Θρησκεία ή κοροϊδία;

Πιστεύετε στο Θεό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 65)
  • Ναι

    Ψήφοι: 31 47.7%
  • Όχι

    Ψήφοι: 20 30.8%
  • Δεν είμαι σίγουρος(η)

    Ψήφοι: 14 21.5%

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
το ποιημα ειναι εμμετρος λογος. λες που λες μπαρουφες επειδη δεν κατανοεις τι λεει ο αλλος ,θεσε το τουλαχιστον σωστα.πες μυθιστορημα or something του πεζου λογου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Μπορεί να γράψει ένα ποίημα 500 γραμμών χωρίς να απαντάει επί της ουσίας, αυτό σίγουρα μπορεί να το κάνει

Όσο κ αν διαφωνώ με τις περισσότερες απόψεις του miv μπορώ να σου πω ότι τόσο αυτός όσο κ η scully έχουν απαντήσει άπειρες φορές επί της ουσίας κ χρειάστηκαν μόνο πεντε γραμμές κ οχι πεντακόσιες όπως λες...αντίθετα οι δικές σου απόψεις απλά είναι κατακριτικές προς τα πάντα...δεν θα τις κρίνω απλά θα σου πω ότι στον κόσμο αυτό δεν ζεις μόνο εσύ που περνιέσαι κ για έξυπνος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εντάξει, έχουμε τις διαφωνίες μας, αλλά όχι και σε όλα. :P
Όσο για την προπαγάνδα και τα λοιπά, πρώτον, είναι εμφανές ότι οι αμερικανομασόνοι έχουν κάνει πολύ μεγαλύτερη (Πως εμφανές; Ο νοών νοείτο...) και δεύτερον όποιος αποκαλεί τον απλό λόγο "ανούσιο ποίημα" προφανώς δεν γνωρίζει καλά τα ελληνικά. Να γράφω American English να γουστάρεις καλύτερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Εντάξει, έχουμε τις διαφωνίες μας, αλλά όχι και σε όλα. :P
Όσο για την προπαγάνδα και τα λοιπά, πρώτον, είναι εμφανές ότι οι αμερικανομασόνοι έχουν κάνει πολύ μεγαλύτερη (Πως εμφανές; Ο νοών νοείτο...) και δεύτερον όποιος αποκαλεί τον απλό λόγο "ανούσιο ποίημα" προφανώς δεν γνωρίζει καλά τα ελληνικά. Να γράφω American English να γουστάρεις καλύτερα;

Ε εντάξει διαφωνούμε έντονα πολύ είναι η αλήθεια...όμως μου την δίνει όταν λεει κάποιος ότι δεν μιλάς επί της ουσίας αφού κάθε φορά με επιχειρήματα μιλάς...όπως κ τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Συμφωνώ στο πρώτο που είπες, και δεν μπορώ να αμφισβητήσω την προπαγάνδα της αμερικάνικης κυβέρνησης που έχει γίνει παγκόσμια, με τη μόνη διαφορά ότι πολλοί Ευρωπαίοι δεν τα χάφτουν. Νομίζω όμως ότι αυτό ήταν πάλια προσωπική επίθεση και όχι απάντηση, για τώρα μιλάμε για τη θρησκεία. Αμα θες άνοιξε thread για τους αμερικάνους να το συζητήσουμε. Όσο για τα american english δεν λέω όχι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εμείς, φίλε μου, για τη θρησκεία μιλάμε. Εσύ είσαι αυτός που πετάς άκυρα συνθηματάκια κενής ουσίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αυτό κάπου το έχω ξαναδιαβάσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Η θρησκεία είναι το όπιο των λαών .
Karl Marx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το παμε αυτό νομίζω...Επειδή, όμως, κάνουμε συζήτηση, συνθήματα που δεν αναλύονται νομίζω οτι δεν λένε κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Με όλο το θάρρος θα παρέμβω και εγώ τονίζοντας ότι συνθήματα,σλόγκαν,αυθεντίες και οτιδήποτε επισυνάπτει μία θέση δίχως απτά επιχειρήματα, ή υποκρύπτει επιδερμική αντιμετώπιση ή στόχο έχει να κατευθύνει μαζικά τις απόψεις στο στυγνό δογματισμό.Λοιπόν, αναλύστε τις θέσεις σας και μη πιπιλίζετε κλισέ φράσεις προς τέρψιν των τεχνητών εντυπώσεων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
...αποδεικνυοντας για πολλοστη φορα το ποιος ειναι θυμα προπαγανδας...


(συμπληρωνω τον greg..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ας τις πιπιλίζει όποιος θέλει, αλλά ας κάνει και μια αναλυσούλα πρώτα, έτσι να συζητήσουμε. Δεν διαφωνώ ότι ο Μαρξ είναι μεγάλος φιλόσοφος, που είπε πολλές μεγάλες αλήθειες (όπως αυτή στην υπογραφή μου), αλλά το συγκεκριμένο κλισέ εκφράζει μόνο την προσωπική του άποψη και κανέναν άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
χωρις επιχειρηματα και δικαιολογηση το κυρος αυτων των φρασεων ειναι αντιστοιχο με το κυρος αυτων : θρυλε θεε μου ολυμπιακε μου.εγω δηλαδη στο "η θρησκεια ειναι η απολυτη προπαγανδα.τελος" και στο προαναφερθεν συνθημα δεν βρισκω καμια διαφορα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Θρησκεία μου είναι ο ΠΑΟΚ. Τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Δεν ξέρεις πόσο σύμφωνο με βρίσκεις...Απόλυτη ταύτιση απόψεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
χαίρομαι που τα βρήκατε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Ιδού η μόνη αλήθεια:

www=ςςς=666​
Γεια σας ερευνητες του θεματος.Ο αριθμος 666 η αλλιως χξς συμβολιζει τον αντιχριστο.Το χς συμβολιζει αν εχεται παρατηρησει βυζαντινες εικονες το ονομα του Χριστου.Το Ξ και σαν μορφη και σαν εννοια ειναι διαιρετικο.Προσπαθει να αποσχισει το Χς.

Στο bar code ειναι τυχαιο που 3 διπλες γραμμουλες εξεχουν μια αριστερα μια στη μεση και μια δεξια χωρις να εχεουν καποιο νουμερο απο κατω ενω ολες οι αλλες εχουν?Και γιατι δεν εχουν?Για ριξτε μια ματια ποιος αριθμος ειναι αυτες οι δυο ισοπαχες γραμμουλες ( ΙΙ )?

Πληκτρολογηστε με ελληνικους χαρακτηρες το www.Θα δειτε οτι γραφεται ςςς που στην αρχαια ελληνικη γραφη το ς συμβολιζεο το 6!Μην το παρετε ως Σ αλλα ως διγαμα που ειναι και το κανονικο του συμβολο.

Νομιζω πως καπου μεσα στο διαδικτυο κρυββεται η δυναμη του.Κυκλοφορει ιδεες,σε απομακρυνει απο τον συνανθρωπο σου εστω και αν νομιζεις οτι εχεις επικοινωνια με ολο το κοσμο.Δεν ειναι επικοινωνια να χτυπας τα δαχτυλα σου αντι να μιλας να ακους να εκφραζεσαι.

Τα μπερδεψα λιγακι αλλα ο εχων νου νοησετω.

πηγή: https://www.fora.gr/gr/act/666/er/2003/0201.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Με όλο το θάρρος θα παρέμβω και εγώ τονίζοντας ότι συνθήματα,σλόγκαν,αυθεντίες και οτιδήποτε επισυνάπτει μία θέση δίχως απτά επιχειρήματα, ή υποκρύπτει επιδερμική αντιμετώπιση ή στόχο έχει να κατευθύνει μαζικά τις απόψεις στο στυγνό δογματισμό.Λοιπόν, αναλύστε τις θέσεις σας και μη πιπιλίζετε κλισέ φράσεις προς τέρψιν των τεχνητών εντυπώσεων...


Η φράση αυτή του Marx περιλαμβλάνει συνοπτικά τις απόψεις μου . Οι φιλόσοφοι περιέγραφαν με μια φράση αυτό που εμείς προσπαθούμε να αναλύσουμε με 1000 . Έχεις δει εσύ κανένα απόφθεγμα με μεγάλη έκταση ?:):):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τα αποφθέγματα είναι απλά μια σύνοψη κάποιας πολύ ογκωδέστερης φιλοσοφικής θεώρησης που έκανε πριν ο Μαρξ. Μπορείς να μας την παρουσιάσεις για να τη συζητήσουμε; Γιατί τα αποφθέγματα δεν συζητούνται.
Πέραν τούτου, είναι θετικό το γεγονός ότι το αποδέχεσαι ως προσωπική σου άποψη και τίποτα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
οχι.αλλα μια τεκμηριωση,ενα επιχειρημα,ερεισματα της αποψης σου..?? μαλλον αυτο ειναι που ζηταμε στη συζητηση και οχι αποφθεγματα γιατι αυτα μπορουμε να τα βρουμε παντου.

φιλικα παντα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top