Θετικές σκέψεις για την Γ' Λυκείου

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Επιτελούς ας αντιμετωπίσουμε τη μιζέρια των πανελλαδικών! Εκφράστε τις απόψεις σας εδω για οτι σας έκανε η σας κάνει να σκέφτεστε θετικά για αυτη τη χρόνια...

Κάποιοι πάθατε και μάθατε η ακομη απομυθοποιησατε καποια πράγματα!
Πως θα βγόυμε απο αυτο το τρυπάκι επιτέλους?Ειναι αληθεια οι πανελλαδικες ενας τοιχος που παμε και κουτουλαμε πάνω?Πως θα μείνουμε ανεπηρεαστοι, ψύχραιμοι και προσηλωμενοι στους στόχους μας??

Νόμιζω οτι είναι θέμα ψυχόλογίας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Εμένα με είχε βοηθήσει τρομερά το γεγονός οτι είχα μια αξιοπρεπέστατη εναλλακτική λύση σε περίπτωση που δεν πήγαινα καλά στις Πανελλήνιες. Επομένως διάβαζα κτλ χωρίς κανένα άγχος ή πίεση, όσο μπορούσα. Έβλεπα τους άλλους γύρω μου να τρελαίνονται κι εγώ ήμουν χαλαρός και χαμογελαστός :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Η απομυθοποιηση ειναι το παν! Δηλαδη να πεις οτι κι αυτες ειναι εξετασεις οπως ολες οσες δωσαμε τα προηγουμενα 5 χρονια! Αν σκεφτεσαι οτι ηρθε το τελος του κοσμου και τα σχετικα, καταστραφηκες με μαθηματικη ακριβεια. Θα προσπαθησεις, θα κανεις το καλυτερο που μπορεις και απο εκει και περα τα αλλα ερχονται απο μονα τους.

Αυτο που γινεται στις πανελληνιες ειναι οτι πολλοι τις βλεπουμε σαν "θηριο" η σαν ανυπερβλητο εμποδιο. Αυτο απο μονο του αυξανει το αγχος και μειωνει την αποδοση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Αν σκεφτείς μόνο τι καλοκαίρι θα περάσεις αν πετύχεις, τοτε θα κάτσεις να διαβάσεις και θα πετύχεις τον στόχο σου. Φυσικά το μέλλον σου κοιτάς περισσότερο, οχι το καλοκαίρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Το καλοκαίρι μου μάλλον θα διαμορφωθεί απο την εκβαση του αποτελέσματος...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Πόσα μόρια θέλεις να βγάλεις (αν επιτρέπεται);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Αρκετα ωστέ για να το πετύχω αυτο χρειάζομαι οπωσδήποτε καλή ψυχολογία και θετική σκέψη...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Πρόσθεσε και "συστηματικό διάβασμα'' και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Το συστηματικό δίαβασμα ειναι αυτονόητο ;) Και η όρεξη φυσικά είναι υποχρεωτικη! Ελπίζω παντως και για σενα να τελείωσε αισίως αυτη η χρονιά;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Πέτυχα αυτό που ήθελα με το παραπάνω! ΑΣΟΕΕ, καλύτερα δεν γίνεται.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Εγω περα απο το αγχος μου που θα το εχω παντα, τις ηλιθιες ανασφαλειες μου οτι δεν θα περασω πουθενα κ ολα αυτα τα ωραια,αισθανομαι ωραια για την καινουρια χρονια!γενικως μ αρεσει περισσοτερο η αναμονη για μια ευχαριστη κατασταση παρα η ιδια η κατασταση αυτη καθεαυτη,γιατι οταν κατι ωραιο φτανει νιωθω οτι περναει πολυ γρηγορα!γι αυτο το λογο κ η αγαπημενη μ μερα ειναι η πεμπτη!ψυχραιμια κ δεν τρεχει μια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Συγχαρητήρια!!!Καλη φοιτητική ζωη!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Η Γ Λυκείου είναι όπως όλες οι υπόλοιπες τάξεις, απλώς είναι η τελευταία! Δεν ξέρω γιατί οι πανελλήνιες έχουν πάρει τόσο μεγάλες διαστάσεις. Προσωπικά δεν έχω καθόλου άγχος και είμαι σίγουρη οτι θα περάσω εκεί που θέλω. Στην τελική, σκέφτομαι οτι τις προηγούμενες χρονιές έπρεπε να προσπαθώ μόνη μου για το σχολείο, είχα επιπλέον υποχρεώσεις οι οποίες τώρα τελείωσαν και το βλέπω πολύ χαλαρά που θα ασχολούμαι μόνο με αυτό. Ανυπομονώ να αρχίσω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Μια χαρα ειναι η χρονια..η καλυτερη απο τα 12 χρονια σχολειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Είναι ωραίο να έχεις στόχους!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lam10

Νεοφερμένος

Ο <a href="https://lambros10.hi5.com" class="link link--external" rel="nofollow" target="_blank">https://lambros10.hi5.com</a> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Σκεψου την 5ημερη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Συμφωνώ για τους στόχους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Εγώ πάντως όσο περνούσε ο καιρός και δεν άφηνα κενά,δεν αγχωνόμουν καθόλου.Το μυστικό είναι να τα δώσεις όλα,ώστε στο τέλος να έχεις το κεφαλι σ ήσυχο και να πεις "τόσο μπορούσα,τόσο διάβασα".Εγώ αυτό έκανα και τα αποτελέσματα ήταν τα καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Blu3Th1nk3r

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Το μόνο θετικό που σκέφτομαι για φέτος είναι ότι είναι η τελευταία χρονιά και ξέρω ότι θα μου λείψει το σχολείο και οι παρέες του λυκείου! για αυτό λέω στον εαυτό μου πρέπει να το διασκεδάσω όσο μπορώ φέτος γιατί μετά πάμε για άλλα πιο μεγάλα :P!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Για να πας όμως για πιο μεγάλα, πρέπει να μειώσεις κατα πολύ την διασκέδαση. Πρώτα θα περάσεις και το καλοκαίρι θα μπορείς να διασκεδάσεις όσο θες με την παρέα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top