Ιατρική vs Νομική vs Πολυτεχνείο

tolis97

Νεοφερμένος

Ο tolis97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Ποια απο αυτες τις σχολες εχει καλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ιατρική, Πολυτεχνείο, Νομική. Με αυτή τη σειρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ιατρική, Πολυτεχνείο, Νομική. Με αυτή τη σειρά.

Αυτό είναι πολύ γενικό.Ιατρική συμφωνώ, ναι, δουλεύεις.Πολυτεχνείο, εξαρτάται(χημικών μηχανικών;πολιτικών;με κάθε επιφύλαξη...)
Όσον αφορά τη Νομική, είχε προκύψει συζήτηση φέτος στη τάξη, και η καθηγήτριά μου, της οποίας η αδερφή είναι δικηγόρος, μου είπε ότι μπορούν να δουλέψουν σε πάρα πολλά διαφορετικά πεδία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
:eek::eek::eek:
Σάν δε ντρέπεσαι;...:sly:

:P
Όχι. :P
Αυτό είναι πολύ γενικό.Ιατρική συμφωνώ, ναι, δουλεύεις.Πολυτεχνείο, εξαρτάται(χημικών μηχανικών;πολιτικών;με κάθε επιφύλαξη...)
Όσον αφορά τη Νομική, είχε προκύψει συζήτηση φέτος στη τάξη, και η καθηγήτριά μου, της οποίας η αδερφή είναι δικηγόρος, μου είπε ότι μπορούν να δουλέψουν σε πάρα πολλά διαφορετικά πεδία.
Αναφέρομαι σε προοπτικές εντός κι εκτός Ελλάδος.
Να μεταφέρεις την άποψή μου. Καλύτερα να μασάς, παρά να μιλάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Αναφέρομαι σε προοπτικές εντός κι εκτός Ελλάδος.
Να μεταφέρεις την άποψή μου.
Fair enough.
Καλύτερα να μασάς, παρά να μιλάς.

Αυτά να μην πέταγες, θα τρώγονταν τα μηνύματά σου, μα τo θεό!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Δουλεύεις στην Ελλάδα στην Ιατρική;Στο δημόσιο κιόλας......;Μ αυτό το πλευρό να κοιμάστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Μουράτη1 ή μουράτη2 ή μουράτη3;

Αν κοιτάξει κάποιος μόνο την επαγγελματική αποκατάσταση,κάποια στιγμή θα δυστυχήσει.Και οι 3 είναι εξίσου καλές σχολές.Το θέμα είναι και τί μας αρέσει.Στις εποχές αυτές δεν υπάρχει επαγγελματική αποκατάσταση,(εκτός αν υπάρχει έτοιμη δουλειά από γονείς,συγγενείς).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δουλεύεις στην Ελλάδα στην Ιατρική;Στο δημόσιο κιόλας......;Μ αυτό το πλευρό να κοιμάστε.

μαν πες μου έναν επαγγελματικό κλάδο που δουλεύει στο δημόσιο παραπάνω από τους ιατρούς μην τρώτε κουτόχορτο. Το ότι το 99% γραφεται στο ταμείο ανεργίας για να τα τσεπώνει στο μεσοδιάστημα μεταξυ αγροτικού και ειδικότητα δε κάνει τους ιατρούς ανεργους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Fair enough.

Αυτά να μην πέταγες, θα τρώγονταν τα μηνύματά σου, μα τo θεό!:P
Φοβάμαι δεν κατάλαβες. Αυτή είναι η άποψή μου, δεν πήγαινε σε σένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Iατρική,Νομική η Πολυτεχνείο;
Ολυμπιακός,Παναθηναικός η ΑΕΚ;
ΝΔ,ΠΑΣΟΚ Η ΣΥΡΙΖΑ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είσαι καλός μαθητής,δεν ξέρεις σε ποια κατεύθυνση να πας και σε όποια κι αν πας θέλεις την τοπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Στο εξωτερικό πάντως οι μηχανικοί έχουν μεγαλύτερη ζήτηση απο τις άλλες δύο.Να βάλω και μια τέταρτη σχολή;Φαρμακευτική.Δώστε χάπια στο λαό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Στο εξωτερικό πάντως οι μηχανικοί έχουν μεγαλύτερη ζήτηση απο τις άλλες δύο.Να βάλω και μια τέταρτη σχολή;Φαρμακευτική.Δώστε χάπια στο λαό

Όχι. Γιατροί. Και γενικά υγεία.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Όχι. Γιατροί. Και γενικά υγεία.-
Περισσότερο απο μηχανικούς;:hmm:Για εδώ ίσως αλλά για έξω κάτι Αυστραλίες κτλ γίνεται χαμός.Αυτή την εντύπωση έχω.Αλλά ναι τα επαγγέλματα υγείας έχουν ζήτηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Περισσότερο απο μηχανικούς;:hmm:Για εδώ ίσως αλλά για έξω κάτι Αυστραλίες κτλ γίνεται χαμός.Αυτή την εντύπωση έχω.Αλλά ναι τα επαγγέλματα υγείας έχουν ζήτηση

Trust me.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Πολυτεχνείο χαλαρά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*StarFalLeN*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Law vs Lee vs Paul αι ρε... ό,τι γουστάρετε διαλέξτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Προτιμώ τον Eddy.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top