Ιατρική Σχολή ΑΠΘ

Coutinho13

Νεοφερμένος

Ο Coutinho13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσοποταμία (Καστοριά). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πρωτοετης και γω απο Οκτωβρη, καλως σας βρηκα! :D
Να ρωτησω κατι ασχετο, ξερει κανεις πως θα ειναι δομημενο το ωραριο για εμας; Τα μαθηματα θα διαδεχονται αμεσα το ενα το αλλο ή θα εχουμε και κενα ενδιαμεσα; Επισης, τα Σ/Κ θα εχουμε μαθηματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StratosRIP

Δραστήριο μέλος

Ο StratosRIP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 467 μηνύματα.
Πρωτοετης και γω απο Οκτωβρη, καλως σας βρηκα! :D
Να ρωτησω κατι ασχετο, ξερει κανεις πως θα ειναι δομημενο το ωραριο για εμας; Τα μαθηματα θα διαδεχονται αμεσα το ενα το αλλο ή θα εχουμε και κενα ενδιαμεσα; Επισης, τα Σ/Κ θα εχουμε μαθηματα;

Καλωσορισες! Τα μαθηματα που γινονται στα αμφιθεατρα ειναι διαδοχικα και γινονται το πρωι 10-1, απο κει κ περα εχετε εργαστηρια κ φροντηστηρια που ειναι 8-10 κ 1-3 αναλογα στο τμημα στο οποιο θα σας βαλουν... Επισης υπαρχει κ η πληροφορικη π ειναι 2ωρες/βδομαδα 3-5 αλλα δν νμζω οτι θα πολυπατατε :P Tα ΣΚ δεν γινονται μαθηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TrueBlue

Νεοφερμένος

Η TrueBlue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Βγηκε ανακοίνωση για τις εγγραφές των πρωτοετών


ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ

Οι εγγραφές των πρωτοετών φοιτητών του Τμήματος Ιατρικής του Α.Π.Θ. θα πραγματοποιούνται καθημερινά από 11 μέχρι 27 Σεπτεμβρίου και ώρες 10:00 με 13:00 στο γραφείο Αρχείου του Τμήματος στο ισόγειο του κτηρίου Διοίκησης της Σχολής Επιστημών Υγείας.

Οι εγγραφόμενοι θα πρέπει να έχουν μαζί τους για να καταθέσουν
¥ Απολυτήριο Λυκείου (σε επικυρωμένο αντίγραφο),
¥ Βεβαίωση Πρόσβασης,
¥ Τέσσερεις (4) μικρές φωτογραφίες,
¥ για τους Έλληνες πολίτες της Μουσουλμανικής Μειονότητας της Θράκης χρειάζεται και σχετική βεβαίωση από το Δήμο.

Οι εγγραφόμενοι παρακαλούνται να έχουν μαζί τους μια απλή φωτοτυπία της Αστυνομικής Ταυτότητας.

Από τη Γραμματεία της Σχολής.

Καλή αρχή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Coutinho13

Νεοφερμένος

Ο Coutinho13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσοποταμία (Καστοριά). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Καλωσορισες! Τα μαθηματα που γινονται στα αμφιθεατρα ειναι διαδοχικα και γινονται το πρωι 10-1, απο κει κ περα εχετε εργαστηρια κ φροντηστηρια που ειναι 8-10 κ 1-3 αναλογα στο τμημα στο οποιο θα σας βαλουν... Επισης υπαρχει κ η πληροφορικη π ειναι 2ωρες/βδομαδα 3-5 αλλα δν νμζω οτι θα πολυπατατε :P Tα ΣΚ δεν γινονται μαθηματα

Το σε ποιο τμημα θα μας βαλουν απο τι θα καθοριστει φιλε; Επισης οταν λες φροντιστηρια; Δηλαδη μια μερα την εβδομαδα θα εχουμε και 3-5? Χαχαχα γιατι οχι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κοιτάτε τις ανακοινώσεις στο σάιτ της σχολής και το ptyxiomed.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Coutinho13

Νεοφερμένος

Ο Coutinho13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσοποταμία (Καστοριά). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ξερει κανεις τι παιζει με απεργιες; Εμεις ποτε μπορουμε να παμε στην σχολη για εγγραφη; Ρωταω γιατι δεν ειμαι απο Θεσνικη και μην παω τζαμπα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελισσάβετ21

Νεοφερμένος

Η Ελισσάβετ21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Οι εγγραφές έχουν ξεκινήσει από σήμερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Coutinho13

Νεοφερμένος

Ο Coutinho13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσοποταμία (Καστοριά). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Οι εγγραφές έχουν ξεκινήσει από σήμερα!

Απο σημερα δηλαδη μεχρι κ 27 μπορουμε να γραφτουμε ανεπηρεαστοι απο τις απεργιες;
Εσυ γραφτηκες Ελισαβετ; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελισσάβετ21

Νεοφερμένος

Η Ελισσάβετ21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Απο σημερα δηλαδη μεχρι κ 27 μπορουμε να γραφτουμε ανεπηρεαστοι απο τις απεργιες;
Εσυ γραφτηκες Ελισαβετ; ;)

Ναι, σήμερα έκανα την εγγραφή. Το πρόβλημα από ό,τι μου είπαν ήταν το ότι δεν είχαν σταλεί οι λίστες των επιτυχόντων. Πλέον γίνονται κανονικά οι εγγραφές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just a sweetie!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marguerite des près αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Εγώ πήγα την πέμπτη κ ήταν κλειστά! Από τρίτη είπαν μάλλον:-/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Coutinho13

Νεοφερμένος

Ο Coutinho13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσοποταμία (Καστοριά). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδια τι γινεται τελικα με την σχολη; Εγω ηταν να παω την τριτη, αλλα μου ειπαν απεργιες. Μετα βλεπω στο site της σχολης παλι απεργιες μεχρι την Παρασκευη. Παιρνω τηλεφωνα σε γραμματεια και διευθυνση, κανεις. Τι θα γινει με εμας που λογω απεργιας δεν γραφτηκαμε, ξερει κανεις; Επισης, τα μαθηματα με τις απεργιες ποτε θα ξεκινησουν τελικα; Σε μια σχολη μιας φιλης μου στο ΠΑΜΑΚ πηγαν μια βδομαδα πισω (απο 1 σε 7) λογω απεργιων. Αν μπορει καποιος να βοηθησει παρακαλω, ειναι αναγκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,616 μηνύματα.
Παιδια τι γινεται τελικα με την σχολη; Εγω ηταν να παω την τριτη, αλλα μου ειπαν απεργιες. Μετα βλεπω στο site της σχολης παλι απεργιες μεχρι την Παρασκευη. Παιρνω τηλεφωνα σε γραμματεια και διευθυνση, κανεις. Τι θα γινει με εμας που λογω απεργιας δεν γραφτηκαμε, ξερει κανεις; Επισης, τα μαθηματα με τις απεργιες ποτε θα ξεκινησουν τελικα; Σε μια σχολη μιας φιλης μου στο ΠΑΜΑΚ πηγαν μια βδομαδα πισω (απο 1 σε 7) λογω απεργιων. Αν μπορει καποιος να βοηθησει παρακαλω, ειναι αναγκη.
https://www.auth.gr/news/anouncements/16323
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Coutinho13

Νεοφερμένος

Ο Coutinho13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσοποταμία (Καστοριά). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

Χριστίνα9590

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα9590 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ειμαι και εγω πρωτοετης,δεν καταλαβαινω τι συμβαινει.η γραμματεια ειναι κλειστη .τα μαθηματα βιοχημειας δεν εχουν ξεκινησει?σημερα 6-8 το απογευμα ειχαμε μαθημα βιοτεχνολογιας πηγα στη σχολη αλλα δεν υπηρχε κανενας.βοηθεια εχω απελπιστει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ειμαι και εγω πρωτοετης,δεν καταλαβαινω τι συμβαινει.η γραμματεια ειναι κλειστη .τα μαθηματα βιοχημειας δεν εχουν ξεκινησει?σημερα 6-8 το απογευμα ειχαμε μαθημα βιοτεχνολογιας πηγα στη σχολη αλλα δεν υπηρχε κανενας.βοηθεια εχω απελπιστει..

Η γραμματεία είναι πότε θα την πιάσουν οι φάσεις της, οι διοικητικοί απεργούν όλη την εβδομάδα αλλά νομίζω μένουν 1-2 άτομα για επείγοντα θέματα. Βιοχημεία τα εργαστήρια πρέπει να έχουν αρχίσει (οι 2οετείς κάνουν κανονικά), για αμφιθέατρα δεν ξέρω. Έχει βγει αναλυτική λίστα με ονόματα και εργαστηριακά τμήματα έξω από τα εργαστήρια Βιοχημείας στο υπόγειο.

Για την Βιοϊατρική, σαν νωρίς να είναι, είσαι σίγουρη ότι έγινε η κλήρωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RiverNile

Νεοφερμένος

Ο RiverNile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
ANAKOINΩΣH(4-10-2013)
Α΄ ΕΞΑΜΗΝΟ
Η έναρξη των παραδόσεων στο μάθημα
«ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΒΙΟΛΟΓΙΚΗ XHMEIA» για τους φοιτητές του Α΄εξαμήνου του Ιατρικού Τμήματος θα γίνει
Δευτέρα 14 Οκτωμβρίου 2013
Tο μάθημα θα γίνεται στο Μεγάλο Αμφιθέατρο του Ιατρικού Τμήματος Δευτέρα,Τετάρτη και Παρασκευή και ώρες 12.00-13.00.

Οι εργαστηριακές ασκήσεις θα αρχίσουν στις 14-10-2013.

Η βιοχημεια δεν εχει ξεκινησει λοιπον.


Σημερα το απογευμα δεν γινοταν μαθημα βιοτεχνολογιας.Ποιος στο ειπε αυτο;


Οι παραδόσεις του επιλεγόμενου μαθήματος πραγματοποιούνται κάθε
Τετάρτη 6 – 8 μμ

στο Β΄ Αμφιθέατρο της Ιατρικής.

Το πρώτο μάθημα θα γίνει την Τετάρτη 16 Οκτωβρίου 2013.



Χωρια απο αυτο πρεπει να εχεις γραφτει και να εχεις κληρωθει.

Ολα τα παραπανω ειναι απο ανακοινωσεις στο νετ στο σαιτ της σχολης.Δεν θελει απελπισια.ΚΟΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
my mistake για την Βιοχημεία τότε! Πάντως ονόματα-τμήματα είναι όντως έξω από το εργαστήριο.
Οι περισσότερες έδρες πλέον έχουν εκσυγχρονιστεί και βγάζουν ανακοινώσεις στο www.med.auth.gr τις οποίες μπορείς και να βρεις ανά πάσα στιγμή. Η έδρα της Ανατομίας μας κάνει λίγο την δύσκολη ακόμα, αλλά δεν έχει ακομα εργαστήρια για να αγχώνεσαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

RiverNile

Νεοφερμένος

Ο RiverNile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
my mistake για την Βιοχημεία τότε! Πάντως ονόματα-τμήματα είναι όντως έξω από το εργαστήριο.
Οι περισσότερες έδρες πλέον έχουν εκσυγχρονιστεί και βγάζουν ανακοινώσεις στο www.med.auth.gr τις οποίες μπορείς και να βρεις ανά πάσα στιγμή. Η έδρα της Ανατομίας μας κάνει λίγο την δύσκολη ακόμα, αλλά δεν έχει εργαστήρια για να αγχώνεσαι :P

Εχει εργαστηρια σε ολα τα εξαμηνα η ανατομια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εχει εργαστηρια σε ολα τα εξαμηνα η ανατομια.

Δεν έχει στο α' εξάμηνο εργαστήρια ρέι, Γενική Ανατομική στα αμφιθέατρα κάνουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RiverNile

Νεοφερμένος

Ο RiverNile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Νομιζω δινουν ηδη εξετασεις σε αυτο το εξαμηνο..Αρα,θα χρειαστει ισως να γραφτουν στην εδρα,τουλαχιστον γυρω απο τις εξετασεις.

Δεν γνωριζω κατι περισσοτερο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top