Ιατρική στο εξωτερικό

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Απο πλευρας τοπου,πανε Αγγλια.Στην τσεχια θα πρεπει να μαθεις τα τσεχικα που σου βαζει αλλους 6 μήνες ή 1 χρονο για προπαρασκευαστικο.Και δεν ειναι και ευκολη γλωσσα,ισως σε δυσκολεψει και στην προφορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Για Τσεχία αναφέρονται σε αγγλόφωνα ιδρύματα, όπου προφανώς δεν κάνεις προπαρασκευαστικό έτος για να μάθεις τη γλώσσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Παιδια γεια σας...Χωρις παρεξηγηση απο τα παιδια που σπουδαζουν στο εξωτερικο.....Εγω ειμαι κατα της ιδεας των σπουδων στο εξωτερικο....και αυτο γιατι το να πας σε ξενο πανεπηστιμιο σημαινει οτι στις εξετασεις της ελλαδας κριθηκαν ακαταληλοι για τη προσβαση τους σε καποια ιατρικη σχολη λογω λιγων μοριων.....και επομενως για να το παιζουν κοινωνικα καποιοι,μορφωμενεοι και δε ξερω κ εγω τι αποφασιζουν να πανε πχ στη Βουλγαρια οπου ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΝ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ....και μετα θα γυρισουν στην ελλαδα και θα απαιτουν απευθειας διορισμο σε νοσοκομεια και στο δημοσιο(βλεπε τους φοιτητες που ηρθαν απο την ιταλια μετα τον σεισμο...)..και στην τελικη αν εσυ ο ιδιος δεν εχεις επαφες και κονε ή αν καποιος απο τους γονεις σου δεν ειναι ιατρος και επομενως εχεις ετοιμη πελατεια,δυστυχως...........σπουδαζεις για ανεργος.....εσυ και οι δικηγοροι.......


ΕΝΑΣ ΠΟΝΕΜΕΝΟΣ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kondar

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Παιδια γεια σας...Χωρις παρεξηγηση απο τα παιδια που σπουδαζουν στο εξωτερικο.....Εγω ειμαι κατα της ιδεας των σπουδων στο εξωτερικο....και αυτο γιατι το να πας σε ξενο πανεπηστιμιο σημαινει οτι στις εξετασεις της ελλαδας κριθηκαν ακαταληλοι για τη προσβαση τους σε καποια ιατρικη σχολη λογω λιγων μοριων.....και επομενως για να το παιζουν κοινωνικα καποιοι,μορφωμενεοι και δε ξερω κ εγω τι αποφασιζουν να πανε πχ στη Βουλγαρια οπου ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΟΥΝ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ....και μετα θα γυρισουν στην ελλαδα και θα απαιτουν απευθειας διορισμο σε νοσοκομεια και στο δημοσιο(βλεπε τους φοιτητες που ηρθαν απο την ιταλια μετα τον σεισμο...)..και στην τελικη αν εσυ ο ιδιος δεν εχεις επαφες και κονε ή αν καποιος απο τους γονεις σου δεν ειναι ιατρος και επομενως εχεις ετοιμη πελατεια,δυστυχως...........σπουδαζεις για ανεργος.....εσυ και οι δικηγοροι.......


ΕΝΑΣ ΠΟΝΕΜΕΝΟΣ.....
:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiannis123

Νεοφερμένος

Ο yiannis123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
παιδιά εγώ θα ήθελα να μάθω πληροφορίες για ιατρική στην Αγγλία:)
Σας παρακαλώ ενημερώστε με για ότι ξερετε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.EmMa

Νεοφερμένος

Η MaRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
παιδιά εγώ θα ήθελα να μάθω πληροφορίες για ιατρική στην Αγγλία:)
Σας παρακαλώ ενημερώστε με για ότι ξερετε..

στην αγγλια...βασικα η καλυτερη στην μεγαλη βρετανια γενικοτερα ειναι η ιατρικη σχολη Dundee στη Σκωτία.Μετα φυσικα ειναι Cambridge και Oxford..τα στανταρ δηλαδη....Μπες εδω για περισσοτερες λεπτομερειες κ αλλες σχολες...

https://skorcareer.com.my/blog/10-top-medical-schools-in-uk-20082009/2008/06/16/

με ενδιαφερει κ μενα η ιατρικη στην αγγλια..ψαξ'το καλυτερα παντως..:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Αυτο που λετε οτι οι πτυχιουχοι Ρουμανιας και Βουλγαριας δεν εχουν αδεια ασκησης επαγγελματος σε αυτες τις χωρες γιατι γινεται ? Δεν επιτρεπουν σε μη Ρουμανους /Βουλγαρους υπηκοους να εξασκησουν εκει το επαγγελμα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GFrag17

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Αυτο που λετε οτι οι πτυχιουχοι Ρουμανιας και Βουλγαριας δεν εχουν αδεια ασκησης επαγγελματος σε αυτες τις χωρες γιατι γινεται ? Δεν επιτρεπουν σε μη Ρουμανους /Βουλγαρους υπηκοους να εξασκησουν εκει το επαγγελμα ?

Α ειδα αυτο το τοπικ που εφτιαξα, το ειχα ξεχασει τελειως. Ειμαι Βουλγαρια, Φαρμακευτικη και σας πληροφορω ειναι πολυ πιο δυσκολα απ οτι νομιζουν ορισμενοι. Ουτε χαριζουν σε βαθμους, ουτε σε απουσιες, ουτε τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι γίνεται σήμερα, μερικά χρόνια πριν, πάντως, τα πτυχία σε αυτές τις χώρες αγοράζονταν. Εννοώ πως αν πλήρωνες κάποια λεφτά για τα μαθήματα, σε περνούσαν άνετα. Έχω δει παιδιά από Ρουμανία που έχουν πτυχίο οδοντιατρικής με βαθμό, 9,85, 9, ακόμα και 10!!!!!!!!!!!!!!!!
Ενώ για να βγάλεις ένα 7,5 στην Ελλάδα πρέπει να λιώσεις στο διάβασμα.
Τώρα ίσως έχουν αλλάξει λίγο τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Βασικα με εναν φιλο μου που μιλουσα πριν , ο οποιος εχει καταγωγη απο Ρουμανια ,μου λεει οτι απο φιλους μαθαινει πως η κατασταση δεν ειναι πλεον ετσι . Δεν μπορεις να αγορασεις πλεον τιποτα και ενα μαθημα αν δεν το περασεις 3 φορες κοβεσαι απο την σχολη . Αυτο ισχυει για την ιατρικη σχολη στο Κλουζ οπως μου λεει , η οποια ισχυριζεται οτι ειναι απο τις καλυτερες στην Ευρωπη - προσωπικα δεν το πιστευω ,απλα και μονο για τον λογο που μπαινει οποιος θελει - .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Βασικα με εναν φιλο μου που μιλουσα πριν , ο οποιος εχει καταγωγη απο Ρουμανια ,μου λεει οτι απο φιλους μαθαινει πως η κατασταση δεν ειναι πλεον ετσι . Δεν μπορεις να αγορασεις πλεον τιποτα και ενα μαθημα αν δεν το περασεις 3 φορες κοβεσαι απο την σχολη . Αυτο ισχυει για την ιατρικη σχολη στο Κλουζ οπως μου λεει , η οποια ισχυριζεται οτι ειναι απο τις καλυτερες στην Ευρωπη - προσωπικα δεν το πιστευω ,απλα και μονο για τον λογο που μπαινει οποιος θελει - .

Μπορει να μπαινεις πολυ ευκολα αλλα να βγαινεις δυσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kondar

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Παιδια δειτε τα πραγματα λιγο σοβαρα.Ξυπνηστε ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.Πως γινεται να βγαζει ο αλλος πανελλαδικα 8000 μορια και να πηγαινει ιατρικη στη ΡουμανοΒουλγαροΤσεχια και να λεει οτι λιωνει στο διαβασμα και πως περναει με την αξια του????Δεν γινονται αυτα.Οποιος τα λεει αυτα ειναι κορο'ι'δο και ακομη μεγαλυτερα κορο'ι'δα εσεις που τον πιστευετε........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Δεν ξέρω κατά πόσο έχουν αλλάξει τα πράγματα, σχετικά με τους βαθμούς, αλλα βλέπω ότι υπάρχει μεγάλη απαξίωση. Μαθητές που έχουν τη δυνατότητα να γράψουν καλά, τα φορτώνουν όλα στον κόκορα, με τη σκέψη ότι θα σπουδάσουν ιατρική έξω, με τα λεφτά των γονιών τους. Μα γιατί τέτοια απαξίωση? Και μετά, είναι όλοι ίσοι κι όμοιοι.
Εντωμεταξύ, οι γιατροί που προκύπτουν από εκει, δε θεωρούνται καλοί, αλλά ίσως να γίνεται και περισσότερη δουλειά τώρα πια. Λόγω ίσως της προσπάθειας προσέλκυσης μαθητών και κατάργησης αυτής της φιλοσοφίας της απαξίωσης και των ξένων πανεπιστημίων από τους συγγενείς και γνωστούς.
Ιατρική στο εξωτερικό θα επέλεγα αν ειχα εξαντλήσει όλες μου τις δυνατότητες εδώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Παιδια δειτε τα πραγματα λιγο σοβαρα.Ξυπνηστε ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.Πως γινεται να βγαζει ο αλλος πανελλαδικα 8000 μορια και να πηγαινει ιατρικη στη ΡουμανοΒουλγαροΤσεχια και να λεει οτι λιωνει στο διαβασμα και πως περναει με την αξια του????Δεν γινονται αυτα.Οποιος τα λεει αυτα ειναι κορο'ι'δο και ακομη μεγαλυτερα κορο'ι'δα εσεις που τον πιστευετε........


ΓΙΑ μενα και ειμαι απολυτα σιγουρος πως και για πολλους ακομα, τα ξενα πανεπηστημια δεν αποσκοπουν σε τιποτα αλλο παρα στην επιδειξη του χρηματος που εχει ο καθε γονεας..........ΡΕ φιλε αν ειχες τα @@ να περνουσες ιατρικη στην ελλαδα,θα σουβγαινε και αρκετα φτηνοτερα....Τωρα μου πας με τα 7.000 μορια που εωγαλες στις πανελληνιες, στην ιατρικη στο ΑMD/87 G.T.P UNIVERSITY OF TREXA-GIREVE???????E ΚΑΙ??????ΚΑΙ γυρνας μετα στην Ελλαδα και να περιμενεις δαφνοστεφανωματα και αντιμετωπιση Νομπελιστα Γιατρου????? Με το χαρτι αυτο ισως προσελκησεις τους αφελεις αρρωστους........Και στο κατω κατω την πραγματικη σου αξια με τις προσπαθειες και τον κοπο σου σΤΑ ελληνικα πανεπηστημια θα την δειξεις...........Οσο για το θεμα των μαθηματων αυτα που ακουω,οτι "να,παλιοτερα οντως μπορουσες να πληρωσεις τους καθηγητες και να περασεις μαθηματα αλλα τωρα ειναι τοοοοοοοσο ασυτηρα που πλεον δεν γινεται με καμια παναγια!!" τα ακουω λογια βερεσε.....ελα που δεν σου περασε ουτε κατα διανοια απο το μυαλο...........Το 80% ετσι περνανε τα μαθηματα στο εξωτερικο μετα ερχονατι στην ελλαδα και σε πληροφορω το 30% περιπου (δε θυμαμαι ποσο ειχα διαβασει) αυτων των ΜΕΓΑΛΟ-γιατρων ειναι που σ κανουν αφαιρεση κυστης και ξεχνανε μεσα σου βελονες και ψαλιδια και αυτοι που ενω εχεις σκωληκωειδητιδα σου κανουν εγχειρηση για λαμαρινα στον αγκωνα.........

μελιγα λογια kondar μαζι σου !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αυτη ειναι η αποψη μου και αυτην λεω...τωρα οποιος βγει και με κραξει ας πει οτιδηποτε γουσταρει....δε προκειτε να καταφερει κατι......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neos air

Νεοφερμένος

Ο neos air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 57 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλημερα παιδια. Πιστευω πως το παρτι των ΡουμανοΒουλγαρων τελειωνει. Ενδιαφερεται κανεις , να με βοηθησει να βρουμε στοιχεια για το θεμα αγορας πτυχιων απο Ρουμανιες... ; Ολοι γνωριζουμε πως οι σπουδες που κανουν αυτοι σε τετοιες χωρες κατι μυριζουν... ομως μεχρι τωρα δεν εχω ακουσει καποιον να τους καταγγελει με στοιχεια , ωστε να κλεισουν το στοματακι τους και να σταματησουν να ΦΟΒΙΖΟΥΝ κοσμο λεγοντας πως αν τους ξαναπουν οτι πληρωσαν και πηραν πτυχιο θα τους κανουν ΜΗΝΥΣΗ . Οποιος θελει να με βοηθησει ας μου στειλει μηνυμα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
συγγενικο μου προσωπο που σπουδαζει οδοντιατρικη στην ουγγαρια χτες μ ειπε πως εδωσε 1500ευρω σε εναν καθηγητη για να τον περασει στο μαθημα της ανατομιας.......Τωρα εκτως αυτων που σπουδαζουν εκει κανενας αλλος δεν ενδιαφερεται για το πως περνιουνται τα μαθηματα φιλε......Τωρα για μηνυσεις,εκφοβισμους κλπ π λες ειναι ναχαμε να λεγαμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampire_Quiny

Νεοφερμένος

Η Vampire_Quiny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
αυτο που ξερω εγω ειναι οτι οι τεραστιες αναμονες εδω στην ελλαδα για ειδικοτητα οφειλονται εν μερει και στην ανεξελεγκτη εισροη των ελληνων που σπουδαζουν στο εξωτερικο και κανουν τα χαρτια τους για ειδικοτητα στην ελλαδα.
δεν ηξερα οτι οι κομπινες που ειδα παραπανω θεωρουνται πλεον κατι το συνηθισμενο και δεδομενο στις ιατρικες των ανατολικων χωρων. ενταξει να πεις αν ο αλλος καθισε και την εβγαλε τη σχολη εξω με την αξια του. αλλα ειναι δυνατο να γινεται καποιος γιατρος με αντιγραφες και με λαδωματα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Με αυτόν και μόνο τον τρόπο τελειώνουν τη σχολή σε αυτά τα πανεπιστήμια.
Πληρώνοντας. Πώς γίνεται να έχει κάποιος βαθμο 10; Ή 9,5;
Δε γίνεται, παρά μόνο με λάδωμα. Ένας φίλος μου είχε πάει στη Βουλγαρία για την σχολή αθλητιατρικής και μου έλεγε ότι το λάδι ήταν κυριολεκτικό: λάδι από την Ελλάδα. Και άλλα αγαθά, βέβαια. Υπάρχει φτώχεια και έτσι εξηγούνται αυτά. Το επίπεδο των σπουδών δεν είναι το ίδιο, τουλάχιστον στη Ρουμανία, είναι χαμηλότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
μαρεσει που τα συζηταμε αυτα για να ξυπνανε (και να ξυπναμε) καποιοι που περνωντας απο πολυκατοικιες και βλεπουμε στις χρυσες σκαλισμενες πινακιδες "Α.Β ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ......ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ΑΠΟΦΟΙΤΟΣ ΤΑΔΕ ΤΑΔΕ UNIVERSITY OF ROMANIA" θαμπωνομαστε και σκεφτομαστε "οοοοοοοοοοοοοο τι γιατρος ειναι αυτος!!!!σπουδαγμενος στην ευρωπη" και ανεβαινουμε στο ιατρειο του και για μαι απλη επανεξεταση του τεταρτου μας χρεωνουν 50 ευρω........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neos air

Νεοφερμένος

Ο neos air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 57 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
συγγενικο μου προσωπο που σπουδαζει οδοντιατρικη στην ουγγαρια χτες μ ειπε πως εδωσε 1500ευρω σε εναν καθηγητη για να τον περασει στο μαθημα της ανατομιας...
Δηλαδη πως εγινε αυτο ..;; Οι καθηγητες τους λενε ολοφανερα οτι για να παρουν το μαθημα πρεπει να σκασουν 1500 ευρω ? Μηπως υπαρχει και τιμοκαταλογος οπως στα κρεοπωλεια ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top