Θεατρική ομάδα

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Όπως κάθε χρόνο το σχολείο μας, έφτιαξε θατρική ομάδα. Αυτή αναλαμβάνει όλες τις παραστάσεις του σχολείου αλλά και τις γιορτές. Φέτος είπα να μπω και γω στην ομάδα. Στην αρχή είχα σκοπό να παίξω ένα μικρό ρόλο, σύντομα όμως αποφάσισα τεχνικό. Φώτα, ηχτικά και μιας και είμαι και καινούρια, το παιδί για όλες τις δουλειές.:P

Θα ήθελα να ακούσω γνώμες, εμπειρίες αλλά και για άλλες θεατρικές ομάδες σε άλλα σχολεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Θεατρικη ομαδα?
WOW.:!:
Εμεις δεν εχουμε. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Εμείς έχουμε. Πέρσι ανεβάσαμε την Αντιγόνη και φέτος τον Οιδίπους τύραννος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
η δικη μας θεατρικη ομαδα πηρε μερος σε πανελληνιο διαγωνισμο κ βγηκε πρωτη στην βορεια ελλαδα...! μη το αφησετε!!! ειναι ολα τα λεφτα μια τετοια συμμετοχη κ εχει πολυ γελιο..! εμας μας εβγαλαν στις εφημεριδες κ μας καλεσαν σε εκπομπη σε ενα καναλι.. πολυ ωραια! ειχαμε ξεχωριστα παιδια ηθοποιους, αλλους για τα σκηνικα, αλλους για τον ηχο!! υπεροχη εμπειρια, δε θα την ξεχασω ποτε. :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Χαχαχ πάνω που σκεφτόμουν ν' ανοίξω ανάλογο thread γιατί δεν είχα δει να υπάρχει!

Στο δικό μου σχολείο δεν υπήρχε 'επίσημα' θεατρική ομάδα, απλά τύχαινε να έχουν διάθεση και να συμμετέχουν οι ίδιοι σχεδόν κάθε φορά - οπότε πρακτικά ομάδα ήταν!
Δεν είχε τύχει να παίξω, ήμουν συνήθως στις ομάδες σκηνικών/ήχου/συντονισμού κλπ - αυτό μου άρεσε περισσότερο!
Μην διστάσεις να ζητήσεις να δοκιμάσεις για κάποιον ρόλο πάντως, το καλύτερο είναι να βοηθήσεις ανάλογα με το τί έχεις διάθεση να κάνεις και πού έχεις κλίση. :xixi:
Νομίζω ότι αυτές οι δραστηριότητες μέσα στο σχολείο είναι από τα ωραιότερα πράγματα που μπορείς να κάνεις στη μαθητική περίοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
η δικη μας θεατρικη ομαδα πηρε μερος σε πανελληνιο διαγωνισμο κ βγηκε πρωτη στην βορεια ελλαδα...! μη το αφησετε!!! ειναι ολα τα λεφτα μια τετοια συμμετοχη κ εχει πολυ γελιο..! εμας μας εβγαλαν στις εφημεριδες κ μας καλεσαν σε εκπομπη σε ενα καναλι.. πολυ ωραια! ειχαμε ξεχωριστα παιδια ηθοποιους, αλλους για τα σκηνικα, αλλους για τον ηχο!! υπεροχη εμπειρια, δε θα την ξεχασω ποτε. :no1:
Εμείς ήμασταν το μοναδικό δημόσιο σχολείο που βραβεύτηκε πέρσι.(δε ξέρω σε τι διαγωνισμό). Πέρσι δε συμμετείχα. Φέτος συμμετέχω αλλά προτίμησα τεχνικό. Μου αρέσει περισσότερο αυτό. Άσε που θα είμαι μέσα σε όλα χωρίς να είμαι/φαίνομαι!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τολμηρος

Νεοφερμένος

Ο Τολμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Μην το αφήσεις είναι μια πραγματικά ωραία εμπειρία!
Ειδικά στο γυμνάσιο που έχεις και χρόνο, εγώ είμαι Β λυκείου και δυστυχώς δεν έχω πολύ χρόνο αλλά είμαι και πάλι στη θεατρική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ελπίζω να μου αρέσει. Βέβαια είχαμε κάποια μικροεμπόδια και ακόμα δεν έχω μπει καν στο δωμάτιο με τα φώτα και τον ήχο αλλά θα το βολέψουμε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
Ελπίζω να μου αρέσει. Βέβαια είχαμε κάποια μικροεμπόδια και ακόμα δεν έχω μπει καν στο δωμάτιο με τα φώτα και τον ήχο αλλά θα το βολέψουμε. :)

αχχ τυχερουλα.....
εμεις ειμαστε καλεσμενοι να δωσουμε παρασταση σε μια μεγαλη εκδηλωση της θεσσαλονικης στις 4 νοεμβριου.....
και θα ειναι η τελευταια μας παρασταση...........:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Γιατί η τελευταία σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
Γιατί η τελευταία σας;

για να καταλαβεις, το ξεκινησαμε οταν ημουν ακομα α λυκειου!!!
παιξαμε αρχικα για το σχολειο αφου ομως ειδαμε οτι ειχε επιτυχια το παιξαμε για 2 μερες στο δημοτικο θεατρο της περιοχης..:)
ειχαμε βραβεια απο τον δημο, λουλουδια κτλ κ μας προτειναν να το ανεβασουμε στους πανελληνιους αγωνες...:iagree: τοτε πια ημουν γ λυκειου!!
κ αφου βγηκαμε πρωτοι μας καλεσαν στα ''δημητρεια'' ,την γιορτη που ανεφερα προηγουμενως κ στην οποια θα παιξουμε για τελευταια φορα!!!
:'(
3 χρονια λοιπον ασχολουμαστε με αυτο το εργακι !!
τελειωσα ολο το λυκειο παιζοντας αυτο...
ο ρολος μου ονομαζοταν πιπιτσα!!
κ ετσι με φωναζουν ολοι, ακομα κ οι καθηγητες!!:D
ισως κανουμε καποιο καινουργιο θεατρικο με τα παιδια, ως πλεον ερασιτεχνικη θεατρικη ομαδα, καθως ειμαστε μια πολυ δεμενη παρεα - ομαδα...:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Εμάς το σχολείο μας πέρσι(το έργο το δουλεύανε ένα χρόνο μόνο) ήταν το μοναδικό δημόσιο που βραβεύτηκε στους τοπικούς αγώνες νομίζω.Ήμασταν καλοί πέρσι. Φέτος ελπίζω να είμαστε ακόμα καλύτεροι. Βέβαια έχουν φύγει από το σχολείο δύο ΜΕΓΑΛΑ ατού του σχολείου. Έχουμε τα άλλα βεβαια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
Εμάς το σχολείο μας πέρσι(το έργο το δουλεύανε ένα χρόνο μόνο) ήταν το μοναδικό δημόσιο που βραβεύτηκε στους τοπικούς αγώνες νομίζω.Ήμασταν καλοί πέρσι. Φέτος ελπίζω να είμαστε ακόμα καλύτεροι. Βέβαια έχουν φύγει από το σχολείο δύο ΜΕΓΑΛΑ ατού του σχολείου. Έχουμε τα άλλα βεβαια. :)

καλη επιτυχια παντως αν το ανεβασετε σε αγωνες.....!
η συνεργασια κ το να ειναι μια ομαδα δεμενη ειναι το ΠΑΝ για την επιτυχια!!!:xixi:

ααχχ μακαρι να συνεχισουμε κ εμεις με αλλο εργακι...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grego

Νεοφερμένος

Ο Grego αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Και εγώ την ίδια δουλειά κάνω στην ομάδα του σχολείου μου! Βέβαια δε το κατέχω νομίζω το επάγγελμα του ηθοποιού, γι'αυτό και δεν επιχειρώ να βρεθώ στη σκηνή!:xixi:
3 χρόνια τώρα,επιμελούμε τα φώτα και τη μουσική. Συνήθως γράφω και κάποια κομμάτια για το έργο.
Το λατρεύω αυτό το πόστο και δε θα ήθελα με τίποτα να μου αλλάξουν θέση αν και κάτι μου ετοιμάζουν φέτος:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Και εγώ την ίδια δουλειά κάνω στην ομάδα του σχολείου μου! Βέβαια δε το κατέχω νομίζω το επάγγελμα του ηθοποιού, γι'αυτό και δεν επιχειρώ να βρεθώ στη σκηνή!:xixi:
3 χρόνια τώρα,επιμελούμε τα φώτα και τη μουσική. Συνήθως γράφω και κάποια κομμάτια για το έργο.
Το λατρεύω αυτό το πόστο και δε θα ήθελα με τίποτα να μου αλλάξουν θέση αν και κάτι μου ετοιμάζουν φέτος:lol:
σαν τι; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grego

Νεοφερμένος

Ο Grego αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Κάποιο ρόλο.. νομίζω δηλαδή...
ελπίζω να το αποφύγω! δεν είμαι καλός σε αυτό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
τα παιδια που ειχαμε περσι στην ομαδα του σκηνικου κ του ηχου, φετος εχουν παρει καποιους ρολους... τις ξερουν καποια παιδια απο εδω, η ΓΕΩΡΓΙΑ, η ΧΡΙΣΤΙΝΑ και η ΒΑΣΩ... τεσπα... να παιξεις, ειναι πολυ ωραια εμπειρια... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Θεατρικη ομαδα στο σχολειο δεν ειχαμε ποτε!!!Αλλα οποιος το θελει πολυ,αυτο δεν αποτελει προβλημα...Καλυτερα θα ειναι να δημιουργησεις κατι σαν θεατρικη ομαδα με τους φιλους σου,οπου θα σκηνοθετειτε εργα και θα δινετε παραστασεις!!! Ειναι παρα πολυ ενδιαφερον και περνας τελεια!!!! :D Μακαρι να μπορουσα να επαιζα συνεχως..... Οι εμπειριες ειναι αμετρητες!!Ακομα θυμαμαι ολα τα θεατρικα που εχω παιξει απο μικρη ηλικια και συνεχιζω ακομα!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelicaa

Νεοφερμένος

Η Angelicaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Εμεις παλι δεν εχουμε -κι ουτε ειχαμε ποτε!- θεατρικη ομαδα...............................:cry_x::cry_x::cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Menoula

Νεοφερμένος

Η Menoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Εχω λαβει μερος σε παραστασεις του σχολειου και γιορτες...ηταν ομορφη εμπειρια...φετος ομως που μπηκα κανονικα στην θεατρικη ομαδα του σχολειου θα ναι πιο χαλαρα τα πραγματα απο ο,τι με πληροφορησανε..Εχει τη πλακα του ολο αυτο...ειναι μια εμπειρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top