Θα βγεί να κάνω Γερμανικά C2 παράλληλα με πανελλήνιες;

Mara2004

Νεοφερμένος

Η Mara2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα! Πάω β λυκείου και φέτος τον Μάιο θα δώσω πτυχίο b2 level για γερμανικα. Στόχος μου είναι C2 . Πίστευε ότι του χρόνου θα μπορώ να συνεχίσω τα γερμανικά ενώ δίνω πανελλήνιες?? Είμαι οικονομικά και θέλω μια σχολή περίπου 16.000 μόρια
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Καλησπέρα! Πάω β λυκείου και φέτος τον Μάιο θα δώσω πτυχίο b2 level για γερμανικα. Στόχος μου είναι C2 . Πίστευε ότι του χρόνου θα μπορώ να συνεχίσω τα γερμανικά ενώ δίνω πανελλήνιες?? Είμαι οικονομικά και θέλω μια σχολή περίπου 16.000 μόρια
με την καμια..θα εισαι πτωμα το βραδυ... σχολειο κ' φροντ και θα εχεις και διαβασμα και υπνο φυσικα.
κοπανα την καναμε απο το σχολειο για να κοιμηθουμε
 

Mara2004

Νεοφερμένος

Η Mara2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ναι αλλά μιας και είμαι από οικονομικά που κυρίως το αοθ έχει θεωρία σκέφτηκα ίσως τα κατάφερνα αλλά δεν ξέρω !
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Ναι αλλά μιας και είμαι από οικονομικά που κυρίως το αοθ έχει θεωρία σκέφτηκα ίσως τα κατάφερνα αλλά δεν ξέρω !
καλα δεν ξερω αοθ αλλα νομιζω οτι εχει και πολλες ασκησεις...
ενταξει 4ο πεδιο ..πιο βατο..αλλα το διαβασμα το θελει .
δηλαδει τι θα γυρισεις 9-10 απο το φροντ ..θα εχεις ασκησεις για αυριο και θα διαβασεις γερμανικα...χλωμο
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 305 μηνύματα.
αστο καλύτερα , συνέχισε μετά τις πανελληνιες
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Για Γ1-Γ2 καλύτερα συνέχισε μετά τις πανελλήνιες. Είσαι ναι μεν οικονομικά αλλά με τόσες ώρες φροντ λογικό θα είναι να μην είσαι τόσο αποδοτική όσο θα ήσουν εαν είχες πιο χαλαρό πρόγραμμα.
 

Mara2004

Νεοφερμένος

Η Mara2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις💜
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top