Ιατρική Ιωαννίνων

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1. Ρώτησες μήπως πότε ξεκινούν τα μαθήματα; 2. Χρειάζονται ξεχωριστές εγγραφές για τα εργαστήρια;

1. Ξέχασα να ρωτήσω. Ελπίζω να βγάλει το site σχτική ανακοίνωση. Θα ρωτήσω μία κοπέλα και άμα ξέρει θα σας πω.
2. Ούτε αυτό το ξέρω.

Εγώ θέλω να σε ρωτήσω αν είχες μαζί σου πιστοποιητικό γεννήσεως ή αν η γραμματεία σου το ζήτησε, για να πάρεις αναβολή από το στρατό.
Πιστοποιητικό γεννήσεως είχα αλλά δεν το ζήτησαν. Για αναβολή από το στρατό δεν ξέρω τίποτα. Όταν κάνεις την εγγραφή σου δίνουν βεβαίωση σπουδών(που θα χρησιμοποιήσεις μέχρι να βγει το πάσο) την οποία και νομίζω ότι θα χρησιμοποοήσεις για την αναβολή..... Δεν ξέρω σίγουρα....

Επειδή ξέρω ότι μπορεί να μπορεί να ενδιαφέρεστε, θα γράψω κάτι που έγραφε σε ένα χαρτί που πήρα όταν ολοκλήρωσα την εγγραφή.

"[...]

Στο πλαίσιο της υποδοχής των νέων φοιτητών της σχολής, σας προσκαλεί(ο σύλλγος M.ED.I.CO) για μία πρώτη γνωριμία με τη σχολή και το περιβάλλον του πανεπιστημίου.
Η υποδοχή θα γίνει τμηματικά για λειτουργικούς λόγους, [...]
Ως σημείο συνάντησης ορίζεται η στάση της ιατρικής.

Το πρόγραμμα υποδοχής διαμορφώνεται:
Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 1π.μ: Α.Μ 5172-5211
<< << << 2π.μ: Α.Μ 5212-5252
<< << << 6π.μ: Α.Μ 5253-5290
<< << << 7π.μ: Α.Μ 5291-5332

[...]

Οι φοιτητές της ιατρικής σταματούν στη στάση του νοσοκομείου. Μέλη του συλλόγου θα σας υποδεχθούν στο σημείο που αναφέρθηκε παραπάνω"

Αυτά!! Απ' ότι κατάλαβα πρόκειται για μία "ξενάγηση(;) ή γενικά θα δώσουν γενικές πληροφορίες.
Το Α.Μ είναι ένας τετραψίφιος αριθμός που τον δίνουν όταν ολοκληρωθεί η εγγραφή. Άρα δεν μπορούμε να πάμε όποια ώρα θέλουμε.
Το χαρτί έγγραφε "π.μ" για τις ώρες, γι' αυτό κι εγώ το έγραψα έτσι ακριβώς. Αλλά πρέπει(σίγουρα βασικά!) να έχει γίνει κάποιο λάθος. Αποκλείεται να πάμε εκεί 2 τα ξεμερώματα:P

Επίσης, έμαθα(θα το σιγουρέψω) ότι τα μαθήματα ξεκινούν στις 1 Οκτωβρίου. Το πρόγραμμα υποδοχής είναι στις 28 Σεπτεμβρίου.
Σόρι για το double post αλλά δεν ξέρω πως να κάνω διόρθωση τον προηγούμενο post.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Επειδή ξέρω ότι μπορεί να μπορεί να ενδιαφέρεστε, θα γράψω κάτι που έγραφε σε ένα χαρτί που πήρα όταν ολοκλήρωσα την εγγραφή.

"[...]

Στο πλαίσιο της υποδοχής των νέων φοιτητών της σχολής, σας προσκαλεί(ο σύλλγος M.ED.I.CO) για μία πρώτη γνωριμία με τη σχολή και το περιβάλλον του πανεπιστημίου.
Η υποδοχή θα γίνει τμηματικά για λειτουργικούς λόγους, [...]
Ως σημείο συνάντησης ορίζεται η στάση της ιατρικής.

Το πρόγραμμα υποδοχής διαμορφώνεται:
Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 1π.μ: Α.Μ 5172-5211
<< << << 2π.μ: Α.Μ 5212-5252
<< << << 6π.μ: Α.Μ 5253-5290
<< << << 7π.μ: Α.Μ 5291-5332

[...]

Οι φοιτητές της ιατρικής σταματούν στη στάση του νοσοκομείου. Μέλη του συλλόγου θα σας υποδεχθούν στο σημείο που αναφέρθηκε παραπάνω"

Αυτά!! Απ' ότι κατάλαβα πρόκειται για μία "ξενάγηση(;) ή γενικά θα δώσουν γενικές πληροφορίες.
Το Α.Μ είναι ένας τετραψίφιος αριθμός που τον δίνουν όταν ολοκληρωθεί η εγγραφή. Άρα δεν μπορούμε να πάμε όποια ώρα θέλουμε.
Το χαρτί έγγραφε "π.μ" για τις ώρες, γι' αυτό κι εγώ το έγραψα έτσι ακριβώς. Αλλά πρέπει(σίγουρα βασικά!) να έχει γίνει κάποιο λάθος. Αποκλείεται να πάμε εκεί 2 τα ξεμερώματα:P

Επίσης, έμαθα(θα το σιγουρέψω) ότι τα μαθήματα ξεκινούν στις 1 Οκτωβρίου. Το πρόγραμμα υποδοχής είναι στις 28 Σεπτεμβρίου.
Σόρι για το double post αλλά δεν ξέρω πως να κάνω διόρθωση τον προηγούμενο post.
Ευχαριστούμε για τις πλροφορίες.:)
1. Γνωρίζεις με τι σχετίζεται ο συγκεκριμένος σύλλογος;
2. Επειδή μάλλον για εγγραφή θα πάω από Δευτέρα, το πρόγραμμα των δύο πρώτων εξαμήνων που σου έδωσαν έχει διαφορές από το περσινό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Ευχαριστούμε, Πάνο!
Για να διορθώσεις ένα ποστ, πατάς "επεξεργασία" στο κάτω μέρος του μηνύματος. Έχεις όμως αυτή τη δυνατότητα για συγκεκριμένο χρονικό διάστημε μετά τη δημιουργία του ποστ.

Σε λίγες μέρες ξεκινάμε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστούμε για τις πλροφορίες.:)
1. Γνωρίζεις με τι σχετίζεται ο συγκεκριμένος σύλλογος;
2. Επειδή μάλλον για εγγραφή θα πάω από Δευτέρα, το πρόγραμμα των δύο πρώτων εξαμήνων που σου έδωσαν έχει διαφορές από το περσινό;

1. Δεν έχω ιδέα.:P
2. Τα σύγκρινα τα προγράμματα(το περσινο και το φατινό) και αν δεν έκανα κανένα λάθος, είναι ακριβώς τα ίδια! Μάλιστα τα κουτάκια που έχουν μάθημα πρώτου εξαμήνου είναι 34 ενώ ο οδηγός σπουδών γράφει ότι οι ώρες είναι 30. Ακόμα, μήπως κατάλαβε κανείς στην μέρα Πέμπτη, στις ώρες 12-13 και 13-14 τι πάει να πει αυτό το "Επιλογή Α''; :hmm:Κάτι άλλο που μου φάνηκε παράξενο είναι ότι το μάθημα βιοστατιστική υπάρχει 3 φορές στο πρόγραμμα ενώ ο οδηγός σπουδών(ο περσινός γιατί δεν μου έδωσαν φετινό - ούτε σε μένα ούτε σε μία γνωστή μου) γράφει ότι είναι 4 ώρες...

Ευχαριστούμε, Πάνο!
Για να διορθώσεις ένα ποστ, πατάς "επεξεργασία" στο κάτω μέρος του μηνύματος. Έχεις όμως αυτή τη δυνατότητα για συγκεκριμένο χρονικό διάστημε μετά τη δημιουργία του ποστ.

Σε λίγες μέρες ξεκινάμε:D

Ευχαριστώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
1. Δεν έχω ιδέα.:P
2. Τα σύγκρινα τα προγράμματα(το περσινο και το φατινό) και αν δεν έκανα κανένα λάθος, είναι ακριβώς τα ίδια! Μάλιστα τα κουτάκια που έχουν μάθημα πρώτου εξαμήνου είναι 34 ενώ ο οδηγός σπουδών γράφει ότι οι ώρες είναι 30. Ακόμα, μήπως κατάλαβε κανείς στην μέρα Πέμπτη, στις ώρες 12-13 και 13-14 τι πάει να πει αυτό το "Επιλογή Α''; :hmm:Κάτι άλλο που μου φάνηκε παράξενο είναι ότι το μάθημα βιοστατιστική υπάρχει 3 φορές στο πρόγραμμα ενώ ο οδηγός σπουδών(ο περσινός γιατί δεν μου έδωσαν φετινό - ούτε σε μένα ούτε σε μία γνωστή μου) γράφει ότι είναι 4 ώρες...



Ευχαριστώ:)
Η Επιλογή Α είναι το μάθημα επιλογής που θα πάρεις το πρώτο εξάμηνο και η επιλογή Β το μάθημα επιλογής που θα πάρεις το δεύτερο εξάμηνο. Νομίζω ότι η διαφορά στις ώρες και τα κουτάκια που αναλογούν στο πρώτο εξάμηνο οφείλεται στο γεγονός ότι Δευτέρα και Τρίτη γράφει ότι έχουμε συνολικά τέσσερις ώρες το ίδιο μάθημα πράγμα που με κάνει να νομίζω ότι θα πηγαίνουμε για παράδειγμα οι μισοί στο ένα δίωρο και οι άλλοι μισοί στο άλλο. Διαφορετικά μπορεί να γίνεται ίσως κάποιο άλλο μοίρασμα κάποια άλλη μέρα. Όπως και να είναι, λίγη υπομονή ακόμη και θα ενημερωθούμε λογικά όταν με το καλό ξεκινήσουμε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η Επιλογή Α είναι το μάθημα επιλογής που θα πάρεις το πρώτο εξάμηνο και η επιλογή Β το μάθημα επιλογής που θα πάρεις το δεύτερο εξάμηνο.

Μα δεν έχουμε μάθημα επιλογής στο πρώτο εξάμηνο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Μα δεν έχουμε μάθημα επιλογής στο πρώτο εξάμηνο...
Στο πρόγραμμα που δίνει το site της σχολής νομίζω ότι εννοεί πως επιλέγουμε ένα μάθημα είτε στο πρώτο είτε στο δεύτερο εξάμηνο. https://www.med.uoi.gr/programma_spoudon.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο πρόγραμμα που δίνει το site της σχολής νομίζω ότι εννοεί πως επιλέγουμε ένα μάθημα είτε στο πρώτο είτε στο δεύτερο εξάμηνο. https://www.med.uoi.gr/programma_spoudon.html
Στον οδηγό σπουδών πάντως που μου έδωσαν(αλλά και στο παρακάτω link που ουσιαστικά είναι ο οδηγός σπουδών απλά σε ψηφιακή μορφή https://www.med.uoi.gr/pdf/Odigos_Iatrikis_Sxolis.pdf σελ 57) λέει ξεκάθαρα πως στο δεύτερο εξάμηνο είναι το επιλεγόμενο. Κι ένας τύπος όταν έκανα την εγγραφή μου είπε πως το επιλεγόμενο είναι για το δεύτερο εξάμηνο. Τι να σου πω...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Δεν ξεκινάνε όλα τα μαθήματα την ίδια ημερομηνία, αλλά ο κάθε καθηγητής ανακοινώνει την ημερομηνία έξω από τα εργαστήρια (!δεν ανακοινώνεται στο internet!)
1/10 ξεκινάμε ιστολογία-εμβρυολογία και 8/10 βιοστατιστική-ιατρικά μαθηματικά. (Αυτά βρήκα)
Στα εργαστήρια ιστολογίας χωριζόμαστε σε 4 ομάδες αλφαβητικά. Οι δύο πρώτες κάνουν τη Δευτέρα δύο ώρες και οι δύο τελευταίες την Τρίτη πάλι δύο ώρες. (Αν θυμάμαι καλά)
Τα εργαστήρια χημείας γίνονται κάθε 15 ημέρες και όχι κάθε εβδομάδα, με παρόμοιο σύστημα προφανώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Δεν ξεκινάνε όλα τα μαθήματα την ίδια ημερομηνία, αλλά ο κάθε καθηγητής ανακοινώνει την ημερομηνία έξω από τα εργαστήρια (!δεν ανακοινώνεται στο internet!)
1/10 ξεκινάμε ιστολογία-εμβρυολογία και 8/10 βιοστατιστική-ιατρικά μαθηματικά. (Αυτά βρήκα)
Στα εργαστήρια ιστολογίας χωριζόμαστε σε 4 ομάδες αλφαβητικά. Οι δύο πρώτες κάνουν τη Δευτέρα δύο ώρες και οι δύο τελευταίες την Τρίτη πάλι δύο ώρες. (Αν θυμάμαι καλά)
Τα εργαστήρια χημείας γίνονται κάθε 15 ημέρες και όχι κάθε εβδομάδα, με παρόμοιο σύστημα προφανώς.
Χρειάζεται ξεχωριστή εγγραφή για τα εργαστήρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairiboo!

Νεοφερμένος

Η mairiboo! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
καλησπερα παιδια!!! Θα ηθελα να σας ρωτησω γιατι εσεις προφανως ξερετε γενικα για τις ιατρικες σχολες.!παω Β λυκειου και ειμαι θετικη κατευθυνση...περιμενοντας πως και πως να παω Γ και να τελειωσω :p αλλα δεν ξερω ποσο δυσκολο ειναι να γραψεις πανελληνιες πανω απο 18 χιλιαδες μορια...την Α λυκειου την τελειωσα με 18,1 αν μετραει καθολου αυτο..απλα θελω βοηθεια γιατι νομιζω οτι δεν θα τα καταφερω και με εχει παρει απο κατω...εφτασα σε σημειο να σκεφτομαι να αλλαξω κατευθυνση και να παω θεωρητικη γιατι ειμαι καλη και στα θεωρητικα..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Kαι τα παιδια που να ξερουν αν θα βγαλεις 18600+ για να μπεις ιατρικη; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.

mairiboo!

Νεοφερμένος

Η mairiboo! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Kαι τα παιδια που να ξερουν αν θα βγαλεις 18600+ για να μπεις ιατρικη; :P

αλλο ρωτησα...απλα θελω να ξερω ποσο διαβασμα θελει και ποσες θυσιες για να περασω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Παιδια,αν κρινω απο τη δικη μας σχολη,που ειναι κατα 99% ιδιες,χρειαζεται.Μπορει να γινεται μεσω νετ αν εχετε ιστοσελιδα ως σχολη ή χειρογραφως σε καθε εδρα.Πρεπει να περνατε απο καθε εδρα ξεχωριστα.Οι περισσοτερες ανακοινωνουν στο νετ ποτε αρχιζουν οι εγγραφες και πως γινονται.

αλλο ρωτησα...απλα θελω να ξερω ποσο διαβασμα θελει και ποσες θυσιες για να περασω...
Ε,το ιδιο σου απαντησα και γω.

Που ξερεις αν ο χ,ψ σου πει τι εκανε αρκει για σενα ή ειναι περιττο;
Για τον καθενα τα ππραγματα ειναι διαφορετικα.Και οι θυσιες ΚΑΙ ο κοπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
καλησπερα παιδια!!! Θα ηθελα να σας ρωτησω γιατι εσεις προφανως ξερετε γενικα για τις ιατρικες σχολες.!παω Β λυκειου και ειμαι θετικη κατευθυνση...περιμενοντας πως και πως να παω Γ και να τελειωσω :p αλλα δεν ξερω ποσο δυσκολο ειναι να γραψεις πανελληνιες πανω απο 18 χιλιαδες μορια...την Α λυκειου την τελειωσα με 18,1 αν μετραει καθολου αυτο..απλα θελω βοηθεια γιατι νομιζω οτι δεν θα τα καταφερω και με εχει παρει απο κατω...εφτασα σε σημειο να σκεφτομαι να αλλαξω κατευθυνση και να παω θεωρητικη γιατι ειμαι καλη και στα θεωρητικα..!
Χρειάζεται σε γενικές γραμμές αρκετό διάβασμα. Να ξέρεις όμως ότι το πόσο ακριβώς εσύ θα το κρίνεις και ότι μετράει η ποιότητα και όχι η ποσότητα.
Αν θες ιατρική, ΜΗΝ το σκέφτεσαι να πας θεωρητική. Παίρνεις πολύ μεγάλο ρίσκο, καθώς υπάρχει η πιθανότητα ακόμη και 20 σε όλα τα μαθήματα να έχεις γράψει, να μην περάσεις αν η τελευταία ιατρική έχει βάση πάνω από 18600.
Ιατρική Ιωαννίνων σκέφτεσαι να είναι η πρώτη σου επιλογή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδή τη δευτέρα που έχουμε 10-11 βιοστατιστική δε θα κάνουμε;
Είπες ότι ιστολογία-εμβρυολογία θα γίνει το μάθημα τη Δευτέρα. Προφανώς εννοείς τη διάλεξη που θα γινει 12-14 και όχι τα εργαστηρια, έτσι;
Οι 4 ομάδες στις οποίες χωρίστηκαν τα παιδιά είναι γνωστές; Εννοώ ανακοίνωσαν ότι η πρώτη ομάδα είναι από το Α μέχρι το Κ, ότι η δεύτερη από το Κ μέχρι το Ν και πάει λέγοντας...; Λέει η κάθε ομάδα ποιες ώρες παίρνει;
Σε ποια κτήρια πήγες ακριβώς; Στο κτίριο της ιστολογίας-εμβρυολογίας και στις αίθουσες διδασκαλίας; Γενικά οι πληροφορίες ήταν σε πίνακες ανακοινώσεων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
1) Δηλαδή τη δευτέρα που έχουμε 10-11 βιοστατιστική δε θα κάνουμε;
2) Είπες ότι ιστολογία-εμβρυολογία θα γίνει το μάθημα τη Δευτέρα. Προφανώς εννοείς τη διάλεξη που θα γινει 12-14 και όχι τα εργαστηρια, έτσι;
3) Οι 4 ομάδες στις οποίες χωρίστηκαν τα παιδιά είναι γνωστές; Εννοώ ανακοίνωσαν ότι η πρώτη ομάδα είναι από το Α μέχρι το Κ, ότι η δεύτερη από το Κ μέχρι το Ν και πάει λέγοντας...; Λέει η κάθε ομάδα ποιες ώρες παίρνει;
4) Σε ποια κτήρια πήγες ακριβώς; Στο κτίριο της ιστολογίας-εμβρυολογίας και στις αίθουσες διδασκαλίας; Γενικά οι πληροφορίες ήταν σε πίνακες ανακοινώσεων;
1) Βιοστατιστική ξεκινάμε τη Δευτέρα 8 Οκτωβρίου, τέλος:P
2) Δε θυμάμαι αν έγραφε η ανακοίνωση τίποτα για τα εργαστήρια. Υποθέτω ότι στη διάλεξη θα μας ενημερώσουν και για τα εργαστήρια.
3) Μια κοπέλα μεγαλύτερου έτους μού εξήγησε ότι θα χωριστούμε αλφαβητικά σε 4 ομάδες. Η πρώτη θα έχει εργαστήριο τη Δευτέρα 15:30-17:30, η δεύτερη τη Δευτέρα 17:30-19:30, η τρίτη την Τρίτη 15:30-17:30 και η τέταρτη την Τρίτη 17:30-19:30. Άρα, αν το επίθετό σου ξεκινάει από Α θα είσαι σίγουρα στην πρώτη ομάδα, ενώ αν ξεκινάει από Ω θα είσαι σίγουρα στην τέταρτη ομάδα. Δεν μου είπε κάτι η γραμματεία, οπότε αυτά που γράφω ίσως να μην ισχύουν.
4) Απέναντι από το κτίριο διοίκησης είναι τα κτίρια της ιατρικής. Δε θα δυσκολευτείς να τα βρεις. Οι ανακοινώσεις αναρτώνται στις εισόδους των εργαστηρίων. Όλες οι πόρτες είναι στον ίδιο χώρο στον οποίο βρίσκεσαι αν ανέβεις κάτι σκαλιά. Εκεί πέρα είναι και η είσοδος για τις αίθουσες διδασκαλίας. Μόνο εκεί μπήκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1) Βιοστατιστική ξεκινάμε τη Δευτέρα 8 Οκτωβρίου, τέλος:P
2) Δε θυμάμαι αν έγραφε η ανακοίνωση τίποτα για τα εργαστήρια. Υποθέτω ότι στη διάλεξη θα μας ενημερώσουν και για τα εργαστήρια.
3) Μια κοπέλα μεγαλύτερου έτους μού εξήγησε ότι θα χωριστούμε αλφαβητικά σε 4 ομάδες. Η πρώτη θα έχει εργαστήριο τη Δευτέρα 15:30-17:30, η δεύτερη τη Δευτέρα 17:30-19:30, η τρίτη την Τρίτη 15:30-17:30 και η τέταρτη την Τρίτη 17:30-19:30. Άρα, αν το επίθετό σου ξεκινάει από Α θα είσαι σίγουρα στην πρώτη ομάδα, ενώ αν ξεκινάει από Ω θα είσαι σίγουρα στην τέταρτη ομάδα. Δεν μου είπε κάτι η γραμματεία, οπότε αυτά που γράφω ίσως να μην ισχύουν.
4) Απέναντι από το κτίριο διοίκησης είναι τα κτίρια της ιατρικής. Δε θα δυσκολευτείς να τα βρεις. Οι ανακοινώσεις αναρτώνται στις εισόδους των εργαστηρίων. Όλες οι πόρτες είναι στον ίδιο χώρο (μας έδωσαν και χάρτη στην εγγραφή). Εκεί πέρα είναι και η είσοδος για τις αίθουσες διδασκαλίας. Μόνο εκεί μπήκα.
Ευχαριστώ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά, δεν καταλαβαίνω κάτι. Στο φυλλάδιο που μας έδωσαν και που λέει για την ξενάγηση που θα γίνει την Παρασκευή, γράφει σε ένα σημείο:
"Ως σημείο συνάντησης ορίζεται η στάση της Ιατρικής."
Και σε ένα άλλο σημείο λέει:
"Οι φοιτητές της ιατρικής σταματούν στη στάση του νοσοκομείου."
Από αυτά τα δύο(που φάσκουν κι αντιφάσκουν), εσείς τι καταλαβαίνετε; Από τι μία λέει ότι η θα συναντηθούμε στη στάση της ιατικής(προφανώς στα κτήρια; )και από την άλλη λέει να σταματήσουμε στη στάση που είναι στο νοσοκομείο...:/: Για πείτε τι καταλαβαίνετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top