ΙΕΚ & Κολλέγια: Ποια η γνώμη σας;

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,407 μηνύματα.
Ρε παιδιά ας μην κοροιδευόμαστε μεταξύ μας. Κολλέγιο=πλουσιοπαιδάκι που βαρέθηκε να στρώσει τον κ**ο του να διαβάσει. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

:whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K.Sweden

Νεοφερμένος

Ο K.Sweden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Μιχάλη,και με το φροντιστήριο αγοράζεις μια θέση στο εκάστοτε πανεπιστήμιο!Αυτή που λένε ότι τα κολλέγια είναι για τα πλουσιόπαιδα προφανώς δεν έχουν ακούσει ούτε διαβάσει βιογραφικά παιδιών από κολλέγια με Lower,Proficiency,κτλπ!μεταπτυχιακά στο εξωτερικό και κλείνονται μόνο στην Μικρή Ελλαδίτσα μας!

Αγοράζεις το πτυχίο σου όπως αγοράζεις μια σοκολάτα από το περίπτερο.

Ρε παιδιά ας μην κοροιδευόμαστε μεταξύ μας. Κολλέγιο=πλουσιοπαιδάκι που βαρέθηκε να στρώσει τον κ**ο του να διαβάσει. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

Άλλο το Ι.Ε.Κ και άλλο το Κολλέγιο.

Το Ι.Ε.Κ χορηγεί κατάρτιση και όχι πτυχίο ενώ το Κολλέγιο χορηγεί πτυχίο. Είναι αβέβαιο όμως αν αφού αποφοιτήσεις έχεις επαγγελματικά δικαιώματα γιατί για ακαδημαϊκά ούτε λόγος.

Πλέον τα παιδιά του Παντείο πχ έχουν τα ίδια ακριβώς επαγγελματικά δικαιώματα με το Κολλεγιοπαιδο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Θες να μου πεις οτι το Lower και Proficiency σου κατοχυρωνει ενα δυνατο βιογραφικο? Μεχρι και η κουτση Μαρια εχει Λοουερ... Μη μας τρελαινεις ομαδικως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,407 μηνύματα.
Φυσικά και έχουν τα ίδια επαγγελματικά δικαιώματα. Αν πχ ενας σπουδάσει σε κολέγιο οικονομικά, γράφεται αυτόματα στο οικονομικό επιμελητήριο της Αγγλίας (αν πχ το πτυχίο είναι απο Αγγλία) και αυτόματα στο οικονομικό επιμελητήριο της Ελλάδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Μιχάλη,και με το φροντιστήριο αγοράζεις μια θέση στο εκάστοτε πανεπιστήμιο!Αυτή που λένε ότι τα κολλέγια είναι για τα πλουσιόπαιδα προφανώς δεν έχουν ακούσει ούτε διαβάσει βιογραφικά παιδιών από κολλέγια με Lower,Proficiency,κτλπ!μεταπτυχιακά στο εξωτερικό και κλείνονται μόνο στην Μικρή Ελλαδίτσα μας!

Καλά εντάξει, είσαι υπέρμαχος των κολλεγίων και προσπαθείς να τα αναδείξεις με κάθε τρόπο για να μειώσεις τα δημόσια Πανεπιστήμια.

Είσαι και ο πρώτος. :vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,407 μηνύματα.
Μιχάλη,και με το φροντιστήριο αγοράζεις μια θέση στο εκάστοτε πανεπιστήμιο!

Δεν ισχύει αυτό. Υπάρχουν αρκετά παιδιά που έκαναν φροντιστήρια και έγραψαν κάτω απο 10.000
Το φροντιστήριο δεν εμφυτεύει γνώσεις, απλά στα εξηγεί. Αν εσένα δε σου κόβει ή αν δε διαβάσεις, δε μπορεί να κάνει κάτι το φροντιστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,199 μηνύματα.
Μιχάλη,και με το φροντιστήριο αγοράζεις μια θέση στο εκάστοτε πανεπιστήμιο!!
πως το κάνεις αυτό ρε φίλε???
γιατί γράφετε οτι μα οτι να ναι...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K.Sweden

Νεοφερμένος

Ο K.Sweden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Ε τοτε ρε μεγαλε γιατι πας φροντιστήριο γτ πληρώνεις για να περάσεις την ώρα σου?για να μπεις κάπου μην κρυβόμαστε πίσω απο το δακτυλο μας οπως τα κολλεγιοπαιδια ο διεθυντης τα βλεπει σαν πελατες ετσι και τα φροντιστηρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Ρε γαμώτο γιατί δε μου είπατε ότι με το φροντιστήριο αγοράζω μία θέση στο Πανεπιστήμιο της επιλογής μου;

Τώρα θα ήμουν Νομική. :mad:

Φίλε, το φροντιστήριο έχει βοηθητικό ρόλο. Έχει καθηγητές για να σε βοηθήσουν να επιτύχεις το στόχο σου και όχι για να εξαγοράσεις την θέση στο Πανεπιστήμιο. Αν δεν στρωθείς να διαβάσεις θα βλέπεις τη βάση της σχολής της επιθυμίας σου με τα κιάλια.

ΥΓ. Είστε για γέλια μερικοί. :xtipao:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Ότι τώρα πρέπει να θαμπωθούμε με βιογραφικό που έχει μέσα lower πρώτη φορά το ακούω. Είναι και δυσκολό πτυχίο .Σε ολή την ελλάδα άντε να έχουν καμιά δεκαριά. Καλά για proficiensy δεν το συζητώ καν. Μόνο ο τσακ νόρις έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K.Sweden

Νεοφερμένος

Ο K.Sweden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Φιλε μου dogie βλεπεις φαντασματα σου υποβαθμισα τωρα εγω καποιο πανεπιστημιο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Εδώ καθαρά το υποβαθμίζεις.

Μιχάλη,και με το φροντιστήριο αγοράζεις μια θέση στο εκάστοτε πανεπιστήμιο!Αυτή που λένε ότι τα κολλέγια είναι για τα πλουσιόπαιδα προφανώς δεν έχουν ακούσει ούτε διαβάσει βιογραφικά παιδιών από κολλέγια με Lower,Proficiency,κτλπ!μεταπτυχιακά στο εξωτερικό και κλείνονται μόνο στην Μικρή Ελλαδίτσα μας!

Κ. Sweden ρίξε όσες αρνητικές θέλεις. Εγώ επιχειρήματα από εσένα θέλω να διαβάσω.

Πώς εξαγοράζεται μία θέση στο Πανεπιστήμιο; Ω μεγάλε σοφέ, φώτισε μας.
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρή claire

Νεοφερμένος

Η μαρή claire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Αγοράζεις το πτυχίο σου όπως αγοράζεις μια σοκολάτα από το περίπτερο.[/QUOT

δεν θα κανω συζητηση μαζι σου γιατι προφανως δεν ΘΕΣ να κανεις συζητηση...πως γινεται ενα λυκειοπαιδο να ειναι καθετο και απολυτο σε ζητηματα παιδειας?απορω και θλιβομαι...οσο για την παρομοιωση μου θυμιζουν τουλαχιστον λογια παππου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K.Sweden

Νεοφερμένος

Ο K.Sweden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
πως το κάνεις αυτό ρε φίλε???
γιατί γράφετε οτι μα οτι να ναι...?

Ρε γαμώτο γιατί δε μου είπατε ότι με το φροντιστήριο αγοράζω μία θέση στο Πανεπιστήμιο της επιλογής μου;

Τώρα θα ήμουν Νομική. :mad:

Φίλε, το φροντιστήριο έχει βοηθητικό ρόλο. Έχει καθηγητές για να σε βοηθήσουν να επιτύχεις το στόχο σου και όχι για να εξαγοράσεις την θέση στο Πανεπιστήμιο. Αν δεν στρωθείς να διαβάσεις θα βλέπεις τη βάση της σχολής της επιθυμίας σου με τα κιάλια.

ΥΓ. Είστε για γέλια μερικοί. :xtipao:

Υποτίθεται ότι πηγαίνεις φροντ για να μπεις κάπου δεν έχει σημασία το που!Βοηθητικό ρολο εχουν και οι καθηγητες στο σχολειο με την ενισχυτικη διδασκαλια δεν βλεπω καποιος να την τιμα ομως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,411 μηνύματα.
Καταρχάς γιατί το θέμα ασχολείται με ΙΕΚ και Κολέγια μαζί? Στα ΙΕΚ πάνε όσοι δεν μπόρεσαν να γράψουν πάνω από 5000 στις πανελλήνιες, ενώ κολέγια δεν ξέρω πόσα έχουμε στην Ελλάδα, είναι άλλο πράγμα.
Έχουν αρκετά κοινά μεταξύ τους,είναι και τα δύο "ιδιωτικής πρωτοβουλίας" εκπαιδευτήρια "αδιαβάθμητης" μεταλυκειακής εκπαίδευσης με τη διαφορά ότι τα Ι.Ε.Κ. παρέχουν διπλώματα επαγγελματικής κατάρτισης επιπέδου 3 ενώ τα Κολλέγια πτυχία τριτοβάθμιας εκπαίδευσης μέσω δικαιόχρησης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
μαρή claire Κανένας δεν είναι απόλυτος και κάθετος σε ζητήματα παιδείας. Αμφιβάλεις όμως ότι υπάρχουν κολλέγιο που δίνουν πτυχία αβέρτα; Εγώ όχι.
Υπάρχουν και καλά κολλέγια, δε διαφωνώ σε αυτό.

Υποτίθεται ότι πηγαίνεις φροντ για να μπεις κάπου δεν έχει σημασία το που!Βοηθητικό ρολο εχουν και οι καθηγητες στο σχολειο με την ενισχυτικη διδασκαλια δεν βλεπω καποιος να την τιμα ομως!

Ωραία και μετά;

Ενισχυτική δεν υπάρχει. Θα την επαναφέρουν από Σεπτέμβρη, όπως λένε (αν θέλουμε το πιστεύουμε). Είχε σταματήσει για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα.

Άκυρο το επιχείρημα σου.

Δε μου εξηγείς πως εξαγοράζεται η θέση στο ΑΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρή claire

Νεοφερμένος

Η μαρή claire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Ότι τώρα πρέπει να θαμπωθούμε με βιογραφικό που έχει μέσα lower πρώτη φορά το ακούω. Είναι και δυσκολό πτυχίο .Σε ολή την ελλάδα άντε να έχουν καμιά δεκαριά. Καλά για proficiensy δεν το συζητώ καν. Μόνο ο τσακ νόρις έχει.

ελπιζω ο τσακ νορις να ξερει πώς γραφεται . . .:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K.Sweden

Νεοφερμένος

Ο K.Sweden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Εδώ καθαρά το υποβαθμίζεις.



Κ. Sweden ρίξε όσες αρνητικές θέλεις. Εγώ επιχειρήματα από εσένα θέλω να διαβάσω.

Πώς εξαγοράζεται μία θέση στο Πανεπιστήμιο; Ω μεγάλε σοφέ, φώτισε μας.
Ευχαριστώ.

1)Βλέπεις φαντάσματα ποιος υποβάθμισε τώρα το εκάστοτε πανεπιστήμιο:hmm:2)Αν πας εξω στην Αγγλία ρώτα την γνώμη τους για την παιδεία μας!Τότε πως είναι δυνατόν να υπάρχει μόνο στην Ελλάδα ο θεσμός των φροντιστηρίων για πανελλήνιες οι περισσότεροι πιστεύετε ότι το φροντ σας βαζει νομικη και τετοια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Δεν είναι τόσο περίπλοκο το θέμα. Αν υπάρχουν 2 σχολές με το ίδιο αντικείμενο και η μία είναι προσβάσιμη από τους αυτούς που απέδειξαν την ικανότητα τους με κάποιο τρόπο(πανελλήνιες) και η άλλη από αυτούς που οι γονείς τους είναι πλούσιοι, θέλει ιδιάτερο μυαλό για να καταλάβεις ποια είναι καλύτερη;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

K.Sweden

Νεοφερμένος

Ο K.Sweden αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Δεν είναι τόσο περίπλοκο το θέμα. Αν υπάρχουν 2 σχολές με το ίδιο αντικείμενο και η μία είναι προσβάσιμη από τους αυτούς που απέδειξαν την ικανότητα τους με κάποιο τρόπο(πανελλήνιες) και η άλλη από αυτούς που οι γονείς τους είναι πλούσιοι, θέλει ιδιάτερο μυαλό για να καταλάβεις ποια είναι καλύτερη;;;

Εμένα με εκνευρίζει πολύ αυτή η ταμπελίτσα Ο Πλούσιος πάει σε κολλέγιο!Α η πρώτη των πρώτων πληροφοριακά στο λέω προτίμησε να πάει έξω σε κολλέγιο της Γερμανίας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top