Ιατρική Πάτρας vs Αθήνας vs Ιωαννίνων

Sherlockina

Νεοφερμένος

Η Sherlockina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Καλησπέρα! Πέρασα ιατρική αλλά εχω μπερδευτεί ποια πόλη να επιλέξω... Τι θα προτείνατε;
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.

Sherlockina

Νεοφερμένος

Η Sherlockina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 81 μηνύματα.

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.

Sherlockina

Νεοφερμένος

Η Sherlockina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ε, τότε μάλλον βολεύει η Πάτρα. Η κόρη μιας φίλης τελείωσε την Ιατρική Πάτρας και είναι πολύ ευχαριστημένη
Ναι κ εγώ έχω ακούσει καλά λόγια για την ιατρική Πάτρας. Σκέφτομαι βέβαια μήπως το πανεπιστήμιο της Αθήνας έχει καλύτερους καθηγητές αν και με κρατάει "πίσω" το οικονομικό θέμα.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
Ναι κ εγώ έχω ακούσει καλά λόγια για την ιατρική Πάτρας. Σκέφτομαι βέβαια μήπως το πανεπιστήμιο της Αθήνας έχει καλύτερους καθηγητές αν και με κρατάει "πίσω" το οικονομικό θέμα.
Πιστεύω ότι πρέπει να βάλεις πρώτα το οικονομικό (έρχονται δύσκολοι καιροί) και να πας στην Πάτρα που στο κάτω κάτω είναι μία πολύ καλή σχολή.
Άλλωστε από παντού γιατρός βγαίνεις
 

Sherlockina

Νεοφερμένος

Η Sherlockina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Πιστεύω ότι πρέπει να βάλεις πρώτα το οικονομικό (έρχονται δύσκολοι καιροί) και να πας στην Πάτρα που στο κάτω κάτω είναι μία πολύ καλή σχολή.
Άλλωστε από παντού γιατρός βγαίνεις
Ναι κ εγώ εκεί νομίζω θα καταλήξω. Ευχαριστώ πολύ
 

sophiaa

Νεοφερμένος

Η sophiaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
κι εγώ είμαι σε δίλημμα με τις πόλεις... μου έχουν πει να κοιτάξουμε το ωρολόγιο πρόγραμμα, αν είναι οργανωμένο ή αν τρέχεις ολη μερα
 

Sherlockina

Νεοφερμένος

Η Sherlockina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
κι εγώ είμαι σε δίλημμα με τις πόλεις... μου έχουν πει να κοιτάξουμε το ωρολόγιο πρόγραμμα, αν είναι οργανωμένο ή αν τρέχεις ολη μερα
Ναι έχω αρχίσει να το ψάχνω αλλά αντί να αποφασίσω μπερδεύομαι περισσότερο 😂
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.
Μερικά πράγματα ψιλο-χαοτικά:

Από αυτές Αθήνα η πιο εύκολη κ προσφέρει καλύτερη βαθμολογία, Ιωάννινα η πιο δύσκολη, Πατρα κάπου στη μέση. Δεν σημαίνει ότι στην πιο δύσκολη θα βγεις και καλύτερος ιατρός.

Αθήνα πιο κλινική στοχοθεσία, Ιωάννινα πιο προκλινική στοχοθεσία (βιοχημεια βιολογια φυσικη).

Αθήνα οι κλινικές στα κλινικά έτη είναι διάσπαρτες και θα σε κουράσει, στις άλλες πόλεις είναι στο ίδιο μέρος (σε 1 νοσοκομείο συντριπτικά).

Αθήνα περισσότερα περιστατικά μακραν.

Ιωάννινα πιο λίγα άτομα στη σχολή, Αθήνα το χάος, Πάτρα πάλι στο ενδιάμεσο.

Αθήνα το πανεπιστήμιο είναι "κέντρο", Ιωάννινα και Πάτρα είναι εκτός πόλης.

Η Αθήνα είναι πολύ ακριβή πόλη πλεον. Τα Γιάννενα είναι ακριβά από άποψη σπιτιών, έχουν κακό κλίμα αλλά έχει πάρα πολύ μαζεμένο νέο κόσμο που ανανεώνεται συνεχώς.
 

Sherlockina

Νεοφερμένος

Η Sherlockina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Μερικά πράγματα ψιλο-χαοτικά:

Από αυτές Αθήνα η πιο εύκολη κ προσφέρει καλύτερη βαθμολογία, Ιωάννινα η πιο δύσκολη, Πατρα κάπου στη μέση. Δεν σημαίνει ότι στην πιο δύσκολη θα βγεις και καλύτερος ιατρός.

Αθήνα πιο κλινική στοχοθεσία, Ιωάννινα πιο προκλινική στοχοθεσία (βιοχημεια βιολογια φυσικη).

Αθήνα οι κλινικές στα κλινικά έτη είναι διάσπαρτες και θα σε κουράσει, στις άλλες πόλεις είναι στο ίδιο μέρος (σε 1 νοσοκομείο συντριπτικά).

Αθήνα περισσότερα περιστατικά μακραν.

Ιωάννινα πιο λίγα άτομα στη σχολή, Αθήνα το χάος, Πάτρα πάλι στο ενδιάμεσο.

Αθήνα το πανεπιστήμιο είναι "κέντρο", Ιωάννινα και Πάτρα είναι εκτός πόλης.

Η Αθήνα είναι πολύ ακριβή πόλη πλεον. Τα Γιάννενα είναι ακριβά από άποψη σπιτιών, έχουν κακό κλίμα αλλά έχει πάρα πολύ μαζεμένο νέο κόσμο που ανανεώνεται συνεχώς.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Τείνω προς Πάτρα
 

meddog23

Νεοφερμένος

Ο meddog23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αθηνα ειναι ηρεμα τα πραματα χαλαρα. Μαθαινεις ΑΝ ασχοληθεις. Απο την ιατρικη εκπα μπορει να βγει γιατρος που στη ζωη του διαβαζε 3-5 μερες πριν και δεν εχει ιδεα τι γινεται. Ιατρικη Πατρας-Ηρακλειο-Γιαννενα αυτο το κονσεπτ ξεχνα το! Οι καθηγητες λιγο πολυ ξερουν τι γινεται και οι εξετασεις ειναι εξονυχιστικες προκειμενου να φυγει το μαθημα. Γιαννενα-Ηρακλειο οπως εχω ξαναπει η δυσκολια τσιμπαει ιδιαιτερα αρκετα. Ωραια φοιτητικη ζωη και στις δυο ομως πολεις.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top