Ιατροδικαστική

DrLyl

Νεοφερμένος

Η DrLyl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
έχω ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα θέλω να γίνω ιατροδικαστής αλλά δεν ξέρω προς τα πού πρέπει να πάω :hehe:......... όποιος γνωρίζει έστω και το παραμικρό τον παρακαλώ να μου απαντήσει :giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Ιατρική και μετά ειδικότητα ιατροδικαστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
από ιατρική νομίζω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakoulias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Ακομα β γυμνασιου εισαι ρε φιλε φτασε πρωτα στο λυκειο και μετα βλεπεις τι θα κανεις...Ασε που ειναι πολυ πιθανο να εχεις αλλαξει γνωμη μεχρι τοτε...Α και μια συμβουλη εισαι σε μια πολυ ωραια ηλικια ξεκολλα απο υπολογιστες και φορουμ και μ@λ@κιες και κανε καμια βολτα...Δεν το λεω με κακη προθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Δεν ειναι κακο το να ψαχνεις τι θα κανεις στο μελλον......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Biomen

Νεοφερμένος

Ο Biomen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Μια χαρά κάνεις που προγραμματίζεις απο τώρα το μέλλον σου, είσαι ωραίος. Όσον αφορά τις βόλτες κτλ. θα έρθει και γι αυτά η ώρα. :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrLyl

Νεοφερμένος

Η DrLyl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Έχεις ακόμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrLyl

Νεοφερμένος

Η DrLyl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
οκ β γυμνασίου είμαι αλλά θέλω από τώρα να έχω μια άποψη για το μέλλον .δεν θέλω να τα αφήνω όλα τελευταία στιγμή........ ευχαριστω για την συμβουλη κιολας ....και σ αυτο συμφωνω δν λεω.......δεν ειμαι τοσο φανατικη......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παντως διαλεγεις κατα την γνωμη μου ενα πολυ μακαμβριο επαγγελμα.
Ευχομαι να πετυχεις πάντως!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrLyl

Νεοφερμένος

Η DrLyl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παντως διαλεγεις κατα την γνωμη μου ενα πολυ μακαμβριο επαγγελμα.
Ευχομαι να πετυχεις πάντως!:no1:
κι εγώ αυτό ελπίζω..... πάντως το πιστεύω πολύ και είναι το πάθος μου οπότε νομίζω ότι έχω ελπίδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampire_Quiny

Νεοφερμένος

Η Vampire_Quiny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
κοιτα κ εγω απο τη β γυμνασιου αρχισα να σκεφτομαι την ιατρικη κ σγκεκριμενα την ψυχιατρικη:)
δν ειναι κακο να εχεις ονειρα απο τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ξανθια

Νεοφερμένος

Η Ξανθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα!:) Τώρα τελευταία ψάχνομαι αρκετά για το επάγγελμα που θα ακολουθήσω. Κλίνω προς την θεωρητική κατεύθυνση και δεν ενδιαφέρομαι για παιδαγωγικά κτλ.. Μία καλή επιλογή θα ήταν η Νομική, που είναι όμως κορεσμένη πλέον. Άκουσα όμως ότι μέσω Νομικής γίνεται να ακολουθήσω την Ιατροδικαστική και ενδιαφέρομαι πολύ. Γίνεται όμως αυτό ή μόνο από τις Ιατρικές? πλιιιζ χελπ κάποιος που να γνωρίζει! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,102 μηνύματα.
Είσαι σίγουρη ότι θέλεις να μπλέξεις με πτώματα που θα τα κάνεις φέτες και με αίματα;:D

Δε μπορείς από νομκή να πας Ιατροδικαστική είναι εντελώς διαφορετικοί κλάδοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
αλλο δικαστης κι αλλο ιατροδικαστης
ιατροδικαστικη ανηκει στην ιατρικη...η ιατροδικαστικη ειναι ειδικοτητα της ιατρικης αρα βλεπε τουλαχιστον 19000+ μορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
εγω παλι ακουσα πως μπορεις να πας για αγγειοχειρουργος μεσω αγγειοπλαστικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

navarhos

Νεοφερμένος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Για να γινεις Ιατροδικαστης πρεπει να τελειωσεις Ιατρικη και μετα κανεις ειδικοτητα στην Ιατροδικαστικη,η οποια ειναι και λιγοτερα χρονια απο τις αλλες ειδικοτητες (αν δεν κανω λαθος) και δεν ειναι και καθολου κορεσμενη σαν ειδικοτητα.
Παντως αν θες να ακολουθησεις Ιατρικη καλυτερα να πας Θετικη.

Υ.Γ. Χαρα στο κουραγιο σου αν τελικα ακολουθησεις το επαγγελμα του ιατροδικαστη ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
Για να γινεις Ιατροδικαστης πρεπει να τελειωσεις Ιατρικη και μετα κανεις ειδικοτητα στην Ιατροδικαστικη,η οποια ειναι και λιγοτερα χρονια απο τις αλλες ειδικοτητες (αν δεν κανω λαθος) και δεν ειναι και καθολου κορεσμενη σαν ειδικοτητα.
Παντως αν θες να ακολουθησεις Ιατρικη καλυτερα να πας Θετικη.

Υ.Γ. Χαρα στο κουραγιο σου αν τελικα ακολουθησεις το επαγγελμα του ιατροδικαστη ! :P

γιατι μωρε??
ολοι οι χειρουργοι κανουν εγχειρησεις απλα ο ιατροδικαστης
1.Αντιμετωπιζει πτωματα
2.Εχει μεγαλυτερη ασφαλεια(δεν υπαρχει περιπτωση να σκοτωσεις κανεναν);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,102 μηνύματα.
γιατι μωρε??
ολοι οι χειρουργοι κανουν εγχειρησεις απλα ο ιατροδικαστης
1.Αντιμετωπιζει πτωματα
2.Εχει μεγαλυτερη ασφαλεια(δεν υπαρχει περιπτωση να σκοτωσεις κανεναν);)

1)Ο ιατροδικαστής δεν είναι χειρούργος χασάπης είναι.

Παίρνεις ένα πριόνι (δε ξέρω πως λέγεται αλλα΄με πριόνι μοιάζει) κάνει μια εγκάρσΙα τομή διαχωρίζεις τα όργανα και τα βάζεις σε ειδικά σακουλάκια, διαχωρίζεις τα λεμφαγγεία και κάτι άλλα τέτοια ποτ δε ξέρω. Μετά ανοίγεις το κεφάλι και παίρνει δείγματα και από εκεί (κάτι βγάζουν και από τα αυτιά δε ξέρω τι). Ανάλογα με την περίπτωση παίρνει και διαφορερικά πράγματα στο τέλος τα συσκευάζει αυτά που μάζεψε σε σακουλίτσες τα στέλνει για τοξικολογικές και βγάζει ένα πρώτο συμπέρασμα. Μετά από 2 βδομάδες βγαίνουν και τα άλλα συμπεράσματα από τις τοξικολογικές.


2) έχεις δίκιο δεν γιατρεύει απλά βγάζει συμπεράσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Βασικά αν θελει να παει Ιατρική δε μπορεί να επιλέξει άλλη κατεύθυνση πέραν της Θετικής, λόγω μοριοδότησης.
Cheers!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top