Θα αλλάζατε το χαρακτήρα σας για να γίνετε αρεστός σε κάποιον;

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Θα αλλαζατε λοιπον τον χαρακτηρα σας και γιατι οχι και την εξωτερικη σας εμφανιση προκειμενου να αρεσετε σε ενα αγορι ή κοριτσι ή ακομη και για να αποκτισετε περισσοτερους φιλους;
Υ.Γ.1 Εγω θα απαντησω λιγο πιο μετα καθως αυτη τη στιγμη δεν εχω εμπνευση
Υ.Γ.2 Δε θυμαμαι αν ηδη υπαρχει παρομοιο θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εμενα μ'αρεσει αυτο που ειμαι,το πολυ πολυ να γινομουν λιγο πιο χαμογελαστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Προσωπική μου άποψη είναι οτι δεν αξίζει να αλλάξεις τον ευατό σου για κανέναν. Ιδίως δε εαν το κάνεις μόνο και μόνο για να γίνεις αρεστός. Ναι και εγώ θέλω να αλλάξουν κάποιοι (όπως και αυτοί θέλουν να αλλάξω εγώ) επείδη δεν μου αρέσει η συμπεριφορά τους κτλ κτλ... Απο την στιγμή όμως που αισθάνεται καλά ο άλλος με τον ευατό του τι δουλεία έχω εγω;
Μπορεί να ακούγεται λίγο κάπως η άποψη μου αλλα σε όποιους αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Είμαι αυτή που είμαι, τώρα από 'κει και πέρα σ'όποιον αρέσουμε....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
To θέμα είναι να αρέσεις για αυτό που είσαι!!!
Όχι να αλλάζεις σαν χαμαιλέοντας κάθε φορά προκειμένου να σε προσέξει το πρόσωπο που θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joka95

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
σημασια εχει να εισαι ο αληθινος σ εαυτος γτ μονο τοτε θα εισαι ευτυχισμενος κ μονο τοτε θα μπορεσει καποιος να σε αγαπησει αληθινα...ειτε ειναι φιλος ή συντροφος....οσο για την εξωτερικη εμφανιση κι αυτη θα πρεπει να ταυτιζεται με τον χαρακτηρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
Το να είναι κάποιος ο εαυτός του (α). δεν είναι αυτονόητο και (β). δεν είναι λίγο εγωϊστικό; Αν δεν ήταν ο εαυτός του, ποιος θα ήταν; Ο εαυτός του γείτονα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Αν αλλαζα κατι στον εαυτο μου,θα το αλλαζα για να αρεσει σε μενα,οχι για καποιον αλλο.Στον αλλο ας γινω αρεστος γι αυτο που ειμαι και οχι γι αυτο που θα θελε να ειμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Αφού εγώ πρώτα από όλα τα έχω καλά με τον εαυτό μου και είμαι ευχαριστημένη, δεν θα άλλαζα για κάποιον άλλο. Άλλωστε και να άλλαζα, θα ήμουν αποδεκτή για αυτό που δείχνω και όχι για αυτό που είμαι αληθινά, και εγώ θέλω δίπλα μου άτομα που να με εκτιμάνε για αυτό που πραγματικά είμαι. Έτσι κ αλλιώς αυτά τα άτομα είναι που θα σου σταθούν σε μία δύσκολη στιγμή. :)
Για όποιον αρέσουμε λοιπόν, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IQfreak

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Εγω παντως εκοψα το καπνισμα μαχαιρι μετα απο 2 χρονια για την κοπελα μου. Δεν ξερω αν μετραει αυτο ως αλλαγη χαρακτηρα παντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Καταρχήν,there is no such thing as "αλλάζω χαρακτήρα" in my humble opinion...αλλάζω συμπεριφορά,στάση,τρόπους κ.λπ. ΝΑΙ,ο καθένας όμως είναι αυτό που είναι!Το πολύ-πολύ να "εξελιχθεί",να αλλάξει δύσκολα!

Έπειτα,κοιτάζοντας τον εαυτό μας ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ στον καθρέφτη πιστεύω ότι μπορούμε να διακρίνουμε αν είμαστε όμορφοι ή όχι!Δεν γίνεται π.χ. να είσαι 120 κιλά με τις μπάκες να σέρνονται και να έχεις την απαίτηση να σε γουστάρουν οι άλλοι με το που σε βλέπουν!

Αν είναι λοιπόν να βελτιώσεις κάποια πράγματα πάνω σου,είτε εμφανισιακά είτε behaviour,γιατί όχι;Και καλό στον εαυτό σου θα κάνεις και αρεστός/ή θα γίνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Όπως λέει μια φίλη μου,όλα είναι ένας ρόλος...Ακόμα και αυτό που νομίζουμε ότι είμαστε δεν αντικατοπτρίζει απαραίτητα εμάς και τη ψυχοσύνθεση μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
θα αλλαζα κατι πανω μου μονο για τον εαυτο μου
δεν θα αλλαζα ποτε για να γινω αρεστος σε καποιον...ασε που δεν θα ενιωθα ποτε ανετα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
'Όχι ποτέ, για κανέναν και για κανέναν λόγο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
εφόσον όλοι οι άνθρωποι στην κοινωνία που ζούμε, υποδύονται έναν ρόλο, ναι θα άλλαζα..αλλιώς σ' αφήνουν στο περιθώριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Δεν άλλαξα για κάποιον, άλλαξα με αφορμή κάποιον, κατά έναν τρόπο που θα έπρεπε χρόνια τώρα να έχω αλλάξει, οπότε δεν με νοιάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ets32katerina

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Οχι,δεν θα προσπαθουσα να αλλαξω για κανεναν. Ειμαι αυτη που ειμαι και στο κατω κατω σε οποιον αρεσω. Αλλωστε ακομα κι αν προσπαθουσα να αλλαξω,δεν θα το καταφερνα γιατι οι ανθρωποι δεν αλλαζουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

morphine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Οχι, γιατι τοτε δε θα αρεσα σε εμενα. Πως μπορεις να ζεις με καποιον που δε σαρεσει? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Κατα την γνωμη μου, δεν θα αλλαζα καποιο στοιχειο του χαρακτηρα μου ή καποια συνηθεια μου ή την εμφανιση μου για να με αποδεχτει ο αλλος.
Αν τον ενοχλουσε τον αλλον καποιο ελλατωμα μου, θα ηθελα να μου το επισημανει με ωραιο τροπο και απο εκει και περα θα αποφασισω ΕΓΩ αν ΘΕΛΩ να το βελτιωσω ή οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
οχι δεν θα αλλαζα,μαρεσει αυτο που ειμαι,με τα πλεονεκτηματα και τα μεινοκτηματα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top