Ιατρική vs Σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ναι, αλλά τα party girls δε γουστάρουν γιατρούς, ενώ όλες οι άλλες τους θέλουν για σταθερούς χορηγούς.:hmm:

Οι ημμυ δεν βρίσκουν δουλειά όπως στο παρελθόν τώρα πια και απο την άλλη για να είναι μέλη στον Τσεμδε πρέπει δωςουν μια περιουσία κάθε τρίμηνο ακόμα και αν είναι άνεργοι. Καλύτερα ιατρική λοιπόν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Οι ημμυ δεν βρίσκουν δουλειά όπως στο παρελθόν τώρα πια και απο την άλλη για να είναι μέλη στον Τσεμδε πρέπει νοσηρών ιών μια περιουσία κάθε τρίμηνο ακόμα,και είναι άνεργοι. Καλύτερα ιατρική λοιπόν...

και εσενα ποιος σου το ειπε αυτο για την δουλεια των ημμυ;; μηπως εισαι τιποτα στον οαεδ ή στο επιμελητηριο;
και αν οντως ισχυει τοτε ρε φιλε ειναι το ακρον αωτον της κοινοτοπιας αυτο που λες.πες μου ενα επαγγελμα που ανθισε σε αυτα τα τελευταια χρονια,συνεπως η μειωση των ευκαιριων εκτινεται σε ολα τα επαγγελματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ΗΜΜΥ θα πας και θα ακολουθήσεις τη ροη ιατρικης που γρηγορα θα δημιουργηθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
ΗΜΜΥ θα πας και θα ακολουθήσεις τη ροη ιατρικης που γρηγορα θα δημιουργηθει

και απο εκει ροη της νομικης...καιι τα πιασαμε ολαααα :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
και εσενα ποιος σου το ειπε αυτο για την δουλεια των ημμυ;; μηπως εισαι τιποτα στον οαεδ ή στο επιμελητηριο;
και αν οντως ισχυει τοτε ρε φιλε ειναι το ακρον αωτον της κοινοτοπιας αυτο που λες.πες μου ενα επαγγελμα που ανθισε σε αυτα τα τελευταια χρονια,συνεπως η μειωση των ευκαιριων εκτινεται σε ολα τα επαγγελματα

Tο βλέπω φίλε μου το βλέπω..... (ξέρω απόφοιτους ΗΜΜΥ και ξέρω τι κάνουν μετά , ξέρω απόφοιτους ιατρικής και ξέρω τι κάνουν μετά)....

Ο λόγος που γράφω στα θέματα αυτά είναι για τα προστατεύσω τα παιδιά που γράφουν τώρα και θα διαλέξουν σχολές σε λίγους μήνες. Δυστυχώς οι καθηγητές στα σχολεία και στα φροντιστήρια δεν γνωρίσουν και πετάνε αερολογίες στους μαθητές για κάθε σχολή.

Του παιδιού πάνω αρέσει η φυσική και τα μαθηματικά αλλά δε σκέφτεται ούτε φυσικό , ούτε μαθηματικό ΄ούτε ΣΕΜΦΕ άλλα ΗΜΜΥ (:o). Είναι θύμα παραπληροφόρησης... επειδή το ΗΜΜΥ ως η πιο υψηλόβαθμη σχολή του 2ου πεδίου διαφημίζεται από τους φροντιστές πιο πολύ από ότι χρειάζεται κρύβοντας τις μαύρες αλήθειες του επαγγέλματος.

Επίσης αναφέρομαι για τον μέσο φοιτητή δε αναφέρομαι για τον φοιτητή του 9 και του 10 ή αυτόν που θέλει να γίνει ακαδημαϊκός ή ερευνητής ούτε αυτός που θα δουλέψει στην ετοιμη επιχείρηση του πατέρα του. π.χ. αν ένα παιδί έχει γονέα φαρμακοποιό θα ήταν μάλλον .... αν δε διαλέξει φαρμακευτικη...

Επειδή είσαι φοιτητής ακόμα δεν έχεις την εμπειρία ούτε τις γνώσεις να πεις αν η σχολή σου έχει καλή επαγγελματική αποκατάσταση (ότι ξέρεις είναι αυτά που λένε οι καθηγητές σου και οι μεταπτυχιακοί που οι περισσότεροι είναι εκτός εργασιακής πραγματικότητας). συνεπώς αυτά που γράφω σου φαντάζουν μάλλον εξοργιστικά (αφού κατεδαφίζω το κάστρο που λέγεται ΗΜΜΥ).που για μένα έχει ήδη γκρεμιστεί...
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Tο βλέπω φίλε μου το βλέπω..... (ξέρω απόφοιτους ΗΜΜΥ και ξέρω τι κάνουν μετά , ξέρω απόφοιτους ιατρικής και ξέρω τι κάνουν μετά)....

Ο λόγος που γράφω στα θέματα αυτά είναι για τα προστατεύσω τα παιδιά που γράφουν τώρα και θα διαλέξουν σχολές/ Δυστυχώς οι καθηγητές στα σχολεία και στα φροντιστήρια δεν γνωρίσουν και πετάνε αερολογίες στους μαθητές για κάθε σχολή.

Του παιδιού πάνω αρέσει η φυσική και τα μαθηματικά αλλά δε σκέφτεται ούτε φυσικό , ούτε μαθηματικό ΄ούτε ΣΕΜΦΕ άλλα ΗΜΜΥ. Είναι θύμα παραπληροφόρησης επειδή το ΗΜΜΥ ως η πιο υψηλοβαθμη σχολή του 2ου πεδίου διαφημίζεται από τους φροντιστές πιο πολύ από ότι χρειάζεται κρύβοντας τις μαύρες αλήθειες του επαγγέλματος.

Επίσης αναφέρομαι για τον μέσο φοιτητή δε αναφέρομαι για τον φοιτητή του 9 και του 10 ή αυτόν που θέλει να γίνει ακαδημαικός ή ερευνητής.

Επειδή είσαι φοιτητής ακόμα δεν έχεις την εμπειρία ούτε τις γνώσεις να πεις αν η σχολή σου έχει καλή επαγγελματική αποκατάσταση ή όχι συνεπώς αυτά που γράφω σου φαντάζουν μάλλον εξοργιστικά (αφού κατεδαφίζω το κάστρο που λέγεται ΗΜΜΥ).

τι να πω ρε φιλε εμενα μου αρεσουν οι υπολογιστες αλλα δεν πηγα πληροφορικη γτ ειμαι καλος σε φυσικη-χημεια
τωρα αν εχεις τοσο μεγαλο δειγμα φοιτητων τι να πω...
παλι ομως δε με πειθεις...τι καλυτερο εχουν οι αλλες σχολες; βρωμανε οι ημμυ και δεν τους παιρνουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
τι να πω ρε φιλε εμενα μου αρεσουν οι υπολογιστες αλλα δεν πηγα πληροφορικη γτ ειμαι καλος σε φυσικη-χημεια
τωρα αν εχεις τοσο μεγαλο δειγμα φοιτητων τι να πω...
παλι ομως δε με πειθεις...τι καλυτερο εχουν οι αλλες σχολες; βρωμανε οι ημμυ και δεν τους παιρνουν;

Καλά σας τα λέει ο Φόκος, πέσατε να τον φάτε.
Δεν είναι ότι έχεις τόσο μεγάλο δείγμα φοιτητών για να κρίνεις από τον προσωπικό σου κύκλο, αλλά είναι γνωστά τα ποσοστά ανεργίας, ετεροαπασχόλησης, οι αιτήσεις διαγραφής από το ΤΣΜΕΔΕ κλπ.
Γνώμη μου πάντα, αν τον θεματοθέτη τον ενδιαφέρουν κυκλώματα, ενέργειες μηχανικές και μαθηματικά (που βέβαια ουδεμία σχέση έχουν με τη φυσική και τα μαθηματικά του λυκείου) να πάει ΗΜΜΥ, αλλά να ξέρει πως οι εργασιακές του προοπτικές θα είναι μάλλον... μαύρες. Γιατί όχι ρε μαν, μετά από μία πολυτεχνική σχολή τέτοιου επιπέδου και 5 χρόνια ΠΗΞΙΜΑΤΟΣ , είναι ξεφτίλα να βαράς 12άωρα για 360.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cortomaltese

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cortomaltese αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Σε ολα τα επαγγελματα ετσι ειναι!Εχουμε ουκρανοποιηθει!Μονοπλευρα θα το δεις εαν το δεις σαν εστιασμενο σε Ημμυ.Επισης απο Ημμυ βγαινεις και πληροφορικαριος πραγμα που εχει προοπτικες απασχολησης και μισθους που κρατανε ακομα εαν εισαι καλος φθανεις τα 1600 στα 32 σε μεγαλη εταιρεια πληροφορικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
τι να πω ρε φιλε εμενα μου αρεσουν οι υπολογιστες αλλα δεν πηγα πληροφορικη γτ ειμαι καλος σε φυσικη-χημεια
τωρα αν εχεις τοσο μεγαλο δειγμα φοιτητων τι να πω...
παλι ομως δε με πειθεις...τι καλυτερο εχουν οι αλλες σχολες; βρωμανε οι ημμυ και δεν τους παιρνουν;

Δε σνομπάρω τους ΗΜΜΥ ως σχολή. Οι ΗΜΜΥ είναι ίσως η πιο δύσκολη σχολή στο ελληνικό Πανεπιστήμιο και Πολυτεχνείο. Από την σχολή αυτή βγαίνουν διαμάντια και πολλοί κάνουν λαμπρή καριέρα στο εξωτερικό αλλά και στην Ελλάδα . Ως σχολή οι ΗΜΜΥ είναι απείρως πιο δυσκολη από την ιατρική και το επίπεδο των φοιτητών πιο πάνω από της ιατρικής.

Το θέμα είναι ο μέσος φοιτητής και πως αντιμετωπίζεται....... από το ελληνικό σύστημα. Παλιά δεν υπήρχε πρόβλημα επειδή το 100% των ημμυ ήταν δεδομένο ότι θα είχαν απορροφηθεί από τις εταιρίες που τους ζητούσαν σαν τρελοί.

Οι ΗΜΜΥ πλέον δεν έχουν το πρόβλημα μόνο της ανεργίας τώρα αλλά έχουν και το μεγάλο πρόβλημα του ΤΣΕΜΔΕ.....

Ο ιατρός αν δε δουλεύει ΤΣΑΙ δε πληρώνει ο ΗΜΜΥ αν δε δουλεύει πληρώνει το ΤΣΕΜΔΕ του και στο τέλος αν δε διαγραφείς (δηλαδή πάψει να είναι ΗΜΜΥ) θα βρεθεί να χρωστάει μια περιουσία.

Τα παιδια που γνωρίζω δεν είναι πολλά ώστε να έχω ασφαλές δείγμα αλλά πάνω κάτω μου έχουν μεταφέρει πως είναι η κατάσταση στο χώρο ..... τα τελευταία χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
απο επαγγελματικη αποψη προσωπικα θεωρω σε σημαντικά καλυτερη μοιρα την ιατρικη,ιδιως με την κριση το πολυτεχνειο δεχτηκε τεραστιο πληγμα(εξάλλου είναι και πάρα πολλοί οι απόφοιτοί του πια),αν υπαρχει ακομα ενας κλαδος με σοβαρές προοπτικές(που πάντως δεν νομίζω πως δίνει βεβαιότητες και οικονομική άνεση σε ολους) ειναι αυτος της πληροφορικης,στον οποιο μπορουν να παιξουν μπαλα οι αποφοιτοι Πληροφορικης και οσοι πηραν κατευθυνση πληροφορικης απο τους ΗΜΜΥ,οι αλλοι πρεπει να εξειδικευτουν μονοι τους(εφικτο),ιδιως αν θες να γινεις πολυ καλος θες να καταβαλλεις προσωπικο κοπο ζωηρο έβγαλες δεν έβγαλες αντίστοιχη σχολή,(Το χαρτί πάντως ανοίγει πόρτες ),υπάρχουν προοπτικές πάντως ακόμα και από το σπίτι σε μια τέτοια περίπτωση,όχι όμως εύκολες,ιδιαίτερος ο ανταγωνισμός .
Αντιθετως στην Ιατρικη τελειωνεις και με το καλημερα παντρευεσαι τα δικαιωματα τα επαγγελματικα,μια καλη επιλογη ειδικευσης θες να κανεις
βεβαιως τα χρονια της ειδικευσης δεν ειναι καθολου μηνας του μελιτος(αναλογως και την ειδικοτητα βεβαια,αλλα ειναι ενας κανονας),τα οποία από την άλλη δεν είναι και αμισθί.
και επισης εγω δεν πειθομαι με αυτα που λενε θα παω εξωτερικο κ.λπ
δηλαδή σπουδάζεις κάτι για να φύγεις έξω; να ξενιτευτείς; αυτό νομίζω δεν είναι λογικό να είναι η πρώτη επιλογή κάποιου,σε περίπτωση όμως που δεν τα καταφέρει κάποιος εδώ και δεν βρεί μια δουλειά παρά τις προσπάθειες ασφαλώς τότε λογικό είναι να το σκεφτεί.και πολλοί ιατροί άλλωστε αναγκάζονται να φύγουν για χ λόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

madjack

Νεοφερμένος

Ο madjack αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Και οι δύο είναι αρκετά δύσκολες σχολές, τόσο στο να μπεις όσο και στο να τελειώσεις. Οι γιατροί έχουν και θα έχουν στο μέλλον καλή επαγγελματική αποκατάσταση ιδιαίτερα σε ανεπτυγμένες χώρες λόγο της μεγάλης πληθυσμιακής γήρανσης. Οι ΗΜΜΥ έχουν επίσης καλή αποκατάσταση αν και όσοι πάνε για Electrical Engineering είναι πολύ καλύτερο να ψάξουν για δουλειά στο εξωτερικό καθώς και περισσότερες θέσεις θα βρουν και πολύ καλύτερους μισθούς από την Ελλάδα. Στην Ελλάδα θα εργαστούν μόνο όσοι έχουν κατεύθυνση πληροφορικής και οι περισσότεροι στον τομέα των websites και είναι κρίμα να κάτσεις να βγάλεις μια σχολή παλούκι για να καταλήξεις εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
ΗΜΜΥ θα πας και θα ακολουθήσεις τη ροη ιατρικης που γρηγορα θα δημιουργηθει

Επίσης ενδέχεται να δημιουργηθεί Τμήμα Ιατρικής στο Πολυτεχνείο που να συνδυάζει επαγγελματικά το μισό μηχανογραφικό για να μην μένουν άνεργοι οι απόφοιτοι, καθώς ο στόχος στον μέσο Έλληνα είναι οι γεροί μισθοί. Τα δε μόρια εισαγωγής θα είναι 10.000 ώστε να μπαίνουν άνετα όσοι μπαίνουν Πολυτεχνείο και από 2 χρονών θυμούνται ότι ήθελαν Ιατρική (ξαφνικά) με τελευταία επιλογή Μαθηματικό ή Φυσικό (για να μην μείνουν κενές οι θέσεις στο δελτίο τζόκερ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
το ημμυ για Ελλάδα ειναι μια αρκετά υπερτιμημένη σχολή...σπουδάζεις κατι που ουτε οι απόφοιτοι δε ξέρουν τι 1000 φορες μια σχολή αρχιτεκτόνων η πολιτικών μηχανικών
Η ιατρική ειναι σχολή με σταθερή αξία για κάποιον που θελει να δουλέψει στην ελλάδα χωρίς να πεινάσει.. ( σε όλες τις άλλες σχολές μπορει να
πεινάσετε η να ζείτε απο τους γονείς σας
επιλέξτε ιατρική χωρίς δισταγμό και αφήστε τους άλλους συμφορουμιτες να ειρωνεύονται.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και οι 2 σχολές είναι πολύ υψηλού επιπέδου. Θα πετύχει κανείς αν ακολουθήσει το αντικείμενο που το γουστάρει περισσότερο, που θα ασχοληθεί, θα παθιαστεί κλπ. Και περισσότερες πιθανότητες για δουλειά έχει και δε θα τον βασανίζουν οι σπουδές. Απλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και οι 2 σχολές είναι πολύ υψηλού επιπέδου. Θα πετύχει κανείς αν ακολουθήσει το αντικείμενο που το γουστάρει περισσότερο, που θα ασχοληθεί, θα παθιαστεί κλπ. Και περισσότερες πιθανότητες για δουλειά έχει και δε θα τον βασανίζουν οι σπουδές. Απλά.

Το κακό με την ιατρική είναι ότι θες να ανοίξεις δικό σου ιατρείο στην Ελλάδα (ποιος εχει τα λεφτά αν δεν έχουν ήδη οι γονείς σου;) καθώς θέσεις εργασίας δεν υπάρχουν και τόσες πολλές. Θέσεις εργασίας υπαλλήλων βρίσκεις πολλαπλάσιες από ημμυ. Ωστόσο αν βάλεις μέσα το εξωτερικό και οι 2 σχολές έχουν καλή αποκατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
το ημμυ για Ελλάδα ειναι μια αρκετά υπερτιμημένη σχολή...σπουδάζεις κατι που ουτε οι απόφοιτοι δε ξέρουν τι 1000 φορες μια σχολή αρχιτεκτόνων η πολιτικών μηχανικών
Η ιατρική ειναι σχολή με σταθερή αξία για κάποιον που θελει να δουλέψει στην ελλάδα χωρίς να πεινάσει.. ( σε όλες τις άλλες σχολές μπορει να
πεινάσετε η να ζείτε απο τους γονείς σας
επιλέξτε ιατρική χωρίς δισταγμό και αφήστε τους άλλους συμφορουμιτες να ειρωνεύονται.....

ενω εσυ τρως με χρυσα κουταλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Το κλασσικό δίλημμα δεν ξέρω ποια υψηλόβαθμη σχολή να πρωτοδιαλέξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
Το κακό με την ιατρική είναι ότι θες να ανοίξεις δικό σου ιατρείο στην Ελλάδα (ποιος εχει τα λεφτά αν δεν έχουν ήδη οι γονείς σου;) καθώς θέσεις εργασίας δεν υπάρχουν και τόσες πολλές. Θέσεις εργασίας υπαλλήλων βρίσκεις πολλαπλάσιες από ημμυ. Ωστόσο αν βάλεις μέσα το εξωτερικό και οι 2 σχολές έχουν καλή αποκατάσταση.

και στο εξωτερικό π.χ αμερική υπερδιπλάσια βγάζουν οι γιατροί των ηλεκτρολόγων.αν είναι και χειρουργοί.μην συζητάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
και στο εξωτερικό π.χ αμερική υπερδιπλάσια βγάζουν οι γιατροί των ηλεκτρολόγων.αν είναι και χειρουργοί.μην συζητάς.

Ναι γιατί όσοι τελειώνουν εδώ πηγαίνουν αμερική και γίνονται μεγαλοχειρουργοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
δεν καταλαβαίνω τι λές,μίλησες για το εξωτερικό και απλά συμπληρωσα πως ο ΜΕΣΟΣ γιατρός στην αμερική,βγάζει υπερδιπλάσια χρήματα των ηλεκτρολογών,για τον δε μεσο χειρουργο δεν συζηταμε,φτάνουν στην στρατοσφαιρα τα έσοδά του
και απαντάς με ειρωνεία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top