Ιατρική Πάτρας

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
μπορείς να γραφτείς εκείνη τη στιγμή, όταν πας στο συνέδριο
είμαι της αποψης ότι συνέδρια που απαιτουν λεφτά πάνω από ένα ποσό από ανθρώπους που δεν έχουν εισόδημα δεν αξίζουν. Η τιμή που έβαλαν είναι 35 ευρώ και την θεωρώ τσιμπημένη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
είμαι της αποψης ότι συνέδρια που απαιτουν λεφτά πάνω από ένα ποσό από ανθρώπους που δεν έχουν εισόδημα δεν αξίζουν. Η τιμή που έβαλαν είναι 35 ευρώ και την θεωρώ τσιμπημένη.

πράγματι είναι τσιμπημένη :/:
έχουν φροντίσει να μην είναι και τόσο γνωστό όσο θα έπρεπε, κατά τη γνώμη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
πράγματι είναι τσιμπημένη :/:
έχουν φροντίσει να μην είναι και τόσο γνωστό όσο θα έπρεπε, κατά τη γνώμη μου

Μου κάνει εντύπωση η προχειρότητα γενικά της ΕΣΦΙΕΕ σε 2 βδομάδες γίνεται το συνέδριο και ουτε το πρόγραμμα του ανακοινώσανε δεδομένου οτι ο χώρος δεν ενοικιάζεται και τα μέλη ΔΕΠ δε παιρνουν χρηματα για την συμμετοχη τους στο συνέδριο δε μπορώ να δικαιολογήσω που θα πάνε τα λεφτά της εγγραφής....

Πιστευω μια τιμή 10 ευρώ για τους άνεργους θα ήταν μια καλή τιμή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
να ρωτήσω κάτι άσχετο τώρα που το θυμήθηκα:
αυτά τα κτήρια, πίσω από το νοσοκομείο και κοντά στα αμφιθέατρα, σε τι χρησιμεύουν; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δε ξέρω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Γεια σας Γεια σας συναδελφοι!! Σασ ερχομαι!!! :D :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia...!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η π = 3,14159 26535... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 379 μηνύματα.
Τιμητικά γράφω και εγώ τώρα που το βρήκα...! Άλλη μία μέλλουσα συνάδελφος ...! γνωρίζουμε τίποτα για το πότε τελικά θα αρχίσουν οι εγγραφές...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Γεια σας Γεια σας συναδελφοι!! Σασ ερχομαι!!! :D :D :D :D

Τιμητικά γράφω και εγώ τώρα που το βρήκα...! Άλλη μία μέλλουσα συνάδελφος ...! γνωρίζουμε τίποτα για το πότε τελικά θα αρχίσουν οι εγγραφές...;

Κάνουν απεργίες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Την επόμενη εβδομάδα είναι πολύ πιθανό να ξεκινησουν οι εγγραφές! Να περιμένετε ανακοίνωση!
https://www.med.upatras.gr/gr/Pages/news/announces.aspx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Η Σύγκλητος του Πανεπιστημίου Πατρών στην αριθ. 10/24.9.2013 συνεδρίασή της αποφάσισε τη μετάθεση της ημερομηνίας έναρξης των μαθημάτων του χειμερινού εξαμήνου του ακαδημαϊκού έτους 2013-2014 κατά μία εβδομάδα. Το ομόφωνο Ψήφισμα της Συγκλήτου του Πανεπιστημίου Πατρών για την κατάργηση των θέσεων διοικητικού προσωπικού του Πανεπιστημίου Πατρών βρίσκεται εδώ:
https://www.upatras.gr/index/announcements/id/1178.


όμορφααααααααααααααααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kat xat

Νεοφερμένος

Η κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Χαίρεται! Το πρώτο μου ποστ στο άι-σκουλ για να επισημάνω ότι και μένα στην ιατρική πατρών με ξέβρασε το κύμα της ζωής :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Hey συνονοματη και συμφοιτητρια! Απο Αθήνα; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kat xat

Νεοφερμένος

Η κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
hey και σε σένα :P Ναι από Αθήνα και προσεχώς από ΠατρΑΡΑ! :vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
That's the spirit girl! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Καλησπέρα συμφοιτητές/συνάδελφοι όπως θέλει ο καθένας πείτε το, ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα για την Ιατρική Πάτρας στην οποία πέρασα..
Λοιπόν:
1ον τι παιζει με τα εργαστηρια; ειναι πρωινα/μεσημεριανα/απογευματινα; δηλαδή αμα είναι απογευματινά και έχω και το πρωι μαθημα θα περιμένω εκει; θα μπορω να τρωω στο μεταξυ; (χοντρη)
2ον: Έχει βιβλιοθήκη; Είναι κοινή με την βιβλιοθήκη άλλων σχολών;
3ον: Φαι στις εστίες τι παίζει; Αν δεν ικανοποιω τα κριτηρια (...)
4ον: Δεν έχει πτώμα ε;
5ον: Τι εστί 'απαρτιωμένες' ;
6ον: Γιατί έχω ακούσει ότι είναι δύσκολο να πάρω βαθμό; :P

Ευχαριστώ πολύ!
Α και φώκε, μη μου τα παρουσιάσεις όλα αρνητικά και απογοητευτώ. Ξέρω ότι είναι πολύ καλό το τμήμα και μην αρχίσεις να μου το κατηγορείς!! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Καλησπέρα συμφοιτητές/συνάδελφοι όπως θέλει ο καθένας πείτε το, ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα για την Ιατρική Πάτρας στην οποία πέρασα..
Λοιπόν:
1ον τι παιζει με τα εργαστηρια; ειναι πρωινα/μεσημεριανα/απογευματινα; δηλαδή αμα είναι απογευματινά και έχω και το πρωι μαθημα θα περιμένω εκει; θα μπορω να τρωω στο μεταξυ; (χοντρη)
2ον: Έχει βιβλιοθήκη; Είναι κοινή με την βιβλιοθήκη άλλων σχολών;
3ον: Φαι στις εστίες τι παίζει; Αν δεν ικανοποιω τα κριτηρια (...)
4ον: Δεν έχει πτώμα ε;
5ον: Τι εστί 'απαρτιωμένες' ;
6ον: Γιατί έχω ακούσει ότι είναι δύσκολο να πάρω βαθμό; :P

Ευχαριστώ πολύ!
Α και φώκε, μη μου τα παρουσιάσεις όλα αρνητικά και απογοητευτώ. Ξέρω ότι είναι πολύ καλό το τμήμα και μην αρχίσεις να μου το κατηγορείς!! :devil:
Τα παρουσιάζω όλα όπως τα βλέπω (είμαι αντικειμενικός). Δε θεωρώ καλή την σχολή για πολλους και διαφορους λόγους.

1) Τα εργαστήρια είναι όλα μετά τις 2 μετά τα αμφιθέατρα. Χωρίζεστε σε 4 ομάδες και οι ομάδες αυτές θα είναι κοινές για όλα τα εργαστήρια.
2) Βιβλιοθήκη υπάρχει στην σχολή (όπως και κεντιρκή για όλα τα πανεπσιτημια). Δε λειτουργεί όμως ολο το 24ωρο. Επίσης είναι και δανειστική οποτε αν θέλεις ενα βιβλιο να το παρεις σπιτι σου το παιρνεις. (προυποθεση να βγάλει καρτα από την κετρικη βιβλιοθήκη).
3) Δεν έχω πάρει ποτέ γιατι έχει ουρά. (είναι κοινή για όλο το πανεπσιτημιο). Πάντως με λίγα λεφτά βρίσκεις εξαιρετικό φαί στο πάρκο ειρήνης.
4) Όχι δεν εχει γιατι η σχολή ακολουθά όπως και το τμήμα της Κρήτης Αμερικανίστηκα πρότυπα (η ανατομία γίνεται με προπλάσματα και φρέσκα παρασκευάσματα)
5) Είναι ένα χαζό σύστημα που κρατάει 3 εξάμηνα και ανά 2 βδομάδες ή 1 κάνεις αμφιθεατρικά (χωρίς κλινικες) όλες τις ειδικοτητες της ιατρικής. Με λίγα λόγια κάνεις νευρολογία 1 βδομάδα, καρδιολογία 2 κοκ.
Ουσιατικά το θεωρώ 1,5 άχρηστό χρόνο που το μόνο που κάνεις είναι πασαλίματα.

Δυστυχως αυτό το σύστημα ισχύει και για το 5ο έτος αλλά αντί για αμφιθέατρο έχει κλινικές....... όπου ξανακάνεις παλι τα ίδια μαθήματα πάλι ανά 2 βδομάδες.
Ενώ στο 6ο επαναλαμβάνεις πάλι κάποια μαθήματα (πτυχιακά) τα μαθήματα και τα κάνεις μηνιαία.
Τα πτυχιακα σε αντιθεση με τις αλλες σχολές εξετάζεσαι ατομικά έχοντας 2 καθηγητές ή 3 καθητητές να σε εξετάζουνε. Ενώ υπάρχουν και τα επιλογής που ουσιαστικά κάνει επανάληψη παλι καποια μαθήματα (:/)
δηλαδή ότι να ναι....

6) Γιατί στα μαθήματα υπάρχουν συντελεστές τα εύκολα θεωρητικά μαθήματα έχουν μικρό συνττελεστή. Επίσης γενικά το επίπεδο είναι πολύ υψηλό (σε θεωρητική βάση) .
Πρατικά τα άριστα της σχολής είναι έλαχιστα (και τις περισσότερες φορές δεν υπαρχουν).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Τα παρουσιάζω όλα όπως τα βλέπω (είμαι αντικειμενικός). Δε θεωρώ καλή την σχολή για πολλους και διαφορους λόγους.

1) Τα εργαστήρια είναι όλα μετά τις 2 μετά τα αμφιθέατρα. Χωρίζεστε σε 4 ομάδες και οι ομάδες αυτές θα είναι κοινές για όλα τα εργαστήρια.
2) Βιβλιοθήκη υπάρχει στην σχολή (όπως και κεντιρκή για όλα τα πανεπσιτημια). Δε λειτουργεί όμως ολο το 24ωρο. Επίσης είναι και δανειστική οποτε αν θέλεις ενα βιβλιο να το παρεις σπιτι σου το παιρνεις. (προυποθεση να βγάλει καρτα από την κετρικη βιβλιοθήκη).
3) Δεν έχω πάρει ποτέ γιατι έχει ουρά. (είναι κοινή για όλο το πανεπσιτημιο). Πάντως με λίγα λεφτά βρίσκεις εξαιρετικό φαί στο πάρκο ειρήνης.
4) Όχι δεν εχει γιατι η σχολή ακολουθά όπως και το τμήμα της Κρήτης Αμερικανίστηκα πρότυπα (η ανατομία γίνεται με προπλάσματα και φρέσκα παρασκευάσματα)
5) Είναι ένα χαζό σύστημα που κρατάει 3 εξάμηνα και ανά 2 βδομάδες ή 1 κάνεις αμφιθεατρικά (χωρίς κλινικες) όλες τις ειδικοτητες της ιατρικής. Με λίγα λόγια κάνεις νευρολογία 1 βδομάδα, καρδιολογία 2 κοκ.
Ουσιατικά το θεωρώ 1,5 άχρηστό χρόνο που το μόνο που κάνεις είναι πασαλίματα.

Δυστυχως αυτό το σύστημα ισχύει και για το 5ο έτος αλλά αντί για αμφιθέατρο έχει κλινικές....... όπου ξανακάνεις παλι τα ίδια μαθήματα πάλι ανά 2 βδομάδες.

6) Γιατί στα μαθήματα υπάρχουν συντελεστές τα εύκολα θεωρητικά μαθήματα έχουν μικρό συνττελεστή. Επίσης γενικά το επίπεδο είναι πολύ υψηλό (σε θεωρητική βάση) .
Πρατικά τα άριστα της σχολής είναι έλαχιστα.

Μάλιστα Μάλιστα! Ευχαριστώ..! Θα ήθελα αν μπορεί και κάποιος άλλος (πιο αισιόδοξος ίσως:clapup:) να μου πει και τι δική του άποψη.
Επίσηηης fockos όταν εγκατασταθω θα σου στείλω να μου πεις τι εστί πλατεία Ειρήνης/πως παω κλπ γιατι ενδιαφέρομαι (καθώς μπατιράκι). Ευχαριστώ once again
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο πρώτο εξάμηνο μπορείς πού και πού να πηγαίνεις στη λέσχη, στο δεύτερο πάλι όχι, επειδή πρέπει να περπατήσεις τουλάχιστον 20-25 λεπτά με τα πόδια. Αυτό που έκαναν κάποιοι φίλοι μου στο β' εξάμηνο ήταν να παίρνουν κάθε μέρα το φαγητό τους μαζί τους ;)
Μια συμβουλή: να είσαι πάντα μέσα στην πανεπιστιμιούπολη (στο δρόμο κλπ) ΜΕ παρέα, μεγάλη κατά προτίμηση. Πέρσι είχαν προσπαθήσει να με κλέψουν 2 φορές.

Το πάρκο Ειρήνης είναι ένα πάρκο απέναντι από την πρυτανεία και εκεί έχει καλύτερης ποιότητας φαγητό, με πληρωμή όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Στο πρώτο εξάμηνο μπορείς πού και πού να πηγαίνεις στη λέσχη, στο δεύτερο πάλι όχι, επειδή πρέπει να περπατήσεις τουλάχιστον 20-25 λεπτά με τα πόδια. Αυτό που έκαναν κάποιοι φίλοι μου στο β' εξάμηνο ήταν να παίρνουν κάθε μέρα το φαγητό τους μαζί τους ;)
Μια συμβουλή: να είσαι πάντα μέσα στην πανεπιστιμιούπολη (στο δρόμο κλπ) ΜΕ παρέα, μεγάλη κατά προτίμηση. Πέρσι είχαν προσπαθήσει να με κλέψουν 2 φορές.

Το πάρκο Ειρήνης είναι ένα πάρκο απέναντι από την πρυτανεία και εκεί έχει καλύτερης ποιότητας φαγητό, με πληρωμή όμως.

τοσο ασχημα τα πραγματα μεσα στην πανεπιστιμιουπολη:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top