Θα υπάρχει παλαιό σύστημα στις Πανελλήνιες 2022;

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,361 μηνύματα.
Πιστεύετε θα υπαρχει παλαιό συστημα;
Δεν μπορω να διανοηθώ να δωσω με το νεο μιας και ειμαι πολυ κουρασμένη,( οποιοι εχουν διαβασει παλαιότερο μου θεμα καταλαβαινουν). Δεν ειναι μονο η καινουργια υλη αλλα και η παλαιά που φετος λογο κορονοιου ηταν εξω. Ειμαι στο τρίτο πεδίο και θα εχω στερεο, οργανική χημεία και τα κεφ 789 στη βιολογία +τα κανουργια.


Και για να μη κακολογηθω εχω δωσει με στέρεο οργανική χημεία και υα τρια κεφάλαια της βιολογιας δυο φορες αλλα το θεωρω αδικο στη φαση που βρίσκομαι να εχω τοσα πολλα καινουργια πραγματα να διαβασω. Τώρα θα μου πειτε οι 18 χρόνοι πως θα το κανουν. Εχετε δικιο αλλα εγω οπως υα βλεπω απο τη φάση μου μου φαντάζει βουνο ολο αυτο.
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Φέτος ήταν η δεύτερη χρόνια που οι υποψήφιοι έδωσαν με μειωμένη ύλη. Την πρώτη ανακοινώθηκε τον Απρίλιο την δεύτερη τον Ιανουάριο. Μέχρι να ανακοινωθεί ότι θα δώσουν εξετάσεις με μειωμένη ύλη τα παιδιά προετοιμάζονταν κανονικά σε όλο το μέρος αυτής. Αυτό θα γίνει και φέτος.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,361 μηνύματα.
Φέτος ήταν η δεύτερη χρόνια που οι υποψήφιοι έδωσαν με μειωμένη ύλη. Την πρώτη ανακοινώθηκε τον Απρίλιο την δεύτερη τον Ιανουάριο. Μέχρι να ανακοινωθεί ότι θα δώσουν εξετάσεις με μειωμένη ύλη τα παιδιά προετοιμάζονταν κανονικά σε όλο το μέρος αυτής. Αυτό θα γίνει και φέτος.
Απλα αυτοι που δίνανε περσι πρωτη φορα δεν τα διδάχτηκαν στο σχολειο (ή τουλάχιστον ετσι ξερω, γιατι εχω τελειωσει πιο παλαιά το σχολειο) . Οποτε το θεωρω αδικία να εχουν ολη την υλη και χωρις να τη διδαχτούν
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Αν δεν υπαρξει πανδημια δεν θα υπαρξει μειωση υλης για κανεναν.
Οπως εχω ξαναπει πολλες φορες η εισαγωγη στην τριτοβαθμια εκπαιδευση δεν συνδεεται με το σχολειο.
Η υλη μπορει να αλλαζει συνεχεια και δυστηχως δεν γινεται να ικανοποιουνται ολες οι φουρνιες μαθητων
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,361 μηνύματα.
Αν δεν υπαρξει πανδημια δεν θα υπαρξει μειωση υλης για κανεναν.
Οπως εχω ξαναπει πολλες φορες η εισαγωγη στην τριτοβαθμια εκπαιδευση δεν συνδεεται με το σχολειο.
Η υλη μπορει να αλλαζει συνεχεια και δυστηχως δεν γινεται να ικανοποιουνται ολες οι φουρνιες μαθητων
Το καταλαβαινω αυτο που ειπες(και εγω εκτός σχολείου ειμαι) απλα το λεω με την εννοια πως εκτος κορονοιου (οπως εγινε το 20 )οταν άλλαζε η υλη για μια χρονια υπηρχε παλαιό και νεο συστημα.
Απλα αυτοί που έδωσαν φετος(αναμεσα τους και εγω) ειχαν και μειωμένη υλη λογω κορονοιου αλλα και γιατι φετος πρπσθεσαν και αλλη υλη.
 

Anna 16

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Anna 16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Πιστεύετε θα υπαρχει παλαιό συστημα;
Δεν μπορω να διανοηθώ να δωσω με το νεο μιας και ειμαι πολυ κουρασμένη,( οποιοι εχουν διαβασει παλαιότερο μου θεμα καταλαβαινουν). Δεν ειναι μονο η καινουργια υλη αλλα και η παλαιά που φετος λογο κορονοιου ηταν εξω. Ειμαι στο τρίτο πεδίο και θα εχω στερεο, οργανική χημεία και τα κεφ 789 στη βιολογία +τα κανουργια.


Και για να μη κακολογηθω εχω δωσει με στέρεο οργανική χημεία και υα τρια κεφάλαια της βιολογιας δυο φορες αλλα το θεωρω αδικο στη φαση που βρίσκομαι να εχω τοσα πολλα καινουργια πραγματα να διαβασω. Τώρα θα μου πειτε οι 18 χρόνοι πως θα το κανουν. Εχετε δικιο αλλα εγω οπως υα βλεπω απο τη φάση μου μου φαντάζει βουνο ολο αυτο.

Όπως εσύ θεωρείς άδικο που θα αναγκαστείς να διαβάσεις την επιπρόσθετη ύλη, πολλοί παλιότεροι από εσένα μαθητές θα σε θεωρούσαν τυχερή που εσύ εξεταστηκες σε μειωμένη ύλη ενώ οι ίδιοι όχι.
 

Nikoleta_Giann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoleta_Giann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Εγώ ήθελα να ξανά δώσω γτ δεν πέτυχα τον πρώτο στόχο μου(κι εγώ υγείας) αλλά δυστυχώς όντως θα έχουμε όλη την ύλη οπότε το απερριψα μετά
 

Gorgina_srk

Νεοφερμένος

Η Gorgina_srk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Νηπιαγωγός. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Και έγω το σκεφτόμουν τρίτη χρονία αλλά αφου θα δώσω λατινικά που δεν έχω κάνει ποτέ ίσως το τρενάρω λίγο
 

GGP

Νεοφερμένος

Η GGP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Συμφωνώ ότι είναι άδικο να υπάρχει ενιαίο σύστημα αλλά η ύλη είναι τεράστια στη θετική.
Όσοι έχουν βγάλει έστω και την μειωμένη θα έχουν πολύ μεγάλο πλεονέκτημα σε σχέση με τους τελειόφοιτους οι οποίοι πρέπει να τα μάθουν όλα από την αρχή.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,361 μηνύματα.
Όπως εσύ θεωρείς άδικο που θα αναγκαστείς να διαβάσεις την επιπρόσθετη ύλη, πολλοί παλιότεροι από εσένα μαθητές θα σε θεωρούσαν τυχερή που εσύ εξεταστηκες σε μειωμένη ύλη ενώ οι ίδιοι όχι.
Εγω προσωπικα εχω δωσει δυο φορες με ολη την υλη, οποτε δεν θεωρω καποιος να με θεωρεί τυχερή. Δεν νομιζω το 2020 που εδωσα με το παλαιό με περισσότερη υλη απο αυτους που έδιναν το νεο και με το μειωμένο ποσοστο θέσεων (λογω της αδικίας) να θεουρουμε τυχερή. Και λογω του άδικου ποσοστού να μένω εξω απο την σχολη μου για 2 μόρια. Μετα απο αυτα δεν θεωρούμε τυχερή.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και έγω το σκεφτόμουν τρίτη χρονία αλλά αφου θα δώσω λατινικά που δεν έχω κάνει ποτέ ίσως το τρενάρω λίγο
Εσύ αλλαζειε και τελειως μαθημα ναι ειναι πιο δυσκολο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Συμφωνώ ότι είναι άδικο να υπάρχει ενιαίο σύστημα αλλά η ύλη είναι τεράστια στη θετική.
Όσοι έχουν βγάλει έστω και την μειωμένη θα έχουν πολύ μεγάλο πλεονέκτημα σε σχέση με τους τελειόφοιτους οι οποίοι πρέπει να τα μάθουν όλα από την αρχή.
Απλα το βλεπω απο την πλευρα μου που εχω δωσει τρεις φορες και λογω ατυχιων εχω μεινει εξω.
 

Gorgina_srk

Νεοφερμένος

Η Gorgina_srk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Νηπιαγωγός. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
@Pak ναι όντως και θα είναι too much και αρχαία και λατινικά με την καμια χαχαχ
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,361 μηνύματα.

Gorgina_srk

Νεοφερμένος

Η Gorgina_srk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Νηπιαγωγός. Έχει γράψει 57 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,361 μηνύματα.
Φιλολογία πέρασα αλλά ακόμα το σκεφτομαι ηθέλα παιδαγωγίκα βασικά
Αα ως ενα βαθμο τουλάχιστον ταιριάζουν. Δεν εννοω οτι είναι ιδια απλα εχουν ομοιότητες.
Γιατι σε καταλαβαίνω πραγματικά πως μπορει να νιωθεις αφου ηθελες αλλη σχολη
 

Gorgina_srk

Νεοφερμένος

Η Gorgina_srk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Νηπιαγωγός. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Αα ως ενα βαθμο τουλάχιστον ταιριάζουν. Δεν εννοω οτι είναι ιδια απλα εχουν ομοιότητες.
Γιατι σε καταλαβαίνω πραγματικά πως μπορει να νιωθεις αφου ηθελες αλλη σχολη
Απλά η φιλολογία θα με δυσκολέψει πιστεύω τουλαχιστον θα κάνω τον πρώτο χρόνο και βλέπω αλλά με βλέπω να ξάνα δίνω
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Απλα αυτοι που δίνανε περσι πρωτη φορα δεν τα διδάχτηκαν στο σχολειο (ή τουλάχιστον ετσι ξερω, γιατι εχω τελειωσει πιο παλαιά το σχολειο) . Οποτε το θεωρω αδικία να εχουν ολη την υλη και χωρις να τη διδαχτούν
Δεν έχει σημασία. Αφότου αποφοιτήσεις από το λύκειο μπορείς να δώσεις πανελλήνιες από οποία κατεύθυνση θες χωρίς να την έχεις διδαχτει. Όποτε καταλαβαίνεις ότι δεν πολύ σχετίζεται
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,361 μηνύματα.
Απλά η φιλολογία θα με δυσκολέψει πιστεύω τουλαχιστον θα κάνω τον πρώτο χρόνο και βλέπω αλλά με βλέπω να ξάνα δίνω
Αυτο ειναι το καλύτερο. Μπορεις ταυτοχρονα να διαβάζεις επιφανειακά απο φετος τα μαθηματα και δεν χάνεις και τιποτα να πας να δωσεις ετσι. Μπορει να εισαι και τυχερή.
Καλη τυχη σε ο,τι και να κανεις αγαπη μου 💕
 

Gorgina_srk

Νεοφερμένος

Η Gorgina_srk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Νηπιαγωγός. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Αυτο ειναι το καλύτερο. Μπορεις ταυτοχρονα να διαβάζεις επιφανειακά απο φετος τα μαθηματα και δεν χάνεις και τιποτα να πας να δωσεις ετσι. Μπορει να εισαι και τυχερή.
Καλη τυχη σε ο,τι και να κανεις αγαπη μου 💕
Σε ευχαριστώ πολύ🤍🤍
 

Anna 16

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Anna 16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Εγω προσωπικα εχω δωσει δυο φορες με ολη την υλη, οποτε δεν θεωρω καποιος να με θεωρεί τυχερή. Δεν νομιζω το 2020 που εδωσα με το παλαιό με περισσότερη υλη απο αυτους που έδιναν το νεο και με το μειωμένο ποσοστο θέσεων (λογω της αδικίας) να θεουρουμε τυχερή. Και λογω του άδικου ποσοστού να μένω εξω απο την σχολη μου για 2 μόρια. Μετα απο αυτα δεν θεωρούμε τυχερή.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εσύ αλλαζειε και τελειως μαθημα ναι ειναι πιο δυσκολο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Απλα το βλεπω απο την πλευρα μου που εχω δωσει τρεις φορες και λογω ατυχιων εχω μεινει εξω.


Φέτος όμως που δεν υπήρχε παλαιό σύστημα, έδωσες κι εσύ με την μειωμένη ύλη. Είχες λοιπόν να διαχειριστείς το 70% της ύλης σε σύγκριση με κάποιον μαθητή μιας παλαιότερης χρονιάς. Αν τώρα εσύ αυτό το θεωρείς ατυχία, πάω πάσο...
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,361 μηνύματα.
Σε σχεση με τις πανελ του 19 υπήρχαν και λιγότερα αλλα και περισσοτερα γνωστικά θεματα( μιας και εχω δωσει και το 19 και το 21 το γνωριζω απο πρωτο χερι)
Αναφέρθηκα στο 19 γιατι ειναι τελευταια χρονια πριν τον κορονοιο


Αναφέρομαι στο 3ο πεδίο δεν φερω αποψη για τα αλλα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top