Θέλω να δώσω Πανελλαδικές για να περάσω Ιατρική ούσα μητέρα - είναι εφικτό;

Sourma

Νεοφερμένος

Η Sourma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Γεια σας σκέφτομαι να ξαναπάω γενικό λύκειο αλλά έχω και δυο παιδιά έχω γραφτεί σε ΙΕΚ για β.νοσηλευτικης χειρουργείου μέχρι να αποφασίσω τι θα κάνω , το θέμα είναι ότι θέλω να μπω στην ιατρική τι ελπίδες έχω με δυο παιδιά να ξεσκιστώ στο διάβασμα ; Μάλλον απίθανο ;
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,875 μηνύματα.
Ελπίζω να μην τρολλάρεις κι εσύ, γεμίσαμε τρολλ τυπάκια τελευταία.
Ναι είναι απίθανο από γελ.
Γράψου σε εσπερινό γελ ή καλύτερα, εσπερινό επαλ, όπου και θα δώσεις πανελλήνιες και θα πάρεις πτυχίο νοσηλευτή.
 

Sourma

Νεοφερμένος

Η Sourma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
ναι αλλά δεν μου αρέσει η νοσηλευτική αυτό είναι το θέμα και σκέφτομαι για εσπερινό γελ αλλά νομίζω είναι 4 χρόνια ;
 

PsychoGR

Νεοφερμένος

Ο PsychoGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
22 Με 2 παιδιά σημαίνει ότι είτε:

α)Και τα 2 είναι σε πολύ μικρή ηλικία οπότε ακόμα και με την βοήθεια των γύρω σου πάλι θα δυσκολευτείς πολύ από χρόνο ή
β) Αν μιλάμε για λίγο μεγαλύτερα παιδιά τότε τα έκανες την εποχή του λυκείου, άρα υποθέτω πως υπάρχουν και προυπάρχοντα κενά στο τι ξέρεις.

Δεν σου κάνω κριτική, ούτε ξέρω τι μπορείς και δεν μπορείς να πετύχεις, απλά πρέπει να καταλάβεις ότι αν προσπαθήσεις κάτι τέτοιο θα ξεσκιστείς στο διάβασμα για χρόνια, θα νιώσεις απίστευτη πίεση και είναι πιθανόν και κάποια στιγμή να καταλάβεις ότι το όνειρό σου είναι αδύνατο. Μπορεί και να σου πάει ακριβώς όπως θες. Έτσι και αλλιώς δεν έχω έρθει στην θέση σου.

Σαν μαθητής που είχε χαμηλότερους στόχους από τους δικούς σου (γιατί ανεξάρτητα από την βάση που θα έχεις, διαλέγεις και μία σχολή που είναι και πολύ δύσκολη) και ταυτόχρονα είχε την πολυτέλεια να μένει με τους γονείς του και να μην χρειάζεται να ανησυχεί για κάτι πέρα από το διάβασμά του, πάλι ένιωσα πίεση. Δεν μπορώ να φανταστώ να το περνάω αυτό με 2 παιδιά στο σπίτι, και χωρίς να έχω γερές βάσεις απο πριν.

Όχι ότι δεν γίνεται, αλλά το κατα πόσο θες να προσπαθήσεις εξαρτάται και από το πόσο το θες. Ό,τι και αν αποφασίσεις, καλή επιτυχία από εμένα
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,875 μηνύματα.
ναι αλλά δεν μου αρέσει η νοσηλευτική αυτό είναι το θέμα και σκέφτομαι για εσπερινό γελ αλλά νομίζω είναι 4 χρόνια ;
Δεν είναι απαραίτητο να πας νοσηλευτική, έχει και άλλες ειδικότητες ανάλογα με το επαλ φυσικά(βοηθός φαρμακείου, φυσιοθεραπευτή, βρεφονηπιοκόμου κλπ).
Τα πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα όμως είναι κοινά, και είναι απείρως πιο εύκολο να εισαχθεις σε σχέση με το γελ.
Εάν έχεις τελειώσει 1η λυκείου στο γελ, στο εσπερινό επαλ κάνεις μόνο 2 χρόνια. Εάν έχεις τελειώσει ολόκληρο το γελ, κάνεις μόνο τα μαθήματα ειδικότητας. Συμφέρει σε σχέση με το εσπερινό γελ, μικρότερος ανταγωνισμός/πιο εύκολη ύλη/θέματα.
Ξεκαθάρισε τις προτεραιότητές σου αρχικά.
 

Sourma

Νεοφερμένος

Η Sourma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την διευκρίνιση . Ναι δυστυχώς είναι αρκετά μικρά και τα δυο εντάξει το ένα θα πάει δημοτικό το άλλο είναι 1 όποτε σκούρα τα πράγματα πάντως έχω άτομα που με στηρίζουν σε αυτή την επιλογή από εκεί και πέρα από μένα εξαρτάται αν θα τα καταφέρω αλλά το θέλω παρά πολύ ε ω ψαχτεί και με άλλες ειδικότητες τίποτα δεν μου άρεσε πιο πολύ από την ιατρική
 

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την διευκρίνιση . Ναι δυστυχώς είναι αρκετά μικρά και τα δυο εντάξει το ένα θα πάει δημοτικό το άλλο είναι 1 όποτε σκούρα τα πράγματα πάντως έχω άτομα που με στηρίζουν σε αυτή την επιλογή από εκεί και πέρα από μένα εξαρτάται αν θα τα καταφέρω αλλά το θέλω παρά πολύ ε ω ψαχτεί και με άλλες ειδικότητες τίποτα δεν μου άρεσε πιο πολύ από την ιατρική
Είσαι 22 και θα πάει το παιδί σου δημοτικό σε λίγο ;:troll:
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.

Sourma

Νεοφερμένος

Η Sourma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.

ada1974

Νεοφερμένος

Η ada1974 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την διευκρίνιση . Ναι δυστυχώς είναι αρκετά μικρά και τα δυο εντάξει το ένα θα πάει δημοτικό το άλλο είναι 1 όποτε σκούρα τα πράγματα πάντως έχω άτομα που με στηρίζουν σε αυτή την επιλογή από εκεί και πέρα από μένα εξαρτάται αν θα τα καταφέρω αλλά το θέλω παρά πολύ ε ω ψαχτεί και με άλλες ειδικότητες τίποτα δεν μου άρεσε πιο πολύ από την ιατρική
Μπορείς ναι κ ας έχεις 2 μικρά παιδιά!Παίζει ρόλο η οργάνωση και η συγκέντρωση!!!Το χρόνο θα τον βρεις!!!Απλά από ΕΠΑΛ είναι μόνο 5% έναντι 90% στα Γελ.Εαν το έχεις Φυσική Χημεία Βιολογία η Μαθηματικά!
 

Sourma

Νεοφερμένος

Η Sourma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Μπορείς ναι κ ας έχεις 2 μικρά παιδιά!Παίζει ρόλο η οργάνωση και η συγκέντρωση!!!Το χρόνο θα τον βρεις!!!Απλά από ΕΠΑΛ είναι μόνο 5% έναντι 90% στα Γελ.Εαν το έχεις Φυσική Χημεία Βιολογία η Μαθηματικά!
Είμαι λίγο τυχερή έχω την θεία μου η οποία ήταν καθηγήτρια μαθηματικών φυσικής και χημείας όποτε δεν απασχολεί αυτό τόσο . Αλλά το πως θα γίνει με δυο παιδιά γιατί μιλάμε για διάβασμα όχι αστεία
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,655 μηνύματα.
Χίλιες φορες 5% και ουσιαστικά μαθήματα θεωρίας εκτός απο μαθηματικά παρα να εχει να ανταγωνιστει την αφρόκρεμα των 17χρονων.

Βέβαια καλύτερα νυχτερινό γιατί απο ημερήσιο πλέον ο ανταγωνισμός θα αυξηθεί .
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Τα μισα θεματα στο ischool στην ιατρικη αναφερονται. Πολυ ζήτηση ρ παιδι μου αυτη η σχολη.
 

Sourma

Νεοφερμένος

Η Sourma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Χίλιες φορες 5% και ουσιαστικά μαθήματα θεωρίας εκτός απο μαθηματικά παρα να εχει να ανταγωνιστει την αφρόκρεμα των 17χρονων.

Βέβαια καλύτερα νυχτερινό γιατί απο ημερήσιο πλέον ο ανταγωνισμός θα αυξηθεί .
Ναι έχεις δίκιο και από όσο ξέρω η βάση στο εσπερινό είναι μικρότερη
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Τα μισα θεματα στο ischool στην ιατρικη αναφερονται. Πολυ ζήτηση ρ παιδι μου αυτη η σχολη.
Αυτό κοιτούσα τώρα μόλις. Όλα τα θέματα σχεδόν κάτι με Ιατρική θα έχουν σχέση.

Ούτε στο greekmeds.gr τέτοια ζήτηση.
 

Sourma

Νεοφερμένος

Η Sourma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Αυτό κοιτούσα τώρα μόλις. Όλα τα θέματα σχεδόν κάτι με Ιατρική θα έχουν σχέση.

Ούτε στο greekmeds.gr τέτοια ζήτηση.
Θα έπρεπε να με απασχολεί αυτό που λέτε ; Εγώ έκανα μια ερώτηση σχετικά με αυτό εάν δεν σας αρέσει παιδιά προσπεράστε
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,655 μηνύματα.
Μόλις είδα αυτο.



Για να πας σε νυχτερινό επαλ αρκεί απλα να δουλέυεις;
Και υπάρχουν ακομα ατομα που δίνουν κατατακτήριες;
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,875 μηνύματα.
Μόλις είδα αυτο.



Για να πας σε νυχτερινό επαλ αρκεί απλα να δουλέυεις;
Και υπάρχουν ακομα ατομα που δίνουν κατατακτήριες;

Άστα να πάνε χτυπούσα το κεφάλι μου στον τοίχο...
Κανείς δεν ήξερε ότι θα μπορούσες να εισαχθείς από επαλ σε πανεπιστήμια όμως τότε.
Όσοι ήταν τυχεροί και τους έπιασε πρώτους το σύστημα, μαγκιά τους, τους παραδέχομαι.
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Μόλις είδα αυτο.



Για να πας σε νυχτερινό επαλ αρκεί απλα να δουλέυεις;
Και υπάρχουν ακομα ατομα που δίνουν κατατακτήριες;

Είναι ΕΠΑΛ Εσπερινό του 2019.
Υπάρχουν ΓΕΛ Εσπερινό που είναι υψηλότερη η βάση.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top