Θρησκεία ή κοροϊδία;

Πιστεύετε στο Θεό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 65)
  • Ναι

    Ψήφοι: 31 47.7%
  • Όχι

    Ψήφοι: 20 30.8%
  • Δεν είμαι σίγουρος(η)

    Ψήφοι: 14 21.5%

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποιος αξίζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Ποιος πάει στον παράδεισο?
βασικα τι θα πει παραδεισος και κολαση?ας αρχισουμε ρε παιδες απο αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Δεν τους κρίνω έγω,φαίνεται εκ του αποτελέσματος το πόσο καλοί και άξιοι είναι να βρίσκονται στον παράδεισο.

Εκμεταλεύετε την δύναμή του επειδή "τοποθετεί" τον καθένα εκεί που το αξίζει;

Τεσπά το νόημα είναι ότι ειναι δική σου επιλογή το που θα πας,για να πας εκεί που θες,θα πράξεις ανάλογα.

Ο θεός σου κρίνει με καλό και κακό, οι δύο αυτές λέξεις είναι υποκειμενικές και διαφέρουν από άνθρωπο σε άνθρωπο, αυτή η διαφορετικότητα βρίσκεται στο μυαλό του ανθρώπου, που στην ουσία βάση την θεωρεία σας μας έφτιαξε αυτός therefore αυτήν την διαφορετικότητα μας την έφτιαξε ο θεός παρόλα αυτά μας κρίνει και το κάνει δύσκολο γιατί στήνει παγίδες επίτηδες. Άμα μας αγαπούσε ο θεός (αυτό που δεν απάντησες δλδ) δεν θα μας άφηνε έτσι, μόνο με μια προειδοποίηση και με ένα "κάνε το καλό για να είσαι κοντά μου" χωρίς να ορίζει τι είναι το καλό για τον εαυτό του.
-----------------------------------------
βασικα τι θα πει παραδεισος και κολαση?ας αρχισουμε ρε παιδες απο αυτο...

παράδεισος - ουτοπία

κόλαση - αιώνια μοναξιά

Αυτά μου έχουν πει για τον χριστιανισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Ο θεός σου κρίνει με καλό και κακό, οι δύο αυτές λέξεις είναι υποκειμενικές και διαφέρουν από άνθρωπο σε άνθρωπο, αυτή η διαφορετικότητα βρίσκεται στο μυαλό του ανθρώπου, που στην ουσία βάση την θεωρεία σας μας έφτιαξε αυτός therefore αυτήν την διαφορετικότητα μας την έφτιαξε ο θεός παρόλα αυτά μας κρίνει και το κάνει δύσκολο γιατί στήνει παγίδες επίτηδες. Άμα μας αγαπούσε ο θεός (αυτό που δεν απάντησες δλδ) δεν θα μας άφηνε έτσι, μόνο με μια προειδοποίηση και με ένα "κάνε το καλό για να είσαι κοντά μου" χωρίς να ορίζει τι είναι το καλό για τον εαυτό του.
-----------------------------------------


παράδεισος - ουτοπία

κόλαση - αιώνια μοναξιά

Αυτά μου έχουν πει για τον χριστιανισμό.

Αν σε προειδοποιούσε,πως θα ήταν σωστή η κρίση;Ουσιαστικά θα σου αποδύκνειε την ύπαρξη του και θα σε άναγκαζε κατά κάποιο τρόπο να ακολουθήσεις το δρόμο του,ενώ τώρα,χωρίς απόδειξη,θα ακολουθείσει η καθένας τον δικό του δρόμο που ο ίδιος επιλέγει και έτσι,υπάρχει αντικειμενική κρίση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Αν σε προειδοποιούσε,πως θα ήταν σωστή η κρίση;Ουσιαστικά θα σου αποδύκνειε την ύπαρξη του και θα σε άναγκαζε κατά κάποιο τρόπο να ακολουθήσεις το δρόμο του,ενώ τώρα,χωρίς απόδειξη,θα ακολουθείσει η καθένας τον δικό του δρόμο που ο ίδιος επιλέγει και έτσι,υπάρχει αντικειμενική κρίση.

Δεν υπάρχει αντικειμενική κρίση επειδή ο καθένας κρίνει τον εαυτό του υποκειμενικά, είναι τρέλες αυτά που λες.
-----------------------------------------
ΥΓ: ακόμα να μου απαντήσεις, μας αγαπάει ο θεός ή όχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Δεν υπάρχει αντικειμενική κρίση επειδή ο καθένας κρίνει τον εαυτό του υποκειμενικά, είναι τρέλες αυτά που λες.
-----------------------------------------
ΥΓ: ακόμα να μου απαντήσεις, μας αγαπάει ο θεός ή όχι?


Και εσύ που έχεις λογική πες μου,που πάει η ανθρώπινη ψυχή,τι συμβαίνει όταν φεύγει από το σώμα;

Δεν απαντάω σε ανούσιες ερωτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Και εσύ που έχεις λογική πες μου,που πάει η ανθρώπινη ψυχή,τι συμβαίνει όταν φεύγει από το σώμα;

Δεν απαντάω σε ανούσιες ερωτήσεις.

Η επιστήμη του μυαλού είναι η ψυχολογία που είναι φτιαγμένη από δυο λέξεις ψυχή + λόγος, παρ'το με συνεπάγεται και θα δεις ότι ψυχή=μυαλό. Αλλιώς άμα είναι κάτι εντελώς διαφορετικό δεν μπορούμε να το ελέγξουμε επίσης δεν το διαλέγουμε σε μια αγορά όποτε πάλι κάποιος μας την δίνει και μας κρίνει με αυτό που ο ίδιος έδωσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Η επιστήμη του μυαλού είναι η ψυχολογία που είναι φτιαγμένη από δυο λέξεις ψυχή + λόγος, παρ'το με συνεπάγεται και θα δεις ότι ψυχή=μυαλό. Αλλιώς άμα είναι κάτι εντελώς διαφορετικό δεν μπορούμε να το ελέγξουμε επίσης δεν το διαλέγουμε σε μια αγορά όποτε πάλι κάποιος μας την δίνει και μας κρίνει με αυτό που ο ίδιος έδωσε.


Δεν εξηγούνται όλα με την επιστήμη,όποτε αλλό μυαλό και άλλο ψυχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Στον χριστιανισμό ξέρω ότι ο θεός μας αγαπάει όλους, άρα όλα αυτά που είπα περί αγάπη ισχύουν, τοποθετήσου μην αποφεύγεις τις ερωτήσεις που δεν μπορείς να απαντήσεις, ο δικός σου θεός τα λέει αυτά όχι εγώ, άρα άμα υπάρχει κάτι ανούσιο τότε είναι αυτός.
-----------------------------------------
Δεν εξηγούνται όλα με την επιστίμη,όποτε αλλό μυαλό και άλλο ψυχή.
Τι λες μωρέ που το στηρίζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Στον χριστιανισμό ξέρω ότι ο θεός μας αγαπάει όλους, άρα όλα αυτά που είπα περί αγάπη ισχύουν, τοποθετήσου μην αποφεύγεις τις ερωτήσεις που δεν μπορείς να απαντήσεις, ο δικός σου θεός τα λέει αυτά όχι εγώ, άρα άμα υπάρχει κάτι ανούσιο τότε είναι αυτός.


Θα σου απαντήσω εφόσον το θέλεις.

Ο Θεός μας αγαπάει,αλλά αν δεν τον αγαπάς και εσύ,δεν πρόκειτε να σε έχει κοντά του με το ζόρι.
-----------------------------------------
Τι λες μωρέ που το στηρίζεις?


Που στηρίζω τι;Το ότι δεν εξηγούνται όλα με την επιστήμη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Θα σου απαντήσω εφόσον το θέλεις.

Ο Θεός μας αγαπάει,αλλά αν δεν τον αγαπάς και εσύ,δεν πρόκειτε να σε έχει κοντά του με το ζόρι.

Αυτό είναι η αγάπη να ζητάς τα πάντα πίσω? ότι δίνεις τόσα παίρνεις? Αυτό δεν είναι αγάπη αυτό μου θυμίζει ορισμό στην ΑΟΔΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Αυτό είναι η αγάπη να ζητάς τα πάντα πίσω? ότι δίνεις τόσα παίρνεις? Αυτό δεν είναι αγάπη αυτό μου θυμίζει ορισμό στην ΑΟΔΕ.


Και δηλαδή αν δεν θέλεις εσύ τον Θεό,πρέπει να σε κρατήσει δίπλα του με το ζόρι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Θα σου απαντήσω εφόσον το θέλεις.

Ο Θεός μας αγαπάει,αλλά αν δεν τον αγαπάς και εσύ,δεν πρόκειτε να σε έχει κοντά του με το ζόρι.
-----------------------------------------



Που στηρίζω τι;Το ότι δεν εξηγούνται όλα με την επιστήμη;

Το ανθρώπινο μυαλό στηρίζεται εκεί βρίσκεται και το "καλό και το κακό" του θεού σου, εφόσον έχουμε πρόσβαση σε αυτά και όλα επηρεάζονται δεν υπάρχει κρίση αντικειμενική τον δυο λέξεων.
Και αφού τα συναισθήματα και οι λέξεις "καλό" και "κακό" δεν υπάρχουν στην "ψυχή" που θέτεις εσύ αλλά στο μυαλό του κάθε ανθρώπου πες μου τι περιέχει η ψυχή που ορίζεις εσύ.
-----------------------------------------
Και δηλαδή αν δεν θέλεις εσύ τον Θεό,πρέπει να σε κρατήσει δίπλα του με το ζόρι;

Αφού με αγαπάει, πρέπει να με βοηθήσει, να με βοηθήσει για να τον βοηθήσω. Εγώ μπορεί να μην έχω δυνατότητες να καταλάβω την ύπαρξη του θεού, το μυαλό μου δεν μπορεί να την εφαρμόσει με αυτό το μυαλό γεννήθηκα δεν μπορώ να το αλλάξω γιατί να πάω στην κόλαση εφόσον δεν μπορώ να το δεχτώ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Το ανθρώπινο μυαλό στηρίζεται εκεί βρίσκεται και το "καλό και το κακό" του θεού σου, εφόσον έχουμε πρόσβαση σε αυτά και όλα επηρεάζονται δεν υπάρχει κρίση αντικειμενική τον δυο λέξεων.
Και αφού τα συναισθήματα και οι λέξεις "καλό" και "κακό" δεν υπάρχουν στην "ψυχή" που θέτεις εσύ αλλά στο μυαλό του κάθε ανθρώπου πες μου τι περιέχει η ψυχή που ορίζεις εσύ.


Τα συναισθήματα που περιγράφεις,είναι μέρος του νού,όχι του μυαλού.Ο νους είναι μέρος του μυαλού,το μυαλό είναι το όργανο.
-----------------------------------------
Αφού με αγαπάει, πρέπει να με βοηθήσει, να με βοηθήσει για να τον βοηθήσω. Εγώ μπορεί να μην έχω δυνατότητες να καταλάβω την ύπαρξη του θεού, το μυαλό μου δεν μπορεί να την εφαρμόσει με αυτό το μυαλό γεννήθηκα δεν μπορώ να το αλλάξω γιατί να πάω στην κόλαση εφόσον δεν μπορώ να το δεχτώ?


Δεν θα σου δώσει καμία απόδειξη ότι υπάρχει,θα σε βοηθήσει με ενδείξεις,τις οποίες άλλοι βλέπουν,άλλοι δεν θέλουν να τις δουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Τα συναισθήματα που περιγράφεις,είναι μέρος του νού,όχι του μυαλού.Ο νους είναι μέρος του μυαλού,το μυαλό είναι το όργανο.

Δεν αλλάζει τίποτα στην θεωρεία μου, ο νους ανήκει στο μυαλό, εγώ το γενικεύω ότι ο άνθρωπος είναι μυαλό και το κουφάρι του, εσύ πες μου τι είναι η ψυχή τόση ώρα μου απαντάς άκυρα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Δεν αλλάζει τίποτα στην θεωρεία μου, ο νους ανήκει στο μυαλό, εγώ το γενικεύω ότι ο άνθρωπος είναι μυαλό και το κουφάρι του, εσύ πες μου τι είναι η ψυχή τόση ώρα μου απαντάς άκυρα πράγματα.


Διόρθωση,ο νους είναι μέρος της ψυχής ήθελα να γράψω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Τα συναισθήματα που περιγράφεις,είναι μέρος του νού,όχι του μυαλού.Ο νους είναι μέρος του μυαλού,το μυαλό είναι το όργανο.
-----------------------------------------



Δεν θα σου δώσει καμία απόδειξη ότι υπάρχει,θα σε βοηθήσει με ενδείξεις,τις οποίες άλλοι βλέπουν,άλλοι δεν θέλουν να τις δουν.

Δεν στέκει αυτό που λες, σου είπα εγώ δεν μπορώ να θεωρήσω ότι ισχύει κάτι χωρίς αποδείξεις, έτσι δουλεύω, άμα προσποιηθώ δεν θα καταφέρω τίποτα.
Γιατί να πάω στην κόλαση, εφόσον το μυαλό μου λειτουργεί έτσι, δεν το έφτιαξα εγώ το μυαλό μου, ο θεός σου το έφτιαξε και θα με κρίνει αρνητικά και θα με στείλει στην κόλαση επειδή αυτός το ήθελε.
-----------------------------------------
Διόρθωση,ο νους είναι μέρος της ψυχής ήθελα να γράψω.

ο νους είναι μέρος του μυαλού, μέσα στο νου υπάρχουν τα συναισθήματα το υποσυνείδητο το ασυνείδητο η λογική σκέψη, όλα αυτά είναι λειτουργίες του μυαλού, μην μου πεις ότι δεν το γνωρίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Δεν στέκει αυτό που λες, σου είπα εγώ δεν μπορώ να θεωρήσω ότι ισχύει κάτι χωρίς αποδείξεις, έτσι δουλεύω, άμα προσποιηθώ δεν θα καταφέρω τίποτα.
Γιατί να πάω στην κόλαση, εφόσον το μυαλό μου λειτουργεί έτσι, δεν το έφτιαξα εγώ το μυαλό μου, ο θεός σου το έφτιαξε και θα με κρίνει αρνητικά και θα με στείλει στην κόλαση επειδή αυτός το ήθελε.

Το ότι εσύ θες απόδειξη για όλα είναι επιλογή σου,αν σου αποδείξει ότι υπάρχει,δεν θα κριθείς σωστά,διότι θα ξέρεις ότι υπάρχει πλέον και θα ακολουθήσεις το δρόμο του.

Το μυαλό είναι ενα όργανο,ο νους,που είναι μέρος της ψυχής είναι η επεξεργαστική ισχύς.Όλοι το ίδιο μυαλό έχουμε,στον νου είναι η διαφορά.
-----------------------------------------
ο νους είναι μέρος του μυαλού, μέσα στο νου υπάρχουν τα συναισθήματα το υποσυνείδητο το ασυνείδητο η λογική σκέψη, όλα αυτά είναι λειτουργίες του μυαλού, μην μου πεις ότι δεν το γνωρίζεις.


Ο νους αν ήταν μέρος του μυαλού,θα ήμασταν όλοι ίδιοι νοητικά,δίοτι όλοι γεννιόμαστε με το όργανο αυτό.

Μέρος της ψυχής είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Το ότι εσύ θες απόδειξη για όλα είναι επιλογή σου,αν σου αποδείξει ότι υπάρχει,δεν θα κριθείς σωστά,διότι θα ξέρεις ότι υπάρχει πλέον και θα ακολουθήσεις το δρόμο του.

Το μυαλό είναι ενα όργανο,ο νους,που είναι μέρος της ψυχής είναι η επεξεργαστική ισχύς.Όλοι το ίδιο μυαλό έχουμε,στον νου είναι η διαφορά.

ΠΟΠΟ πόσα λάθη μου έρχεται όρεξη να μετρήσω.
Δεν έχουμε όλοι το ίδιο μυαλό. παράδειγμα! Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν νοητική καθυστέρηση!!! άρα η ψυχή του έχει πρόβλημα???? Τον καημένο.... αυτός που του έδωσε τέτοια ψυχή πρέπει να είναι τόσο κακός άνθρωπος!!! Αλλά για κάτσε το ότι έχει ΝΟΗΤΙΚΗ καθυστέρηση μπορούμε να το δούμε με εξετάσεις!!!! εξετάζουμε την ψυχή??? Όχι!! γιατί είναι άυλη, άρα κοιτάμε στο μυαλό!!! Ναι άλλα το πρόβλημα είναι ΝΟΗΤΙΚΟ άρα έχει να κάνει με την ΨΥΧΗ που δεν έχει καμία σχέση με το ΜΥΑΛΟ. Άρα το μυαλό είναι ψυχή!!!! ΑΑΑΑΑΑ ήσαστε τόσο σοφή κυρία Ψυχολογία που η επιστήμη σου είναι το μυαλό αλλά εξετάζεις κατά κάποιον τρόπο την ψυχή τελικά, που καταλάβαμε ότι είναι το ίδιο πράγμα.

Άνοιξε κανένα βιβλίο, γιατί αυτά που λες είναι τόσο μα τόσο άκυρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
ΠΟΠΟ πόσα λάθη μου έρχεται όρεξη να μετρήσω.
Δεν έχουμε όλοι το ίδιο μυαλό. παράδειγμα! Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν νοητική καθυστέρηση!!! άρα η ψυχή του έχει πρόβλημα???? Τον καημένο.... αυτός που του έδωσε τέτοια ψυχή πρέπει να είναι τόσο κακός άνθρωπος!!! Αλλά για κάτσε το ότι έχει ΝΟΗΤΙΚΗ καθυστέρηση μπορούμε να το δούμε με εξετάσεις!!!! εξετάζουμε την ψυχή??? Όχι!! γιατί είναι άυλη, άρα κοιτάμε στο μυαλό!!! Ναι άλλα το πρόβλημα είναι ΝΟΗΤΙΚΟ άρα έχει να κάνει με την ΨΥΧΗ που δεν έχει καμία σχέση με το ΜΥΑΛΟ. Άρα το μυαλό είναι ψυχή!!!! ΑΑΑΑΑΑ ήσαστε τόσο σοφά κυρία Ψυχολογία που η επιστήμη σου είναι το μυαλό αλλά εξετάζεις κατά κάποιον τρόπο την ψυχή τελικά, που καταλάβαμε ότι είναι το ίδιο πράγμα.

Άνοιξε κανένα βιβλίο, γιατί αυτά που λες είναι τόσο μα τόσο άκυρα.


Η σχέση μυαλού-νου είναι αμφίδρομα δυναμική,το ένα επηρεάζει το άλλο.


Και εγώ ξέρεις δεν έχω δει ποτέ μου πιο άκυρα παραδείγματα,να ξεκινήσω μήπως από το όπλο;


Δεν περίμενα κάτι παραπάνω από εσένα εκτός απο ειρωνία :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top