ΙΕΚ ΟΑΕΔ - απαλλαγή από μάθημα

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Φοιτώ στο ΙΕΚ ΟΑΕΔ και θα εκτιμουσα πληροφορίες για την ύλη στο τμήμα θρησκευτικού τουρισμού και θα ήθελα να εκφράσω κάποια απορία εάν υπάρχει ή δυνατότητα απαλλαγής από μάθημα . Όλοι στο τμήμα είναι αρχάριοι στα αγγλικά εγώ έχω πιστοποιημενο επίπεδο Β2.Σίγουρα πάντα υπάρχουν πράγματα να μάθεις άλλα είναι βασανιστηκο,,να υποβάλλομαι σε αυτή την διαδικασία. Μας δώθηκε φυλλάδιο για το σπίτι με άσκηση βάλε Α ή an όπου χρειάζεται και μαθαίνουμε τους αριθμούς.. Ευχαριστώ
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,973 μηνύματα.
Ρώτα στη διεύθυνση του ΙΕΚ. Πολλές φορές σε μαθήματα αγγλικών υποβάλλεις το πτυχίο σου, συνήθως πρέπει να είναι τουλάχιστον Β2 και απαλλάσσεσαι, αλλά για τα ΙΕΚ δεν ξέρω.
 

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Ρώτα στη διεύθυνση του ΙΕΚ. Πολλές φορές σε μαθήματα αγγλικών υποβάλλεις το πτυχίο σου, συνήθως πρέπει να είναι τουλάχιστον Β2 και απαλλάσσεσαι, αλλά για τα ΙΕΚ δεν ξέρω.
Μόλις επέστρεψα από μάθημα , κάθε μέρα και ένα πρόβλημα . Είπα τον διευθυντή για την απαλλαγή είπε δεν γνωρίζει θα κοιτάξει αλλά θα είναι κακό για τις επιδόσεις μου γιατί θα πρέπει μάλλον να δίνω εξετάσεις έδειξε πολύ ενδιαφέρον επί του θέματος ,αλλά πιεζοταν από τον φόρτο εργασίας .Αλλά θα ενημέρωθω την Πέμπτη.
Μπαίνοντας στην τάξη με ενημέρωσε η φίλη του διευθυντή και συμμαθήτρια ότι έχει μία ιδέα μαζί με τον διευθυντή να δώσουν το στίγμα στην πόλη
Ένα ακόμα πρόβλημα που προκυπτει στο ΙΕΚ του ΟΑΕΔ είναι ότι στα μαθήματα τα εργαστήριακα οργανωνουμε και πάμε εκδρομές με ιδιωτικά αυτοκίνητά ή και με λεωφορεία με υψηλό κόστος και σήμερα συμμαθήτρια μου πε ότι θέλουν να κάνουν με την διεύθυνση ως προσφορά μία δημιουργία τουριστικου οδηγού στο δήμο και συζητούσε με την καθηγήτρια για να κάνουμε 2εκδρομες την βδομάδα. Πληρώνω 24 ευρώ τα εισητηρία με πάσο τον μήνα , 10 ευρώ το μήνα το νέρακι ,δεν έχουνε βρύση με πόσιμο νερό και θέλουν να πληρώνω και 40- 80 ευρώ για τα δωρεάν εργαστηριακά μαθήματα. Να φτανω το1000 το χρόνο;. Εγώ τους είπα δεν έχω αυτη την δυνατότητα και εάν θέλουν η ιδέα είναι φανταστικια να το κάνουν αιτημα στο δήμο για την πρακτική εξάσκηση ...
Με έχουν σαλτάρει τελείως.
Και σε περίπτωση που φωτογραφίζονται πρόσωπα ή θίγονται να σβηστούν τα συγκεκριμένα σχολια που το κάνουν απο τον συντονιστή . Είμαι ταραγμένη η άλλη ελεγε ότι η ΠΡΟΣΦΟΡΑ είναι ότι θα διαφημίσει και το ΙΕΚ,ακουσα ακόμα μία φωνή λογικής ( άνεργη και αυτή) ότι δεν είναι υποχρεωμένη να διαφημίσει το ΙΕΚ
Υλοποιούν αυθόρμητες αποφάσεις και με φέρνουν σε δύσκολη θέση ..να δηλώνω συνέχεια δεν έχω την οικονομική δυνατότητα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τώρα νιώθω την ανάγκη να απολογηθω για το εισόδημα μου ...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μόλις επέστρεψα από μάθημα , κάθε μέρα και ένα πρόβλημα . Είπα τον διευθυντή για την απαλλαγή είπε δεν γνωρίζει θα κοιτάξει αλλά θα είναι κακό για τις επιδόσεις μου γιατί θα πρέπει μάλλον να δίνω εξετάσεις έδειξε πολύ ενδιαφέρον επί του θέματος ,αλλά πιεζοταν από τον φόρτο εργασίας .Αλλά θα ενημέρωθω την Πέμπτη.
Μπαίνοντας στην τάξη με ενημέρωσε η φίλη του διευθυντή και συμμαθήτρια ότι έχει μία ιδέα μαζί με τον διευθυντή να δώσουν το στίγμα στην πόλη
Ένα ακόμα πρόβλημα που προκυπτει στο ΙΕΚ του ΟΑΕΔ είναι ότι στα μαθήματα τα εργαστήριακα οργανωνουμε και πάμε εκδρομές με ιδιωτικά αυτοκίνητά ή και με λεωφορεία με υψηλό κόστος και σήμερα συμμαθήτρια μου πε ότι θέλουν να κάνουν με την διεύθυνση ως προσφορά μία δημιουργία τουριστικου οδηγού στο δήμο και συζητούσε με την καθηγήτρια για να κάνουμε 2εκδρομες την βδομάδα. Πληρώνω 24 ευρώ τα εισητηρία με πάσο τον μήνα , 10 ευρώ το μήνα το νέρακι ,δεν έχουνε βρύση με πόσιμο νερό και θέλουν να πληρώνω και 40- 80 ευρώ για τα δωρεάν εργαστηριακά μαθήματα. Να φτανω το1000 το χρόνο;. Εγώ τους είπα δεν έχω αυτη την δυνατότητα και εάν θέλουν η ιδέα είναι φανταστικια να το κάνουν αιτημα στο δήμο για την πρακτική εξάσκηση ...
Με έχουν σαλτάρει τελείως.
Και σε περίπτωση που φωτογραφίζονται πρόσωπα ή θίγονται να σβηστούν τα συγκεκριμένα σχολια που το κάνουν απο τον συντονιστή . Είμαι ταραγμένη η άλλη ελεγε ότι η ΠΡΟΣΦΟΡΑ είναι ότι θα διαφημίσει και το ΙΕΚ,ακουσα ακόμα μία φωνή λογικής ( άνεργη και αυτή) ότι δεν είναι υποχρεωμένη να διαφημίσει το ΙΕΚ
Υλοποιούν αυθόρμητες αποφάσεις και με φέρνουν σε δύσκολη θέση ..να δηλώνω συνέχεια δεν έχω την οικονομική δυνατότητα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τώρα νιώθω την ανάγκη να απολογηθω για το εισόδημα μου ...
Τους είπα να κάνουμε τις εκδρομές πόσες δικαιούμαστε το χρόνο 4--5-6 όχι αυτό το χάλι . Βγαλανε ένα πρόγραμμα για εκδρομές με αυτοκίνητα ιδιωτικά κάθε παρασκευή ως τέλος Νοέμβρη στις γύρω περιοχές και εκφράζω την αντίρρηση περί επικυνδινοτητας και καλανε σε τουριστικό γραφείο επειδή έχουν το κονε
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kiki mat

Νεοφερμένος

Η Kiki mat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Στην αρχή μου δωθηκε μία βεβαίωση φοίτησης για να την πάω στον ΟΑΕΔ για να διατηρήσω κάρτα ανεργίας με ημερομηνία τέτοια που προκαλούσε διακοπή της κάρταςανεργιας,ενω είχα ζητήσει αρχικά βεβαίωση εγγραφής μου είπε δεν γίνεται να εκδώσει τέτοιο έγγραφο είπα και το ποσό εντύπωση μου κάνει που δεν έχουν επικοινωνία μεταξύ τους ΙΕΚ ΟΑΕΔ -ΟΑΕΔ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στην αρχή μου δωθηκε μία βεβαίωση φοίτησης για να την πάω στον ΟΑΕΔ για να διατηρήσω κάρτα ανεργίας με ημερομηνία τέτοια που προκαλούσε διακοπή της κάρταςανεργιας,ενω είχα ζητήσει αρχικά βεβαίωση εγγραφής μου είπε δεν γίνεται να εκδώσει τέτοιο έγγραφο είπα και το ποσό εντύπωση μου κάνει που δεν έχουν επικοινωνία μεταξύ τους ΙΕΚ ΟΑΕΔ -ΟΑΕΔ.
Μετά μου βγάλε βεβαίωση φοίτησης με ημερομηνία έναρξης των μαθημάτων και μου ζήτησε να σκισω την πρώτη βεβαίωση και εγώ του είπα δεν μπορώ την έχω καταθέσει στον ΟΑΕΔ, μεσολάβησε αργία το θέμα είχε φτάσει στον Προϊστάμενο γιατί με την συγκεκριμένη ημερομηνία κωλυοταν η υπεύθυνη στα προγράμματα εάν δεν κάνω λάθος,γιατι μου παν δεύτερο γραφείο Τελοσπάντων , ξανα έρχομαι σε επαφή με τον ΟΑΕΔ και μου λένε ότι το θέμα το κανόνισε ο προϊστάμενος
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εντωμεταξυ με διαβεβαιώνει ότι όλες οι βεβαιώσεις έχουν την ίδια ημερομηνία και ότι το λάθος είναι αυτόματο φόρμας και στο καπάκι βλέπω συμμαθήτρια με βεβαίωση φοίτησης 25 του μηνός τον ρωτάω γιατί η συμμαθήτρια έχει 25 του μηνός ενώ υποτίθεται είναι λάθος φόρμα και μου είπε εάν θέλω να μου βγάλει μία με 25 του μηνός . Ένα έγγραφο που θα δηλώνει ότι είμαι 5 ημέρες απών . Και τον ρωτησα εάν με εκβιάζει;
Τον ρωτησα τι εννοείτε θα μου βαλετε απουσίες ενώ είμαι παρών;Ενώ πρώτα μου είχε δοθεί το ελεύθερο να κανονισω την φυσική και Πνευματική υγεια. Και φεύγουμε νομίζω την Τετάρτη ώρα της Τρίτης ημέρας της φοίτησης απο την υπόγεια τάξη με τους υπολογιστές προς ανακύκλωση ( εικαζω μου αυτους που είχαμε το 90)Και πάμε στην επάνω αίθουσα ευαρια ,ευήλια , κάθομαι κουτουρου και μία σατανική σύμπτωση έγραφε το όνομά μου κάτω από το θρανιο Κικιτα λέω τον διπλανό μου κοίτα γράφει το όνομα μου και με το που κοιτάζω το γραφείο του διπλανού κάποιος έχει γράψει ΚΙΚΗ ΤΣΟΥ αναφωνω γράφει Κική ποια είναι η Κική λέει η θεολόγος και της λέω εγώ . Πρέπει να φτιάξανε εικονικό περιβάλλον συνεδρειακού τουρισμού δεν εξηγείται.Τωρα έχουμε μία συμμαθήτρια που θέλει να νιωσω ενοχές για το όνομα μου . Εγώ κάνω παρέα με τα κορίτσια της νοσηλευτικής και τις αισθητικής μου λένε καλά λόγια για μαλλιά μπλούζα ρούχα ,παίρνω κομπλιμέντα στην τάξη, εάν δεν μιλήσω με άλλους θα μου πούνε το περιεχόμενο του στομάχου μου
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top