[Θερινή Προετοιμασία] Πανελλήνιες 2017

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Vasilis1999

Νεοφερμένος

Ο Vasilis1999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αυτό εψαχνα! Σ' ευχαριστώ πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

semi

Νεοφερμένος

Η semi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Αρα να αισθανομαστε πολυ χαζοι εμεις που θελαμε 9 μηνες για να βγαλουμε τη χημεια και οχι 2? :P
να προσθέσω ότι πήγαινα στο ίδιο φροντιστήριο έκθεση... τον τελευταίο μήνα πριν τις πανελλήνιες σταμάτησα γιατί δεν είχαμε φτάσει ούτε στη μέση και έκανα ιδιαίτερο (και αυτό όλα απο την αρχή με άλλο καθηγητή). 17 έκθεση :P ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΦΕΤΟΣ, ΞΕΠΕΡΑΣΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Helen123

Νεοφερμένος

Η Helen123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Συγχαρητήρια για την επιτυχία σου Ελένη! Στον βαθμό της ιστορίας σου θέλω πολύ να σου μοιάσω το ομολογώ:redface::P
Σε ευχαριστούμε και για τις συμβουλές! Συμφωνώ με όλα!
Αλήθεια,που στοχεύεις;

Σ'ευχαριστω πολυ! Σου ευχομαι να πιασεις το 100 στην ιστορια που εμενα μου το στερησε ο δευτερος βαθμολογητης:P
Φιλολογια εχω δηλωσει!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Σ'ευχαριστω πολυ! Σου ευχομαι να πιασεις το 100 στην ιστορια που εμενα μου το στερησε ο δευτερος βαθμολογητης:P
Φιλολογια εχω δηλωσει!:D

Θα μπεις σίγουρα;)
Σε ευχαριστώ! Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ασχετο με το θεμα αλλα ενας φιλος μου που εδινε φετος στην Ιστορια ο 1ος του βαλε 100 και ο 2ος 90,πιστευτε πως θα μπορουσε λογω κακου γραφικου χαρακτηρα να κοπουν 10 μοναδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη Ελίνα

Νεοφερμένος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ζητειται ορεξη για διαβασμα και επαναληψη!
Οποιος γνωριζει πού να τη βρω παρακαλω να ενημερωσει.Πρεπει επιτελους να αρχισω το διαβασμα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ζητειται ορεξη για διαβασμα και επαναληψη!
Οποιος γνωριζει πού να τη βρω παρακαλω να ενημερωσει.Πρεπει επιτελους να αρχισω το διαβασμα :/:

I can feel dat pain:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Ασχετο με το θεμα αλλα ενας φιλος μου που εδινε φετος στην Ιστορια ο 1ος του βαλε 100 και ο 2ος 90,πιστευτε πως θα μπορουσε λογω κακου γραφικου χαρακτηρα να κοπουν 10 μοναδες;
δεν παίζει αυτό.γενικά να ξέρετε ότι ο γραφικός χαρακτήρας δεν επηράζει καθόλου(εντάξει να διαβάζονται:P) αν είσαι σωστός στο γραπτό σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη Ελίνα

Νεοφερμένος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
I can feel dat pain:P

δεν παει αλλο.Λεω απο τις 10 αυγουστου οτι θα διαβασω και μεχρι στιγμης εχω διαβασει μια παραγραφο :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolok21

Νεοφερμένος

Ο nikolok21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
νομιζω στην υλη ειναι 3 αντιδρασεις να μαθουμε απεξω εμενα προσωπικα 3 μου εχουν πει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
δεν παει αλλο.Λεω απο τις 10 αυγουστου οτι θα διαβασω και μεχρι στιγμης εχω διαβασει μια παραγραφο :(

Εγώ τελείωσα τις υποχρεώσεις μου στο γνωστό:P
Στα λατινικά που έχω έναν τόνο δεν τα έχω αγγίξει.
Α, έχω κάνει και επανάληψη στην ιστορία:clapup:
Το άγνωστο δεν το έχω ακουμπήσει επίσης:redface:

Αλλά εγώ έχω και το ειδικό και είχα μάθημα κάθε μέρα...
Τώρα είμαι θάλασσα και έχω πάρει μαζί τα λατινικά μπας και κάνω τίποτα αλλά δεν το βλέπω. Έχω μάθει 2 μεταφράσεις που έχουμε για διαγώνισμα ( από τις 10?) και αυτό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billbc

Νεοφερμένος

Ο billbc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ζητειται ορεξη για διαβασμα και επαναληψη!
Οποιος γνωριζει πού να τη βρω παρακαλω να ενημερωσει.Πρεπει επιτελους να αρχισω το διαβασμα :/:

Αμα βρεις δωσε και σε μενα λιγο...29 γραφω φυσικη και δν εχω αρχισει ακομα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη Ελίνα

Νεοφερμένος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εγώ τελείωσα τις υποχρεώσεις μου στο γνωστό:P
Στα λατινικά που έχω έναν τόνο δεν τα έχω αγγίξει.
Α, έχω κάνει και επανάληψη στην ιστορία:clapup:
Το άγνωστο δεν το έχω ακουμπήσει επίσης:redface:

Αλλά εγώ έχω και το ειδικό και είχα μάθημα κάθε μέρα...
Τώρα είμαι θάλασσα και έχω πάρει μαζί τα λατινικά μπας και κάνω τίποτα αλλά δεν το βλέπω. Έχω μάθει 2 μεταφράσεις που έχουμε για διαγώνισμα ( από τις 10?) και αυτό:P
Α εσυ διαβασες! Ουτε καν ομως :P Παραλια παιρνουμε κανενα κοσμοπολιταν αντε και κανενα "εκατο χρονια μοναξιας" για να το παιξουμε κουλτουρα

Αμα βρεις δωσε και σε μενα λιγο...29 γραφω φυσικη και δν εχω αρχισει ακομα:whistle:

Απαπα αρχιζεις και εσυ με διαγωνισματα; Εγω τι να πω που γυρναω και γραφω χημεια σχεδον ολη την υλη,φυσικη ολη τν υλη,βιολογια και εκθεση :(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria99

Νεοφερμένος

Η Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
οι θεωρητικοι πως μαθαινετε το συντακτικο στα λατινικα και που ειστε στην ιστορια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
Γειά χαρά παιδιά.Τελείωσα φέτος και πλέον χαλαρώνω...
Βλέποντας αυτή την συζήτηση αποφάσισα να φτιάξω ένα βίντεο παραθέτοντας προσωπικές εμπειρίες-συμβουλές για το θέμα των Πανελληνίων.
Όποιος ενδιαφέρεται αυτό είναι το link
καλες συμβουλες απλως αυτο που με προβληματισε ειναι οτι λες οτι πρεπει να στοχευουμε σε σχολες πανω απο 500 μορια...καταρχην τα μορια απο χρονια σε χρονια αλλαζουν και γενικα δε φανερονουν τιποτα ουσιαστικο οπως η δυσκολια της σχολης ,καθε μαθητης πρεπει να ειναι ρεαλιστης να γνωριζει τις δυνατοτητες του να βαζει στοχους και να τους παει μεχρι τελους....απλα δε χρειαζεται να βασιστει ουτε σε μορια ουτε σε υψηλες βασεις γιατι κινδυνευει να χαθει η χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasos007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nasos007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
καλες συμβουλες απλως αυτο που με προβληματισε ειναι οτι λες οτι πρεπει να στοχευουμε σε σχολες πανω απο 500 μορια...καταρχην τα μορια απο χρονια σε χρονια αλλαζουν και γενικα δε φανερονουν τιποτα ουσιαστικο οπως η δυσκολια της σχολης ,καθε μαθητης πρεπει να ειναι ρεαλιστης να γνωριζει τις δυνατοτητες του να βαζει στοχους και να τους παει μεχρι τελους....απλα δε χρειαζεται να βασιστει ουτε σε μορια ουτε σε υψηλες βασεις γιατι κινδυνευει να χαθει η χρονια
Δεν είπα να μην είναι ρεαλιστής,απλώς συμβούλευσα ένας μαθητής που έχει κάποια σχολή στο μυαλό του και κρίνει προσεγγιστικά οτι την έχει να μην στοχεύσει ακριβώς την βάση της αλλά να πιέσει λίγο τον εαυτό του και να θέσει ως στόχο λίγο παραπάνω,προκειμένου στο τέλος να περάσει.Εγώ ,όπως και άλλα πολλά παιδιά που ξέρω ,εφάρμοσα αυτήν την τεχνική και μου βγήκε σε καλό.Απλά μια συμβουλή,που στοχεύει περισσότερο στο να μην υποτιμάμε τις δυνατότητές μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S¡mos

Νεοφερμένος

Ο S¡mos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νοσηλευτικής Πελοποννήσου (Τρίπολη). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Δεν είπα να μην είναι ρεαλιστής,απλώς συμβούλευσα ένας μαθητής που έχει κάποια σχολή στο μυαλό του και κρίνει προσεγγιστικά οτι την έχει να μην στοχεύσει ακριβώς την βάση της αλλά να πιέσει λίγο τον εαυτό του και να θέσει ως στόχο λίγο παραπάνω,προκειμένου στο τέλος να περάσει.Εγώ ,όπως και άλλα πολλά παιδιά που ξέρω ,εφάρμοσα αυτήν την τεχνική και μου βγήκε σε καλό.Απλά μια συμβουλή,που στοχεύει περισσότερο στο να μην υποτιμάμε τις δυνατότητές μας...

Βοηθάει σίγουρα. . και γενικότερα να έχουμε στο μυαλό μας έναν στόχο, γιατί ακούω πολλούς να λένε θα γράψω πρώτα πανελλήνιες και μετά θα δω τι θέλω να περάσω. . άντε μετά να βρεις όρεξη για διάβασμα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shade

Νεοφερμένος

Η Shade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεία σας!
Φέτος λοιπόν, δίνω κι εγώ πανελλήνιες...όμως έχω ένα πρόβλημα. Συγκρίνω συνέχεια μα συνέχεια όμως τον ευατό μου με παιδία που έχουν τον ίδιο στόχο με εμένα και θεωρώ βλέποντας την απόδοση τους πως εκείνοι θα τα καταφέρουν ενώ εγώ όχι...
Αυτό έχει ως αποτέλεσμα, να ξενερώνω απίστευτα και με την παραμικρή δυσκολία που θα βρώ να τα παρατάω όλα.. :(
Προσπαθώ να μην σκέφτομαι αρνητικά και να είμαι αισιόδοξη αλλά καμία επιτυχία μέχρι στιγμής..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasos007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nasos007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 146 μηνύματα.
Βοηθάει σίγουρα. . και γενικότερα να έχουμε στο μυαλό μας έναν στόχο, γιατί ακούω πολλούς να λένε θα γράψω πρώτα πανελλήνιες και μετά θα δω τι θέλω να περάσω. . άντε μετά να βρεις όρεξη για διάβασμα:whistle:
Το να έχεις έναν στόχο,ακόμη και να πιάσεις έναν Α αριθμό μορίων,είναι το σημαντικότερο από όλα διότι δουλεύεις με κάποιο πλάνο μέσα στο μυαλό σου και προγραμματίζεσαι καλύτερα...

Γεία σας!
Φέτος λοιπόν, δίνω κι εγώ πανελλήνιες...όμως έχω ένα πρόβλημα. Συγκρίνω συνέχεια μα συνέχεια όμως τον ευατό μου με παιδία που έχουν τον ίδιο στόχο με εμένα και θεωρώ βλέποντας την απόδοση τους πως εκείνοι θα τα καταφέρουν ενώ εγώ όχι...
Αυτό έχει ως αποτέλεσμα, να ξενερώνω απίστευτα και με την παραμικρή δυσκολία που θα βρώ να τα παρατάω όλα.. :(
Προσπαθώ να μην σκέφτομαι αρνητικά και να είμαι αισιόδοξη αλλά καμία επιτυχία μέχρι στιγμής..
Προσπάθησε να τις διώχνεις εντελώς αυτές τις αρνητικές σκέψεις.
Μια μέθοδος είναι όταν σου έρχεται μια αρνητική σκέψη να την ακυρώνεις λέγοντας από μέσα σου ''άκυρο'' και να την αντικαθιστάς αμέσως με την αντίστοιχη θετική.Εγώ το έκανα συνεχώς αυτό και με βοήθησε πολύ...
Πρώτα από όλα το βασικότερο είναι να συγκεντρωθείς στον εαυτό σου ,τα δυνατά και αδύναμα στοιχεία σου,και να προσπαθήσεις με επιμονή (διάβασμα,καλή ψυχολογία κλπ) να βελτιωθείς...
Γενικά η σύγκριση με τους άλλους βοηθά μέχρι ενός σημείου.'Οταν όμως ειναι υπερβολική σε αποθαρρύνει και δεν σου επιτρέπει να αντιληφθείς την μοναδικότητά σου...
Και αυτό είναι επικίνδυνο ειδικά την ώρα της εξέτασης να σε αποπροσανατολίσει από το γραπτό σου.Πρέπει εκείνη την στιγμή να σαι 100% συγκεντρωμένη και να αποδώσεις όσο καλύτερα μπορείς...
Και θετική σκέψη!Μόνο έτσι βγαίνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Shade

Νεοφερμένος

Η Shade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σ'ευχαρίστω πολύ για τις συμβουλές σου !:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top