Ιδιαίτερα αγγλικών σε μικρά παιδιά

Natasa Av

Νεοφερμένος

Η Natasa Av αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Είμαι νέα στο φόρουμ και νέα στον χώρο της διδασκαλίας. Για την ακρίβεια τον Ιούνιο η τον Σεπτέμβριο πρόκειται να πάρω το πτυχίο μου της Αγγλικής Φιλολογίας του ΑΠΘ και σκέφτομαι από Σεπτέμβρη να ξεκινήσω ιδιαίτερα. Επειδή ακόμα όμως δεν έχω πείρα στο θέμα θα προτιμούσα με μικρά παιδάκια Α και Β junior. 'Οσοι λοιπόν διδάσκετε αγγλικά μπορείτε να με βοηθήσετε με την επιλογή των βιβλίων σε αυτές τις τάξεις; Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ράλλεια

Νεοφερμένος

Η Ράλλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
πολύ καλή σειρά είναι αυτή της Hamilton House "Toy Box 1 - 2" βατό βιβλίο, ωραία εικονογράφηση, στους μαθητές μου αρέσει πόλύ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natasa Av

Νεοφερμένος

Η Natasa Av αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ευχαριστω για την απαντηση! και τα χρησιμοποιειτε ολα τα βιβλια, coursebook activity book και companion?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
The Cat is Back - Burlington Books

Το companion δεν σου χρειάζεται στα ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Στο φροντιστιριο που πηγαινα χρησιμοποιουσαμε σε ολες τις ταξεις τα βιβλια απο την express publishing και πραγματικα ειναι υπεροχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natasa Av

Νεοφερμένος

Η Natasa Av αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
για το Our Town της Burlington τι εχετε να πειτε;
Παντως οταν ξεκινησω ιδιαιτερα εγω θα χρειαζομαι τα teacher's books σωστα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vagelisg

Νεοφερμένος

Ο Βαγγέλης Γωγούσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Είμαι νέα στο φόρουμ και νέα στον χώρο της διδασκαλίας. Για την ακρίβεια τον Ιούνιο η τον Σεπτέμβριο πρόκειται να πάρω το πτυχίο μου της Αγγλικής Φιλολογίας του ΑΠΘ και σκέφτομαι από Σεπτέμβρη να ξεκινήσω ιδιαίτερα. Επειδή ακόμα όμως δεν έχω πείρα στο θέμα θα προτιμούσα με μικρά παιδάκια Α και Β junior. 'Οσοι λοιπόν διδάσκετε αγγλικά μπορείτε να με βοηθήσετε με την επιλογή των βιβλίων σε αυτές τις τάξεις; Ευχαριστώ πολύ.
Διδάσκω σε μικρά (και όχι μόνο) παιδιά από το 1993 και τα τελευταία χρόνια χρησιμοποιώ τα βιβλία της Burlington books. Εξηγώ τους λόγους:

  1. Η ύλη είναι πολύ φιλική προς τα παιδιά
  2. Καλύπτει τις ανάγκες των μαθητών πλήρως
  3. Περιέχουν όλα τα απαραίτητα components
  4. Το διαδραστικό πρόγραμμα και το ebook είναι καταπληκτικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top