Ιατρική Αθήνας - απορίες/απόψεις

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
4 οκτωβρίου έχετε βιολογία :P
Περαστικά σας μικρά μου πόνυ!
Τι ώρα έχετε μάθημα αύριο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
4 οκτωβρίου έχετε βιολογία :P
Περαστικά σας μικρά μου πόνυ!
Τι ώρα έχετε μάθημα αύριο;;;

Χαχαχα!
Στις 11!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoletta75

Νεοφερμένος

Η nikoletta75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ξεκινάμε μάλλον 4/10 βιολογία,αλλά δεν είναι στάνταρ ακόμα!
Για όλα τα αλλα δεν έχει βγει κάτι επίσημο. Ξέρεις ότι πρέπει να πάμε να γραφτουμε για τα εργαστήρια της φυσικής,έτσι;

ναι ναι :)
ευχαριστω πολυ για ολες τις πληροφοριες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
ναι ναι :)
ευχαριστω πολυ για ολες τις πληροφοριες!

Τίποτα βρε!
Stay tuned,για τα υπόλοιπα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoletta75

Νεοφερμένος

Η nikoletta75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Τίποτα βρε!
Stay tuned,για τα υπόλοιπα!;)

πραγματικα πιο πολλες πληροφοριες βρηκα εδω παρα στο site της σχολης! ειναι εκπληκτικο το ποσο ανοργανωτη ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
πραγματικα πιο πολλες πληροφοριες βρηκα εδω παρα στο site της σχολης! ειναι εκπληκτικο το ποσο ανοργανωτη ειναι!

Δυστυχώς ισχύει! Και το ότι ξεκινούσαμε τη Δευτέρα δεν υπήρχε επίσημη ανακοίνωση στο site της σχολής!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Διαβάζω φυσική ΙΙ, ποιος θέλει να μάθει για τη φυσική του ηλεκτροκαρδιογραφήματος για να κάτσω να τα γράψω μπας και τα μάθω; :P
Άμα πείτε ναι, μετά απ' αυτό το υπερβαρετό ποστ που θα ακολουθήσει θα σας πω και κάτι σημαντικό, πόσο εύκολο είναι να πεθάνετε ακόμη και σε βάθος 1m στη θάλασσα!!! :P

ΔΗΜΗΤΡΗ ΕΙΣΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΠΟΥ ΔΕ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΚΑΙ ΚΟΠΗΚΕΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.
Αυτό το λέω σ' εμένα.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McConkey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Eγώ :) 12 απαγωγές

αν και πιστεύω ότι όλη η φυσική του ηκδ είναι ενά τρίγωνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Διαβάζω φυσική ΙΙ, ποιος θέλει να μάθει για τη φυσική του ηλεκτροκαρδιογραφήματος για να κάτσω να τα γράψω μπας και τα μάθω; :P
Άμα πείτε ναι, μετά απ' αυτό το υπερβαρετό ποστ που θα ακολουθήσει θα σας πω και κάτι σημαντικό, πόσο εύκολο είναι να πεθάνετε ακόμη και σε βάθος 1m στη θάλασσα!!! :P

ΔΗΜΗΤΡΗ ΕΙΣΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΠΟΥ ΔΕ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΚΑΙ ΚΟΠΗΚΕΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.
Αυτό το λέω σ' εμένα.
:P

Loser! :P

ΗΚΓ κάναμε στην φυσιολογία, αναλυτικά : με ανύσματα, απαγωγές και όλα αυτά τα σχετικά κέρατα που έχει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Eγώ :) 12 απαγωγές

αν και πιστεύω ότι όλη η φυσική του ηκδ είναι ενά τρίγωνο

Κατ' αρχάς, είναι ένα ΗΚΓ :P
Και το Γ με το Δ δεν είναι κοντά στο πληκτρολόγιο.
Και κατά δεύτερον, είναι κάτι παραπάνω από ένα τρίγωνο.
Και τέλος, εσύ φωστήρα που' σαι και ο νεότερος καθηγητής βιολογίας μπορείς να διαβάσεις και μόνος σου.
Απευθύνομαι σε συναδέλφους που θα τους χρησιμεύσει κιόλας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McConkey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Εκοψα την λέξη σε 3 σύμφωνα που διάλεξα δεν είναι το συνηθισμένο αλλά η γραμματικη δε μου απαγορεύει να το κανω

Στο ισκοολ ότι δηλώσεις είσαι τελικά :D

Είναι το τρίγωνο του Einthoven αν το ξερεις αυτο τέλειωσε το καρδιογράφημα ξέρεις τις κλασικές απαγωγές, να υπολογίζεις τον άξονα και την φιλοσοφία .


όταν όταν το ερέθισμά απομακρυνετε από ένα σημείο στο άλλο το δυναμικό στο αρχικό σημείο πέφτει ενώ όταν ερεθισμα έρχεται το δυναμικό μεγαλώνει στο τελικό σημείο

πάντως οι φυσικοί δεν έχουν ιδέα.. (να μη πω για τους μεταπτυχιακούς).. από καρδιογράφημα αλλά δυστυχως δε μπορώ να πω περισσότερα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psilos1975

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο psilos1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
για πειτε εντυπωσεις τα πρωτακια...ξεκινησατε πως ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Επειδή με πετυχαίνετε σε πολύ καλή διάθεση και επειδή στο α' εξάμηνο το μάθημα που θα σας βγάλει την πίστη είναι φυσικά η βιολογία 1 και επειδή το βιβλίο θα το πάρετε ένας θεός ξέρει πότε και επειδή είναι και 1000 σελίδες και επειδή είμαι και καλό άτομο.. :P
θα σας πω πάνω κάτω τα σημαντικά σημεία της ύλης για να ψαχτείτε λίγο μόνοι σας στο internet, έξυπνα παιδιά είστε, διαβαστερά απ' ό,τι έχω καταλάβει οπότε δε θα σας είναι κόπος, χρόνο θα γλυτώσετε.
Και ό,τι απορίες έχετε ρωτάτε, η βιολογία 1 μου' χει χαραχτεί στο μυαλό ανεξίτηλα δεν ξέρω και πως γράφεται. :P
Λοιπόν

Ιοντικοί δίαυλοι
Αντλία Να/Κ (Να/Κ ΑΤΡάση)
Διαμεμβρανικοί υποδοχείς
G πρωτείνες
ιντερφερόνες
υποδοχείς στεροειδών ορμονών
κυτταροσκελετός (!!!!)
υποδοχείς LDL χοληστερόλης (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Ρύθμιση κυτταρικού κύκλου (διάφορες φάσεις)
πρωτείνες p53, p22
αντιγραφή DNA
σύμπλοκο ORC στην αντιγραφή
πρωτείνη Cdc6


Ό,τι θυμάμαι θα προσθέτω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Επειδή με πετυχαίνετε σε πολύ καλή διάθεση και επειδή στο α' εξάμηνο το μάθημα που θα σας βγάλει την πίστη είναι φυσικά η βιολογία 1 και επειδή το βιβλίο θα το πάρετε ένας θεός ξέρει πότε και επειδή είναι και 1000 σελίδες και επειδή είμαι και καλό άτομο.. :P
θα σας πω πάνω κάτω τα σημαντικά σημεία της ύλης για να ψαχτείτε λίγο μόνοι σας στο internet, έξυπνα παιδιά είστε, διαβαστερά απ' ό,τι έχω καταλάβει οπότε δε θα σας είναι κόπος, χρόνο θα γλυτώσετε.
Και ό,τι απορίες έχετε ρωτάτε, η βιολογία 1 μου' χει χαραχτεί στο μυαλό ανεξίτηλα δεν ξέρω και πως γράφεται. :P
Λοιπόν

Ιοντικοί δίαυλοι
Αντλία Να/Κ (Να/Κ ΑΤΡάση)
Διαμεμβρανικοί υποδοχείς
G πρωτείνες
ιντερφερόνες
υποδοχείς στεροειδών ορμονών
κυτταροσκελετός (!!!!)
υποδοχείς LDL χοληστερόλης (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Ρύθμιση κυτταρικού κύκλου (διάφορες φάσεις)
πρωτείνες p53, p22
αντιγραφή DNA
σύμπλοκο ORC στην αντιγραφή
πρωτείνη Cdc6


Ό,τι θυμάμαι θα προσθέτω!!!

Βάλε και ρύθμιση μεταγραφής και τροποποιήσεις πρωτεινών στο ΕΔ.

ΕΣΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ; :whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Βάλε και ρύθμιση μεταγραφής και τροποποιήσεις πρωτεινών στο ΕΔ.

ΕΣΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ; :whistle::whistle:

Πάνο έχω διαβάσει ε!!!!!!!!!!!!!!! :P
Ξέρω ακόμη και για τα κωνία και τα ραβδία!!

Α και κυστίδια μεταφοράς!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Πάνο έχω διαβάσει ε!!!!!!!!!!!!!!! :P
Ξέρω ακόμη και για τα κωνία και τα ραβδία!!

Α και κυστίδια μεταφοράς!! :P

Είσαι καλός εσύ! :P

Κανόνισε το Σάββατο να κάτσεις σπίτι!

Do whatever you feel! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Θα' ρθει η μαρία να κοιμηθεί εδώ ρε :P
Αλλά και να μην ερχόταν σιγά μην έχανα σαββατόβραδο :P
Να πας μόνος σου να μπεις και σε χειρουργείο και να μου πεις τι είδες. :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Θα' ρθει η μαρία να κοιμηθεί εδώ ρε :P
Αλλά και να μην ερχόταν σιγά μην έχανα σαββατόβραδο :P
Να πας μόνος σου να μπεις και σε χειρουργείο και να μου πεις τι είδες. :P:P

Καλέ, σταμάτα και κολάστηκα! :P
Ok, θα το κάνω! Λές να μην μπορέσω να μπώ σε χειρουργείο; :P

Have fun! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Η ανθρωπολογια λέει σαν μάθημα επιλογής; Γιατί πρώτες βοήθειες λέω να πάρω στο β εξάμηνο!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Πάρε παιδοδερματολογία, ενδιαφέρον θα' ναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top