Nefiki

Νεοφερμένος

Η Nefiki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Γενικά από την πρώτη γυμνασίου που άρχισα να κάνω βιολογία ήξερα ότι έπρεπε να ασχοληθώ με κάτι παρεμφερές. Έτσι για τα επόμενα τρία χρόνια είχα στο μυαλο μου να περάσω βιολογικό. Διαγνώστηκε, ωστόσο, ένα στενά συγγενικό μου πρόσωπο με καρκίνο. Η όλη διαδικασία που περάσαμε σε συνδυασμό με την τάση μου να βοηθάω τους ανθρώπους με κάθε δυνατό τρόπο με εκαναν να σκεφτω και την ιατρική ως επιλογή. Συνεπώς άρχισε να υπάρχει ένα συνεχές δίλημμα ιατρικής ή βιολογικού. Μετά από πολύ σκέψη είχα καταλήξει στην ιατρική και ειπα στον εαυτό μου στόχευε ψηλά και θα δούμε. Με βάση τα μόρια μου θα μείνω εκτός της τελευταίας ιατρικής για 200-300 μόρια. Η ερώτηση μου είναι αξίζει να προσπαθησω άλλη μια χρόνια για ιατρική ή και από το βιολογικό θα μείνω ικανοποιημενη;

Υ.Γ. Με ενδιαφέρει η έρευνα, ωστόσο αν καταλήξω στην ιατρική θα ήθελα να επιλέξω κάποια πιο ουσιώδη ειδικότητα όπως είναι η χειρουργική
 

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Προτείνω να περιμένεις να βγούνε τα αποτελέσματα των βάσεων εισαγωγής τέλη Αυγούστου και κρίνεις αναλόγως. Πάντως αν θέλεις να περάσεις ιατρική προτείνω να ξαναπροσπαθήσεις είσαι ακόμη μικρή και χρόνο έχεις.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Με ενδιαφέρει η έρευνα,

Έχουμε ακριβώς τα ίδια ενδιαφέροντα χαχαχαχα. Αν σου αρέσει να γίνεις Ιατρός όχι επειδή σου λένε ότι τάχα βγάζουν τα λεφτά (υπάρχουν τόσα επαγγελματα που μπορούν να σου δώσουν περισσότερες απολαβές), αλλά επειδή θέλεις πάρα πολύ να σώσεις οποιονδήποτε άνθρωπο από κάποια ασθένεια, ακόλουθα την Ιατρική.


Αν λατρεύεις την έρευνα και θέλεις να συμβάλλεις σε καινούριες ανακαλύψεις, καινοτομίες κλπ, οι οποίες μπορούν να συμβάλλουν ουσιαστικά στην βελτίωση της ανθρώπινης ζωής κλπ, ακόλουθα το Βιολογικό. Απλά με το Βιολογικό θα έχεις πάρα πολλά ζόρια, μιας και στην Ελλάδα η λέξη έρευνα δεν υπάρχει στο λεξιλόγιο.

Σημείωση: μπορεί να είσαι εκτός Ιατρικής, αλλά να πιάνεις Οδοντιατρική και Φαρμακευτική, δύο πολύ αξιοπρεπείς σχολές
 

γιω99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιω99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Γενικά από την πρώτη γυμνασίου που άρχισα να κάνω βιολογία ήξερα ότι έπρεπε να ασχοληθώ με κάτι παρεμφερές. Έτσι για τα επόμενα τρία χρόνια είχα στο μυαλο μου να περάσω βιολογικό. Διαγνώστηκε, ωστόσο, ένα στενά συγγενικό μου πρόσωπο με καρκίνο. Η όλη διαδικασία που περάσαμε σε συνδυασμό με την τάση μου να βοηθάω τους ανθρώπους με κάθε δυνατό τρόπο με εκαναν να σκεφτω και την ιατρική ως επιλογή. Συνεπώς άρχισε να υπάρχει ένα συνεχές δίλημμα ιατρικής ή βιολογικού. Μετά από πολύ σκέψη είχα καταλήξει στην ιατρική και ειπα στον εαυτό μου στόχευε ψηλά και θα δούμε. Με βάση τα μόρια μου θα μείνω εκτός της τελευταίας ιατρικής για 200-300 μόρια. Η ερώτηση μου είναι αξίζει να προσπαθησω άλλη μια χρόνια για ιατρική ή και από το βιολογικό θα μείνω ικανοποιημενη;

Υ.Γ. Με ενδιαφέρει η έρευνα, ωστόσο αν καταλήξω στην ιατρική θα ήθελα να επιλέξω κάποια πιο ουσιώδη ειδικότητα όπως είναι η χειρουργική
Πόσα μόρια έχεις; ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να μπεις
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Οτι μπορεί να κανει στην έρευνα ενας βιολόγος, μπορεί να το κανει και ένας γιατρός. Ο βιολόγος γιατρος δε γίνεται, και σταθερή δουλειά με απολαβες γιατρού σχεδόν απίθανο να βρει.
 

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Γενικά προτείνω Βιολογικό αν θες να ασχοληθείς με κάποια κατεύθυνση που δεν σχετίζεται άμεσα με τον άνθρωπο πχ ζωολογία, ιχθυολογία, εντομολογία, βοτανική, περιβαλλοντολογία κτλπ.
Αν σε ενδιαφέρει η βιολογία του ανθρώπου τότε καλύτερη επιλογή επαγγελματικά θα ήταν η Ιατρική.
 

Nefiki

Νεοφερμένος

Η Nefiki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Ναι φαρμακευτική μάλλον πιάνω ίσως και οδοντιατρική αλλά να πω την αλήθεια δεν με ενδιέφεραν και ήξερα από την πρώτη στιγμή οτι δεν θα τις βάλω στο μηχανογραφικό μου. Έγραψα 17.125 άρα για ιατρικες πρέπει να γίνει ενα μικρό θαύμα
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Ναι φαρμακευτική μάλλον πιάνω ίσως και οδοντιατρική αλλά να πω την αλήθεια δεν με ενδιέφεραν και ήξερα από την πρώτη στιγμή οτι δεν θα τις βάλω στο μηχανογραφικό μου. Έγραψα 17.125 άρα για ιατρικες πρέπει να γίνει ενα μικρό θαύμα
οντως δεν περνας ιατρικη στην καλυτερη να παει 17300 και παλι δεν νομιζω μαλλον καμια 17400 θα ειναι.
 

Nefiki

Νεοφερμένος

Η Nefiki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ναι οι πιθανότητες είναι σχεδόν μηδενικές για αυτό έχω μπει στο δίλημμα του να ξαναδωσω ή απλά να πάω βιολογικό
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Συγχαρητήρια για τα μόρια σου !

Νομίζω γενικά ολα τα αλλα τα ειπαν τα παιδιά η τα ξέρεις.

Εγω απλα θα πω οτι το βιολογικό σημαίνει σε μεγάλο βαθμό μονο εξωτερικό.

Οχι οτι αυτο ειναι αρνητικό απλα ανάμεσα στα δύο ειναι μια σημαντική διαφορά.
Η μια σχολή προϋποθέτει οτι για εργασία πρεπει να ζήσεις εξω (συνήθως ) ενω η αλλη μπορει να προσφέρει ενα καλο επίπεδο ζωης στην Ελλαδα.

Προσωπικά θα ξαναεδινα αν ηθελα ιατρική.
Εισαι πολύ κοντα στη φετινή βαση αρα προφανώς έχεις τις βάσεις .

Στη τελική αν έχεις τα κουράγια ειναι αλλος ενα χρόνος ακομα για να δεις αν πιάνεις στην ιατρική.
Αν οχι έχεις ηδη κατοχυρωμένη μια θεση σε σχολη που σε ενδιαφέρει.

Ενας χρονος δεν ειναι τι πο τα .
Εξάλλου και πολλοί φίλοι σου θα κάνουν απλα μαθήματα εξ αποστάσεως ,δεν εχεις λόγο να ζηλεύεις τη φοιτητική ζωή :p
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Κακα τα ψέματα εφόσον ξέρεις ότι σου αρέσει η ιατρική τότε για σένα είναι μονοδρος κυρίως λόγω της αποκαταστασης, εφόσον ξαναλέω σου αρέσουν εξίσου και οι δύο σχολές.
 

Nefiki

Νεοφερμένος

Η Nefiki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ναι νομίζω πως το σωστότερο είναι να ξανα δώσω βέβαια εντάξει δεν ειναι και η πιο εύκολη απόφαση. Απλώς προσπαθώ να καταλάβω αν η ιατρική αξίζει μελλοντικά γιατί σίγουρα και αυτή έχει τα αρνητικά της
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Γενικά από την πρώτη γυμνασίου που άρχισα να κάνω βιολογία ήξερα ότι έπρεπε να ασχοληθώ με κάτι παρεμφερές. Έτσι για τα επόμενα τρία χρόνια είχα στο μυαλο μου να περάσω βιολογικό. Διαγνώστηκε, ωστόσο, ένα στενά συγγενικό μου πρόσωπο με καρκίνο. Η όλη διαδικασία που περάσαμε σε συνδυασμό με την τάση μου να βοηθάω τους ανθρώπους με κάθε δυνατό τρόπο με εκαναν να σκεφτω και την ιατρική ως επιλογή. Συνεπώς άρχισε να υπάρχει ένα συνεχές δίλημμα ιατρικής ή βιολογικού. Μετά από πολύ σκέψη είχα καταλήξει στην ιατρική και ειπα στον εαυτό μου στόχευε ψηλά και θα δούμε. Με βάση τα μόρια μου θα μείνω εκτός της τελευταίας ιατρικής για 200-300 μόρια. Η ερώτηση μου είναι αξίζει να προσπαθησω άλλη μια χρόνια για ιατρική ή και από το βιολογικό θα μείνω ικανοποιημενη;

Υ.Γ. Με ενδιαφέρει η έρευνα, ωστόσο αν καταλήξω στην ιατρική θα ήθελα να επιλέξω κάποια πιο ουσιώδη ειδικότητα όπως είναι η χειρουργική
Εξαιρετική και αξιόλογη σχολή το βιολογικό χωρίς, δυστυχώς, την ανάλογη επαγγελματική αποκατάσταση, οπότε θα έλεγα καλύτερα να ξαναπροσπαθήσεις...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι νομίζω πως το σωστότερο είναι να ξανα δώσω βέβαια εντάξει δεν ειναι και η πιο εύκολη απόφαση. Απλώς προσπαθώ να καταλάβω αν η ιατρική αξίζει μελλοντικά γιατί σίγουρα και αυτή έχει τα αρνητικά της
Αξίζει!
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Ναι νομίζω πως το σωστότερο είναι να ξανα δώσω βέβαια εντάξει δεν ειναι και η πιο εύκολη απόφαση. Απλώς προσπαθώ να καταλάβω αν η ιατρική αξίζει μελλοντικά γιατί σίγουρα και αυτή έχει τα αρνητικά της
Κοιταξε θεωρω οτι η ιατρικη οσο τετριμμενη και να ειναι σαν επιλογη παντα θα εχει καλυτερο μελλον απο αποψη επαγγελματικης αποκαταστασης ειτε εξω ειτε εδω. Οποτε σε αυτο το κομματι μπορω να πω με σιγουρια σχεδον οτι υπερεχει του βιολογικου. Για αυτο σου ειπα και πιο πανω αν σου αρεσουν το ιδιο και τα δυο τοτε δωσε αλλη μια φορα για ιατρικη. Εναλλακτικα και το βιολογικο ειναι εξαιρετικη σχολη που την εχεις ηδη στην τσεπη. Αν παλι νομιζεις οτι το βιολογικο σου αρεσει περισσοτερο τοτε να πας χθες μην σκεφτεσαι την ιατρικη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Hera167

Νεοφερμένος

Η Hera167 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Προσωπικά με βάση τις εκτιμήσεις περνάω ιατρική στο τσακ. Εάν δεν περάσω τότε σίγουρα θα ξαναδωσω γιατί πραγματικά θέλω να ασχοληθώ με τον άνθρωπο. Λατρεύω τη βιολογία αλλά κοιτώντας το προγραμμα σπουδών συνειδητοποίησα πως δεν ασχολείται σχεδόν καθόλου με τον άνθρωπο τουλάχιστον το βιολογικό της αθηνας. Εστιάζει δηληδη η βιολογία στην Ελλάδα σε τομείς όπως η φυτολογια κτλ.
επομένως εάν πραγματικα οι τομείς της βιολογίας που σε ενδιαφέρουν αφορούν στον άνθρωπο τότε αξίζει να ξαναδώσει σ γιατί είσαι πολύ κοντά στην ιατρική.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Προσωπικά με βάση τις εκτιμήσεις περνάω ιατρική στο τσακ. Εάν δεν περάσω τότε σίγουρα θα ξαναδωσω γιατί πραγματικά θέλω να ασχοληθώ με τον άνθρωπο. Λατρεύω τη βιολογία αλλά κοιτώντας το προγραμμα σπουδών συνειδητοποίησα πως δεν ασχολείται σχεδόν καθόλου με τον άνθρωπο τουλάχιστον το βιολογικό της αθηνας. Εστιάζει δηληδη η βιολογία στην Ελλάδα σε τομείς όπως η φυτολογια κτλ.
επομένως εάν πραγματικα οι τομείς της βιολογίας που σε ενδιαφέρουν αφορούν στον άνθρωπο τότε αξίζει να ξαναδώσει σ γιατί είσαι πολύ κοντά στην ιατρική.

Βασικά το Βιολογικό της Αθήνας είναι μια πολύ γενική σχολή. Δηλαδή ασχολείται με λίγο από κάθε κλάδο της. Εννοείται ότι απλά με το πτυχίο αυτό δεν μπορείς να εργαστείς άμεσα κάπου, αλλά θες τουλάχιστον μεταπτυχιακό και να πας εξωτερικό.

FYI, η Ιατρική η ίδια αποτελεί κλάδο της Βιολογίας 😏
 

Nefiki

Νεοφερμένος

Η Nefiki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Προσωπικά με βάση τις εκτιμήσεις περνάω ιατρική στο τσακ. Εάν δεν περάσω τότε σίγουρα θα ξαναδωσω γιατί πραγματικά θέλω να ασχοληθώ με τον άνθρωπο. Λατρεύω τη βιολογία αλλά κοιτώντας το προγραμμα σπουδών συνειδητοποίησα πως δεν ασχολείται σχεδόν καθόλου με τον άνθρωπο τουλάχιστον το βιολογικό της αθηνας. Εστιάζει δηληδη η βιολογία στην Ελλάδα σε τομείς όπως η φυτολογια κτλ.
επομένως εάν πραγματικα οι τομείς της βιολογίας που σε ενδιαφέρουν αφορούν στον άνθρωπο τότε αξίζει να ξαναδώσει σ γιατί είσαι πολύ κοντά στην ιατρική.
Αρχικά συγχαρητήρια και σε εσένα που οι κόποι σου απ’οτι φαίνεται θα ανταμειφθουν και στο εύχομαι ολόψυχα! Από εκεί και πέρα νομίζω ναι πρέπει να ξανα δώσω αλλά ξέρουμε και οι δυο ποσό ψυχοφθόρο και κουραστικό είναι. Βέβαια νομίζω πλέον μου έχει γίνει πιο ξεκάθαρο γιατί στην αρχή δεν ήξερα καθόλου τι είναι καλύτερο άρα υποθέτω θα αντέξω μια δεύτερη χρονιά
 

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Ως φοιτήτρια του η
Προσωπικά με βάση τις εκτιμήσεις περνάω ιατρική στο τσακ. Εάν δεν περάσω τότε σίγουρα θα ξαναδωσω γιατί πραγματικά θέλω να ασχοληθώ με τον άνθρωπο. Λατρεύω τη βιολογία αλλά κοιτώντας το προγραμμα σπουδών συνειδητοποίησα πως δεν ασχολείται σχεδόν καθόλου με τον άνθρωπο τουλάχιστον το βιολογικό της αθηνας. Εστιάζει δηληδη η βιολογία στην Ελλάδα σε τομείς όπως η φυτολογια κτλ.
επομένως εάν πραγματικα οι τομείς της βιολογίας που σε ενδιαφέρουν αφορούν στον άνθρωπο τότε αξίζει να ξαναδώσει σ γιατί είσαι πολύ κοντά στην ιατρική.
Ως φοιτήτρια του βιολογικού και λάτρεις της ιατρικής (έδωσα 2 φορές αλλά δυστυχώς δεν τα κατάφερα για ιατρική...) μπορώ να σου πω ότι ναι το βιολογικό δνε εστιάσει μόνο στον άνθρωπο αλλά κανείς όλους τους τομείς ζωολογία, βοτανική κτλ... Βέβαια αυτά τα κάνεις κυρίως στο 1ο έτος που τελείωσα εγώ τώρα και γνωρίζοντας τα μαθήματα των επόμενων ετών μπορώ να σου πω ότι κάνει και για άνθρωπο με μοριακή, κυτταρική, γενετική, ανοσολογια, μικρόβιολογια, κλινική Χημεία, φυσιολογία ανθρώπου κα. Ουσιαστικά από το 3ο έτος που ξεκινούν τα μαθήματα επιλογής επιλέξεις άτυπα τον κλάδο που θες να προσανατολιστεις και μπορεί να αφορά τον άνθρωπο γιατί κι εγώ με αυτό θέλω να ασχοληθώ αποκλειστικά δλδ ζώα, φυτά και τέτοια τα απεχθάνομαι. Βέβαια εννοείται εφόσον το όνειρο σου είναι η ιατρική προσπάθησε το άλλη μια φορά και πότε δ ε ξέρεις . Στο κάτω κάτω θα έχεις ήδη καβατζομενη τη σχολή στην οποία θα περάσεις φέτος που θα είναι πολύ καλή. επίσης υπάρχει και η πιθανότητα των κατατακτήριων βέβαια είναι λίγο δύσκολες και θέλουν αρκετά χρόνια. Ότι κι αν επιλέξεις πάντως σου εύχομαι καλή επιτυχία και να ακολουθήσεις το καλύτερο για σένα!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Βασικά το Βιολογικό της Αθήνας είναι μια πολύ γενική σχολή. Δηλαδή ασχολείται με λίγο από κάθε κλάδο της. Εννοείται ότι απλά με το πτυχίο αυτό δεν μπορείς να εργαστείς άμεσα κάπου, αλλά θες τουλάχιστον μεταπτυχιακό και να πας εξωτερικό.

FYI, η Ιατρική η ίδια αποτελεί κλάδο της Βιολογίας 😏
Σε αυτό το μήνυμα απευθυνόταν η προηγούμενη ανάρτηση μου απλά καταλαθως πήγε στο άλλο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Προσωπικά με βάση τις εκτιμήσεις περνάω ιατρική στο τσακ. Εάν δεν περάσω τότε σίγουρα θα ξαναδωσω γιατί πραγματικά θέλω να ασχοληθώ με τον άνθρωπο. Λατρεύω τη βιολογία αλλά κοιτώντας το προγραμμα σπουδών συνειδητοποίησα πως δεν ασχολείται σχεδόν καθόλου με τον άνθρωπο τουλάχιστον το βιολογικό της αθηνας. Εστιάζει δηληδη η βιολογία στην Ελλάδα σε τομείς όπως η φυτολογια κτλ.
επομένως εάν πραγματικα οι τομείς της βιολογίας που σε ενδιαφέρουν αφορούν στον άνθρωπο τότε αξίζει να ξαναδώσει σ γιατί είσαι πολύ κοντά στην ιατρική.
Χίλια συγγνώμη σε αυτό το μήνυμα απευθυνόμουν απλά το κινητό μου τα έχει παίξει λίγο 😂
 

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Γενικά από την πρώτη γυμνασίου που άρχισα να κάνω βιολογία ήξερα ότι έπρεπε να ασχοληθώ με κάτι παρεμφερές. Έτσι για τα επόμενα τρία χρόνια είχα στο μυαλο μου να περάσω βιολογικό. Διαγνώστηκε, ωστόσο, ένα στενά συγγενικό μου πρόσωπο με καρκίνο. Η όλη διαδικασία που περάσαμε σε συνδυασμό με την τάση μου να βοηθάω τους ανθρώπους με κάθε δυνατό τρόπο με εκαναν να σκεφτω και την ιατρική ως επιλογή. Συνεπώς άρχισε να υπάρχει ένα συνεχές δίλημμα ιατρικής ή βιολογικού. Μετά από πολύ σκέψη είχα καταλήξει στην ιατρική και ειπα στον εαυτό μου στόχευε ψηλά και θα δούμε. Με βάση τα μόρια μου θα μείνω εκτός της τελευταίας ιατρικής για 200-300 μόρια. Η ερώτηση μου είναι αξίζει να προσπαθησω άλλη μια χρόνια για ιατρική ή και από το βιολογικό θα μείνω ικανοποιημενη;

Υ.Γ. Με ενδιαφέρει η έρευνα, ωστόσο αν καταλήξω στην ιατρική θα ήθελα να επιλέξω κάποια πιο ουσιώδη ειδικότητα όπως είναι η χειρουργική
Καλησπέρα γλυκιά μου και καλή χρονιά. Με συγκίνησε πολύ η ιστορία σου, καθώς πέρασα και εγώ άσχημα με την γιαγιά και νομίζω πως σε καταλαβαίνω. Αν επιτρέπεται, έδωσες;θα δώσεις;τι αποφάσισες; εγώ γενικά λατρεύω το ιατρικό κομμάτι καθώς και φάρμακα και οτιδηποτε βοηθά τον συνάνθρωπο και τα ζώα, οπότε και εγώ αν και μαθήτρια του 15-16, στοχεύω πρώτη επιλογή ιατρική. Μακάρι δηλαδή, εσύ;τι επέλεξες;
 

Nefiki

Νεοφερμένος

Η Nefiki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Αποφάσισα να ξανα δώσω και βλέπουμε από εκεί και πέρα τι θα γίνει
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top