Ιατρική Σχολή ΑΠΘ

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Ναι, κάντε κάτι!

Ακόμα είμαστε ψαράκια :worry:

Μην ανησυχείς φίλε. Οτιδήποτε μπορούμε θα το παρέχουμε στους νέους συμφοιτητές και συναδέλφους μας. Θα σας ξεναγήσουμε στη σχολή, μαθαίνοντάς σας κάθε "μυστικό" πέρασμα. Θα σας τονίσουμε σε ποια μαθήματα πρέπει να δώσετε ιδιαίτερη προσοχή και πώς να συμπεριφερθείτε σε κάθε καθηγητή. Θα σας βοηθήσουμε να συμπληρώσετε τη λίστα συγγραμμάτων. Γρήγορα και υπεύθυνα. Με νέες τιμές, ακόμη πιο χαμηλές, προσαρμοσμένες στην οικονομική κρίση. Με σεβασμό, στο νέο φοιτητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Καλώς ήρθατε johanio, Evangeline και Loukritia!:D
Καλές σπουδές! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Μην ανησυχείς φίλε. Οτιδήποτε μπορούμε θα το παρέχουμε στους νέους συμφοιτητές και συναδέλφους μας. Θα σας ξεναγήσουμε στη σχολή, μαθαίνοντάς σας κάθε "μυστικό" πέρασμα. Θα σας τονίσουμε σε ποια μαθήματα πρέπει να δώσετε ιδιαίτερη προσοχή και πώς να συμπεριφερθείτε σε κάθε καθηγητή. Θα σας βοηθήσουμε να συμπληρώσετε τη λίστα συγγραμμάτων. Γρήγορα και υπεύθυνα. Με νέες τιμές, ακόμη πιο χαμηλές, προσαρμοσμένες στην οικονομική κρίση. Με σεβασμό, στο νέο φοιτητή.


LOL. Πάντως μια μικρή βοήθεια και κάποιες πληροφορίες θα τις χρειαστούμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Γεια σας,ρούκουνες.Είστε έτοιμοι γι'αυτό που σας περιμένει,κωλόψαρα?
:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
+φωνω με Λουκρητια γιατι θα ειμαστε πρωτακια :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Μην ανησυχείτε μικρά μου, η μαμά θα σας φροντίσει, όπως έκανε πέρσι και με τα γαϊδούρια που σας κοροϊδεύουν πιο πάνω :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
ρούκουνες?????wtf???τι ειναι τουτο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Ακυρε καλα τα λες.Αντε διαβαζε ιστορια τωρα,μου πες εχεις ερωτησεις αυριο :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μην ανησυχείτε μικρά μου, η μαμά θα σας φροντίσει, όπως έκανε πέρσι και με τα γαϊδούρια που σας κοροϊδεύουν πιο πάνω :hug:

Mummy!!:baby::flowers:
Εμείς δε θα κοροιδεύουμε τα μικράκια του χρόνου, ε Loukritia, ε Johanio?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Mummy!!:baby::flowers:
Εμείς δε θα κοροιδεύουμε τα μικράκια του χρόνου, ε Loukritia, ε Johanio?:whistle:
Εγώ δεν υπόσχομαι τίποτα :whistle:


Προς ΑΠΘίτες Ιατρούς:

Για εγγραφές κλπ ποιά έγγραφα χρειάζονται;
Νομίζω ότι βγάζουν ανακοίνωση, απλώς με τρώει η περιέργεια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
https://www.med.auth.gr/gram/anaksxoli.htm

Φαντάζομαι οτι φετος δε θα εχουν αλλαξει τραγικα τα πραγματα :)
Βγαζουν ανακοινωση αλλα ειναι λιγο νωρις ακομα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
https://www.med.auth.gr/gram/anaksxoli.htm

Φαντάζομαι οτι φετος δε θα εχουν αλλαξει τραγικα τα πραγματα :)
Βγαζουν ανακοινωση αλλα ειναι λιγο νωρις ακομα :)

Περσινή ανακοίνωση είναι! Δες. Είπα και γω. Τέτοια εγρήγορση η σχολή? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Χαχαχαχα γι αυτο και η σημείωση απο κατω βρε Γιαννη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Παιδιά (απευθύνομαι προς τους ήδη φοιτούντες), ισχύει ακόμη πως για την εγγραφή χρειάζεται ακτινογραφία θώρακος;
Είχα ακούσει πως πλέον δεν ζητείται :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Παιδιά (απευθύνομαι προς τους ήδη φοιτούντες), ισχύει ακόμη πως για την εγγραφή χρειάζεται ακτινογραφία θώρακος;
Είχα ακούσει πως πλέον δεν ζητείται :/

Δεν ισχύει,όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Μπορεί, επίσης κάποιος, να μου πει τί παίζει με ξένες γλώσσες; Μόνο ορολογία διδάσκεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Ως επι το πλειστον ναι ιατρικο λεξιλογιο,αφου αυτο θα σου χρειαστει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Μπορεί, επίσης κάποιος, να μου πει τί παίζει με ξένες γλώσσες; Μόνο ορολογία διδάσκεται;

Ναι, ξενόγλωσση ιατρική ορολογία κάνουμε. Μην φανταστείς τίποτα φοβερό, χαζομάρες. Εγώ περισσότερα έχω μάθει από αμερικάνικες ιατρικές σειρές και από το ίντερνετ (ιατρικά blogs, twitter, medscape κλπ).
Υπάρχει υποχρεωτικό μάθημα στο Γ και Δ εξάμηνο και επιλεγόμενο στο Α και Β. Μπορείς να διαλέξεις Αγγλικά, Γερμανικά, Γαλλικά ή Ιταλικά νομίζω αλλά δεν είμαι σίγουρη αν γίνονται και οι 4. Αγγλικά και Γερμανικά γίνονται σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top