Ιατρική στο εξωτερικό

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Δε συνίσταται. Είναι ζόρικα. Περισσότερο από τις σχολές που σκέφτεσαι.
Αναφέρεσαι σε Βιολογικό και Βιοχημείας & Βιοτεχνολογίας, σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Αναφέρεσαι σε Βιολογικό και Βιοχημείας & Βιοτεχνολογίας, σωστά;

Ακριβώς. Παλούκια σχολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Σε καμία περίπτωση δεν το θέλω για τ' όνομα. Απλώς μ' αρέσει πολύ η Βιολογία, όχι τόσο όμως σε επίπεδο έρευνας (βλ. τμήματα αμιγώς Βιολογίας)..

This is blasphemy! This is madness! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Γερμανικά. :pfff:
Εγώ θα ασχοληθώ με την έρευνα στη γενετική και εσύ αξιοποιώντας τα πορίσματά μου θα σώζεις ζωές. Και μετά, καλημέρα (τουλάχιστον σε 'ο,τι αφορά το πρώτο σκέλος).:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Γερμανικά. :pfff:
Εγώ θα ασχοληθώ με την έρευνα στη γενετική και εσύ αξιοποιώντας τα πορίσματά μου θα σώζεις ζωές. Και μετά, καλημέρα (τουλάχιστον σε 'ο,τι αφορά το πρώτο σκέλος).:P
Συγγνώμη. Δε θέλω να περάσω το υπόλοιπο της ζωής μου στη φυλακή. :no:
Εκτός κι αν ο βίνυ συνεργαστεί μαζί μας. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Μα κανεις πια να μη στεριωνει σ'αυτη τη θεωρητικη;;;:worry::worry::P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Συγγνώμη. Δε θέλω να περάσω το υπόλοιπο της ζωής μου στη φυλακή. :no:
Εκτός κι αν ο βίνυ συνεργαστεί μαζί μας. :hmm:
Εσύ θα χρειαστείς νομική κάλυψη. :pfff:
Μα κανεις πια να μη στεριωνει σ'αυτη τη θεωρητικη;;;:worry::worry::P:P

Προσωπικά, έχω βγάλει ρίζες. Αναδύονται όμως, μετά τα μεσάνυχτα, ευσεβείς πόθοι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Εσύ θα χρειαστείς νομική κάλυψη. :pfff:


Προσωπικά, έχω βγάλει ρίζες. Αναδύονται όμως, μετά τα μεσάνυχτα, ευσεβείς πόθοι! :P

Χαχα πιο παραστατικη δεν μπορουσες να γινεις:D Μηπως οι ευσεβεις ποθοι ειναι κατι παραπανω;:whistle: Ξερεις, το πρωι δικηγορος και το βραδυ κλεισμενη σε ενα εργαστηριο:whistle::whistle::P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Χαχα πιο παραστατικη δεν μπορουσες να γινεις:D Μηπως οι ευσεβεις ποθοι ειναι κατι παραπανω;:whistle: Ξερεις, το πρωι δικηγορος και το βραδυ κλεισμενη σε ενα εργαστηριο:whistle::whistle::P:P

Well, υπάρχουν και χειρότερα...:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αετός

Νεοφερμένος

Ο Αετός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
ψαχνω να γραφτω για ιατρικη σχολη εξωτερικο
εχω 3 επιλογες
ιταλια (αρνητικο οτι πρεπει να μαθω ιταλικα)
κυπρο επεδη ειμαι τωρα που ο πατερας μου είναι στρατιωτικος οποτε δε χω προβλημα στεγασης
βουλγαρια (φτηνη εκπαιδευση αλλα και κορυφαια ποιοτητα τα τελευταια χρονια
Μπρατισλαβα

Ξέρεις κανείς ποιες απο τις παραπάνω επιλογές είναι η καλύτερη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
ψαχνω να γραφτω για ιατρικη σχολη εξωτερικο
εχω 3 επιλογες
ιταλια (αρνητικο οτι πρεπει να μαθω ιταλικα)
κυπρο επεδη ειμαι τωρα που ο πατερας μου είναι στρατιωτικος οποτε δε χω προβλημα στεγασης
βουλγαρια (φτηνη εκπαιδευση αλλα και κορυφαια ποιοτητα τα τελευταια χρονια
Μπρατισλαβα

Ξέρεις κανείς ποιες απο τις παραπάνω επιλογές είναι η καλύτερη.

έχει στην κύπρο ιατρική!?!?!?!? άλλα μου λένε οι κύπριοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
ψαχνω να γραφτω για ιατρικη σχολη εξωτερικο
εχω 3 επιλογες
ιταλια (αρνητικο οτι πρεπει να μαθω ιταλικα)
κυπρο επεδη ειμαι τωρα που ο πατερας μου είναι στρατιωτικος οποτε δε χω προβλημα στεγασης
βουλγαρια (φτηνη εκπαιδευση αλλα και κορυφαια ποιοτητα τα τελευταια χρονια
Μπρατισλαβα

Ξέρεις κανείς ποιες απο τις παραπάνω επιλογές είναι η καλύτερη.
Εγω σπουδαζω ιατρικη στη Μπρατισλάβα και είναι εξαιρετικά!Οι εξαιτάσεις εισαγωγής όμως πέρασαν ήταν πριν λίγες μέρες...Πάντως άμα θες μπορώ να ρωτήσω και να σου πω αν δεχονται ακόμα..επίσης και για Βουλγαρία μπορώ να σου πω :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

istudent

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο istudent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
έχει στην κύπρο ιατρική!?!?!?!? άλλα μου λένε οι κύπριοι

Υπάρχει ένα ιδιωτικό πανεπιστήμιο που συνεργάζεται με κάποιοτης Αγγλίας. Όμως για να γίνεις δεκτός πρέπει να έχει κάποιο άλλο πτυχίο σεπαρεμφερές θέμα, βιολογία κτλπ. Πρέπει να παρακολουθήσεις και για κάποιοδιάστημα μαθήματα στην Αγγλία. Και το κόστος είναι κάπου στις 20 000 ευρώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αετός

Νεοφερμένος

Ο Αετός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Υπάρχει ένα ιδιωτικό πανεπιστήμιο που συνεργάζεται με κάποιοτης Αγγλίας. Όμως για να γίνεις δεκτός πρέπει να έχει κάποιο άλλο πτυχίο σεπαρεμφερές θέμα, βιολογία κτλπ. Πρέπει να παρακολουθήσεις και για κάποιοδιάστημα μαθήματα στην Αγγλία. Και το κόστος είναι κάπου στις 20 000 ευρώ
Από φέτος δέχεται και φοιτητες χωρίς πρώτο πτυχίο και κάνουν εκπτωση στα ελληνόπουλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChrisPlaid88

Νεοφερμένος

Ο ChrisPlaid88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδιά!Με λένε Χρήστο Είμαι 24 και τελείωσα φέτος ΤΕΙ Νοσηλευτικης με καλο βαθμό σχετικά 7,65.Παρόλαυτα τ επάγγελμα μου δεν με γεμίζει και σκεφτόμουν να ακολουθήσω τον κρυφό μου πόθο την ιατρική στο εξωτερικό.Θα ήθελα να μου πει κάποιος τα συν και τα πλύν για τα πανεπιστήμια της κάθε χώρας και επίσης το που είναι πιο ''Βατή"(γιατι πουθενά δεν είναι εύκολα πιστεύω)η ολοκλήρωση των σπουδών.Απο προσωπική έρευνα ξεχώρισα Ρουμανία και Ιταλία ...Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αετός

Νεοφερμένος

Ο Αετός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Οι γονείς μου με πιέζουν να παρακολουθήσω τη σχολή που πέρασα μέσω πανελλαδικών αλλά εγώ δεν θέλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petant

Νεοφερμένος

Ο petant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ψαχνω να γραφτω για ιατρικη σχολη εξωτερικο
εχω 3 επιλογες
ιταλια (αρνητικο οτι πρεπει να μαθω ιταλικα)
κυπρο επεδη ειμαι τωρα που ο πατερας μου είναι στρατιωτικος οποτε δε χω προβλημα στεγασης
βουλγαρια (φτηνη εκπαιδευση αλλα και κορυφαια ποιοτητα τα τελευταια χρονια
Μπρατισλαβα

Ξέρεις κανείς ποιες απο τις παραπάνω επιλογές είναι η καλύτερη.
Είμαι στο 6ο έτος ιατρική στην Μπρατισλάβα. Με όσα βλέπω να γίνονται κάθε χρόνο θα σου έλεγα "μακριά από εδώ". Εύκολο το 1ο έτος, αλλά μετά κατευθείαν στα δύσκολα. Το σκεπτικό είναι το εξής: Παίρνουμε όσο πιο πολλούς μπορούμε (για αυτό εισαγωγικές περνάνε όλοι εύκολα) ώστε να γεμίσουμε χρήμα, και μετά από το 2ο έτος κόβουμε αβέρτα μιας και δεν χωράνε τόσοι πολλοί στις κλινικές που ξεκινάνε από το 3ο έτος και μετά. Μια αρπαχτή ουσιαστικά...Ναι, οκ όποιος διαβάζει έχει πιθανότητες να προχωρήσει, αλλά το σίγουρο είναι ότι θα ζει μέσα στο άγχος, ενώ και τα φαινόμενα κατάφωρης αδικίας συμβαίνουν συνέχεια. Αν τέλειωνα τώρα το λύκειο, θα πήγαινα Βουλγαρία. Ίδιο διάβασμα αλλά δίκαια αντιμετώπιση και λιγότερο άγχος. Ψυχική ηρεμία πάνω από όλα και όποιος θέλει να γίνει καλός γιατρός θα γίνει όπου και αν τελειώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top