Ιατρική Σχολή ΑΠΘ

marakan

Νεοφερμένος

Η marakan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
μα εγω πχ αυτη τη βδομαδα εχω και εργαστηριο και φροντιστηριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μα εγω πχ αυτη τη βδομαδα εχω και εργαστηριο και φροντιστηριο...

είχατε καταλήψεις όμως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
μα εγω πχ αυτη τη βδομαδα εχω και εργαστηριο και φροντιστηριο...

ε? πώς γίνεται αυτό? τι εννοείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakan

Νεοφερμένος

Η marakan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
τελικα ειχεσ δικιο hurricane απλα μου ειπαν λαθος... να ρωτησω τωρα κατι αλλο μηπως γνωριζετε... ποσα εργαστηρια και φροντιστηρια κανουμε συνολικα στη βιολογια;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
4 εργαστήρια και 4 φροντιστήρια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakan

Νεοφερμένος

Η marakan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
οκ ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Βρε να τις ακούσει και 1 και 2 και 5 φορές, απλά όχι με αποτρεπτικό τρόπο. :)
(δεν υπονοώ ότι τα έγραψες έτσι εσύ, γενικά λέω).
Προσπαθώ να μην είμαι αποτρεπτικός, αν και δεν είμαι σίγουρος ότι αν ξαναέκανα μηχανογραφικό θα επέλεγα την Ιατρική:hmm:


Σημείωση: Τα μηνύματα #1187 - 1198 μεταφέρθηκαν από το Θέμα "Πώς θα μπω στην Ιατρική;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Προσπαθώ να μην είμαι αποτρεπτικός, αν και δεν είμαι σίγουρος ότι αν ξαναέκανα μηχανογραφικό θα επέλεγα την Ιατρική:hmm:

Από το πρώτο εξάμηνο το λες αυτό? :hmm:
Και γω δεν είμαι σίγουρη για τις επιλογές που θα είχα αν ξαναέκανα τώρα (που έχω φάει και το γ' εξάμηνο), αλλά από την άλλη δεν με ενδιαφέρει τίποτε άλλο τόσο πολύ :P Οπότε μάλλον θα καθόμουν εδώ που είμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Από το πρώτο εξάμηνο το λες αυτό? :hmm:
Και γω δεν είμαι σίγουρη για τις επιλογές που θα είχα αν ξαναέκανα τώρα (που έχω φάει και το γ' εξάμηνο), αλλά από την άλλη δεν με ενδιαφέρει τίποτε άλλο τόσο πολύ :P Οπότε μάλλον θα καθόμουν εδώ που είμαι.
Μέχρι στιγμή η σχολή έχει μόνο δεν μου χει κεντρίσει το ενδιαφέρον, αλλά μπορώ να πω ότι είναι κ απωθητική:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μέχρι στιγμή η σχολή έχει μόνο δεν μου χει κεντρίσει το ενδιαφέρον, αλλά μπορώ να πω ότι είναι κ απωθητική:redface:

Επειδή δεν έχετε κάνει τίποτα ιατρικό ακόμα. :) Από το επόμενο εξάμηνο που αρχίζει η Φυσιολογία και η Ανατομία, θα έχει περισσότερο ενδιαφέρον, ειδικά η ανατομία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Επειδή δεν έχετε κάνει τίποτα ιατρικό ακόμα. :) Από το επόμενο εξάμηνο που αρχίζει η Φυσιολογία και η Ανατομία, θα έχει περισσότερο ενδιαφέρον, ειδικά η ανατομία.

τα πιστεύεις αυτά που λες; ειδικά για τη φυσιολογία, ως φοιτήτρια Ιατρικης απθ; :P:P:P
νομίζω πιο απωθητικό ένα τόσο ενδιαφέρον μάθημα, δεν θα μπορούσαν να το κάνουν...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Απτο 1ο εξάμηνο πιστεύω η βιολογία είναι η πιο ενδιαφέρουσα...:) από άποψη εργαστηριακού μαθήματος. Στο φροντιστήριο προσπαθούν να σε εξοικειώσουν με τον τρόπο που πρέπει να ψάχνεις την ιατρική πληροφορία, να την επεξεργάζεσαι και να την παρουσιάζεις, ενώ στο εργαστήριο είναι ουάου τα πειράματα :D επειδή νιώθεις τη χαρά του να ανακαλύπτεις κάτι που ο ίδιος έφτιαξες με τα χεράκια σου...! Αλλά όσον αφορά τις παρουσιάσεις θα πρεπε να μας δίνουν καλύτερες κατευθυντήριες γραμμές, ή τουλάχιστον να καταλαβαίνουμε ότι πρέπει να αξιοποιήσουμε τις γνώσεις που μας δίνουν στην Ιατρική Πληροφορική.
Νταξει, εγώ είμαι λίγο πωρωμένο με τη σχολή, μου αρέσει λίγο παραπάνω από αυτό που περίμενα (από άποψη γνώσεων όχι εγκαταστάσεων :Ρ) αλλά γενικά δεν ξέρω, πότε καταλαβαίνεις αν είναι πραγματικά αυτό που ήθελες. Γιατί όπως λέει και ηevangeline μετά, στο 3ο έτος αλλάζουν τελείως τα πράγματα.
Σιγά το εργαστήριο Βιολογίας .. Τα μισά παρασκευάσματα είναι έτοιμα και παρατηρούμε λίγα πράματα.. Έχω κάνει τα 3 απο τα 4( το 4ο ειναι την Πέμπτη) και δν εχω δει κατι που δεν μας εδειξαν στο λυκειο.. Όσν αφορά το φροντιτήριο, μπορω να πω οτι είναι μια πολυ καλη εξασκηση στην μεθοδολογία των παρουσιάσεων.. Και όλο και κάτι σου μένει από τις εργασίες των άλλων.. Μετά το 3ο έτος, η σχολή είναι πιο απαιτητική αλλά και πιο ενδιαφέρουσα έχω ακούσει.. Άλλα το διάβασμα είναι άπειρο:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 865 μηνύματα.
Φυσικα η πλειονοτητα των φοιτητων ιατρικης,οντας μηχανες γνωσεων,θα περιμεναν να κανουν δημιουργια βλαστοκυτταρων απο το 1ο εξαμηνο.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Με θετικο ή αρνητικο τροπο;
θέλω να πιστεύω με θετικό:P 2ο έτος είμαι ντε, δεν ξέρω ακόμα!
Σιγά το εργαστήριο Βιολογίας .. Τα μισά παρασκευάσματα είναι έτοιμα και παρατηρούμε λίγα πράματα.. Έχω κάνει τα 3 απο τα 4( το 4ο ειναι την Πέμπτη) και δν εχω δει κατι που δεν μας εδειξαν στο λυκειο.. Όσν αφορά το φροντιτήριο, μπορω να πω οτι είναι μια πολυ καλη εξασκηση στην μεθοδολογία των παρουσιάσεων.. Και όλο και κάτι σου μένει από τις εργασίες των άλλων.. Μετά το 3ο έτος, η σχολή είναι πιο απαιτητική αλλά και πιο ενδιαφέρουσα έχω ακούσει.. Άλλα το διάβασμα είναι άπειρο:redface:
δεν πηγαίναμε όλοι στο τέλειο λύκειο που σε έβαζαν να παρασκευάσεις μόνο σου πλακάκι με κύτταρα κρεμμυδιού, με τα επιθηλιακά της παρειάς, με αίμα από την αιμοδοσία, και να παρατηρήσεις τα χαρακτηριστικά τους και το αν βρίσκονται σε κάποια φάση της κυττ. διαίρεσης...:redface:
αν πιστεύεις ότι το 1 μάθημα που κάναμε τα ερυθρά υπότονου-υπέρτονου-ισότονου διαλύματος και το άλλο με τα λευκά (που ήταν έτοιμα) είναι βαρετό κάτσε να δεις του χρόνου ιστολογία...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Φυσικα η πλειονοτητα των φοιτητων ιατρικης,οντας μηχανες γνωσεων,θα περιμεναν να κανουν δημιουργια βλαστοκυτταρων απο το 1ο εξαμηνο.:hmm:
δν ειπα κατι τετοιο.. απλά είπα ότι ο χαρκτηρισμός ''τα πειράματα βιολογιας ειναι ουαου'' δεν με αντιπροσωπευει.. Σίγουρα ξεκιναμε απο τα βασικα, αλλα δν μ ενθουσιαζουν κιολας

δεν πηγαίναμε όλοι στο τέλειο λύκειο που σε έβαζαν να παρασκευάσεις μόνο σου πλακάκι με κύτταρα κρεμμυδιού, με τα επιθηλιακά της παρειάς, με αίμα από την αιμοδοσία, και να παρατηρήσεις τα χαρακτηριστικά τους και το αν βρίσκονται σε κάποια φάση της κυττ. διαίρεσης...:redface:
αν πιστεύεις ότι το 1 μάθημα που κάναμε τα ερυθρά υπότονου-υπέρτονου-ισότονου διαλύματος και το άλλο με τα λευκά (που ήταν έτοιμα) είναι βαρετό κάτσε να δεις του χρόνου ιστολογία...:(
Ούτε εμείς τα παρασκευάζαμε, έτοιμα ήταν.. Ωχ.. φαντάζομαι την ιστολογία:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
καλά εντάξει έχω μια τάση για παραπάνω ενθουσιασμό γι αυτό τα γράφω έτσι:Ρ ένας αντικειμενικός χαρακτηρισμός θα ήταν, πολύ καλά πειράματα, πετυχαίνουν αυτό που θέλουν να προσέξουμε, αλλά πάντα υπάρχει περιθώριο για βελτίωση.
ιστολογία άστο. είναι και μαζί με την εμβρυολογία τρομάρα της. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
καλά εντάξει έχω μια τάση για παραπάνω ενθουσιασμό γι αυτό τα γράφω έτσι:Ρ ένας αντικειμενικός χαρακτηρισμός θα ήταν, πολύ καλά πειράματα, πετυχαίνουν αυτό που θέλουν να προσέξουμε, αλλά πάντα υπάρχει περιθώριο για βελτίωση.
ιστολογία άστο. είναι και μαζί με την εμβρυολογία τρομάρα της. :P
Δεμ είναι κακός ο ενθουσιασμός.. Θα συμφωνήσω στο ότι πετυχαίνουν τον σκοπό τους τα πειράματα.. Έχω ακούσει πολλά για την ιστολογία-εμβρυολογία.. Άσχημο μπλέξιμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μην μιλάτε για ιστολογία-εμβρυολογία πλιζ :'(
Δίνω σε 5 μέρες και καλύτερα να μην ρωτήσετε τι ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
εγώ μετά τα χριστούγεννα :teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Έλα τώρα, μην με αγχώνεις :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top