Ιατρική Vs Δημοσιογραφία

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Ναι αλλα δουλεια δημοσιογραφια θα βρω πουθενα καλα ή θα παιρνω 400 ευρω για 12 ωρες δουλειας?Εχουμε κανενα δημοσιογραφο στο φορουμ να μας δωσει τα φωτα του?Ιατρικη θα πιεστω αρκετα αλλα θα βγει που θα παει,ετσι πιστευω.Θα δουλευω παραλληλα εννοειτε,σαν ηλεκτρολογος μηχανικος
Δεν αξίζει στην προκειμένη περίπτωση να σπουδάσεις δημοσιογραφία σε ΑΕΙ, πιστεύω. Είναι πολλά τα χρόνια για κάτι τέτοιο, ενώ λύση μπορεί να υπάρξει και σε ένα εργαστήρι ή ΙΕΚ.
Προτείνω Ιατρική! Μόνο και μόνο οι γνώσεις που θα αποκομίσεις, πιστεύω, αξίζουν. Εφόσον θα δουλεύεις και παράλληλα, τότε δεν υπάρχει λόγος να μην τό παλέψεις!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,102 μηνύματα.
Ναι αλλα δουλεια δημοσιογραφια θα βρω πουθενα καλα ή θα παιρνω 400 ευρω για 12 ωρες δουλειας?Εχουμε κανενα δημοσιογραφο στο φορουμ να μας δωσει τα φωτα του?Ιατρικη θα πιεστω αρκετα αλλα θα βγει που θα παει,ετσι πιστευω.Θα δουλευω παραλληλα εννοειτε,σαν ηλεκτρολογος μηχανικος

έτσι νόμιζα και εγώ φίλε μου αλλά ιατρική και δουλειά δε πάνε μαζι.... αν προσπαθήσεις να τα συνδιάσεις αργά ή γρήγορα θα εγκαταλείψεις ένα από τα 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Στην Ιατρική, το ζόρι θα είναι μέχρι να βγάλεις τη σχολή. Μετά πληρώνεσαι. Δύσκολη εισαγωγή.
Δημοσιογραφία, λογικά σημασία έχουν οι δημόσιες σχέσεις. Εύκολη εισαγωγή.

Μήπως να τα παλέψεις ταυτόχρονα; Κατατακτήριες Ιατρική και εργαστήρι Δημοσιογραφίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El_Greko

Νεοφερμένος

Ο El_Greko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Εγω ειμαι 25 και μπηκα ιατρικη φετος.Αν γουσταρεις τρελα,και αν μπορεις φυσικα,μπες ιατρικη.Η ηλικια δεν ειναι δικαιολογια.Και εφ'οσον εχεις πτυχιο ηλεκτρολογου μηχανικου,οταν τελειωσεις ιατρικη και υπαρχει αναμονη(μεγαλη-μικρη) ασχολησου με ηλεκτρολογια.Η μπετατζης.Αυτα που λενε με την ηλικια και με τις αναμονες μου ακουγονται σαν κλανιες στ'αυτια μου.Αν σου αρεσει κατι πολυ,το κανεις.Αλλιως μενεις με ενα ονειρο ανεκπληρωτο.Αυτο ειναι το μονο που δεν θα συγχωρουσα στον εαυτο μου.Την ανεργια και την ετερναλ αφραγκια θα μου την συγχωρουσα.Στην χειροτερη,ας τελειωσω αυτο που θελω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ,και ας πηγαινω επειτα να τρωω συσσιτια απο την εκκλησια και τον δημο.Και μια συμβουλη:Μην ακους κανεναν.Κανε αυτο που ζηταει η καρδια σου(το μυαλο σου δηλαδη.)Παιδακι δεν εισαι.Ξερεις(πιστευω)τι θες απο την ζωη σου πλεον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Χαχαχα ενταξει δεν ειμαι και ο καστοριαδης να παρω 10 πτυχια.Η ιατρικη ή δημοσιογραφια και τα δυο μαζι δεν εχει νοημα!

Φοκο επειδη ιατρικη αθηνας δεν εχει κατατακτηριες,ιατρικη πατρας θα δωσω λογικα.ΠΙστευεις οτι με δουλεια παραλληλα πρωινη μεχρι τις 2-3 και μετα να πηγαινω στα εργαστηρια δεν θα τα καταφερω?Τουλαχιστον μεχρι καποιο ετος που με παιρνει.Μεχρι τριτο ετος ας πουμε δουλεια και μετα ορμαω στα εργαστηρια και στα μαθηματα.Θα τα καταφερω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Εγω ειμαι 25 και μπηκα ιατρικη φετος.Αν γουσταρεις τρελα,και αν μπορεις φυσικα,μπες ιατρικη.Η ηλικια δεν ειναι δικαιολογια.Και εφ'οσον εχεις πτυχιο ηλεκτρολογου μηχανικου,οταν τελειωσεις ιατρικη και υπαρχει αναμονη(μεγαλη-μικρη) ασχολησου με ηλεκτρολογια.Η μπετατζης.Αυτα που λενε με την ηλικια και με τις αναμονες μου ακουγονται σαν κλανιες στ'αυτια μου.Αν σου αρεσει κατι πολυ,το κανεις.Αλλιως μενεις με ενα ονειρο ανεκπληρωτο.Αυτο ειναι το μονο που δεν θα συγχωρουσα στον εαυτο μου.Την ανεργια και την ετερναλ αφραγκια θα μου την συγχωρουσα.Στην χειροτερη,ας τελειωσω αυτο που θελω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ,και ας πηγαινω επειτα να τρωω συσσιτια απο την εκκλησια και τον δημο.Και μια συμβουλη:Μην ακους κανεναν.Κανε αυτο που ζηταει η καρδια σου(το μυαλο σου δηλαδη.)Παιδακι δεν εισαι.Ξερεις(πιστευω)τι θες απο την ζωη σου πλεον.
Θα συμφωνήσω,καλύτερα να κυνηγήσεις το όνειρο σου παρά να σε κυνηγάει αυτό στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,102 μηνύματα.
Από ιατρική γίνεσαι δημοσιογράφος από δημοσιογραφος δεν γίνεσαι ιατρός
Χαχαχα ενταξει δεν ειμαι και ο καστοριαδης να παρω 10 πτυχια.Η ιατρικη ή δημοσιογραφια και τα δυο μαζι δεν εχει νοημα!

Φοκο επειδη ιατρικη αθηνας δεν εχει κατατακτηριες,ιατρικη πατρας θα δωσω λογικα.ΠΙστευεις οτι με δουλεια παραλληλα πρωινη μεχρι τις 2-3 και μετα να πηγαινω στα εργαστηρια δεν θα τα καταφερω?Τουλαχιστον μεχρι καποιο ετος που με παιρνει.Μεχρι τριτο ετος ας πουμε δουλεια και μετα ορμαω στα εργαστηρια και στα μαθηματα.Θα τα καταφερω?


Δουλευα παράλληλα σε full time δουλεια αλλα δε μπόρεσα να αντεξεπέλθω. Είναι έτσι κατασκευασμένο το πρόγραμμα στην Πάτρα που δεν είναι φτιαγμένο για παιδιά που δουλεύουν.
Η ιατρική Πάτρας έχει πολλα εργαστήρια στα πρώτα έτη οι οποίες ειναι απογευματινες ωρες και δε μπορεις να μαζέψεις ολα τα εργαστήρια σε μια μέρα ώστε να δουλεύεις στις αλλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Φωκος σε ρωτησα κατι δυο ποστ πιο πανω,εαν εχεις την καλοσυνη και ξερεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,102 μηνύματα.
Φωκος σε ρωτησα κατι δυο ποστ πιο πανω,εαν εχεις την καλοσυνη και ξερεις:)

Φίλε μου αν καταφέρεις και βρεις δουλειά που θα είσα ελεύθερος 2 και μετά άνετα πιστεύω ότι μέχρι και το 4ο έτος γίνεται μετά δε ξέρω θα οσυ πω οταν πάω στα επόμενα έτη.

Εγώ δουλευα ως νοσηλευτής στην Αθήνα και παράλληλα παρακολουθούσα τα εργαστήρια για ένα εξάμηνο στην Πάτρα τα κατάφερα αλλά δουλευα όλα τα σαββατοκυριακα, ολες τις γιορτές και φυσικά έμενα πολλες μερες .ξάγρυπνος αποτέλεμα να μείνω σε όλα σχεδον τα μαθήματα του έτους.
. Αν δουλευα στην Πάτρα πιστευω ότι θα τα βγαζα πέρα

Όσο αφορά την δουλεια και ιατρική Πάτρας πιστεύω γίνεται άνετα στο 3ο και 4ο έτος και δυσκολοτερα στα μικρότερα έτη.

Το 3ο και 4ο έτος δεν εχει εργαστήρια αλλά μόνο θεωρία και η παρουσια δεν υποχρεωτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Εισαι θεος,σευχαριστω πολυ maniero!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λαλαουνης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λαλαουνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Yiorgos απο τη στιγμη που δεν εχεις υποχρεωσεις πχ οικογενεια κλπ τα πραγματα ειναι σχετικα ευκολα.
Ωστοσο το οτι η ιατρικη θα σου φαει μια δεκαετια ειναι προβλημα και δεν ξερεις τι χωρα θα βρεις μετα απο 10 χρονια
δηλ τι βιοτικο επιπεδο θα υπαρχει ποσες θεσεις εργασιας κλπ
Τωρα η δημοσιογραφια ειναι αστα να πανε πλεον. Ισως η καλυτερη λυση να ειναι κατι παραιατρικο που θελει λιγοτερα χρονια
αλλα υπαρχουν διεξοδοι. Νοσηλευτικη ο πιο ασφαλης δρομος αλλα αν δεν το αντεχεις...
Γενικά ο χώρος υγείας -πρόνοιας ειναι ο πιο ασφαλής στην Ελλαδα για αποκατάσταση .
Αν ημουν στη θέση σου θα διάλεγα ιατρική και ότι γίνει αλλα ξέχνα προσωπική ζωή για 10 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με ενδιαφερει και η ιατρικη σαν επιστημη και η δημοσιογραφια και επισης,στην δημοσιογραφια μου αρεσει η φυση του επαγγελματος,η επαφη με τον κοσμο,η ερευνα,το ρεπορταζ κτλ ενω στην ιατρικη δεν με ενθουσιαζει τοσο η καθημερινοτητα αλλα οι γνωσεις.Ποιο απο τα δυο θα προτεινατε?

Μπορείς να τελειώσεις την Ιατρική και έπειτα να κάνεις και δημοσιογραφία.Απλά. :confused:

Και μετα φυσικά οτι σε βολέψει.Οτι σε αγγίζει περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μπορείς να τελειώσεις την Ιατρική και έπειτα να κάνεις και δημοσιογραφία.Απλά. :confused:

Και μετα φυσικά οτι σε βολέψει.Οτι σε αγγίζει περισσότερο.

Δεν είναι τόσο "απλά". Είναι ήδη 28 χρονών, και η Ιατρική δεν είναι και καμιά σχολή που μπορείς να πάρεις πτυχίο απλά περνώντας απέξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Σωστα,αλλα τι μου λενε ξεχνα για 10 χρονια τη προσωπικη ζωη δηλαδη εσεις που σπουδαζετε ιατρικη τετοια τραβατε?Σοβαρα?Mηπως ειναι λιγο υπερβολικοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Σωστα,αλλα τι μου λενε ξεχνα για 10 χρονια τη προσωπικη ζωη δηλαδη εσεις που σπουδαζετε ιατρικη τετοια τραβατε?Σοβαρα?Mηπως ειναι λιγο υπερβολικοι?
Η ιατρικη ειναι μια επιστημη που απαιτει συνεχες διαβασμα αν θες να εισαι καλος.
Ναι,μες τη σχολη για να παρεις πτυχιο και να μην αφησεις τα κοκκαλα σου εκει,θελει πολυωρη μελετη. Μιλαμε για τομους !
Και επειδη σαν επιστημη συνεχως εξελισσεται ,το διαβαμα ειναι δια βιου! Ηδη αυτα που μαθαινουμε το πρωτο χρονο στη σχολη,οταν θα εχουμε φθασει στο 6ο θα εχουν αλλαξει.
Δεν ειπε κανεις οτι δεν θα εχεις προσωπικη ζωη. Αλιμονο! Απλα,θα υπαρχουν καποια χρονικα διαστηματα,ιδιως στα μεγαλυτερα ετη,που το βιβλιο θα γινεται προεκταση του χεριου σου και ο πωπος σου θα λιωνει στην καρεκλα! Αν εισαι διατεθειμενος για αυτο,go for it!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,102 μηνύματα.
Δεν ειπε κανεις οτι δεν θα εχεις προσωπικη ζωη. Αλιμονο! Απλα,θα υπαρχουν καποια χρονικα διαστηματα,ιδιως στα μεγαλυτερα ετη,που το βιβλιο θα γινεται προεκταση του χεριου σου και ο πωπος σου θα λιωνει στην καρεκλα! Αν εισαι διατεθειμενος για αυτο,go for it!

:hmm: Kαι στην νοσηλευτική που ήμουνα δε διάβαζα λιγότερο από την ιατρική


Η ιατρικη ειναι μια επιστημη που απαιτει συνεχες διαβασμα αν θες να εισαι καλος.
Ναι,μες τη σχολη για να παρεις πτυχιο και να μην αφησεις τα κοκκαλα σου εκει,θελει πολυωρη μελετη. Μιλαμε για τομους !
Και επειδη σαν επιστημη συνεχως εξελισσεται ,το διαβαμα ειναι δια βιου! Ηδη αυτα που μαθαινουμε το πρωτο χρονο στη σχολη,οταν θα εχουμε φθασει στο 6ο θα εχουν αλλαξει.
:P Τίποτα δε θα έχει αλλάξει. Ο βασικός κόρμός που σε αυτό εξετάζεται ο φοιτητής θα είναι για πολύ καιρό ο ιδιος

όλες οι επιστήμες έχουν δια βιου μάθησης αν δεν έχουν δεν είναι επιστήμες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Σωστα,αλλα τι μου λενε ξεχνα για 10 χρονια τη προσωπικη ζωη δηλαδη εσεις που σπουδαζετε ιατρικη τετοια τραβατε?Σοβαρα?Mηπως ειναι λιγο υπερβολικοι?

Εγώ είπα ότι δεν μπορείς να πάρεις πτυχίο κάνοντας τον τουρίστα όπως μπορεί να γίνει σε άλλες σχολές.
Από εκεί και πέρα, είναι εφικτό να τελειώσεις την Ιατρική και στα 6 χρόνια, και όχι, δεν είσαι ο ερημίτης της παρέας σου, απλά έχεις αντικειμενικά λιγότερο χρόνο. Όχι μόνο λόγω πολύωρου διαβάσματος, αλλά και γιατί από κάποιο έτος και μετά μπαινοβγαίνεις στις κλινικές και ο ελεύθερος χρόνος θεωρείται ψιλοπολυτέλεια.

Αν είναι όνειρο ζωής, κάνε το και μην το σκέφτεσαι καν. Δεν ξέρω πώς το σκέφτεσαι, αλλά εγώ στα 28 μου θα έπρεπε να έχω τρελό ψώνιο με την Ιατρική για να την σπουδάσω. Κατ' ελάχιστον έχεις 6 χρόνια προπτυχιακών σπουδών, 1 χρόνο αγροτικό και τουλάχιστον 4 χρόνια ειδικότητα (που ναι πληρώνεσαι αλλά δεν έχεις την αυτονομία και ανεξαρτησία του ειδικευμένου οπότε δεν είναι το ίδιο). Και δεν έβαλα καν τις αναμονές ενδιάμεσα. Δεν το λέω για να σε απογοητεύσω, άλλωστε μάλλον όσα λέω τα γνωρίζεις. Απλά θα είναι κρίμα να πέσεις από τα σύννεφα για κάποια καθοριστική παράμετρο που αγνοούσες.

Καλή τύχη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Θα πηγαινα δημοσιογραφια ή νομικη και δεν θα το συζητουσα καν αλλα μολις εμαθα οτι δουλευεις 12ωρα + με τετρακοσια ευρω λεω να το ρισκαρω για ιατρικη,ετσι κιαλλιως τι θα χασω απο τις αλλες σχολες που δουλευουν σαν ραγιαδες.Επισης σκοπευω να το κανω με παραλληλα δουλεια αφου εχω ηδη ενα πτυχιο ηλεκτρολογου μηχανικου αρα πιστευω θα τη βρω την ακρη στις αναμονες και στις ειδικοτητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Θα πηγαινα δημοσιογραφια ή νομικη και δεν θα το συζητουσα καν αλλα μολις εμαθα οτι δουλευεις 12ωρα + με τετρακοσια ευρω λεω να το ρισκαρω για ιατρικη,ετσι κιαλλιως τι θα χασω απο τις αλλες σχολες που δουλευουν σαν ραγιαδες.Επισης σκοπευω να το κανω με παραλληλα δουλεια αφου εχω ηδη ενα πτυχιο ηλεκτρολογου μηχανικου αρα πιστευω θα τη βρω την ακρη στις αναμονες και στις ειδικοτητες.

Δουλειά+σχολή με πολλά υποχρεωτικά εργαστήρια? :/:
Ελπίζω να μην τα φτύσεις μόνο. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λαλαουνης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λαλαουνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Σωστα,αλλα τι μου λενε ξεχνα για 10 χρονια τη προσωπικη ζωη δηλαδη εσεις που σπουδαζετε ιατρικη τετοια τραβατε?Σοβαρα?Mηπως ειναι λιγο υπερβολικοι?
Γιωργο σου εγραψα για απωλεια 10 ετων+ προσωπικης ζωης βλεπωντας το αντικειμενικα
Εισαι ηδη 28. Θα φτασεις 40 για να ξεμπερδεψεις και αν με την ιατρικη.
Αν τελειωσεις στην ωρα σου κλπ
Παιζει τεραστιο ρολο η οικονομικη σου κατασταση αν δηλ εχεις λεφτα να την περασεις χωρις να εργαζεσαι για 10 χρονια
Αν δεν εχεις σκουρα τα πραγματα , ξεχνας τη λεξη συζηγο οικογενεια κλπ
Μη κοιτας τωρα που εισαι 28 ακομα εισαι σε ηλικια που εχεις ψυχικα αποθεματα αλλα εν πας 35 δεν εχεις ενα εισοδημα
κλπ εισαι με δεμενα τα χερια εξαρτασαι απο γονεις και αν μπορουν οι ανθρωποι κ ολο αυτο θα σε φθειρει.
Θα βγεις λοιπον στα 40 + προσπαθοντας να χτισεις τη ζωη σου σαν γιατρος .
Ποιος σου εγγυαται οτι δε θα εχουν παει οι μισθοι τοτε στα επιπεδα Βουλγαριας και θα φυτοζωεις οτι θα μπορεσεις
να ανοιξεις ιατρειο οτι δε θα εχει γεμισει η Ελλαδα εταιρειες με γιατρους απο ανατολικες χωρες που θα χτυπανε
τις τιμες (οπως προβλεπεται λογο ΕΕ) κλπ
Αυτα δε στα γραφω για να σε απογοητευσω κλπ Η ιατρικη ειναι η μακραν η καλυτερη σχολη αλλα ο χρονος ειναι αμειλικτος. Τωρα ολες αυτες οι συζητησεις ειναι στον αερα αν περασεις τις εξετασεις κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top