Θετική κατεύθυνση Β' Λυκείου

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,914 μηνύματα.
Πράγματι ειναι
Ειδικά η φαρμακευτική έχει brutal πρόγραμμα. Εδώ εμείς στις πολίτικες σχολές φαρμακευτικής ερχόμαστε πτώμα το απόγευμα μετά τα εργαστήρια. Δεν θα μπορούσα να φανταστώ και άσκηση μετά
 

Galina

Νεοφερμένος

Η Galina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Αυτή η πιεση, ειδικά στο ιατρικό, για 10 χρόνια δεν είναι εύκολο. Τώρα είσαι 16/17 και δεν το καταλαβαίνεις αλλά σκέψου να είσαι δίχως προσωπική ζωή μέχρι τα 28(για τις ειδικότητες που δεν μπορούν να βγαίνουν εκτός στρατεύματος). Δεν είναι εύκολο. Εδώ οι άντρες ούτε ένα χρόνο φαντάροι και τρελαίνονται. Σκέψου 10 χρόνια😂
Και μερικοί με τις μεταθέσεις δεν το αντέχουν. Τρελαίνονται
Θυμάμαι γνώρισα κοπελα στο βιολογικό, που έδωσε δεύτερη φορά. Την πρώτη είχε περάσει ΣΑΝ. Με το που πήγε στην ορκωμοσία έφυγε....

Χαχαχαχ φαντάζομαι!!Μπράβο που δεν τα παράτησε.Εγω ειλικρινά πιστεύω πως θα μου αρέσει διότι από πάντα το είχα στο μυαλό μου.Η ακαδημαϊκή εκπαίδευση είναι 6 χρόνια.Ειδικότητα δεν χρειάζεται.Εγω όμως θέλω φαρμακευτικη μου αρέσει περισσότερο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ειδικά η φαρμακευτική έχει brutal πρόγραμμα. Εδώ εμείς στις πολίτικες σχολές φαρμακευτικής ερχόμαστε πτώμα το απόγευμα μετά τα εργαστήρια. Δεν θα μπορούσα να φανταστώ και άσκηση μετά

Χαχαχχ Ίσως και να σου άρεζε!Όσο να ναι η άσκηση είναι ενέργεια!Συμβάλει στην εκτόνωση και σε βγάζει από το όλο mood της καταπίεσης.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,914 μηνύματα.
Χαχαχαχ φαντάζομαι!!Μπράβο που δεν τα παράτησε.Εγω ειλικρινά πιστεύω πως θα μου αρέσει διότι από πάντα το είχα στο μυαλό μου.Η ακαδημαϊκή εκπαίδευση είναι 6 χρόνια.Ειδικότητα δεν χρειάζεται.Εγω όμως θέλω φαρμακευτικη μου αρέσει περισσότερο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Χαχαχχ Ίσως και να σου άρεζε!Όσο να ναι η άσκηση είναι ενέργεια!Συμβάλει στην εκτόνωση και σε βγάζει από το όλο mood της καταπίεσης.
Ίσως αν ήμουν αθλητικός τύπος ναι. Αλλά προσωπικά είμαι ο ορισμός της αγυμναστης (παρόλο που είμαι πολύ αδύνατη 😂😂)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Ίσως αν ήμουν αθλητικός τύπος ναι. Αλλά προσωπικά είμαι ο ορισμός της αγυμναστης (παρόλο που είμαι πολύ αδύνατη 😂😂)

Οταν λεμε στρατιωτικη εκπαιδευση δεν ,μιλαμε για σωματικη ασκηση, μαθημα στα θρανια παλι, τα οπλα. τακτικη πολεμου, ειδη πολεμου κλπ. Γυμναστικουλα το πρωι το χαραμα ,για 15 λεπτα ετσι για ξεμουδιασμα.
 

Galina

Νεοφερμένος

Η Galina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ίσως αν ήμουν αθλητικός τύπος ναι. Αλλά προσωπικά είμαι ο ορισμός της αγυμναστης (παρόλο που είμαι πολύ αδύνατη 😂😂)

Χαχαχαχ δεν πειράζει!Ούτε εγώ είμαι η πιο γυμνασμένη Αλλά μπορώ να πω πως αποδεδειγμένα η γυμναστική βοηθάει πολύ στην ψυχική ισορροπία και στο να είμαστε πιο αποδοτικοί ❤Δεν χάνεις κάτι να αρχισες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οταν λεμε στρατιωτικη εκπαιδευση δεν ,μιλαμε για σωματικη ασκηση, μαθημα στα θρανια παλι, τα οπλα. τακτικη πολεμου, ειδη πολεμου κλπ. Γυμναστικουλα το πρωι το χαραμα ,για 15 λεπτα ετσι για ξεμουδιασμα.

Αααα μάλιστα!Ούτε εγώ τα γνώριζα αυτά.Ποσες ώρες γυμναστική κάνουν γενικά Μήπως γνωρίζετε;
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,914 μηνύματα.
Οταν λεμε στρατιωτικη εκπαιδευση δεν ,μιλαμε για σωματικη ασκηση, μαθημα στα θρανια παλι, τα οπλα. τακτικη πολεμου, ειδη πολεμου κλπ. Γυμναστικουλα το πρωι το χαραμα ,για 15 λεπτα ετσι για ξεμουδιασμα.
Ακόμη χειρότερο😂😂😂😂. Με την τσίμπλα στο ματι και τρέξιμο 😂😂
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Χαχαχαχ δεν πειράζει!Ούτε εγώ είμαι η πιο γυμνασμένη Αλλά μπορώ να πω πως αποδεδειγμένα η γυμναστική βοηθάει πολύ στην ψυχική ισορροπία και στο να είμαστε πιο αποδοτικοί ❤Δεν χάνεις κάτι να αρχισες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Αααα μάλιστα!Ούτε εγώ τα γνώριζα αυτά.Ποσες ώρες γυμναστική κάνουν γενικά Μήπως γνωρίζετε;

Αντε να κανεις 1,5-2 ωρες υποχρεωτικη μοιρασμενη την εβδομαδα , βεβαια υπαρχουν και οι προαιρετικες αθλοπαιδιες, βολευ ,μπασκετ, πισσινα δεν νομιζω να εχουν. Τελικα εσυ ολα ειδυλλιακα τα βλεπεις , καλο αυτο.

Ακόμη χειρότερο😂😂😂😂. Με την τσίμπλα στο ματι και τρέξιμο 😂😂

Ελα ντε ,για αυτο λενε εκει που τελειωνει η λογικη αρχιζει ο στρατος.
 

Galina

Νεοφερμένος

Η Galina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Αντε να κανεις 1,5-2 ωρες υποχρεωτικη μοιρασμενη την εβδομαδα , βεβαια υπαρχουν και οι προαιρετικες αθλοπαιδιες, βολευ ,μπασκετ, πισσινα δεν νομιζω να εχουν. Τελικα εσυ ολα ειδυλλιακα τα βλεπεις , καλο αυτο.

Πάντα!!!Σε ευχαριστώ
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Το ύψος κοίταξε λίγο γιατί έχω την εντύπωση ότι απαιτείται το 1.75 ύψος και στα δύο φύλα. Και ναι οπωσδήποτε στίβο
Edit: εν τέλει η ΣΑΣΣ δεν απαιτεί τέτοιο ύψος. Αρκεί να είσαι πάνω από 1.50
Με 1.62 καλά είσαι
στη σασσ ποιο είναι το όριο ύψους;είμαι 1.56
 

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,024 μηνύματα.
Βρίσκομαι σε δίλημμα για ακόμα μια φορά. Μαθηματικά είμαι μαθητής του 15 κατω απο βάση στα διαγωνίσματα αλλα φοβάμαι εαν πάω βιολογία , διοτι οπως και ο OP ,εχω και εγω στόχο υψηλόβαθμες σχολές. Η θετική έχει παραπάνω σχολές πο υμε ενδιαφέρουν και έχω τεράστια εμμονή με τα μαθηματικά, αλλά ειμαι και "φυσικά " καλός στη βιολογία (δηλαδή βγαίνει αυτόματα). βρίσκομαι σε πραγματικό δίλλημα και νοιώθω πως του χρόνου οταν επιλέγουμε θετική ή υγείας θα παίξω αμπεμπαμλόμ.Έχει βρεθεί κανείς στη θέση μου; πώς ξεπεράσατε το άγχος και κατασταλάξατε κάπου? Eυχαριστώ.
 

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής & Περιφερειακής Ανάπτυξης Παντείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.
Μαθηματικά είμαι μαθητής του 15 κατω απο βάση στα διαγωνίσματα
Νομίζω πως αυτό δεν είναι καθόλου καλό σημάδι για το 2ο πεδίο...
Θα έχεις τεράστιο πρόβλημα όχι μόνο στις πανελλήνιες αλλά και στη σχολή...
 

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Βρίσκομαι σε δίλημμα για ακόμα μια φορά. Μαθηματικά είμαι μαθητής του 15 κατω απο βάση στα διαγωνίσματα αλλα φοβάμαι εαν πάω βιολογία , διοτι οπως και ο OP ,εχω και εγω στόχο υψηλόβαθμες σχολές. Η θετική έχει παραπάνω σχολές πο υμε ενδιαφέρουν και έχω τεράστια εμμονή με τα μαθηματικά, αλλά ειμαι και "φυσικά " καλός στη βιολογία (δηλαδή βγαίνει αυτόματα). βρίσκομαι σε πραγματικό δίλλημα και νοιώθω πως του χρόνου οταν επιλέγουμε θετική ή υγείας θα παίξω αμπεμπαμλόμ.Έχει βρεθεί κανείς στη θέση μου; πώς ξεπεράσατε το άγχος και κατασταλάξατε κάπου? Eυχαριστώ.
Του χρόνου θα επιλέξεις μεταξύ θεωρητικής και θετικής μόνο, δεν έχει υγείας και οικονομικά ήδη από την Β λυκειου. Οπότε έχεις πιο πολύ χρόνο να το σκεφτείς από όσο νομίζεις. Εκτός και αν το άλλαξαν φέτος και υπάρχουν 4 κατευθύνσεις τόσο στην Β όσο και στην Γ. Τότε πάω πάσο
 

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,024 μηνύματα.
Του χρόνου θα επιλέξεις μεταξύ θεωρητικής και θετικής μόνο, δεν έχει υγείας και οικονομικά ήδη από την Β λυκειου. Οπότε έχεις πιο πολύ χρόνο να το σκεφτείς από όσο νομίζεις. Εκτός και αν το άλλαξαν φέτος και υπάρχουν 4 κατευθύνσεις τόσο στην Β όσο και στην Γ. Τότε πάω πάσο
Εαν δεν κανω λαθος στο φροντιστηριο θα πρεπει να επιλεξεις απο νωριτερα για να δωσεις εμφαση στα μαθηματα οποτε πανω κατω και για αυτο το θελω
 

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Εαν δεν κανω λαθος στο φροντιστηριο θα πρεπει να επιλεξεις απο νωριτερα για να δωσεις εμφαση στα μαθηματα οποτε πανω κατω και για αυτο το θελω
Για το φροντιστήριο ναι έχεις δίκιο, αλλά πολλά παιδιά στην Β λυκειου διαλέγουν μια κατεύθυνση και αφού ασχοληθουν με τα μαθήματα και δουν ότι "δεν το έχουν" με κάποιο ή ότι απλά δεν τους αρέσει, επιλέγουν άλλη. Είχα πολλούς συμμαθητές που το έκαναν. Είναι δύσκολο να ξέρεις ακριβώς τι θες από τώρα.

Εσύ από ότι βλέπω είσαι ανάμεσα σε υγείας και θετική. Αφού δεν είσαι σίγουρος θα πρότεινα, αν έχεις την δυνατότητα, να κάνεις τόσο βιολογια όσο και μαθηματικά. Αν κάνεις μαθηματικά θα επωφεληθείς τόσο αν πας θετική (προφανώς) όσο και αν πας υγείας γιατί η αλγεβρα της Β χρειάζεται πολύ (φυσικη και χημεία) ε και μετά από τα μαθηματικά κατεύθυνσης τα διανύσματα πιστεύω είναι αυτά που χρειάζονται πιο πολύ, στην φυσική κυρίως. Η βιολογία ναι εντάξει δεν θα σε εξυπηρετήσει κάπου αν εν τέλη πας θετική, αλλά είναι και αυτό μέρος του προγράμματος, σκέψου το σαν μια εμπειρία. Ενδεχομένως να μην σε βοηθάει καθόλου στην παρούσα φάση αυτό που λέω αλλά κράτα το σαν ιδέα
 

Tirotrelas

Νεοφερμένος

Ο Tirotrelas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Εγώ , θα σου πρότεινα να κάνεις μαθηματικά και βιολογία προσανατολισμού . Τα μαθηματικά της Β λυκείου που είναι διανύσματα άμα δεν κάνω λάθος δεν έχουν σημαντική αξία στη φυσική , καθώς ο καθηγητής σου θα μάθει τα βασικά πράγματα για τα διανύσματα και ότι χρειαστείς για τις ασκήσεις σου . Τώρα σαν βοήθεια για το σχολείο είναι πάνω σου. Εφόσον ενδιαφέρεσαι για ΣΣΑΣ υπάρχουν και ειδικές κατηγορίες για τριτεκνους για παράδειγμα . ΣΣΑΣ φαρμακευτική δεν ξέρω αν θα την πρότεινα γιατί νομίζω ότι δεν μπορείς να ανοίξεις φαρμακείο . Αντιθέτως ΣΣΑΣ οδοντιατρική και ιατρική είναι καλύτερα γιατί ανοίγεις και εξωτερικό ιατρείο . Πολλοί στρατιωτικοί ιατροί λένε ότι θα πήγαιναν ΣΣΑΣ οδοντιατρική εάν ήξεραν πως λειτουργουν τα στρατιωτικά νοσοκομεία . Έχε το στο νου αυτό , βέβαια η απόφαση είναι δική σου και φυσική θα κάνεις αυτό που σε γεμίζει και σε κάνει χαρούμενο
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
δεν θα επιλέξεις όμως σχολή μόνο και μόνο από το ιατρείο. Θα κοιτάξει πρώτα το πρόγραμμα σπουδών των σχολών. τον τίτλο του στρατιωτικού τον έχουν όλοι εκεί, οπότε πρέπει να δει τι εξειδίκευση θέλει να έχει.
 

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,914 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top