Θα δώσω του χρόνου Πανελλαδικές και είμαι προβληματισμένη για διάφορα θέματα

Ελενα Παλαιολόγου

Νεοφερμένος

Η Ελενα Παλαιολόγου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Καλησπέρα σας ειμαι θεωρητική κατεύθυνση και σε λιγότερο από ενα μηνα δινω πανελλήνιες, (χωρίς βοήθεια απο το φροντιστήριο) δεν έχω ασχοληθεί οσο θα ήθελα και αισθάνομαι οτι δεν θα τα πάω καλα.
Ηθελα να ρωτήσω αν θα είναι ίδια η υλη με φέτος οταν θα ξαναδωσω του χρόνου.(εχει μειωθεί η υλη λογω του κορονοιου) (ακουσα οτι μια κοπελα που ξαναδινει φέτος ειχε την ιδια υλη με την περσινή και όχι την υλη που έχουμε εμείς)
Πιστεύω πως αν θα ξαναδωσω θα τα πάω καλύτερα γιατι εχω ικανότητες, θα εχω λιγότερες υποχρεώσεις (σχολειο) , περισσότερο χρόνο και την βοήθεια φροντιστηρίου.


Επίσης εχω σκοπο να σπουδάσω στο εξωτερικό και χρειάζεται δυο χρονια να μαθω γερμανικα(απο το μηδεν στο επίπεδο c1) (παράλληλα θα δωσω την μια χρονιά πανελλήνιες παλι και μπορώ να παω μια χρονιά στο πρόγραμμα Studienkolleg)
Υπολογίζω οτι γύρω στα 20 μου θα καταφέρω να κατορθωσω αυτο το όνειρο.
Ηθελα να ρωτήσω εαν θα υπάρξει πρόβλημα λογω τησ ηλικίας μου για να παρακολουθήσω προπτυχιακές σπουδές στη Γερμανία.


Και τελος θα ήθελα να ρωτήσω και κατι αλλο. Τι ακριβώς ειναι το Studienkolleg, τι συμβαίνει εκει, και αν θα πρέπει να δωσω, εξετάσεις και σε μαθήματα που είναι εκτος της κατεύθυνσης μου (πχ μαθηματικά)

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,553 μηνύματα.
Του χρονου δεν θα εχει κορωνοιο γιατι δεν θα εχει αλλα εμβολια . Η υλη θα ειναι πληρης
 

Ελενα Παλαιολόγου

Νεοφερμένος

Η Ελενα Παλαιολόγου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Του χρονου δεν θα εχει κορωνοιο γιατι δεν θα εχει αλλα εμβολια . Η υλη θα ειναι πληρης
Ευχαριστώ!
(Btw αν και ειναι λιγο παράλογο απο την πλευρά του υπουργείου γιατί εμείς δεν έχουμε διδαχτεί την υλη 😑 αλλα δεν μπορείς να κάνεις κατι)
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Απο την στιγμή που δεν υπαρχει πλεον η επιλογη του να δωσετε με το παλιό συστημα, θα δώσετε με την υλη που θα βγει του χρόνου η οποία θα είναι λογικά ολόκληρη και πληρης.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,628 μηνύματα.
Απο την στιγμή που δεν υπαρχει πλεον η επιλογη του να δωσετε με το παλιό συστημα, θα δώσετε με την υλη που θα βγει του χρόνου η οποία θα είναι λογικά ολόκληρη και πληρης.
Δυσκολο να κλεισουν τα σχολεια αλλα οχι απιθανο
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Εάν αποφασίσεις να δώσεις εκ νέου από την θεωρητική του χρόνου, να έχεις κατά νου ότι θα δώσεις λατινικά αντί για κοινωνιολογία, καθώς, όπως σωστά προαναφέρθηκε, δεν θα υπάρχουν δυο συστήματα(παλαιό-νέο)
 

thecrazycretan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thecrazycretan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Και εγώ θα δώσω του χρόνου ('03 covid generation και εγώ ) λόγο λανθασμένης επιλογής πεδίου. Θα δώσω του χρόνου από θετική. Του χρόνου θα θεωρούμαστε γεννηθέντες του 2004 οπότε θα ισχύσει για εμάς ότι θα ισχύει και για τους άλλους υποψηφίους του 2022 δεν θα υπάρξει κάποια ειδική περίπτωση (εξέταση σε παλαιά θέματα κλπ). Η ύλη λογικά θα είναι πλήρης, εσύ θα δώσεις λατινικά αντί για κοινωνιολογία και συν ελάχιστη βάση εισαγωγής (που ισχύει από φέτος). Τι σχολή στοχεύεις αν επιτρέπεται;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top