Ιατρική Αθήνας - απορίες/απόψεις

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Φυσική 1 : ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΑΘΗΜΑ ΕΒΕΡ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Τα μαθηματα που δινουμε στο α εξαμηνο,πρεπει να τα δηλωσουμε καπου ηλεκτρονικα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psilos1975

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο psilos1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
γιατι .... διαφωτισε μας!!!

Στειρα παπαγαλια. Μαθαινετε για ακτινοβολιες, ακτινοπροστασια και μηχανηματα, και στο τελος θα διαβασετε ενα φυλλαδιο,για να περασετε το μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psilos1975

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο psilos1975 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
το φυλλαδιο να φανταστω τεραστιο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toto13

Νεοφερμένος

Ο toto13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Tην ωρα που ακουσα το επικο:Μαμα εδω τι γραφω? Και τη μαμα να απαντα την ημερομηνια γεννησης,τσιμπιομουν να δω αν το ζω....
Νταξει κ μεις φυτουκλιασαμε αλλα δεν το καψαμε κιολας....Δε θελω να καταντησω ετσι....:worry:


χαχαχαχαχαχα. Ειδες και εσυ τετοια φρουτα;;;;;; Φαση δν ειχαν;;;;;;

Λοιπον, οποιος μπορει θελω να μου πει ποτε αρχιζουμε. Μια μου λενε 24 Σεπτ αλλα τοτε ειναι το επισημο. Πηρα πριν λιγο τη γραματεια και μου ειπε οτι πρεπει να ξαναπαω να ρωτησω στις επιμερους γραμματειες του καθε μαθηματος για το ποτε αρχιζουν. Πανε καλα ^&$%^&(&^&;;;;;;;; Επισης κτ μου παν οτι πρεπει να γραφτουμε σε καθε μαθημα ξεχωριστα. Βοηθηστε συναδελφοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Λοιπον, οποιος μπορει θελω να μου πει ποτε αρχιζουμε. Μια μου λενε 24 Σεπτ αλλα τοτε ειναι το επισημο. Πηρα πριν λιγο τη γραματεια και μου ειπε οτι πρεπει να ξαναπαω να ρωτησω στις επιμερους γραμματειες του καθε μαθηματος για το ποτε αρχιζουν. Πανε καλα ^&$%^&(&^&;;;;;;;; Επισης κτ μου παν οτι πρεπει να γραφτουμε σε καθε μαθημα ξεχωριστα. Βοηθηστε συναδελφοι...
Και μενα αυτο μου ειπαν χθες!Οτι πρεπει να παρακολουθουμε τις ανακοινωσεις που βγαζει καθε εδρα ξεχωριστα!:mad:
Οσο για τις εγγραφες,πρεπει να πας στη σχολη για να γραφτεις στα εργαστηρια φυσικης ημερες και ωρες που εχουν βγει στο site της γραμματειας(το εχω αναρτησει και εγω λιγο πιο πανω).
Ακομα, αφου παρουμε password και username απο το webadm.uoa.gr θα δηλωσουμε ηλεκτρονικα τα μαθηματα στο mystudies.gr αλλα δεν ξερω απο ποτε πρεπει να το κανουμε αυτο!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toto13

Νεοφερμένος

Ο toto13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Και μενα αυτο μου ειπαν χθες!Οτι πρεπει να παρακολουθουμε τις ανακοινωσεις που βγαζει καθε εδρα ξεχωριστα!:mad:
Οσο για τις εγγραφες,πρεπει να πας στη σχολη για να γραφτεις στα εργαστηρια φυσικης ημερες και ωρες που εχουν βγει στο site της γραμματειας(το εχω αναρτησει και εγω λιγο πιο πανω).
Ακομα, αφου παρουμε password και username απο το webadm.uoa.gr θα δηλωσουμε ηλεκτρονικα τα μαθηματα στο mystudies.gr αλλα δεν ξερω απο ποτε πρεπει να το κανουμε αυτο!:hmm:


Πωω τι μπερδεψουρα. Μωρε δεν τα γλιτωνουν τα μπινελικια τους μου φαινεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Πωω τι μπερδεψουρα. Μωρε δεν τα γλιτωνουν τα μπινελικια τους μου φαινεται..
Ναι ειναι μπερδεμα και δεν υπαρχει κανεις προθυμος να σε εξυπηρετησει εκει μεσα!
Η μονη εγνοια χθες της γραμματεως ηταν ποτε θα ξεμπερδεψει!Ακουσα χαρακτηριστικα να λεει στη διπλανη της :
Πωωω......φανταζεσαι να ελθουν σημερα και οι 40 που δεν εχουν εγγραφει???
Και δεν εκανε τιποτα....Μονο εδινε χαρτια,εβαζε σφραγιδα στο τριπτυχο και παπαλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toto13

Νεοφερμένος

Ο toto13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Ναι ειναι μπερδεμα και δεν υπαρχει κανεις προθυμος να σε εξυπηρετησει εκει μεσα!
Η μονη εγνοια χθες της γραμματεως ηταν ποτε θα ξεμπερδεψει!Ακουσα χαρακτηριστικα να λεει στη διπλανη της :
Πωωω......φανταζεσαι να ελθουν σημερα και οι 40 που δεν εχουν εγγραφει???
Και δεν εκανε τιποτα....Μονο εδινε χαρτια,εβαζε σφραγιδα στο τριπτυχο και παπαλα!

Και τωρα δηλαδη πρεπει ο καθενας να παει παλι και να κανονισει τα υπολοιπα με τα μαθηματα;;; Το λεω αυτο γτ τη δευτερα υποτιθεται ξεκινανε μαθηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Και τωρα δηλαδη πρεπει ο καθενας να παει παλι και να κανονισει τα υπολοιπα με τα μαθηματα;;; Το λεω αυτο γτ τη δευτερα υποτιθεται ξεκινανε μαθηματα
Το μονο που ξερω,μεχρι στιγμης,ειναι οτι πρεπει να παμε να "δηλωθουμε" στα εργαστηρια φυσικης!
Για ολα τα αλλα ......Μαυρα Μεσανυχτα!


Εν τω μεταξυ αυτο που με εκνευριζει αφανταστα ειναι οτι στην οδοντιατρικη τα εχουν ολα αναλυτικοτατα!
Ποτε ξεκινα καθε μαθημα,τι ωρα σε ποιο αμφιθεατρο...Γκρρρ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

toto13

Νεοφερμένος

Ο toto13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Το μονο που ξερω,μεχρι στιγμης,ειναι οτι πρεπει να παμε να "δηλωθουμε" στα εργατσηρια φυσικης!
Για ολα τα αλλα ......Μαυρα Μεσανυχτα!


Εν τω μεταξυ αυτο που με εκνευριζει αφανταστα ειναι οτι στην οδοντιατρικη τα εχουν ολα αναλυτικοτατα!
Ποτε ξεκινα καθε μαθημα,τι ωρα σε ποιο αμφιθεατρο...Γκρρρ.....


Εμενα παντως πριν που πηρα τηλ μου ειπε οτι τις δουλειες αυτες επρεπε να τις ειχα κανει οταν πηγα για εγγραφη. Τωρα τη Δευτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Εμενα παντως πριν που πηρα τηλ μου ειπε οτι τις δουλειες αυτες επρεπε να τις ειχα κανει οταν πηγα για εγγραφη. Τωρα τη Δευτερα..
Τι λενε μωρε....Αφου οι μερες και ωρες που εχει βγαλει η γραμματεια της φυσικης ειναι μετα απο αυτες της εγγραφης!
Χθες που πηγα εγω μετα την εγγραφη στη γραμματεια της φυσικης δεν ηταν ανθρωπος εκει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Παιδιά ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ :P
24 Σεπτεμβρίου ξεκινάει το εξάμηνο επίσημα, το πότε θα αρχίσει κάθε μάθημα είναι θέμα κάθε έδρας και εκεί πρέπει να ρωτάτε, δεν είναι θέμα της κεντρικής γραμματείας!!

Για τα μαθήματα στο mystudies, ΟΣΟΙ ΕΧΕΤΕ ΓΡΑΦΤΕΙ, κάντε μια προσπάθεια να γραφτείτε στο webadm, μπορεί να σας έχουνε περάσει και να καταφέρετε να πάρετε κωδικό!!!!!!!!
Η δήλωση στο mystudies θα ξεκινήσει μετά τις 24, θα βγει ανακοίνωση στη grammateia.med.uoa.gr

Τι λενε μωρε....Αφου οι μερες και ωρες που εχει βγαλει η γραμματεια της φυσικης ειναι μετα απο αυτες της εγγραφης!
Χθες που πηγα εγω μετα την εγγραφη στη γραμματεια της φυσικης δεν ηταν ανθρωπος εκει....

Τη μύρισες την πτωματίλα; :P:P
Εσύ πήγες δεξιά στις σκάλες που ανέβηκες (2ο όροφο), αριστέρα είναι το ανατομείο!!
Eau de formole!! :P

ΡΕ ΣΤΟ 1ο ΕΤΟΣ ΒΑΛΑΝΕ ΕΠΙΛΕΓΟΜΕΝΟ ΠΑΙΔΟΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΑ !!!!


ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ. ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΣΤΟ 2Ο ΕΞΑΜΗΝΟ....ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ!! ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΚΩΛΟΦΑΡΔΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ :p

ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ

ΦΑΡΜΑΚΑ: ΙΑΤΡΙΚΟΣ, ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΡΟΛΟΣ

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ

ΦΥΣΙΚΗ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑ ΙΙ - ΣΚΕΛΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΛΗΘΥΣΜΙΑΚΗ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑ

ΝΕΥΡΟΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ

ΚΥΤΤΑΡΙΚΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ ΝΕΥΡΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΓΗΡΑΝΣΗΣ

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΟΣΤΩΝ ΤΗΣ ΚΙΝΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ

ΕΠΕΙΓΟΥΣΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΟΓΚΟΛΟΓΙΑ ( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! )


Μα πώς θα γίνει το τελευταίο μάθημα δεν έχω ιδέα. :P
Πχ επείγουσα κατάσταση στην ογκολογία θαρρώ ότι θεωρείται πχ το ηπατικό σοκ σε καρκίνο του ήπατος. Το ηπατικό σοκ μπορεί να προκαλέσει διαταραχές της πήξης του αίματος γιατί το ήπαρ παράγει τους παράγοντες πήξης ή να προκαλέσει σοβαρό οίδημα λόγω της μείωσης των λευκωμάτων που κάνουν ωσμωτικό το αίμα και δεν επιτρέπουν την εξαγγείωση υγρών!! Αυτά ένας πρωτοετής δεν τα ξέρει ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Τη μύρισες την πτωματίλα; :P:P
Εσύ πήγες δεξιά στις σκάλες που ανέβηκες (2ο όροφο), αριστέρα είναι το ανατομείο!!
Eau de formole!! :P

ΡΕ ΣΤΟ 1ο ΕΤΟΣ ΒΑΛΑΝΕ ΕΠΙΛΕΓΟΜΕΝΟ ΠΑΙΔΟΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΑ !!!!

Είστε ανώμαλοι. Με το συμπάθειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Τη μύρισες την πτωματίλα; :P:P
Εσύ πήγες δεξιά στις σκάλες που ανέβηκες (2ο όροφο), αριστέρα είναι το ανατομείο!!
Eau de formole!! :P

ΡΕ ΣΤΟ 1ο ΕΤΟΣ ΒΑΛΑΝΕ ΕΠΙΛΕΓΟΜΕΝΟ ΠΑΙΔΟΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΑ !!!!


ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ. ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΣΤΟ 2Ο ΕΞΑΜΗΝΟ....ΠΟΥ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ!! ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΚΩΛΟΦΑΡΔΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑ :p

ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ

ΦΑΡΜΑΚΑ: ΙΑΤΡΙΚΟΣ, ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΡΟΛΟΣ

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΣΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ

ΦΥΣΙΚΗ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑ ΙΙ - ΣΚΕΛΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΛΗΘΥΣΜΙΑΚΗ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑ

ΝΕΥΡΟΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ

ΚΥΤΤΑΡΙΚΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ ΝΕΥΡΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΓΗΡΑΝΣΗΣ

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΟΣΤΩΝ ΤΗΣ ΚΙΝΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ

ΕΠΕΙΓΟΥΣΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΟΓΚΟΛΟΓΙΑ ( !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! )

Την πτωματιλα???Χαχα...Οχι!:P
Και μη μιλας για κωλοφαρδια,γιατι εμας μας καταργησαν συγγραματα,που εσεις παιρνατε περυσι!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Δε θεωρείται κωλοφαρδία να πάρεις ένα σύγγραμα βιολογίας παραπάνω! Κωλοφαρδία θεωρείται να' σαι α' έτος και να σου κάνεις ογκολογία!!
Ειλικρινά πως θα κάνουνε ογκολογία χωρίς ΠΑΘΑΝ και ιστολογία ακόμη να το καταλάβω!! :P
Papa, άμα πέρυσι σου' λεγα εσένα ότι το 99 τα εκατό των καρκίνων του μαστού είναι αδενοκαρκίνωμα θα καταλάβαινες γιατί;
Πριν κάνεις ιστολογία ε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Δε θεωρείται κωλοφαρδία να πάρεις ένα σύγγραμα βιολογίας παραπάνω! Κωλοφαρδία θεωρείται να' σαι α' έτος και να σου κάνεις ογκολογία!!
Ειλικρινά πως θα κάνουνε ογκολογία χωρίς ΠΑΘΑΝ και ιστολογία ακόμη να το καταλάβω!! :P
Papa, άμα πέρυσι σου' λεγα εσένα ότι το 99 τα εκατό των καρκίνων του μαστού είναι αδενοκαρκίνωμα θα καταλάβαινες γιατί;
Πριν κάνεις ιστολογία ε :P

Ούτε κάν. Γιατί δεν ήξερα ότι ο μαστός είναι αδένας και το καρκίνωμα καρκίνος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Δε θεωρείται κωλοφαρδία να πάρεις ένα σύγγραμα βιολογίας παραπάνω! Κωλοφαρδία θεωρείται να' σαι α' έτος και να σου κάνεις ογκολογία!!
Ειλικρινά πως θα κάνουνε ογκολογία χωρίς ΠΑΘΑΝ και ιστολογία ακόμη να το καταλάβω!! :P
Papa, άμα πέρυσι σου' λεγα εσένα ότι το 99 τα εκατό των καρκίνων του μαστού είναι αδενοκαρκίνωμα θα καταλάβαινες γιατί;
Πριν κάνεις ιστολογία ε :P
Αρα αφου δεν εχουμε τις προαπαιτουμενες γνωσεις,αχρηστο το μαθηματακι?:/:

Πχ επείγουσα κατάσταση στην ογκολογία θαρρώ ότι θεωρείται πχ το ηπατικό σοκ σε καρκίνο του ήπατος. Το ηπατικό σοκ μπορεί να προκαλέσει διαταραχές της πήξης του αίματος γιατί το ήπαρ παράγει τους παράγοντες πήξης ή να προκαλέσει σοβαρό οίδημα λόγω της μείωσης των λευκωμάτων που κάνουν ωσμωτικό το αίμα και δεν επιτρέπουν την εξαγγείωση υγρών!! Αυτά ένας πρωτοετής δεν τα ξέρει ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΤΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ. :p
Εσυ που τα μαθαινεις???Προσωπικο διαβασμα ε?
Θελω κι εγω!!!:P
Nerd alert!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Αρα αφου δεν εχουμε τις προαπαιτουμενες γνωσεις,αχρηστο το μαθηματακι?:/:

Δεν είναι άχρηστο, απλά θα πρέπει να ψαχτείτε και λίγο μόνοι σας!!

Εσυ που τα μαθαινεις???Προσωπικο διαβασμα ε?
Θελω κι εγω!!!:P
Nerd alert!

Ό,τι περιστατικό βλέπω, είτε χειρουργικό είτε παθολογικό, το σκέφτομαι μετά και ψάχνω πληροφορίες γι' αυτό!!
Το να διάβαζα πχ μόνος μου για το ήπαρ δε θα το κάνα, όταν όμως είδα άτομο με κίρρωση και κοιλιά σαν αερόστατο (ασκίτης) μου έκανε εντύπωση και το έψαξα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top