Θρησκεία ή κοροϊδία;

Πιστεύετε στο Θεό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 65)
  • Ναι

    Ψήφοι: 31 47.7%
  • Όχι

    Ψήφοι: 20 30.8%
  • Δεν είμαι σίγουρος(η)

    Ψήφοι: 14 21.5%

THEO-007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο THEO-007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Αυτό θεωρείται Χριστιανισμός;


Το οτι ειμαστε ο αγαπημενος λαος του θεου φαινετε απο το οτι ενω δεν ειχαμε νερο προπερσι και δεν βγαζαμε 6μηνο μας βοηθησε με δυο χρονια βροχων.

Φανηκε απο τις νικες μας με τους ιταλους. Φανηκε με την επανασταση του 21. Γιατι οι αγωνιστες ειχαν τον θεος και την πιστη στο στομα τους.

Φαινετε καθημερινα απο τα θαυματα που γινοντε στην πατριδα μας και πουθενα αλλου.

Ειμαστε αυτοι που μπορουν να μοιρασουν στον κοσμο αγαπη, φιλοτιμο και δικαιοσυνη. Γι`αυτο οι περισσοτεροι λαοι μας αγαπουν εκτος βεβαια των λαων την νεας ταξης.

Γι`αυτο ειμαστε ο αγαπημενος λαος. Γιατι σε δυσκολες καταστασεις ο θεος παλι εμας θα βαλει μπροστα να βοηθησουμε την ανθρωποτητα οπως εκανε δεκαδες φορες απο τα αρχαια χρονια μεχρι και τωρα.

Αυτο θεωρειτε ελληνισμος και κατ`επεκταση χριστιανισμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Το οτι ειμαστε ο αγαπημενος λαος του θεου φαινετε απο το οτι ενω δεν ειχαμε νερο προπερσι και δεν βγαζαμε 6μηνο μας βοηθησε με δυο χρονια βροχων.

Φανηκε απο τις νικες μας με τους ιταλους. Φανηκε με την επανασταση του 21. Γιατι οι αγωνιστες ειχαν τον θεος και την πιστη στο στομα τους.

Φαινετε καθημερινα απο τα θαυματα που γινοντε στην πατριδα μας και πουθενα αλλου.

Ειμαστε αυτοι που μπορουν να μοιρασουν στον κοσμο αγαπη, φιλοτιμο και δικαιοσυνη. Γι`αυτο οι περισσοτεροι λαοι μας αγαπουν εκτος βεβαια των λαων την νεας ταξης.

Γι`αυτο ειμαστε ο αγαπημενος λαος. Γιατι σε δυσκολες καταστασεις ο θεος παλι εμας θα βαλει μπροστα να βοηθησουμε την ανθρωποτητα οπως εκανε δεκαδες φορες απο τα αρχαια χρονια μεχρι και τωρα.

Αυτο θεωρειτε ελληνισμος και κατ`επεκταση χριστιανισμος.

Ελληνισμός και κατ' επέκταση Χριστιανισμός.
Ενδιαφέρουσα θεωρία.
Την έχω ακούσει από τον Άδωνι και το Λιακό.

Όταν μιλάς για Ελληνισμό φρόντισε να μην κάνεις χτυπητά ορθογραφικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THEO-007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο THEO-007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Ελληνισμός και κατ' επέκταση Χριστιανισμός.
Ενδιαφέρουσα θεωρία.
Την έχω ακούσει από τον Άδωνι και το Λιακό.

Όταν μιλάς για Ελληνισμό φρόντισε να μην κάνεις χτυπητά ορθογραφικά.


Το οτι δεν κανεις ορθογραφικα λαθη δεν σε κανει ουτε καλυτερο ελληνα ουτε καλυτερο χριστιανο. Ο ελληνας φαινετε απο αλλα στοιχεια και οχι απο το εαν ξερει να δουλευει τα πολυτονικα συστηματα που καποιοι μας εδωσαν.

Και θα σου πω και κατι αλλο. Εχουν βαλει υπολογιστες στα σχολεια να γραφουν τα μικρα παιδια ελληνικα εκει.

Σε πληροφορω λοιπον πως εγω που γραφω στο κομπιουτερ εδω και δυο χρονια ελληνικα ξεχασα παντελως να τα γραφω στο χαρτι. Ποσο λοιπον ενα μικρο παιδι που του δινουν υπολογιστη απο το δημοτικο. Αντι για γραμματιζουμενα κανουν τα παιδια αγραμματα καποιοι. Ελα λοιπον μετα απο μερικα χρονια να μιλησεις για ορθογραφικα λαθη.

Οσο για τον λιακοπουλο εχω διαβασει αρκετα βιβλια του και τα βρισκω αρκετα ενδιαφεροντα και ας τον κραζουν ολοι. Εχω προσωπικη αποψη απο τα γραπτα του και δεν ακουω κριτικες αλλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Το οτι δεν κανεις ορθογραφικα λαθη δεν σε κανει ουτε καλυτερο ελληνα ουτε καλυτερο χριστιανο. Ο ελληνας φαινετε απο αλλα στοιχεια και οχι απο το εαν ξερει να δουλευει τα πολυτονικα συστηματα που καποιοι μας εδωσαν.

Και θα σου πω και κατι αλλο. Εχουν βαλει υπολογιστες στα σχολεια να γραφουν τα μικρα παιδια ελληνικα εκει.

Σε πληροφορω λοιπον πως εγω που γραφω στο κομπιουτερ εδω και δυο χρονια ελληνικα ξεχασα παντελως να τα γραφω στο χαρτι. Ποσο λοιπον ενα μικρο παιδι που του δινουν υπολογιστη απο το δημοτικο. Αντι για γραμματιζουμενα κανουν τα παιδια αγραμματα καποιοι. Ελα λοιπον μετα απο μερικα χρονια να μιλησεις για ορθογραφικα λαθη.

Οσο για τον λιακοπουλο εχω διαβασει αρκετα βιβλια του και τα βρισκω αρκετα ενδιαφεροντα και ας τον κραζουν ολοι. Εχω προσωπικη αποψη απο τα γραπτα του και δεν ακουω κριτικες αλλων.

Πρώτον φίλε μου η μεγαλύτερη ανακάλυψη των Ελλήνων είναι η Ελληνική γλώσσα.
Η πιο ζωντανή γλώσσα όλων των εποχών.
Επιστήμη και φιλοσοφία όλα στην Ελληνική Γλώσσα.

Σου ζητάω να γράψεις σε μονοτονικό.

Δεύτερον, κι εγώ γράφω σε υπολογιστή.
Αυτό δε σημαίνει ότι δεν ξέρω να γράψω Ελληνικά σε σχολική άσκηση.
Επίσης δεν υπάρχει έρευνα που να το αποδεικνύει αυτό που λες.

Όσο για το Λιακόπουλο, καθηγητής μου αγόρασε τα βιβλία του και τα πέταξε.
Τέλος αφού υποστηρίζεις έναν άνθρωπο που λέει ότι Νεφελίμ έδωσε τη θεωρία της σχετικότητας στον Αινστάιν τότε μπράβο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THEO-007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο THEO-007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Πρώτον φίλε μου η μεγαλύτερη ανακάλυψη των Ελλήνων είναι η Ελληνική γλώσσα.
Η πιο ζωντανή γλώσσα όλων των εποχών.
Επιστήμη και φιλοσοφία όλα στην Ελληνική Γλώσσα.

Ετσι σας εμαθαν οι καθηγητες σας στο σχολειο. Να τους χαιρεστε. Οτι το μεγαλυτερο επιτευγμα των ελληνων ειναι η γλωσσα. Αλλο ειναι το μεγαλυτερο επιτευγμα των ελληνων που τους εκανε να καθορισουν την γλωσσα. ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΚΑΙ Η ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΣΚΕΨΗ. ΚΟΙΝΩΣ ΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΜΥΑΛΟ. ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΟΥΔΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥΣ ΝΕΟΕΛΛΗΝΕΣ.






Σου ζητάω να γράψεις σε μονοτονικό.

Δεύτερον, κι εγώ γράφω σε υπολογιστή.
Αυτό δε σημαίνει ότι δεν ξέρω να γράψω Ελληνικά σε σχολική άσκηση.
Επίσης δεν υπάρχει έρευνα που να το αποδεικνύει αυτό που λες.

Σου ειπα και πιο πανω αλλα δεν ανοιγεις το μυαλο σου. Ελα σου λεω να μου το πεις σε 1-2 χρονια εφοσον γραφεις συνεχως σε υπολογιστη και μονο σε αυτον. Αυτο πανε να κανουν στα μικρα παιδια. Να μην ξερουν να γραφουν σε χαρτι. Υπαρχει τεραστια διαφορα να γραφεις ελληνικα στο πληκτρο απο το να γραφεις στο χαρτι. Σκεψου το βαθυτερα.






Όσο για το Λιακόπουλο, καθηγητής μου αγόρασε τα βιβλία του και τα πέταξε.
Τέλος αφού υποστηρίζεις έναν άνθρωπο που λέει ότι Νεφελίμ έδωσε τη θεωρία της σχετικότητας στον Αινστάιν τότε μπράβο σου.

Δεν με ενδιαφερει τι κανει ο καθηγητης σου. Αν κρινω απο αυτα που σε διδαξε για την γλωσσα καλα εκανε και το πεταξε γιατι απλα δεν ηταν ικανος ουτε τον προλογο να διαβασει. Δεν ειναι αξιος.
Οσο για τον ΑΙΝΣΤΑΙΝ διαβασε τι ειπε στην αποχαιρετηστηρια συνεντευξη του. Υπαρχει κατα κορον στο ιντερνετ.


Δεν σκοπευω να αντιπαρατεθω αλλο. Δεν θα απανταω σε αντεγκλισης. Δεν ειναι στο ιρτζι μου να το κανω.

Μπορειτε να εχετε την αποψη σας οπως και γω αλλωστε.

Μειωμενη νοητικοτητα σε σχεση με καποιους αλλους δεν εχω επειδη διαβαζω ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟ. Το αντιθετο θα ελεγα. Εχει ανοιξει το μυαλο μου και βλεπω αλλιως τον κοσμο και τα καθημερινα νεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ειμαστε αυτοι που μπορουν να μοιρασουν στον κοσμο αγαπη, φιλοτιμο και δικαιοσυνη. Γι`αυτο οι περισσοτεροι λαοι μας αγαπουν εκτος βεβαια των λαων την νεας ταξης.

Τα οποια βλεπουμε βεβαιως ξεκαθαρα να επικρατουν ως στοιχεια της ελληνικης κοινωνιας.[αυτο ηταν ειρωνια]


Οσο για τη βροχη τους αγωνιστες κτλ παρομοια πραγματα σαφεστατα γινονται και σε αλλες χωρες δεν εχει καμια λογικη βαση με αυτα τα επιχειρηματα να λες οτι ειμαστε ο αγαπημενος λαος του θεου.... θα προτιμουσα χιλιες φορες ο Θεος να βοηθουσε τα παιδακια που πεινανε στην αφρικη παρα εμας που τα καταφερνουμε κ μονοι μας...Παραμυθακια ειναι αυτα και τον Λιακο πρεπει να τον κλεισουν σε τρελοκομειο μου φαινεται, τον εχω παρακολουθησει καμποσες φορες δε ξερει τι του γινεται, λαϊκισμος και τρελα τελειως. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Δεν σκοπευω να αντιπαρατεθω αλλο. Δεν θα απανταω σε αντεγκλισης. Δεν ειναι στο ιρτζι μου να το κανω.

Μπορειτε να εχετε την αποψη σας οπως και γω αλλωστε.

Μειωμενη νοητικοτητα σε σχεση με καποιους αλλους δεν εχω επειδη διαβαζω ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟ. Το αντιθετο θα ελεγα. Εχει ανοιξει το μυαλο μου και βλεπω αλλιως τον κοσμο και τα καθημερινα νεα.

Φίλε Θόδωρε, δικαίωμά σου να εκφράζεις όποια άποψη θες.

Τι είναι "ιρτζι";
(Μεταξύ ειρωνείας και σοβαρότητας.)




Θα σου απαντήσω με ένα επιχείρημα.
Η αλήθεια δεν πωλείται ούτε στην τιμή ενός ευρώ

και αυτά:
Τα οποια βλεπουμε βεβαιως ξεκαθαρα να επικρατουν ως στοιχεια της ελληνικης κοινωνιας.[αυτο ηταν ειρωνια]


Οσο για τη βροχη τους αγωνιστες κτλ παρομοια πραγματα σαφεστατα γινονται και σε αλλες χωρες δεν εχει καμια λογικη βαση με αυτα τα επιχειρηματα να λες οτι ειμαστε ο αγαπημενος λαος του θεου.... θα προτιμουσα χιλιες φορες ο Θεος να βοηθουσε τα παιδακια που πεινανε στην αφρικη παρα εμας που τα καταφερνουμε κ μονοι μας...Παραμυθακια ειναι αυτα και τον Λιακο πρεπει να τον κλεισουν σε τρελοκομειο μου φαινεται, τον εχω παρακολουθησει καμποσες φορες δε ξερει τι του γινεται, λαϊκισμος και τρελα τελειως. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THEO-007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο THEO-007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Τα οποια βλεπουμε βεβαιως ξεκαθαρα να επικρατουν ως στοιχεια της ελληνικης κοινωνιας.[αυτο ηταν ειρωνια]


Οσο για τη βροχη τους αγωνιστες κτλ παρομοια πραγματα σαφεστατα γινονται και σε αλλες χωρες δεν εχει καμια λογικη βαση με αυτα τα επιχειρηματα να λες οτι ειμαστε ο αγαπημενος λαος του θεου.... θα προτιμουσα χιλιες φορες ο Θεος να βοηθουσε τα παιδακια που πεινανε στην αφρικη παρα εμας που τα καταφερνουμε κ μονοι μας...Παραμυθακια ειναι αυτα και τον Λιακο πρεπει να τον κλεισουν σε τρελοκομειο μου φαινεται, τον εχω παρακολουθησει καμποσες φορες δε ξερει τι του γινεται, λαϊκισμος και τρελα τελειως. :hmm:


Για τον λιακοπουλο σεβομε την αποψη σου αλλα δεν βλεπω να σεβεστε την δικη μου επειδη τον διαβαζω.

Οσο για το αν ειμαστε ο αγαπητος λαος του θεου φαινετε και απο τον μεγα αλεξανδρο, και απο το 21 και απο το 40 που κερδισαν οι συμμαχοι τον πολεμο. Απο μας κερδισαν. Εμεις παντα μπαινουμε οδηγοι.
-----------------------------------------
Φίλε Θόδωρε, δικαίωμά σου να εκφράζεις όποια άποψη θες.

Τι είναι "ιρτζι";
(Μεταξύ ειρωνείας και σοβαρότητας.)




Θα σου απαντήσω με ένα επιχείρημα.
Η αλήθεια δεν πωλείται ούτε στην τιμή ενός ευρώ

Η αληθεια βρισκετε αν την ψαχνεις και εχεις ανοιχτο μυαλο και κριση. Και οχι εαν καταδικαζεις χωρις να ψαχνεις. Οσο για τα στοιχεια που γραφει η κοπελια φυσικα και δεν τα εχουμε γιατι απλα ειμαστε νεοελληνες. Και ξερεις τι εστι νεοελληνας. Το χειροτερο συναφι των ελληνων. Δηλαδη η πληρης παραχαραξη των αρχαιων ελληνων.



και αυτά:
.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Για τον λιακοπουλο σεβομε την αποψη σου αλλα δεν βλεπω να σεβεστε την δικη μου επειδη τον διαβαζω.

Οσο για το αν ειμαστε ο αγαπητος λαος του θεου φαινετε και απο τον μεγα αλεξανδρο, και απο το 21 και απο το 40 που κερδισαν οι συμμαχοι τον πολεμο. Απο μας κερδισαν. Εμεις παντα μπαινουμε οδηγοι.

Έχεις βάλει αρχαίες αντιλήψεις στο Χριστιανισμό.
Δεν εξαρτώνται όλα από τον Θεό.
Ο άνθρωπος έχει τη δική του σκέψη.
Τέλος ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΣ!
Οι Γάλλοι με τη Γαλλική Επανάσταση;
Οι Δυτικογερμανοί και οι Ανατολικογερμανοί που ένωσαν την Ευρώπη;
Τι είναι αυτοί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Για τον λιακοπουλο σεβομε την αποψη σου αλλα δεν βλεπω να σεβεστε την δικη μου επειδη τον διαβαζω.

Οσο για το αν ειμαστε ο αγαπητος λαος του θεου φαινετε και απο τον μεγα αλεξανδρο, και απο το 21 και απο το 40 που κερδισαν οι συμμαχοι τον πολεμο. Απο μας κερδισαν. Εμεις παντα μπαινουμε οδηγοι.

Δεν εκανα χαρακτηρισμους για σενα, για τον Λιακοπουλο εκανα.

Δε βλεπω να φαινεται πουθενα απο αυτα που λες οτι ειμαστε ο αγαπημενος λαος κανενος. Ναι μπορει να πιστευαν οι Ελληνες το 21, αλλα αυτο απλα δειχνει οτι αντλησαν δυναμη απο την πιστη οχι οτι οντως υπηρξε καποιος που τους βοηθησε. Βεβαιως και η πιστη (σε οτιδηποτε) μπορει να γινει κινητηριος δυναμη για να κατορθωσεις κατι αλλα αυτο δε σημαινει οτι υπαρχει θεος, πιο πολυ ως ψυχολογικο φαινομενο θα το χαρακτηριζα παρα ως αυτο που λες.

Αν ο θεος συμπεριφερεται οπως τον περιγραφεις τοτε προτιμω να μην εχω καμια σχεση μαζι του γιατι η συμπεριφορα ειναι τελειως αδικη και αναρμοστη για καποιον με τη δυναμη του.

Φυσικα αμφιβαλλω αν υπαρχει τετοιος θεος αλλα αν θεωρησω οτι υπαρχει τοτε για μενα ισχυουν τα παραπανω που ειπα. Ετσι οπως τον περιγραφεις περισσοτερο θυμιζει τους αρχαιοελληνικους θεους που ειχαν τα παθη των ανθρωπων(γιατι το να εχεις καποιον αγαπημενο ειναι ανθρωπινο παθος), ενω κατι τετοιο δεν ισχυει για το χριστιανικο θεο, απο οτι μας μαθαινουν τουλαχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Η αληθεια βρισκετε αν την ψαχνεις και εχεις ανοιχτο μυαλο και κριση. Και οχι εαν καταδικαζεις χωρις να ψαχνεις.

Λοιπόν.
Σου το ξαναλέω για ακόμα μια φορά με πιο κατανοητό τρόπο.

Διαβάζεις έναν άνθρωπο που αποδίδει ότι ανθελληνικό για αυτόν σε δράση Νεφελίμ.

Σε ρωτώ ως σκεπτόμενο πολίτη.
Μήπως διαβάζεις ότι θες να διαβάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THEO-007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο THEO-007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Δεν εκανα χαρακτηρισμους για σενα, για τον Λιακοπουλο εκανα.

Δε βλεπω να φαινεται πουθενα απο αυτα που λες οτι ειμαστε ο αγαπημενος λαος κανενος. Ναι μπορει να πιστευαν οι Ελληνες το 21, αλλα αυτο απλα δειχνει οτι αντλησαν δυναμη απο την πιστη οχι οτι οντως υπηρξε καποιος που τους βοηθησε. Βεβαιως και η πιστη (σε οτιδηποτε) μπορει να γινει κινητηριος δυναμη για να κατορθωσεις κατι αλλα αυτο δε σημαινει οτι υπαρχει θεος, πιο πολυ ως ψυχολογικο φαινομενο θα το χαρακτηριζα παρα ως αυτο που λες.

Ας μην παιζουμε με τις λεξεις. Οταν λες βλαμμενο καποιον του οποιου διαβαζω τα βιβλια ειναι σαν να με θεωρεις και εμενα βλαμμενο. Απλα μαθηματικα ειναι. Συναρτησεις.....;)

Οταν πολεμας με υπερδυναμεις και τις νικας. Οταν στις πλαταιες καταστρεφεις στρατους και σταματας καταστροφες κλπ κλπ τα κανεις επειδη εισαι μαγκας....???

Τελος παντων αποψη σου ειναι και δεν θα στην αλλαξω. Εγω ετσι το βλεπω μεσα μου και δεν θελω περαιτερω στοιχεια για να το πιστεψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν εχουμε νικησει καμια υπερδυναμη ισα ισα υποταγμενους μας εχουν απλως με αλλα μεσα, οικονομικα, τα οποια ειναι και πολυ πιο δυσκολο να αντιληφθεις αλλα και να ξεφυγεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Ας μην παιζουμε με τις λεξεις. Οταν λες βλαμμενο καποιον του οποιου διαβαζω τα βιβλια ειναι σαν να με θεωρεις και εμενα βλαμμενο. Απλα μαθηματικα ειναι.

Οταν πολεμας με υπερδυναμεις και τις νικας. Οταν στις πλαταιες καταστρεφεις στρατους και σταματας καταστροφες κλπ κλπ.

Τελος παντων αποψη σου ειναι και δεν θα στην αλλαξω. Εγω ετσι το βλεπω μεσα μου και δεν θελω περαιτερω στοιχεια για να το πιστεψω.

Μα πρέπει να σου το πει ο Θεός;
Είσαι άβουλος;
Θέληση δεν έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THEO-007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο THEO-007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Λοιπόν.
Σου το ξαναλέω για ακόμα μια φορά με πιο κατανοητό τρόπο.

Διαβάζεις έναν άνθρωπο που αποδίδει ότι ανθελληνικό για αυτόν σε δράση Νεφελίμ.

Σε ρωτώ ως σκεπτόμενο πολίτη.
Μήπως διαβάζεις ότι θες να διαβάσεις;

Δεν θα συνεχισω να απαντω σε τετοια υφακια.

Σου ειπα δεν ειναι στο ιρτζι μου να γινω αντιμαχομενος.

Πιστεψτε οπου και οπως θελετε. Δεν σας κατηγορω για την αποψη σας. Αλλωστε οσο εχεις ελευθερη σκεψη μπορεις να διαμορφωνεις και αποψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Δεν θα συνεχισω να απαντω σε τετοια υφακια.

Σου ειπα δεν ειναι στο ιρτζι μου να γινω αντιμαχομενος.

Πιστεψτε οπου και οπως θελετε. Δεν σας κατηγορω για την αποψη σας. Αλλωστε οσο εχεις ελευθερη σκεψη μπορεις να διαμορφωνεις και αποψεις.

Ποιο είναι το ΙΡΤΖΙ;
Μπορώ να μάθω;

Το υφάκι που λες αυτό προσέχω πού το λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THEO-007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο THEO-007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Δεν εχουμε νικησει καμια υπερδυναμη ισα ισα υποταγμενους μας εχουν απλως με αλλα μεσα, οικονομικα, τα οποια ειναι και πολυ πιο δυσκολο να αντιληφθεις αλλα και να ξεφυγεις.

Οι ελληνες δεν υποτασοντε ουτε υποταχτηκαν ποτε σε κανεναν δεσποινα αν δεν κανω λαθος. Γιατι ηταν ελευθεροι. Πηγαν να μας κοψουν καποτε αν θυμασαι το ξενυχτι καποιοι ευρωπαιοι. Τι καταφεραν...???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Οι ελληνες δεν υποτασοντε ουτε υποταχτηκαν ποτε σε κανεναν δεσποινα αν δεν κανω λαθος. Γιατι ηταν ελευθεροι. Πηγαν να μας κοψουν καποτε το ξενυχτι καποιοι ευρωπαιοι. Τι καταφεραν...???

Ποτέ δεν πήραν δάνειο για να κάνουν κράτος.
Ποτέ δεν αναμείχθηκαν οι Μεγάλες Δυνάμεις στα εσωτερικά της χώρας και μας έκαναν και κάνουν κουλουβάχατα.

Μιας και αλλάζεις την ιστορία σου συνιστώ να τη διαβάσεις πριν μας πεις την "αλήθεια" περί Νεφελίμ και καραπιπερίμ σεκερίμ σεκερίμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THEO-007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο THEO-007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Ποιο είναι το ΙΡΤΖΙ;
Μπορώ να μάθω;

Ρωτα το καθηγητη σου των ελληνικων. Θα σου το εξηγηση αναλυτικα.



.
......
-----------------------------------------
Ποτέ δεν πήραν δάνειο για να κάνουν κράτος.
Ποτέ δεν αναμείχθηκαν οι Μεγάλες Δυνάμεις στα εσωτερικά της χώρας και μας έκαναν και κάνουν κουλουβάχατα.

Μιας και αλλάζεις την ιστορία σου συνιστώ να τη διαβάσεις πριν μας πεις την "αλήθεια" περί Νεφελίμ και καραπιπερίμ σεκερίμ σεκερίμ.


Μπηκαμε και στην ασεβεια που ειναι το επομενο σταδιο απο το υφος.

Μαλιστα.

Μπορεις να συνεχισεις αλλα μονος σου πλεον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Ρωτα το καθηγητη σου των ελληνικων. Θα σου το εξηγηση αναλυτικα.

Εσύ δεν ξέρεις να μου πεις;
Ή μήπως δεν υπάρχει αυτή η λέξη σύμφωνα με το Μανόλη Τριανταφυλλίδη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top