[Θεωρητική] Προβλέψεις Θεμάτων Πανελληνίων 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Ρεεεεε δεν εχω διαβασει τιποτα ακομα ο.ο
Θα προλαβω λετε? :P

Προλαβαίνεις! Κάτσε πάρ'τα σερί ως το πρωί και βγαίνουν! Ανάλογα βέβαια και με το πόσο έχειςδ ιαβάσει γενικά...


Το καλύτερο θα ήταν 21 και άντε για να μας δυσκολέψουν λίγο ας βάλουν το 34!!:P:P:P

μην το γελάς, θα βάλουν κανένα revertor στην γραμματική και θα κλάψει κόσμος....
Και οι συμπτύξεις μετοχών κλπ δεν είναι οι καλύτερες


Τιποτα :P:P Τελευταια φορα τα ειχα κανει στον Οεφε.. Βεβαια δεν εχω καποιο θεμα με τα λατινικα συνηθως τα παω καλυτερα απο ολα τα μαθηματα αλλα δεν μ παει καρδια να διαβασω.. Νιωθω σαν να εχω τελειωσει ηδη.. :redface:

Κι εγώ το ίδιο νιώθω μετά την ιστορία, κι ας έχω ακόμη και αοθ


ποπο και γω δε μπορω αλλο... μενα 17 θα μαι ευχαριστημενος... δεν ειμαι καλος στη συνταξη γιαυτο

γιατί έτσι;; 5-6 λεξούλες ζητάνε από συντακτικό που πιάνουν 5-6/100! Κάτσε μάθε τα περίεργα, πχ παράθεση, αφαιρετική μέτρου-ποσού-διαφοράς κλπ απ έξω, θα πέσουν κάποια απ αυτά !


καλά με 17 κάνω πάρτυ,στο φροντιστήριο με τα θέματα που μας βάζει η κυρία δεν έχω περάσει ποτέ το 17... άμα γράψω τόσο καλάαα τρισευτυχισμένη!!
Να βάλουν τίποτα εύκολο,να γράψουμε και καλύτερα να ανεβάσουμε και το μέσο όρο:D

ακριβώς! Βιολογία πάλι έσκισε η θετική, αναπλήρωσαν τις απώλειες της φυσικής....ένα ευκολάκι έχουμε κι εμείς, αν δεν μας βοηθήσουν, τί να πώ;;;;


καλά και εγώ γιΑ τόσο πήγαινα και τώρα με τον πλάγιο λόγο άμα πιάσω 17 είπα παρτυ θα κάνω... το χειροτερο πράγμα ειναι στα λατινικα ο πλάγιος λόγος και η σύμπτυξη μετοχής...:mad:

Γενικά ο πλάγιος λόγος (oratio oblique) ΜΠΙΑΧ!
Και ειδικά υποθετικοί λόγοι στον πλάγιο λόγο (πλην του 49)


Κανας εξαρτημένος να μη μπει...:P

Σε 4 κείμενα υπάρχει, άρα 4/24 η πιθανότητα να μπει!


μετα τα ηθικα....ολα τα περιμενω....Τι πινει και δν μας δινει αυτη η ρημαδα η επιτροπη δεν μπορω να καταλαβω!!!

ΚΕΕ = Καταστροφική Επιτροπή Εξετάσεων
Πίνει το γνωστό "προβληματέξ" , ποτό το οποίο δημιουργεί προβληματικά θέματα και φέρνει στο φως όλες τις προβληματικές τάσεις του καθενός!


δηλαδη γιατι να μη μπει ενας πλαγιος και μια μετατροπη σε παθητικη συνταξη και τελος απο συντακτικες ασκησεις??? Συγγνωμη, δηλαδη οι υποψηφιοι των ετων πριν το 2010 ηταν πιο εξυπονοι απο εμας??? :mad:

Οι υποψήφιοι 2006-2009 ήταν τυχεροί, είχαν άστρο: τη βάση του 10! Επρεπε να προστατευθούν και οι πιο αδύναμοι μαθητές, για να έχουν ελπίδες να μπουν σε κάποια σχολή κι έτσι χάριν αυτών όλοι κέρδιζαν.....τώρα σου λέει ας πέσουν οι σχολές στα 900 μόρια όπως τα 2 τει κοζάνης.....αφοδεύτηκαν!


Μην τον πολυσυζητάτε τον Εξαρτημένο Υποθετικό Λόγο γιατί θα το βρείτε μπροστά σας.

Συνήθως ό,τι συζητάμε τόσες μέρες λες και μπαίνει η κεε εδώ μέσα, το διαβάζει και δεν το βάζει....μήπως να τον συζητήσουμε για να τον κάψουμε, λέω εγώ τώρα....


εγω παλι γιατι εχω την αισθηση οτι θα μπουν ευκολα θεματα?:P μηπως εχω παρασυρθει απο τα προηγουμενα μαθηματα? :worry:

Εξαρτάται πώς το βλέπει ο καθένας...πχ εμένα το 49 εύκολο μου φαίνεται, αλλά οι περισσότεροι θα διαφωνήσουν. Και φοβάμαι μη μας χτυπήσουν λατινικά, γιατί καιρό έχουν να βάλουν δύσκολα, από το 2005 θα λεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
τελική πρόβλεψη για αύριο

42 43
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.

eduard

Νεοφερμένος

Ο eduard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
38, 48 (παίζει και το 43).
Καλή μας τύχη, και ΤΕΛΟΣ ρεεεεεε!

Edit: Εξαρτημένος υποθετικός δεν μπορεί να μπει -θεωρητικά-, γιατί δεν μας τον διδάσκει το σχολικό βιβλίο.
Μην αγχώνεστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
χάχα για δούμε τι θα δούμε!

:D:P

kala ναι, αυτό εξυπακούεται! Δεν βάζω εγώ τα θέματα, απλώς κάνω μια πρόβλεψη και ο γενήσεται, γέγονε !



μπιαχ το 41!
Ακούς εκεί η μάνα του Ευάνδρου!!


38, 48 (παίζει και το 43).
Καλή μας τύχη, και ΤΕΛΟΣ ρεεεεεε!

Edit: Εξαρτημένος υποθετικός δεν μπορεί να μπει -θεωρητικά-, γιατί δεν μας τον διδάσκει το σχολικό βιβλίο.
Μην αγχώνεστε.

Να 'ταν το μόνο που δεν γίνεται στο σχολείο και μπαίνει πρώτο τραπέζι πίστα στις πανελλήνιες......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
revertor-reverti δεν κανει?δεν ειναι ημιαποθετικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolee

Νεοφερμένος

Η nikolee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
32-48... Καλο καλοκαιρι για 3η συνεχομενη χρονια!!
:-P :-P :-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

No_name

Νεοφερμένος

Η No_name αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ΤΕ Λ Ε Ι Ω Σ Α Μ Ε



ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΑΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ..!!!!!!!!!!!!!!
:D:D:D:D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
32-48... Καλο καλοκαιρι για 3η συνεχομενη χρονια!!
:-P :-P :-P

Στο 32 έπεσες μέσα, στο 48 δυστυχώς :verymad:όχι...
Γιατί καλό καλοκαίρι για 3η συνεχόμενη χρονιά;

Ε, εμείς έχουμε και αοθ ακόμα, δεν τελειώσαμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TWEETY

Νεοφερμένος

Η ΑγλαΪα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
ΤΕ Λ Ε Ι Ω Σ Α Μ Ε



ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΑΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ..!!!!!!!!!!!!!!
:D:D:D:D:clapup:
Ε Π Ι Τ Ε Λ Ο Υ Σ:P:P:P:P
ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΩΡΑ!!!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
μας καψανε αυτες οι προβλεψεις..ολα τα αντισοσς φετος πεσανε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
ΚΑΙ ναι τα καταφερα εγραψα 17.2 :D εκανα τα 2/9 σωστα στις λεξεις στο συντακτικο χαχα.... Αντε καλο μας καλοκαιρι....

Υ.Γ. παω θαλασσα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
ΚΑΙ ναι τα καταφερα εγραψα 17.2 :D εκανα τα 2/9 σωστα στις λεξεις στο συντακτικο χαχα.... Αντε καλο μας καλοκαιρι....

Υ.Γ. παω θαλασσα ;)

Καλά κι εσύ πώς τα κατάφερες στα σίγουρα να κάνεις λάθος; Αν και ζήτησαν τσιμπημένα πράγματα (πχ την γενική επεξηγηματική)....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TWEETY

Νεοφερμένος

Η ΑγλαΪα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
ΚΑΙ ναι τα καταφερα εγραψα 17.2 :D εκανα τα 2/9 σωστα στις λεξεις στο συντακτικο χαχα.... Αντε καλο μας καλοκαιρι....

Υ.Γ. παω θαλασσα ;)
χαχαχα και εγώ όπως μου είπε η κυρία γυρω στο 18...:P

Στο 32 έπεσες μέσα, στο 48 δυστυχώς :verymad:όχι...
4η χρονιά... 2000 2002 2008
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Στο 32 έπεσες μέσα, στο 48 δυστυχώς :verymad:όχι...
4η χρονιά... 2000 2002 2008
:)


Λοιπόν το 28 διαχρονικά έχει πέσει: 1997, 2001 ομογενείς, 2003 εσπερινά, 2003 κανονικές, 2005 επαναληπτικές, 2007 κανονικές και 2008 εσπερινά.
Και το 32: 1990, 2000, 2002, 2006 εσπερινά, 2008 κανονικές, 2010 επαναληπτικές εσπερινών, 2011 ομογενείς!

Πάντως ο πλάγιος λόγος που μας έπεσε δεν είχε ξαναζητηθεί! Είχε ζητηθεί να κάνουν έλξεις, χωρίς να τις χαρακτηρίσουν. και το κλασικό β ενικό οριστικής είτε ενεστώτα είτε μέλλοντα της παθητικής φωνής adfectus est
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Ήταν πολλά στα Λατινικά. Αλλά οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TWEETY

Νεοφερμένος

Η ΑγλαΪα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Λοιπόν το 28 διαχρονικά έχει πέσει: 1997, 2001 ομογενείς, 2003 εσπερινά, 2003 κανονικές, 2005 επαναληπτικές, 2007 κανονικές και 2008 εσπερινά.
Και το 32: 1990, 2000, 2002, 2006 εσπερινά, 2008 κανονικές, 2010 επαναληπτικές εσπερινών, 2011 ομογενείς!
Αα καλάαα, και πάλι θα μπορούσαν να βάλουν αλλα που δεν τα έχουν βάλει...
Πάντως δεν ήταν πολύ σύσκολα,όσα λάθη έκανα ήταν απο απροσεξία...

Πάντως ο πλάγιος λόγος που μας έπεσε δεν είχε ξαναζητηθεί! Είχε ζητηθεί να κάνουν έλξεις, χωρίς να τις χαρακτηρίσουν. και το κλασικό β ενικό οριστικής είτε ενεστώτα είτε μέλλοντα της παθητικής φωνής adfectus est
μια χαρά και ο πλάγιος λόγος μόνο το me ξέχασα να αλλάξω, στις ασκήσεις που κάναμε πάντα λάθος τα έκανα!:)

Ήταν πολλά στα Λατινικά. Αλλά οκ.
πολλά και απαιτητικά ειδικά αυτό με τη μετοχή... δεν έχουν ξαναβάλει κατι τέτοιο πανελλήνιες...
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Μου φαίνονται πιο δύσκολα από πέρσυ, με την έννοια ότι τα περσινά ήταν αναμενόμενα, δηλαδή έβλεπες την λέξη, ήξερες πάνω κάτω ότι θα σου ζητήσει αυτό ή εκείνο, με το debero ήξερες θα παίξει η σύνταξη...φέτος δεν το τήρησαν αυτό! Ζήταγε μεν απλά πραγματάκια, αλλά έλεγες "είναι δυνατόν να ζητάει κάτι τόσο απλό";;;;; Και εκεί σίγουρα παίχτηκαν πολλά

πολλά και απαιτητικά ειδικά αυτό με τη μετοχή... δεν έχουν ξαναβάλει κατι τέτοιο πανελλήνιες...
;)

Επειδή έκανα θέματα και από εσπερινά-ομογενείς-επαναληπτικές.....σε κάποια από αυτές έχω πετύχει παρόμοιας φιλοσοφίας άσκηση μια χρονιά (δεν θυμάμαι σύνδεσμο, αλλά εμμέσως σου έλεγε ότι από τους 2 τρόπους που αναλύεται, θέλω αυτόν).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top