δεν ξέρω αν μπορώ να πω το όνομα της εστίας), μπορεί να υπάρχουν και άλλες πιο οικονομικές ιδιωτικές εστίες στη Αθήνα.
Προσωπικά έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι. Στην πάτρα πάντως που έχω δει, έχουν μέχρι και πόρτες που κλειδώνουν με αριθμό
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 9,970 μηνύματα.
ζητανε 280 € το μηνα, επιπλωμενο και με ολα μεσα (ρευματα, νερα ,ιντερνετ) ψυξη, θερμανση.
και μπορεις να μαγειρεψεις και και να πλυνεις ....
Θέλει προσοχή στα φτηνά.
1) Σε τι κατάσταση είναι;
2) Έχει δικό του μπάνιο ή κοινόχρηστο; (Λογικά όταν δεν αναφέρεται σαφώς ότι έχει ατομικό μπάνιο θα έχει κοινόχρηστο).
3) Υπάρχουν μονόκλινα, δίκλινα , τρίκλινα. (Ποιος θα ήθελε έναν συγκάτοικο πιθανό serial killer?)
4) Ψάξε στο Google: "ιδιωτικεσ φοιτητικεσ εστιεσ αθηνα τιμεσ"


1649689613370.png
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top