Σε ποια πόλη πιστεύετε ότι βρίσκεται το καλύτερο Τμήμα Ιατρικής;

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Η υποτροφία για αυτούς που μπήκαν πρώτοι για το 1ο ετος ειναι μονο νομιζω. Μετα, για να παρει καποιος αλλες υποτροφίες, πρεπει να βγαίνει πρωτος στο έτος του στην σχολη. Αυτο ειναι αρκετά δύσκολο, και αν θελεις να στηριχτεις αποκλειστικά σε αυτες θα πρεπει να ριχνεις τρελο διαβασμα.

Στην πατρα που ξερω(οχι, δεν πηρα εγω καμια αλλα ακουσα απο φιλες μου:D) υπάρχει μεγαλη καθυστερηση και μπλεξιματα στο να δωθει η υποτροφία. Στη γραμματεία κανουν τα στραβα ματια(μπορουμε νομιζω ολοι να καταλαβουμε πως εμπλεκεται και αυτος ο τελευταιος κρικος της αλυσιδας στην υποθεση...). Υπαρχουν μερικες φορες και υποτροφιες για καθε μαθημα ξεχωριστα(ξερω πχ την βιολογια και τη βιοχημεια). Στη βιολογία παιζει να την τρωνε ή τπτ σχετικο γιατι οταν τους ρωτησει κανεις για αυτη, αλλαζουν δρόμο. Στην βιοχημεια δινεται, αλλα λιγο καθυστερημενα.
Και για τον πρωτο του ετος δίνεται, αλλα ΠΟΛΥ καθυστερημενα(ενας γνωστος μου την ελαβε 2-3 χρονια μετα χωρις να το περιμενει)

Γενικα στις περισσότερες σχολες οι υποτροφίες δίνονται κανονικά, απλως σε αρκετες σχολες της πατρας απ'οτι εχω ακουσει τουλ υπαρχει μπλεξιμο. Ομως δεν νομιζω να υπαρχουν σοβαρα προβληματα στις αλλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k@terin@ st@rsky

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
ευχαριστώ πολλή :no1:
είναι χρήσιμες η πληροφορίες αυτές ...................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

internet_robber

Νεοφερμένος

Ο internet_robber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Ξέρεις κάποιος ποιά είναι η καταληλότερη ειδικότητα να πάρει ένας γιατρός για να ασχολείται με την λειτουργεία του εγκεφάλου ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Δυο ειδικότητες ασχολούνται με το νευρικό σύστημα. Αυτές ειναι οι νευρολογία και η νευροχειρουργική.
Η νευρολογία ασχολείται κυρίως με τη διαγνωση και γενικα με μη-επεμβατικες διαδικασιες(δλδ δεν κοβουν και ραβουν). Η νευροχειρουργικη οπως το λεει και το όνομα ασχολείται με εγχειρησεις που σχετιζονται με το νευρικο.

Βεβαια η νευρολογία δεν ειναι και απο τις πιο ενδιαφερουσες ειδικότητες, μιας και ενω η θεωρια και γενικα το αντικείμενό της ειναι το πιο ανεξερευνητο κομματι της ιατρικης, η καθημερινοτητα ενος νευρολογου ειναι ψιλοβαρετη. Αν θες ερευνα προφανως και ειναι πολυ συναρπαστικα τα πράγματα, αλλα μονο εκει, οχι στο κλινικό επιπεδο.

Απο την αλλη η νευροχειρουργικη, αντιθετα με την νευρολογία, είναι απο τις πιο περιζητητες και δύσκολες ειδικότητες. Δεν ασχολείσαι ομως με την λειτουργία του εγκαφάλου και δεν ερευνας όλα αυτα τα ομορφα και μυστηρια πραγματα, αλλα χειρουργεις σε εγκεφαλο και σπονδυλικη στηλη κυριως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefi17

Νεοφερμένος

Η Stefi17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Άπιαστο όνειρο η ιατρική για εμένα..:( Με την βάση και αν που έγραψα στα Μαθηματικά,αν γραψω καλά στα άλλα τρία,μπαίνω???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
λοιπον μαιευτηρας-γεναικολογος ενα επαγγελμα που χρειαζεται να εχεισ @@ πιστεψε με θα δεις και θα ακουσεις πολλα ....και τα περισσοτερα απο αυτα ακρως ...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k@terin@ st@rsky

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
μπορείς να το εξηγήσεις λίγο αυτό που λες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
ο αδερφος και η αδερφη μ οταν εκαναν αυτο το μαθημα στο πανεπιστημιο ανατριχιαζαν .........πολυ αιμα παρα πολυ αιμα......προερχομενο απο...........αστο δε θες να μαθεις τι συναντα κανεις καλυτερα παντως να γινεις καποιος αντρας γυναικολογος-μαιευτηρας θελει στομαχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza_dora

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pizza_dora αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Oντως, πρεπει να ειναι πολύ αηδιαστικό επαγγελμα, αν και τις περισσότερες φορες σχετιζεται με ευτυχη γεγονοτα(γεννησεις και μωλακια).
Μια φιλη μου που μπηκε 1 φορα σε μαστεκτομη και μια φορα σε τοκετο, ειπε οτι ο τοκετος ήταν με διαφορα το πιο αηδιαστικο.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
τη μαστεκτομη κανει καποιος γυναικολογος σε συνεργασια με αλλους γιατρους τον τοκετο αποκλειστικα ο μαιευτηρας γυναικολογος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k@terin@ st@rsky

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
γυναικολογος-μαιευτηρας θελει στομαχι


εγώ πιστευω οτι οχι μονο ο γυναικολογος-μαιευτηρας θελει στομαχι αλλα και ολα τα επαγγέλματα του γιατρου ........... δεν νομίζω να κανω λαθως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
κανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k@terin@ st@rsky

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
γιατι ? εξήγησε το αυτο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
ο οφθαλμιατρος ειναι πολυ ''καθαρη'' ειδικοτητα δεν πιανει αιμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k@terin@ st@rsky

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
ναι αλλά ειναι πολλή αηδιαστικό επάγγελμα
σκέψου το λιγο να ερθει κανεις με το ενα ματι έτοιμο να πέσει η καποιος του το εβγαλε κατα λαθως(εκει δεν εχει αιμα?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
χαχα δε μιλω για ακραιες περιπτωσεις.....σε καθημερινη βαση ασχολειται με ασθενεις που θελουν απλως γυαλια ....αυτοι οι οφθλμιατροι που λες εσυ δουλευουν σε νοσοκομειακες μοναδες δεν εχουν ιατρεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

k@terin@ st@rsky

Νεοφερμένος

Η katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
οοκ τοτε
αλλα εμενα μου αρεσει να εχει δρασει και η δουλια του γιατρου ειναι οτι πρεπει για μενα (ασχετα αμα θα πηγαίνω καθε 10 λεπτα στιν τουαλετα για να @@@@)λιγο υπερβάλω καθε 20 λεπτα θα πηγαινω
-----------------------------------------
καλα ποιος μετακινησε το θεμα μου εδω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
και εμενα μου αρεσει να κοβω εντερα νεφρα στομαχια εγκεφαλους και τετοια και δεν με επηρεαζει το αιμα ...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Άπιαστο όνειρο η ιατρική για εμένα..:( Με την βάση και αν που έγραψα στα Μαθηματικά,αν γραψω καλά στα άλλα τρία,μπαίνω???:hmm:

Κανε δοκιμες στον υπολογιστη μοριων για να δεις. για να εισαι σιγουρα μεσα θελεις τουλαχιστον 18.750-18.800 στο 3ο
Αν και ειναι νωρις να ψαχνεσαι με τετοια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
και εμενα μου αρεσει να κοβω εντερα νεφρα στομαχια εγκεφαλους και τετοια και δεν με επηρεαζει το αιμα ...........

εκτος του οτι αυτο που συζητατε ειναι υποκειμενικο και διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο, το αν αντεχεις να βλεπεις τετοια ειναι περισσοτερο ψυχολογικο ζητημα.
Πολλοι που μπηκαν στην ιατρικη το ξεπερασαν μεσα στην σχολη. Μην σας απασχολει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top