Ιατρική vs Σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Θα αρχίζω να κράζω πάλι μου φαίνεται. Αν όντως ήθελες τόσο πολύ ιατρική επόμενες επιλογές στο μηχανογραφικό γιατί δεν ήταν άλλες σχολές του 3ου πεδίου (νοσηλευτική ξέρω γω); δε σας καταλαβαίνω ρε παιδιά πραγματικά...

Αν ΞΕΡΕΙΣ ότι θα σου αρέσει ξανα δώσε. ΗΜΜΥ πάντως και να κάτσεις τον πρώτο χρόνο δε θα καταλάβεις και πολλά. Σε όλες τις πολυτεχνικές τα πρώτα 2 χρόνια είναι μόνο μαθηματικά/φυσική (και μια ιδέα προγραμματισμό ) δες καλά τα μαθήματα και τον οδηγό σπουδών, τι κατευθύνσεις και διεξόδους έχει, και εν τέλει σκέψου τι σου ταιριάζει από τα 2 και με τι θα ήθελες να ασχοληθείς στη ζωή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Φετος περασα στο τμήμα ηλεκτρολόγων μηχανικών και μηχανικών υπολογιστών. Όμως αν και σαν αντικέίμενο με ενδιαφέρει (μου αρέσουν τα μαθηματικά και οι υπολόγιστές) ΄σκέφτομαι σοβαρά να ξαναδώσω πανελλάδικές για Ιατρική, που ήθελα τα τελευταία 2 χρόνια και πιστεύω ότι με ενδιαφέρει το ίδιο ή και περισσότερο. Θα ήθελα να ακούσω τις γνώμες σας κυρίως απο τους φοιτητές Ιατρικής ή ηλεκτρολόγους μηχανικούς.

Κοίτα να δεις κατα την αποψη μου και οι 2 σχολες ειναι πολυ απαιτητικες (η καθεμια για διαφορετικο λογο). Εσενα σου αρεσουν τα μαθηματικα και οι υπολογιστες απο τη μια, αλλα και η Χημεια/Βιολογια απο την αλλη. Λοιπον, πρωτα απ' ολα αν ημουν στην ιδια θεση θα κοιτουσα μακροπροθεσμα τα προγραμματα σπουδων και για τις 2 σχολες, οχι οτι με τα μαθηματα που θα δεις θα πεις "θελω ΗΜΜΥ" ή "Θελω Ιατρικη", αλλα κανενα-δυο μαθηματα μπορει να σου κανουν κλικ και να σε βοηθησουν να κατασταλαξεις. Επισης, μια βασικη ερωτηση: Αν δεν περνουσες ΗΜΜΥ και περνουσες σε αλλη σχολη εκτος ενδιαφεροντος, θα κυνηγουσες την Ιατρικη παλι? Αυτη την ερωτηση πρεπει να κανεις και στον εαυτο σου για να δεις ποσο θελεις και ποσο αξιζει να κυνηγησεις αυτη τη σχολη. Δε νομιζω οτι ειμαστε οι καταλληλοι για να σου υποδειξουμε τι να κανεις, απλα εγω για μενα ξερω οτι θα εμενα Φαρμακευτικη που ηταν η 2η επιλογη μου γιατι χοντρο σκαλωμα με την Ιατρικη δεν εφαγα...

εγω στη θεση σου δεν θα ξαναδινα παντως,δεν ξερω τι θα πουνε οι γιατροι του σαιτ,αλλα πιστευω πιο πολλες ακρες μπορεις να βρεις ως ημμυτης.στο λεω καθαρα απο επαγγελματικη αποκατασταση,τωρα αν το λεει η καρδουλα σου για ιατρικη,απλα ακολουθα το.

Μπορεις να εξηγησεις λιγο τo bold? Εννοεις οτι ως ΗΜΜΥτης μπορεις να ασχοληθεις με πολλα διαφορετικα αντικειμενα? Γιατι και η Ιατρικη με τις απειρες ειδικοτητες της σου δινει επισης πολλες ευκαιριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τολμηρος

Νεοφερμένος

Ο Τολμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Επισης, μια βασικη ερωτηση: Αν δεν περνουσες ΗΜΜΥ και περνουσες σε αλλη σχολη εκτος ενδιαφεροντος, θα κυνηγουσες την Ιατρικη παλι?

Κοίτα, αρχικά δεν ευελπιστούσα να πιάσω ΗΜΜΥ καθώς δεν περίμενα πτώση βάσεων, και ήμουν έτοιμος να ξαναδώσω. Έλεγα ότι θα ξαναδώσω για ιατρική ή ΗΜΜΥ πιστεύοντας ότι αν έρθω σε επαφή με τα μαθηματικά, φυσική, χημεία και βιολογία για άλλον 1 χρόνο θα μπορέσω να αποφασίσω πιο ώριμα τι μου ταιριάζει. Αυτό που με ενθουσιάζει στην Ιατρική είναι ιδιαίτερα η νευρολογία και είχα ως στόχο να γίνω νευρολόγος. Με τρελαίνει πως ένα όργανο κρύβει μέσα όλα τα μυστικα της ζωης κτλ.

Επίσης δεν θα ήθελα να ανοίξω ιατρείο καθώς το θεωρώ βαρετό, θα ηθελα να δουλέψω σε μια ιδιωτική κλινικη ( το δημόσιο είναι για κλάματα).

Από την άλλη ως ΗΜΜΥτης δεν έχω ξεκάθαρίσει με τι θέλω να ασχοληθώ, μου αρέσει ότι έχω πάρα πολλές επιλογές και αργότερα ίσως ακολουθήσω κάτι που θα βρω και με ενδιαφέρει.

Αυτο που θα σε βοηθησει ειναι να σκεφτεις που βλεπεις τον εαυτο σου σε 10 χρονια απο τωρα:
Γιατρο σε νοσοκομειο (η ιδιωτικο ιατρειο αναλογα) ή να δουλευεις σε εταιρια παραδιδοντας αναφορες και τετοια;

PS: Αμα μεινεις τελικα ημμυ και εισαι ξανθη θα ειμαστε συμφοιτητες:)

Ξάνθη θα είμαι!:D
Αν πάω τελικά βέβαια:hmm:
Εσύ σε ποιό έτος είσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κοίτα, αρχικά δεν ευελπιστούσα να πιάσω ΗΜΜΥ καθώς δεν περίμενα πτώση βάσεων, και ήμουν έτοιμος να ξαναδώσω. Έλεγα ότι θα ξαναδώσω για ιατρική ή ΗΜΜΥ πιστεύοντας ότι αν έρθω σε επαφή με τα μαθηματικά, φυσική, χημεία και βιολογία για άλλον 1 χρόνο θα μπορέσω να αποφασίσω πιο ώριμα τι μου ταιριάζει. Αυτό που με ενθουσιάζει στην Ιατρική είναι ιδιαίτερα η νευρολογία και είχα ως στόχο να γίνω νευρολόγος. Με τρελαίνει πως ένα όργανο κρύβει μέσα όλα τα μυστικα της ζωης κτλ.

Επίσης δεν θα ήθελα να ανοίξω ιατρείο καθώς το θεωρώ βαρετό, θα ηθελα να δουλέψω σε μια ιδιωτική κλινικη ( το δημόσιο είναι για κλάματα).

Από την άλλη ως ΗΜΜΥτης δεν έχω ξεκάθαρίσει με τι θέλω να ασχοληθώ, μου αρέσει ότι έχω πάρα πολλές επιλογές και αργότερα ίσως ακολουθήσω κάτι που θα βρω και με ενδιαφέρει.


Οκ για τους γιατρους πανω-κατω εχεις αποφασισει την πορεια, για να αποκλεισεις ή οχι τους ΗΜΜΥ δες στο προγραμμα σπουδων εκει που χωριζονται σε κυκλους, πρεπει να επεξηγει τον καθενα και τις επαγγελματικες επιλογες. Αν βρω λινκ θα στο ποσταρω. Απλα καλη επιτυχια ο.τι και να κανεις :)

edit: Στο www.michanikos.gr ισως σου λυθουν καποιες αποριες που εμεις οι...γιατροι δε μπορουμε να σου λυσουμε για τους ΗΜΜΥ...αλλιως περιμενε και τις απαντησεις αλλων παιδιων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Στην ιατρική μπορείς να κάνεις δικιά σου επιχείρηση και να ζεις πιο ανθρώπινα. Θα κουράζεσαι αλλά θα παίρνεις αυτά που δουλεύεις και δε θα σε εκμεταλεύεται κανένας.

Αν θες να ανοίξεις δικά σου επιχείρηση υπάρχουν και άλλα επαγγέλματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koaxis7

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
. Στο ΗΜΜΥ δύσκολα θα ανοίξεις επαγγελμα δικό σου τη πρώτη δύναμη την εχουν οι εταιρίες και θα είσαι ένας υπάλληλος. Αν είσαι καλός θα παίρνεις πολλά αλλά δυστυχώς θα δουλευεις πάρα πολλές ώρες. Στην ιατρική μπορείς να κάνεις δικιά σου επιχείρηση και να ζεις πιο ανθρώπινα. Θα κουράζεσαι αλλά θα παίρνεις αυτά που δουλεύεις και δε θα σε εκμεταλεύεται κανένας.
Ισχυει αφανταστα, το ξερω απο πρωτο χερι (πατερας)


Ξάνθη θα είμαι!:D
Αν πάω τελικά βέβαια:hmm:
Εσύ σε ποιό έτος είσαι?
Κι εγω τωρα θα παω:)
Να σου πω εχεις σκεφτει απο ημμυ να ασχοληθεις με βιοιατρικη η κατι σχετικο;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Να σου πω εχεις σκεφτει απο ημμυ να ασχοληθεις με βιοιατρικη η κατι σχετικο;:hmm:

Είχα δηλώσει τους ΗΜΜΥ μετα τις Ιατρικες και τη Φαρμακευτικη για αυτον ακριβως το λογο...αλλα το θεμα ειναι οτι στην Ελλαδα δε νομιζω να μπορει να βρει ευκολα δουλεια σε αυτο το αντικειμενο...και ουτε ειναι η κλασικη Ιατρικη, οσο και αν βασιζεται σε ενα βαθμο σε Βιολογια/Χημεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*StarFalLeN*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Κοίτα, αρχικά δεν ευελπιστούσα να πιάσω ΗΜΜΥ καθώς δεν περίμενα πτώση βάσεων, και ήμουν έτοιμος να ξαναδώσω. Έλεγα ότι θα ξαναδώσω για ιατρική ή ΗΜΜΥ πιστεύοντας ότι αν έρθω σε επαφή με τα μαθηματικά, φυσική, χημεία και βιολογία για άλλον 1 χρόνο θα μπορέσω να αποφασίσω πιο ώριμα τι μου ταιριάζει. Αυτό που με ενθουσιάζει στην Ιατρική είναι ιδιαίτερα η νευρολογία και είχα ως στόχο να γίνω νευρολόγος. Με τρελαίνει πως ένα όργανο κρύβει μέσα όλα τα μυστικα της ζωης κτλ.

Επίσης δεν θα ήθελα να ανοίξω ιατρείο καθώς το θεωρώ βαρετό, θα ηθελα να δουλέψω σε μια ιδιωτική κλινικη ( το δημόσιο είναι για κλάματα).

Από την άλλη ως ΗΜΜΥτης δεν έχω ξεκάθαρίσει με τι θέλω να ασχοληθώ, μου αρέσει ότι έχω πάρα πολλές επιλογές και αργότερα ίσως ακολουθήσω κάτι που θα βρω και με ενδιαφέρει.



Ξάνθη θα είμαι!:D
Αν πάω τελικά βέβαια:hmm:
Εσύ σε ποιό έτος είσαι?
Και άλλος συμφοιτητής , μαζευόμαστε για ticHu - πλάκα κάνω xD :clapup::clapup::clapup:
hate tichu


Όσον αφορά τον συσχετισμό των 2 σχολών , είναι εντελώς 2 διαφορετικά τμήματα. Κατά την άποψή μου αν υπάρχει τέτοιο δίλημμα υπάρχει και πρόβλημα. Γιατρός γεννιέσαι (υπάρχει δηλαδή το μικρόβιο). Δεν γίνεται να λες << Θα πάω μαθηματικό >> και μετά <<Ας βάλω και Ιατρική>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,092 μηνύματα.
Ισχυει αφανταστα, το ξερω απο πρωτο χερι (πατερας)

Mπορεί στην Ελλάδα να έχουν την ψευδαίσθηση ότι οι ιατροί κάνουν την πιο κουραστική δουλειά αλλά στην πραγματικότητα την πιο κουραστική δουλειά την κάνουν οι Μηχανικοί και μετά οι Οικονομολόγοι----> δεν αναφέρομαι σε καθηγητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Mπορεί στην Ελλάδα να έχουν την ψευδαίσθηση ότι οι ιατροί κάνουν την πιο κουραστική δουλειά αλλά στην πραγματικότητα την πιο κουραστική δουλειά την κάνουν οι Μηχανικοί και μετά οι Οικονομολόγοι----> δεν αναφέρομαι σε καθηγητές.

πού το στηριζεις αυτο? (απλη ερωτηση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*StarFalLeN*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Mπορεί στην Ελλάδα να έχουν την ψευδαίσθηση ότι οι ιατροί κάνουν την πιο κουραστική δουλειά
Κάνουν όμως σίγουρα την δουλειά με την μεγαλύτερη ευθύνη μιας και σχετίζεται άμεσα με τον άνθρωπο... ΑΝΑΜΦΙΒΟΛΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,092 μηνύματα.
πού το στηριζεις αυτο? (απλη ερωτηση)

Δούλεψα σε μεγάλο πανεπιστημιακό παθολογικό τμήμα και τους είδα.... Δεν είδα κανένα ειδικευόμενο να ξέρει να παίρνει αίμα από κεντρική γραμμή. Κανένας ιατρός δεν ήξερε να ρυθμίζει την κεντρική φλεβική πίεση και να συνδέει το monitor. Δουλειά τους είναι να γράφουν φάρμακα και να εισαγουν περιστατικά...

Οι μισοί ούτε τον ηλεκτρονικό φάκελο δε μπορούσαν να λειτουργήσουν...

Απλά αυτά που βλέπετε οι φοιτητές τα πρωινά κυρίως δεν ισχύουν (ή ισχύουν μόνο τότε). Εγώ προσωπικά τους έχω απομυθοποιήσει πλήρως μέσα στην ιατρική είναι οι μεγαλύτεροι τεμπέληδες.


Κάνουν όμως σίγουρα την δουλειά με την μεγαλύτερη ευθύνη μιας και σχετίζεται άμεσα με τον άνθρωπο... ΑΝΑΜΦΙΒΟΛΑ

Αυτό ειναι που δίνει την ψευδαίσθηση της πιο κουραστικής δουλειάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Αν και αυτο το θεμα ειναι λιγο πιο νορμαλ απο το νομικη vs ημμυ που ειδα τις προαλλες ανυπομονω να δω και το ανθυποπυραγων vs ημμυ. Ειμαι ειρωνικος γιατι οποιος θετει τη συγκριση τελειως ασχετων σχολων δεν καταλαβαινω τι απαντηση περιμενει. Πιο μουρατη στο χωριο ειναι η ιατρικη και πιο mainstream αυτη την περιοδο οι ημμυ. Μορια να χει κι οτι ναναι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
ακριβως πραγματικα θα ηθελα να μαθω σε τι ειδους δυλυμα ειναι αναμεσα σε δυο τελειως ασχετες σχολες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,092 μηνύματα.
ακριβως πραγματικα θα ηθελα να μαθω σε τι ειδους δυλυμα ειναι αναμεσα σε δυο τελειως ασχετες σχολες...

Ένα παιδί πήγαινε για ιατρική και πέρασε ημμυ (δευτερη επιλογή) και ρωτά αν μείνει στο ημμυ ή αν προσπαθήσει του χρονου για ιατρική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
Ένα παιδί πήγαινε για ιατρική και πέρασε ημμυ (δευτερη επιλογή) και ρωτά αν μείνει στο ημμυ ή αν προσπαθήσει του χρονου για ιατρική

το δυλιμα πιο ειναι?¨Βασικα τα ενδοιαφεροντα του πια ειναι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,092 μηνύματα.
το δυλιμα πιο ειναι?¨Βασικα τα ενδοιαφεροντα του πια ειναι....

Ιατρική ήθελε αλλά τώρα του αρέσει λεει και το ημμυ αλλά δεν είναι σιγουρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τολμηρος

Νεοφερμένος

Ο Τολμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
ακριβως πραγματικα θα ηθελα να μαθω σε τι ειδους δυλυμα ειναι αναμεσα σε δυο τελειως ασχετες σχολες...


Ξέρω ότι οι σχολές είναι άσχετες, και πραγματικά δεν τις σκέφτομαι για τη μούρη. Απλώς η Ιατρική σαν επιστήμη (ειδικά ο τομέας της νευρολογίας) με ενδιέφερε πάντα, και στην 3η λυκείου μου άρεσαν πολύ τα μαθηματικά σε αντίθεση με τα προηγούμενα χρόνια. Ο λόγος που σκέφτηκα την ΣΗΜΜΥ είναι ότι έχει πάρα πολλές εξειδικέυσεις και απο όλες αυτές ίσως βρω κάτι που να μου αρέσει.
Πάντως τώρα τον τελευταίο καιρό που το ψάχνω έχουν πάρα πολλά παιδιά το ίδιο δίλλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Πάντως τώρα τον τελευταίο καιρό που το ψάχνω έχουν πάρα πολλά παιδιά το ίδιο δίλλημα.

Μα φυσικά, όταν βγάζεις τόσα μόρια και δεν ξέρεις που να τα "επενδύσεις" έχεις τέτοια διλλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το θέμα είναι να τα βγάλεις. Μετά πολύ απλά φτιάχνεις ένα τοπικ εδώ με VS και λύνεις τις απορίες σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top